Pe cine sa aleg ?

Buna tuturor ! Am si eu o problema :D am un iubit de 2 ani si jumatate acum e plecat din tara de prin ianuare, acum ceva timp...vreo doua saptamani adica am fost la un majorat si am cunoscut un tip foarte de trteaba, am dansat toata noaptea iar a doua zi mi-a dat add pe mess, de atunci vb in fiecare zi ne intelegm foarte bine si stiu ca ma place, eu simt ceva pentru el da' nu sunt sigura daca e ceva atata de puternic incat sa`mi risc relatia cu iubitul :d am prins drag de acest baiat dar nu stiu sa fie ceva trecator sau poate sa fie ceva serios? tin sa mentionez ca baiatul pe care l-am cunoscut este mai mic decat mine cu 1 an si eu pana acum nu concepeam sa am un iubit mai mic decat mien dar cu el parca as incerca o relatie :D voi ce credeti merita sa renunt la relatia de 2 ani? aa si o sa vina in tara luna viitoare :Dastept pareri ! va multumesc :*
brunette09
Postat pe 11 Iunie 2011 12:32
ofof, cine ti-a zis ca trebuie sa renunti la unul? Rami cu amandoi fata, altfel cine iti mai trimite bani.
mugure_alb
Postat pe 11 Iunie 2011 15:30
adeca...doar pareri dashtepte....voi, nu aveti week?
dor72
Postat pe 11 Iunie 2011 15:47
dor, iar ai sa fii invidioasa, hehehe...
deja ma simt VIP
michelle_
Postat pe 11 Iunie 2011 15:53
'' cine alearga dupa doi iepuri...'' doar tu esti cea care hotaraste ce sa faca... pune in balanta totul,nu vei da gres
garbo064536
Postat pe 13 Iunie 2011 18:47
VIP_era....
asa te simtz si io acu...
dor72
Postat pe 13 Iunie 2011 22:51
De la: brunette09, la data 2011-06-11 12:32:21Buna tuturor ! Am si eu o problema :D am un iubit de 2 ani si jumatate acum e plecat din tara de prin ianuare, acum ceva timp...vreo doua saptamani adica am fost la un majorat si am cunoscut un tip foarte de trteaba, am dansat toata noaptea iar a doua zi mi-a dat add pe mess, de atunci vb in fiecare zi ne intelegm foarte bine si stiu ca ma place, eu simt ceva pentru el da' nu sunt sigura daca e ceva atata de puternic incat sa`mi risc relatia cu iubitul :d am prins drag de acest baiat dar nu stiu sa fie ceva trecator sau poate sa fie ceva serios? tin sa mentionez ca baiatul pe care l-am cunoscut este mai mic decat mine cu 1 an si eu pana acum nu concepeam sa am un iubit mai mic decat mien dar cu el parca as incerca o relatie :D voi ce credeti merita sa renunt la relatia de 2 ani? aa si o sa vina in tara luna viitoare :Dastept pareri ! va multumesc :*


lasa fetele... ca e geloase ! eu am absorbit fiecare cuvant pe care l-ai scris... si am ajuns la o concluzie, pe care, recunosc, nu sunt asa sigur ca o sa-ti placa ! de ex.: "dar nu stiu sa fie ceva trecator sau poate sa fie ceva serios?" deci tu te intrebi aici de ceva serios.... cand aveai deja ceva serios (la felul de cum gandesti tu....) ???? lasa ce e la altii serios.... cand tu nu esti serioasa de loc !!! auzi ? m-ai facut sa rad ! cica baietul e mai mic cu un an decat tine.... si principile tale de "om serios" nu te lasau sa concepi sa ai un "iubit" mai mic !!! mai mic la ce sau cu ce... te intreb ? tu mucoasa cu un an mai mare si el mucos cu un an mai mic ! crezi ca e vre-o diferenta... ? "Dastepti pareri"... ha ? eu nu cred ca o sa ti cont de ele.... asa ca plec sa beau o bere cu alf si cu Tatoo... ! si nu te aseza langa masa noastra, ca chem Politia !!!
barboneli
Postat pe 17 Iunie 2011 23:15
daca e permis ? ca simt ca aici problema e ca e o alta problema ...iubitu' asta cat o fi el de iubit daca l-a pus in dificultate un baiat asa de mic
da poti pati..... ca aduce ceasu, ce nu aduc 2ani si jumatate....
sanset
Postat pe 17 Iunie 2011 23:28
ascultati inima draguta!iti cunosti criteriile dupa cre sa-ti alegi un barbat in viata?cat de bine il cunosti pe primul,dupa doi ani?si cat il cunosti pe cel de-al doilea daca vorbiti doar pe mess?varsta nu e o problema ca nu e mare diferenta,alegerea e grea dar dak ai sa-l alegi pe primul si ai sa te simti vinovata nu va merge cu siguranta,asa ca regleaza-ti conturile cu primul dak optezi ptr cel mic,
samuyel
Postat pe 19 Iunie 2011 08:04
de, fapt, crede ca nu e bun niciunul...si daca a simtit gustul o data....nu o mai dezveti...de narav...

si...sunt destui pe lume care abia asteapta...
si cata experienta!
am cunoscut un baiat foarte de treaba...a facut treaba din prima....bun baiat...sa danseze el toata noaptea...pentru un add....
tu unde erai brunette?
si stii tu ca te place...poate ar trebui sa cresti....invatand cam ce le umbla prin cap/pantaloni, baietilor....cand vor ceva de la o fata...
dor72
Postat pe 19 Iunie 2011 09:13
ei, renunta, cum sa mai astepti o luna? e mult prea mult pt tine. baga mare, ce tip prinzi nu il ierta.
MARILENA_25
Postat pe 19 Iunie 2011 09:57
Te vei aventura citeva saptamini si apoi vei intelege ca e inca verde(baiatul).....sper ca nu-ti vei risca relatia pentru citeva furnicaturi in stomak.
Kristiania
Postat pe 19 Iunie 2011 16:21
Nu se merita...dar tu stii mai bine...Intrebarea mea este: de prietenul tau chiar nu iti este dor deloc???Stiu cum sta situatia in relatiile la distanta si de asemenea cum e sa astepti 6 luni pt o zi...aia in care va revedeti...daca chiar nu iti pasa si crezi ca nu o mai poti duce asa cu el lasa-l in pace pe actualul...ori il tii de rezerva...:)vezi sa nu-ti para rau...ca ai ales cioara de pe gard;)good luck
pissy29
Postat pe 19 Iunie 2011 18:43
Aaa si inca ceva...raspunsul intrebarii :pe cine sa aleg? se afla la tine...ia fa o scurta analiza la tot ce te leaga de pers aia din departare ...tu iti scrii propria poveste...in viata asta nu in cea de apoi.Si in cazul in care il alegi pe celalalt sa nu uiti ca mesul e foarte inselator..iesiti la o cafea ca prieteni o data sau de 2 ori si vezi cum e el de fapt adica doar o parte..nu te lua dupa o seara si alte simple flirturi.S-ar putea sa te trezesti ca are alte prietene pe langa si parca nu i-ar fi stricat sa te cunoasca si pe tine...FLIRT nu inseamna neaparat ca ar vrea sa faci parte din viata lui vraja e mare stiu....;)
pissy29
Postat pe 19 Iunie 2011 18:50
de ce o pacalesti? ala vrea sa faca parte din viata ei...
ce nu stie ea...nu la modul in care vrea fraierul ala de se scoleste...
dor72
Postat pe 19 Iunie 2011 19:49
De la: brunette09, la data 2011-06-11 12:32:21Buna tuturor ! Am si eu o problema :D am un iubit de 2 ani si jumatate acum e plecat din tara de prin ianuare, acum ceva timp...vreo doua saptamani adica am fost la un majorat si am cunoscut un tip foarte de trteaba, am dansat toata noaptea iar a doua zi mi-a dat add pe mess, de atunci vb in fiecare zi ne intelegm foarte bine si stiu ca ma place, eu simt ceva pentru el da' nu sunt sigura daca e ceva atata de puternic incat sa`mi risc relatia cu iubitul :d am prins drag de acest baiat dar nu stiu sa fie ceva trecator sau poate sa fie ceva serios? tin sa mentionez ca baiatul pe care l-am cunoscut este mai mic decat mine cu 1 an si eu pana acum nu concepeam sa am un iubit mai mic decat mien dar cu el parca as incerca o relatie :D voi ce credeti merita sa renunt la relatia de 2 ani? aa si o sa vina in tara luna viitoare :Dastept pareri ! va multumesc :*



Grea dilema, intr-adevar!
Personal am fost intotdeauna de parere ca atunci cand ai dubii in alegere, nu trebuie sa alegi. Adica ori amandoi , ori niciunul. Din experienta proprie (am avut si eu 18 ani, o tempora, o mores) iti spun ca si in cazul in care ii vei alege pe amandoi, tot cu niciunul o sa ramai. Avantajul de a juca la dublu e ca la final stii exact la ce ai renuntat (iar uneori renuntarea e chiar un avantaj real, nu doar o virtute crestineasca)!
Daca nu esti implicata prea tare, o sa gasesti amuzant si stimulant pentru intelect sa-i invartesti pe degetelul tau mic, dar trebuie sa fii atenta ce spui si sa ai o memorie buna.
De exemplu lui ala micu poti sa recunosti ca ai avut o relatie cu ala mare de peste hotare si ca e greu sa-i pui punct, pentru ca omul si-a facut sperante si sufera, iar lui ala mai maricel sa-i zici (doar daca te intreaba) ca lui asta micu i s-a pus pata pe tine, ca i-ai raspuns doar din plictiseala si ca nu l-ai luat niciodata in serios (de altfel, cum ai putea-o face, doar e mai mic decat tine, iar iubitul tau stie ca nu concepi in ruptul capului o relatie cu un minor).
Bafta si orice ai face sa ne tii la curent!
charmelen
Postat pe 19 Iunie 2011 20:05
De la: charmelen, la data 2011-06-19 20:05:56
De la: brunette09, la data 2011-06-11 12:32:21Buna tuturor ! Am si eu o problema :D am un iubit de 2 ani si jumatate acum e plecat din tara de prin ianuare, acum ceva timp...vreo doua saptamani adica am fost la un majorat si am cunoscut un tip foarte de trteaba, am dansat toata noaptea iar a doua zi mi-a dat add pe mess, de atunci vb in fiecare zi ne intelegm foarte bine si stiu ca ma place, eu simt ceva pentru el da' nu sunt sigura daca e ceva atata de puternic incat sa`mi risc relatia cu iubitul :d am prins drag de acest baiat dar nu stiu sa fie ceva trecator sau poate sa fie ceva serios? tin sa mentionez ca baiatul pe care l-am cunoscut este mai mic decat mine cu 1 an si eu pana acum nu concepeam sa am un iubit mai mic decat mien dar cu el parca as incerca o relatie :D voi ce credeti merita sa renunt la relatia de 2 ani? aa si o sa vina in tara luna viitoare :Dastept pareri ! va multumesc :*



Grea dilema, intr-adevar!
Personal am fost intotdeauna de parere ca atunci cand ai dubii in alegere, nu trebuie sa alegi. Adica ori amandoi , ori niciunul. Din experienta proprie (am avut si eu 18 ani, o tempora, o mores) iti spun ca si in cazul in care ii vei alege pe amandoi, tot cu niciunul o sa ramai. Avantajul de a juca la dublu e ca la final stii exact la ce ai renuntat (iar uneori renuntarea e chiar un avantaj real, nu doar o virtute crestineasca)!
Daca nu esti implicata prea tare, o sa gasesti amuzant si stimulant pentru intelect sa-i invartesti pe degetelul tau mic, dar trebuie sa fii atenta ce spui si sa ai o memorie buna.
De exemplu lui ala micu poti sa recunosti ca ai avut o relatie cu ala mare de peste hotare si ca e greu sa-i pui punct, pentru ca omul si-a facut sperante si sufera, iar lui ala mai maricel sa-i zici (doar daca te intreaba) ca lui asta micu i s-a pus pata pe tine, ca i-ai raspuns doar din plictiseala si ca nu l-ai luat niciodata in serios (de altfel, cum ai putea-o face, doar e mai mic decat tine, iar iubitul tau stie ca nu concepi in ruptul capului o relatie cu un minor).
Bafta si orice ai face sa ne tii la curent!




Trebuie sa recunosc ca imi place solutia ta :
pissy29
Postat pe 22 Iunie 2011 02:23
Si vorbesc serios nu la misto:P
pissy29
Postat pe 22 Iunie 2011 02:25
Eu zic sa dai cu banul sa vezi care si cum...Asa iti dai seama si care-i cel mai norocos dintre cei doi (norocosul e evident cel pe care nu-l vei alege).
ROI2009
Postat pe 22 Iunie 2011 13:04
roi
esenta este doar intre paranteze!!!!
alfheim
Postat pe 22 Iunie 2011 13:12
De la: pissy29, la data 2011-06-22 02:25:39Si vorbesc serios nu la misto:P


am inteles, pissy, merci! sper sa inteleaga si bruneta!
charmelen
Postat pe 22 Iunie 2011 23:43
De la: pissy29, la data 2011-06-22 02:25:39Si vorbesc serios nu la misto:P


am inteles, pissy, merci! sper sa inteleaga si bruneta!
charmelen
Postat pe 22 Iunie 2011 23:43
La varsta ta e bine sa cunosti cat mai multi baieti,mari,mici mijlocii asa ca imprieteneste-te cu ei ,iesi la un suc ,distreaza-te viata este asa de frumoasa ,si lasa intebarile existentiale pe mai tarziu.Acum este momentul mai tarziu iti va parea rau ca nu ai facut-o, dar nu face rostii pe are sa le regreti TOTUL CU LIMITA ,BUN SIMT !
carmevera
Postat pe 28 Iunie 2011 09:08
De la: carmevera, la data 2011-06-28 09:08:37La varsta ta e bine sa cunosti cat mai multi baieti,mari,mici mijlocii asa ca imprieteneste-te cu ei ,iesi la un suc ,distreaza-te viata este asa de frumoasa ,si lasa intebarile existentiale pe mai tarziu.Acum este momentul mai tarziu iti va parea rau ca nu ai facut-o, dar nu face Prostii pe are sa le regreti TOTUL CU LIMITA ,BUN SIMT !
carmevera
Postat pe 28 Iunie 2011 09:09
vezi si tu cu cine te intelegi mai bine..fa un calcul
stefania4you11
Postat pe 28 Iunie 2011 17:29
aplica si tu regula de trei simpla...si regula de trei compusa...ce e mai faina....
dor72
Postat pe 28 Iunie 2011 20:05
adica aia cu dragoste in trei pe rand? si apoi aia cu dragoste in trei deodata??
hai bre doruletz, debusolezi fata definitiv si irevocabil... si cu ce mai era ea inainte... pfffffff... isi pune creierul pe moatze de tot
alfheim
Postat pe 28 Iunie 2011 20:36
inseamna ca va alege trei compusa...
vezi ca ti-a gasit 712 un client pe viata...
dor72
Postat pe 28 Iunie 2011 21:22
Brunette...da cu banul..!!Vezi ce iasa!
elisabeta_boia
Postat pe 30 Iunie 2011 00:00

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Casatoria dintre un barbat musulman si o femeie crestina 28 De la: chanty 18 Septembrie 2010 09:52
fiti blanzi, am 2 copii si vreau sa fie bine 14 De la: garbo_9309 11 Decembrie 2012 21:25
Oare ma mai iubeste ? 89 De la: garbo187219 12 August 2011 14:17
Ce sa fac? 25 De la: adella 5 Iulie 2011 12:44
Stiati ca infidelitatea poate afecta serios dantura? 25 De la: Sassette 21 Noiembrie 2013 23:47
Setari Cookie-uri