Voi ce credeti?

Buna dimineata,

Fetelor!
In primul rand, culcati-va! pentru ca o sa faceti riduri...
In al doilea rand...dragostea vine la pachet cu suferintza...in orice relatzie, exista unul care iubeste si celalalt care se lasa iubit...
Te maguleste partenerul cand vezi ca e topit dupa tine...si in loc sa-i spui sincer ca nu simti la fel, te joci o perioada, apoi il arunci...pt ca te-ai plictisit, firesc, daca nu simti la fel...
Lipsa de sinceritate provoaca astfel de drame...dar trec...toate trec...vin altele...
De fiecre data cand iubesti, suferi...nu se poate altfel!...si cel mai tare doare ca esti mintzit si folosit...
Hai, capul sus! Nu putetzi cere cuiva sa va iubeasca, daca voi nu va iubitzi!
Fiti mai egoiste, aratati mai putin din ceea ce simtiti...barbatii sunt ca niste copii mari...cu cat ii tratezi la diverse, cu atat sunt mai atrasi si intrigati...so, un aer distant, un nou look, zambiti...chiara daca inima plange...nu le plac scenele!
Va doresc o zi frumoasa!
Ines
Postat pe 14 Ianuarie 2010 05:01
Ines,iti multumesc mult pt acest sfat!M'am gandit foarte bine...si o sa lupt sa fiu altfel.in primul rand pt mine,pt binele meu,desigur,apoi pt a incerca sa il fac ca de data asta sa umble el dupa mine,iar eu sa fiu personajul negativ.
Nu am fost nici astazi la scoala,pt ca inca sunt foarte slabita si palida,inca am durerile acelea de inima care au inceput alaltaseara cand ne-am spus adio si cand mi-a facut marturisirea aceea care m-a traumatizat.
Maine o sa merg la scoala...colegele lui mi-au spus deja ca ma asteapta in clasa sa povestim,dar ...nu stiu cum sa fac sa nu il remarc,sa nu fiu tentata nici macar cu spatele sa il vad...
Vreau sa pastrez distanta fata de el cat de mult posibil,desi,fiind la scoala si avand clasele apropiate,nu stiu zau cum voi reusi...m-am gandit sa ma intorc cu spatele de cate ori e in preajma,ca numai rau imi fac cand il vad
Eleenna
Postat pe 14 Ianuarie 2010 09:49
De la: LILO, la data 2010-01-14 00:49:03
De la: Eleenna, la data 2010-01-14 00:44:22Da,uite ca as vrea .Nu ar strica sa am o mama aici langa mine,si una acolo,dar care sa imi fie alaturi cu sufletul si inima.
Nu e rea ideea si nu vad nimic amuzant in ceea ce ai spus;)
garbo055472 ,poti sa imi dai add?

elenaelle15@yahoo.com

Va multumesc tuturor pt sfaturi,dat mai bine va pastrati comentariile,decat sa ma faceti sa actionez gresit,Doamne fereste!


atunci ia vezi tu,ce mama "iubitoare" stie sa fie 472...ca nu isi doreste propria fiica..
si tu elleno,cersesti compasiune...TU esti aceea care vrea sa sufere!
pt ca SFATURI nu accepti
asa ca ...tu alegi
Cat de rai puteti fii unii....Omul isi deschide inima si voi i-o calcati in picioare...Rusine sa va fie
omulsincer
Postat pe 14 Ianuarie 2010 15:03
De la: Ines, la data 2010-01-14 05:01:45Buna dimineata,

Fetelor!
In primul rand, culcati-va! pentru ca o sa faceti riduri...
In al doilea rand...dragostea vine la pachet cu suferintza...in orice relatzie, exista unul care iubeste si celalalt care se lasa iubit...
Te maguleste partenerul cand vezi ca e topit dupa tine...si in loc sa-i spui sincer ca nu simti la fel, te joci o perioada, apoi il arunci...pt ca te-ai plictisit, firesc, daca nu simti la fel...
Lipsa de sinceritate provoaca astfel de drame...dar trec...toate trec...vin altele...
De fiecre data cand iubesti, suferi...nu se poate altfel!...si cel mai tare doare ca esti mintzit si folosit...
Hai, capul sus! Nu putetzi cere cuiva sa va iubeasca, daca voi nu va iubitzi!
Fiti mai egoiste, aratati mai putin din ceea ce simtiti...barbatii sunt ca niste copii mari...cu cat ii tratezi la diverse, cu atat sunt mai atrasi si intrigati...so, un aer distant, un nou look, zambiti...chiara daca inima plange...nu le plac scenele!
Va doresc o zi frumoasa!
Asa este la barbati nu le plac scenele,,,,dar nici noua la femei nu ne plac tampeniile lor....Adica ca noi femeile trebuie sa ne calcam inima in picioare ca sa le facem barbatilor pe plac....Daca un barbat are bun simt,,,accepta femeia asa cum este ea....Si barbatul sa incerce sa faca femeia fericita....Ca barbatul este un copil,,ca asa l-a educat masa...Sa ii dea toate dea gata...Dar la nevasta nu este asa...
omulsincer
Postat pe 14 Ianuarie 2010 15:06
De la: buna01, la data 2010-01-14 15:06:36
De la: Ines, la data 2010-01-14 05:01:45Buna dimineata,

Fetelor!
In primul rand, culcati-va! pentru ca o sa faceti riduri...
In al doilea rand...dragostea vine la pachet cu suferintza...in orice relatzie, exista unul care iubeste si celalalt care se lasa iubit...
Te maguleste partenerul cand vezi ca e topit dupa tine...si in loc sa-i spui sincer ca nu simti la fel, te joci o perioada, apoi il arunci...pt ca te-ai plictisit, firesc, daca nu simti la fel...
Lipsa de sinceritate provoaca astfel de drame...dar trec...toate trec...vin altele...
De fiecre data cand iubesti, suferi...nu se poate altfel!...si cel mai tare doare ca esti mintzit si folosit...
Hai, capul sus! Nu putetzi cere cuiva sa va iubeasca, daca voi nu va iubitzi!
Fiti mai egoiste, aratati mai putin din ceea ce simtiti...barbatii sunt ca niste copii mari...cu cat ii tratezi la diverse, cu atat sunt mai atrasi si intrigati...so, un aer distant, un nou look, zambiti...chiara daca inima plange...nu le plac scenele!
Va doresc o zi frumoasa!
Asa este la barbati nu le plac scenele,,,,dar nici noua la femei nu ne plac tampeniile lor....Adica ca noi femeile trebuie sa ne calcam inima in picioare ca sa le facem barbatilor pe plac....Daca un barbat are bun simt,,,accepta femeia asa cum este ea....Si barbatul sa incerce sa faca femeia fericita....Ca barbatul este un copil,,ca asa l-a educat masa...Sa ii dea toate dea gata...Dar la nevasta nu este asa...
Barbatul sa incerce sa fie cinstit cu femeia,ca apoi femeia nu ii va face scene....Ca se satura si femeile de tamepeniile lor..Pt ca barbatii nu asculta de vorbe frumoase...
omulsincer
Postat pe 14 Ianuarie 2010 15:08
Pt ca mai sunt si femei orgolioase...Nu toate accepta sa fie carpele barbatilor de sters pe jos...Ca noi femeilor sa ne tot intereseze sa ne facem fericiti barbatii...Dar barbatii ce fac pt noi? Ca asa mereu femeia s-a desconsiderat si de asta a si fost luata de proasta...Ca barbatilor nu le plac scenele,,stiu barbatilor le plac femeile proaste care sa le manevreze ei cu vor....Pai sa fie barbatii cinstiti ca apoi nici femeile nu o sa mai faca scene
omulsincer
Postat pe 14 Ianuarie 2010 15:13
exact ! Ai dreptate:X doar ti;am zis.Baietii trebuie pusi la punct pana la urma...asa nu se mai poate.Pai toata viata noi sa facem ce zic ei si cum zic si sa ne plangem de mila?nuu...nu se mai poate asa! Mai trebuie sa ajunga si ei i locul nostru candva
Eleenna
Postat pe 14 Ianuarie 2010 15:21
Azi nu, numa' de maine...
Da' unde anume "in locul vostru"? Adica sa fie ei cei invitati de voi la restaurant si voi sa platiti, sa fie ei cei are primesc flori, bijuterii si cadouri de la voi, sa fie ei cei care au dreptul sa aiba dureri de cap in coate cand voi aveti chef de sex?...
ready_vivus
Postat pe 14 Ianuarie 2010 15:26
De la: Eleenna, la data 2010-01-14 15:21:32exact ! Ai dreptate:X doar ti;am zis.Baietii trebuie pusi la punct pana la urma...asa nu se mai poate.Pai toata viata noi sa facem ce zic ei si cum zic si sa ne plangem de mila?nuu...nu se mai poate asa! Mai trebuie sa ajunga si ei i locul nostru candva
Pai nu trebuie sa ne lasam condusi de barbati....Trebuie sa ne conducem noi,,si sa fim cinstite
omulsincer
Postat pe 14 Ianuarie 2010 15:32
nazirra
Postat pe 14 Ianuarie 2010 15:38
De la: ready_vivus, la data 2010-01-14 15:26:28Azi nu, numa' de maine...
Da' unde anume "in locul vostru"? Adica sa fie ei cei invitati de voi la restaurant si voi sa platiti, sa fie ei cei are primesc flori, bijuterii si cadouri de la voi, sa fie ei cei care au dreptul sa aiba dureri de cap in coate cand voi aveti chef de sex?...



ma refer sa sufere si ei,sa fie si ei disperati,sa lupte pana obtin ceva de la noi,nu sa le oferim ttul pe tava fara sa depuna ei efort de a umbla dupa noi...
Eleenna
Postat pe 14 Ianuarie 2010 15:39
De la: ready_vivus, la data 2010-01-14 15:26:28Azi nu, numa' de maine...
Da' unde anume "in locul vostru"? Adica sa fie ei cei invitati de voi la restaurant si voi sa platiti, sa fie ei cei are primesc flori, bijuterii si cadouri de la voi, sa fie ei cei care au dreptul sa aiba dureri de cap in coate cand voi aveti chef de sex?...
pai si femeile curata dupa voi,,apoi faceti cadouri la femei ca vreti sa va culcati cu ele...Nu le faceti cadouri pe degeaba,,,ca daca le dati cadouri uita sa va impuna sa le luati de neveste...Le pacaliti pe femei cu cadouri
omulsincer
Postat pe 14 Ianuarie 2010 15:42
De la: buna01, la data 2010-01-14 15:42:09
De la: ready_vivus, la data 2010-01-14 15:26:28Azi nu, numa' de maine...
Da' unde anume "in locul vostru"? Adica sa fie ei cei invitati de voi la restaurant si voi sa platiti, sa fie ei cei are primesc flori, bijuterii si cadouri de la voi, sa fie ei cei care au dreptul sa aiba dureri de cap in coate cand voi aveti chef de sex?...
pai si femeile curata dupa voi,,apoi faceti cadouri la femei ca vreti sa va culcati cu ele...Nu le faceti cadouri pe degeaba,,,ca daca le dati cadouri uita sa va impuna sa le luati de neveste...Le pacaliti pe femei cu cadouri
le pacaliti pe femei cu cadouri,,pana le vedeti pe numele vostru,,atunci le faceti servitoare...Ca barbatii sunt banditi si au gandire de diavoli sarlatani...Pt ca nu se roaga,,nu au credinta...Normal ca dracul ii indeamna numai la rele
omulsincer
Postat pe 14 Ianuarie 2010 15:45
exact:)...dar ce?noi suntem chiar carpele voastre?nuu..de azi s-a terminat! nu ma mai las calcata in picioare de el..si nu o sa mai bag in seama ....l-am stresat destul..acum trebuie sa fac sa ma streseze el pe mine
Eleenna
Postat pe 14 Ianuarie 2010 15:46
Ca barbatii care nu se roaga,nu au frica de Dumnezei,normal ca au o gandire de diavoli sarlatani....
omulsincer
Postat pe 14 Ianuarie 2010 15:47
De la: buna01, la data 2010-01-14 15:47:06Ca barbatii care nu se roaga,nu au frica de Dumnezei,normal ca au o gandire de diavoli sarlatani....
Barbatii nu se roaga,,ei asteapta ca femeile sa se roage sa fie credincioase...Si barbatii fug de rugaciune si de biserica exact cum fuge dracul de tamaie....Apoi isi aiu femeie cuminte si o chinuie si isi bate joc de ea,,pt ca au draci calari in ei...
omulsincer
Postat pe 14 Ianuarie 2010 15:49
da!!!
Eleenna
Postat pe 14 Ianuarie 2010 16:11
Mami, ai gresit usa... oficiul starii civile nu-i aici
ready_vivus
Postat pe 14 Ianuarie 2010 16:14
De la: ready_vivus, la data 2010-01-14 16:14:08Mami, ai gresit usa... oficiul starii civile nu-i aici


pai mai toty...mi s;a parut ca m'ai cerut de nevasta,de asta am zis un DA asa hotarat:))
Eleenna
Postat pe 14 Ianuarie 2010 16:17
De la: Eleenna, la data 2010-01-14 15:21:32exact ! Ai dreptate:X doar ti;am zis.Baietii trebuie pusi ...


ce spunea wife mai demult?.. men oant pusi.

Elenutzo, da'pusi ai dat baiatului ca sa te tii de el ca ghimpele de lana oii?
anakin
Postat pe 14 Ianuarie 2010 17:16
Elena, buna confesoare ti-ai gasit. E pacat ca asculti doar ce ti se pare ca ti se potriveste mai mult. Toate am avut 16 ani si toate am suferit dupa iubiti. Si de murit au murit doar proastele care au ales sa se sinucida. Celelalte au luat viata in piept si la ce greutati au intalnit pe parcurs, faptul ca un mucos nu a iubit-o la 16 ani i se pare o mare gluma. Sunt chestii mult mai grave in viata si doreste-ti ca asta sa fie cea mai grava chestie prin care treci.Sunt convinsa ca toate intelegem prin ce treci dar incearca sa citesti si printre randurile scrise de ele. Daca nu se insira banalitati in care nici macar nu cred nu inseamna ca iti inteleg suferinta. Ti se spune: mergi mai departe, aduna-te si tu te dai cu capul de pereti ca nu esti inteleasa. E un sfat. Daca vrei sa continui sa ti sa para ca doar tu suferi dupa un kakacios la 16 ani atunci complace-te in suferinta. Gandeste-te ca e doar primul care te raneste. Vor mai urma.
Doara
Postat pe 14 Ianuarie 2010 19:01
De la: Dor_marunt, la data 2010-01-14 19:01:10Elena, buna confesoare ti-ai gasit. E pacat ca asculti doar ce ti se pare ca ti se potriveste mai mult. Toate am avut 16 ani si toate am suferit dupa iubiti. Si de murit au murit doar proastele care au ales sa se sinucida. Celelalte au luat viata in piept si la ce greutati au intalnit pe parcurs, faptul ca un mucos nu a iubit-o la 16 ani i se pare o mare gluma. Sunt chestii mult mai grave in viata si doreste-ti ca asta sa fie cea mai grava chestie prin care treci.Sunt convinsa ca toate intelegem prin ce treci dar incearca sa citesti si printre randurile scrise de ele. Daca nu se insira banalitati in care nici macar nu cred nu inseamna ca iti inteleg suferinta. Ti se spune: mergi mai departe, aduna-te si tu te dai cu capul de pereti ca nu esti inteleasa. E un sfat. Daca vrei sa continui sa ti sa para ca doar tu suferi dupa un kakacios la 16 ani atunci complace-te in suferinta. Gandeste-te ca e doar primul care te raneste. Vor mai urma.


dupa cum am zis ...ESTE O CAUZA PIERDUTA don'soara care a deschis tombicul ,asa ca ...nush dc ne mai batem capu' cu dansa !
daca nu o duce capu' nici 2 sec
cand or venii altele mai grele ,ce-o sa mai faca ?
omg!
blaa
Postat pe 14 Ianuarie 2010 19:22
...nu pot sa ma abtin sa va spun ca si...dumneavoastra...sunteti niste cauze pierdute....nu se stie cum ati ajuns la maturitate...dara..nu prea o meritati....pentru ca tinerii nu au ce invata de la voi cu adevarat.......nu se vorbeste cu asha o dezinvoltura ca....vor urma si altzii care ...sa mai raneasca....ai fost ranit odata tre sa ai grija sa nu se mai repete.....cum trebuie procedat??..ca sa nu se mai repete????...autorilor morali!!!!!
garbo055472
Postat pe 14 Ianuarie 2010 19:33
..ca toate ati avut 16 ani si ati suferit dupa iubiti....nu e tocmai normal...si daca acest lucru regretabil s/a intamplat....bine ar fi ca....generatiile viitoare sa nu aibe aceeasi soarta!!!!
garbo055472
Postat pe 14 Ianuarie 2010 19:36
...poate aveti si niste sfaturi de dat...ca altii sa nu sufere asha cum ati suferit voi.....asha fac niste oameni maturi responsabili....!!!....ceea ce pare/se ca nu e cazul de fatza!!!
garbo055472
Postat pe 14 Ianuarie 2010 19:38
Asa. Si cum poti impidica asa ceva tuto? De cand e lumea si pamantul se sufera din dragoste. Nu poti schimba nimic. Cu ce o ajuti tu pe fata asta ca ii alimentezi prostiile din cap inloc sa o ajuti sa isi revina si sa vada si altfel viata?
Doara
Postat pe 14 Ianuarie 2010 19:39
mey...io n-am suferit "dupa ei" ei or fi suferitara dupe mini ,cini poa sa stie????
LILO
Postat pe 14 Ianuarie 2010 19:39
daca NU ASCULTA de sfaturi...eu am zis: baia de plante,plans dormit cu ceiut de "somn linistit"..zburat fluturasii
terminat suferitul...
dar nu si nu..."ne place sa suferim"

deh..
LILO
Postat pe 14 Ianuarie 2010 19:43
iti pui intrebari existentiale, lilus?
desigur ca au suferit dupa tini, ca ashea e frumos...
sora_ilsi
Postat pe 14 Ianuarie 2010 19:45
...de cand e lumea si pamantul se sufera din dragoste....poate nu mai e cazul ...sa se sufere din dragoste....lumea mai si evolueaza...sau in planurile astea nu....traim un obscurantism veshnic....
garbo055472
Postat pe 14 Ianuarie 2010 19:45

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
iubire neimpartasita sau casnicie bazata doar pe prietenie ? 17 De la: garbo031989 6 August 2011 23:43
relatia indiferent de varsa..ea 34 el 61 156 De la: nicoleta_79_12 29 Noiembrie 2015 19:48
Nu vrea sa ne mutam impreuna 33 De la: garbo_412907 8 August 2015 14:10
buna 3 De la: anakin 20 Iulie 2009 12:25
manipulare sentimentala? 10 De la: Filipa 17 Iulie 2009 10:52
Setari Cookie-uri