Voi ce credeti?

De la: garbo055472, la data 2010-01-14 02:13:01treaba asta cu dezamagirile in plan sentimental....din pacate nu sunt o noutate nici pentru mine....iara de perioada adolescentei..si a rautatilor ..colegilor...m/apuca groaza cand imi aduc aminte


:( deci si tu ai trecut prin asa ceva.sunt satula ! am lesinat azi noapte,daca m-ai vedea cum arat ,te-ai speria...parca is moarta:(.iau si pastile de slabit de vreo 2 saptamani si nu am slabit de la ele...dar am slabit acum in 2 zile de la suparare si chin
Eleenna
Postat pe 14 Ianuarie 2010 02:17
pai da...eu cred ca este foarte greu sa deschizi cuiva ochii asupra unor chestiuni...mai ales cand ai prin preajma si oameni pe care fie nu ii intereseaza cu adevarat de tine...fie le sta in fire sa fie rautaciosi..si de a caror influenta nu se poate scapa usor...
garbo055472
Postat pe 14 Ianuarie 2010 02:25
http://www.youtube.com/watch?v=M8PmuAFudJE

asculta asta si spune-mi daca iti place.Eu tot asta o ascult intruna:(
Eleenna
Postat pe 14 Ianuarie 2010 02:26
ideea e ca...trebuie sa te gandesti bine asupra unor chestiuni..si sa hotarasti ce vrei sa faci..cu mintea..mai intai...si apoi chiar sa pui in practica
garbo055472
Postat pe 14 Ianuarie 2010 02:27
..pai spune/mi cum se numeste piesa..mai bine
garbo055472
Postat pe 14 Ianuarie 2010 02:28
Ma tot gandesc...pana acum de cate ori ii spuneam ca mi se pare ca si-a batut joc de mine,se jura ca nu e asa...iar acum,spune ca de fapt si-a batut.Ce sa ma mai fac?Iar ma doare rau la inima si mi'e rau..iar am starile alea:((
Eleenna
Postat pe 14 Ianuarie 2010 02:29
De la: garbo055472, la data 2010-01-14 02:28:43..pai spune/mi cum se numeste piesa..mai bine



scrie www.youtube.com
si scrie dupa aceea ANNE MARI-IMI PARE RAU
Eleenna
Postat pe 14 Ianuarie 2010 02:30
...o ascult...e trista..
...stii ce cred eu?..eu cred ca nu stim sau nu putem..sa comunicam cu adevarat cu unii dintre oamenii din jurul nostru
garbo055472
Postat pe 14 Ianuarie 2010 02:43
ai dreptate.Stii?Nu stiu cum voi reusi sa trec..daca voi reusi sa trec candva peste asta...:((
Eleenna
Postat pe 14 Ianuarie 2010 02:45
o mica minune in viatza asta amara..e sa iti gasesti o jumatate cum se zice...care sa fie dispus(a) sa lupte pentru tine...sa nu tina cont de anumite persoane din jurul lor la un moment dat...si sa stie ce e important cu adevarat...
...dar eu sunt destul de sigura ca eu una nu prea o sa gasesc un astfel de om....
garbo055472
Postat pe 14 Ianuarie 2010 02:48
Dar tu nu esti casatorita?
Si ai dreptate,dar eu mi-am pus toata increderea si speranta in el...prin el vedeam totul:((...iar acum,am ramas fara nimic.
Eleenna
Postat pe 14 Ianuarie 2010 02:53
eu intotdeauna cand m/am indragostit...am ars asha ca un foc de paie...la intensitate maxima si de mare efect..adica am ars de una singura..poate esenta e ca nu putem sti cu adevarat niciodata ce simt oamenii din jurul nostru...probabil ca putem banui...trecand prin prisma propriei gandiri si simtiri...asta nu inseamna ca identitatea noastra interioara se pliaza perfect cu a altora...si poate mica aia imperfectiune e totul..tot ce ne ridica..sau ne coboara(de obicei)
garbo055472
Postat pe 14 Ianuarie 2010 02:54
exact.Dar uite...eu m-am inselat.El cand ne-am intalnit ultima oara si de multe alte ori cand vorbeam si la telefon doar sau pe mess,ma facea sa simt ca desi nu recunostea,totusi tinea la mine.Simteam asta,eram absolut sigura ca nu ma insel!Iar acum...mi-am dat seama ca...a fost doar o impresie,o iluzie...ca de fapt nu tine la mine si nici nu a tinut
Eleenna
Postat pe 14 Ianuarie 2010 02:59
...stiu la ce te referi...adica cred ca am trait genul asta de sentimente...si nu prea m/am exteriorizat fatza de nimeni...imi aduc aminte cand m/am indragostit eu prima oara ...pe la vreo 14 ani...n/a tinut prea mult...relatia..ca sa/i zicem asha...si asta poate din pricina ca eu nu vroiam sa afle familia mea de treaba asta...ca ma gandeam ca or sa se puna contra...caci le stiam parerile asha in general...si standardele....si chiar daca eu am fost cu initiativa...ca sa nu ne mai vedem...ca sa zic asha...bineinteles ca..eu am suferit cel mai mult...adica stiam si simteam ce inseamna...un act definitiv...in timp s/a dovedit ca asha a fost si este....si el s/a insurat si si/a facu copii...si eu m/am maritat si mi/am facut copil...
garbo055472
Postat pe 14 Ianuarie 2010 03:00
Da.si mai esti cu sotul tau?Sau nu?
Vezi cum sunt iubirile astea?Deci eu ma tem ca trauma asta prin care trec acum nu o sa o pot uita niciodata,eu acum sunt ca intr;o depresie.Vorbeste mama,fratele,tata cu mine...ma uit la ei si vorbesc tot pe langa subiect...ba la un moment dat ma apuca rasul asa fara sa imi dau seama si fara sa stiu de ce.
:(
Eleenna
Postat pe 14 Ianuarie 2010 03:05
..nu stiu ...adica stiu...de ce am suferit atunci...am suferit cand am constatat prin prisma ratiunii...judecand modul cum punea el problema...fatza de mine...care faceam atatea eforturi ca sa ne intalnim...in primul rand ca nu a constientizat asta..si nici nu a apreciat...am realizat ca eu puneam suflet...si el nu!..practic si eu ma agatam de o iluzie...si de dorinta mea interioara de a fi iubita...stiind ca iubesc...speram sa existe un fel de reciprocitate...dar nu a existat
garbo055472
Postat pe 14 Ianuarie 2010 03:06
...acum la mine se pune altfel problema...nu mai e ca atunci la 14 ani...de atunci au mai trecut inca 14 ani...si in viatza mea sau intamplat multe....
....tatal fetei mele e plecat in spania...dar inainte de a pleca...desi am locuit impreuna...avand grija amandoi de fetitza...noi nu mai eram in relatia de la inceput...aia care ne/a determinat sa concepem un copil
garbo055472
Postat pe 14 Ianuarie 2010 03:09
offf:(:(.Si nu se intoarce?Cel mai frumos ar fi sa se intoarca si sa fiti ca inainte..asta daca il mai iubesti
Eleenna
Postat pe 14 Ianuarie 2010 03:12
..adica relatia noastra...de cand ne cunoastem..pana in prezent...a avut si o parte furtunoasa....si ma gandesc ca relatia asta care a fost iubire candva...s/a racit de tot...eu nu l/am mai vazut de mai mult de 2 ani...si nici inainte...desi locuiam impreuna...am zis deja...nu mai eram in genul de relatii dela inceput...asta inseamna ca dormeam in camere separate...si asta spune tot..
garbo055472
Postat pe 14 Ianuarie 2010 03:13
..adevaru e ca daca s/ar intoarce...nu stiu daca am mai putea fi impreuna ca inainte...eu zic ca nu se mai poate....tin la el ca la un prieten...e tatal fetei mele...si daca in trecut m/am razboit...acum nu cred ca mai pot...teoretic..ar fi frumos...dar practic eu stiu ca nu se poate...dar sper sa ramanem prieteni in continuare ca sa ne putem creste si educa fetitza
garbo055472
Postat pe 14 Ianuarie 2010 03:16
vaai ce trist...si tu asa tanara:( Offff ce m-am saturat de iubire:((.
As pleca in lumea larga,undeva departe,dar degeaba...ca si acolo ma voi gandi la el si voi suferi
Tu ce zici sa fac sa ma iubeasca si pana la urma sa ii para rau pt tot ce a facut?
Eleenna
Postat pe 14 Ianuarie 2010 03:16
..nu stiu daca o sa te ajute cu adevarat parerea lui de rau....iar ca sa il faci sa te iubeasca...asta nu stiu cum...pentru ca nici eu nu am stiut niciodata cu adevarat cum sa fac un barbat sa ma iubeasca...adica daca eu am simtit ceva pentru un barbat...am sperat ca ce simt eu cu adevarat sa fie suficient pentru ca si el sa simta ceva...tocmai asta e...si eu m/am agatat de iluzie...si am cautat reciprocitatea...iar daca nu am gadsit/o...si am simtit indiferenta...am considerat ca nu sunt iubita...si nu are rost sa continui...nu spun ca mi/a fost usor sa iau o astfel de decizie...nu pot sa afirm ca nu am plans...dar daca am plans...nu m/a stiut nimeni...pana la urma mi/a trecut...dar nu am uitat niciodata...
garbo055472
Postat pe 14 Ianuarie 2010 03:24
Pai ma ajuta pt ca asa imi dau si eu seama de situatie.Acum...desi mi-e greu si mi se rupe sufletul,trebuie sa il las o lunga perioada de timp.La scoala,chiar daca ave clasele apropiate,cand vad ca e in apropiere de mine,ma intorc cu spatele,oriunde as fi.La el in clasa ma tot asteapta colegele lui,iar cand merg,tre sa fac cumva sa nu ma uit deloc la el,sa nu il observ,
Si am facut o prostie...in seara asta am vb cu o colega de-a lui cu care e el prieten bun si tot povestind,i-am spus ca am plans si ea singura s-a prins ca era vorba de el si a zis ca stia demult ca imi place de el si ca el i-a zis ca intram pe el de pe nu stiu cate adrese de mess...etc etc
Dar sa vezi...el i-a zis ca eu umblu dupa el,dar nu i-a zis si ca noi ne-am tot intalnit si ca era foarte afectuos cu mine mai ales ultima data...
Eleenna
Postat pe 14 Ianuarie 2010 03:31
..ma gandesc eu ca iubirea e sa stii ce nevoi interioare ..sufletesti si nu numai are cel pe care il iubesti...si sa ii respecti anumite chestiuni...sa ii satisfaci anumite..chestiuni...ce/i drept in niste limite..evident sa cauti si reciproca...adica si el sa gandeasca cam la fel...macar in ceea ce priveste..anumite aspecte care formeaza ..baza..unei relatii..solide pe care interventii streine nu ii pot zdruncina temelia....asta se traduce sa nu ii poata lua barbatul alta femeie..si nici femeia sa nu o poata lua alt barbat...minim
garbo055472
Postat pe 14 Ianuarie 2010 03:35
exact ce spuneam...nu se poate ca relatia voastra sa fie intretinuta de prieteni...anumite intimitati...cred ca nu e bine sa fie povestite tuturor...in amanunt.
garbo055472
Postat pe 14 Ianuarie 2010 03:37
da...dar ce ma fac acum?eu la fata aa i-am zis numai chiar ca am plans pt el si mi s-a facut rau...si ca gata,mai sunt baieti,il uit.ei asa i-am zis...
dar acum ma tem sa nu o manance si sa ii spuna lui...ca el poate se enerveaza din cauza ca i-am spus eu ei ca din cauza lui am plans si ca sufar
Eleenna
Postat pe 14 Ianuarie 2010 03:39
..in fine eu chiar trebuie sa ma duc la culcare...pentru ca maine...ma asteapta o zi grea de munca....maine seara...voi intra din nou...chiar pe topicul asta si mai vorbim...odihneste/te si tu...presupun ca maine mergi la scoala...probabil dupa amiaza...tre sa te ocupi si de treaba asta oricat ai fi de indragostita...poate iti vin ganduri mai bune...sau poate iti revine speranta in suflet...sau poate odihnindu/te iti vine o idee noua..care se poate nimeri si dovedi in timp..ca e buna...totul e sa iti recapeti linistea interioara..
garbo055472
Postat pe 14 Ianuarie 2010 03:42
..ei da ce te faci....lasi lucrurile asha...cum au picat...si nu dezvolta...adica nu mai discuta pe tema asta cu nimeni...macar o perioada...
garbo055472
Postat pe 14 Ianuarie 2010 03:44
Nu merg la scoala,nici azi nu am fost.Ma simt rau inca,nu pot merge.Nu vreau sa merg azi si sa plang akolo sau sa lesin ca il vad...
Mai bine il las...vineri o sa merg.Sper sa ma fac cat de cat bine pana atunci.Incearca sa iti instalezi messul maine.incerci?
Eleenna
Postat pe 14 Ianuarie 2010 03:46
da o sa incerc
garbo055472
Postat pe 14 Ianuarie 2010 04:07

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
COMITETUL PENTRU SITUATII DE UTGENTA 135 De la: elodia 18 Septembrie 2010 16:14
Dilema 15 De la: garbo225715 24 Februarie 2012 01:05
Dragostea se erodeaza in timp 27 De la: garbo265564LIVIANA 11 Martie 2012 07:56
Are nevoie de spatiu 16 De la: Dkh_90 9 Ianuarie 2018 12:38
Pauza in relatie 14 De la: garbo_413382 13 Septembrie 2015 08:40
Setari Cookie-uri