Voi ce credeti?

mai elenucoo....mai mami revino-ti! pana la 25 asa...os a tot suferi.si nici dupa 30 n'o satzi treaca! ce naiba
fleurdelis
Postat pe 13 Ianuarie 2010 16:30
e foarte usor de zis...oricum va multumesc de sfaturi,dar,dupa cum v'am spus,nu aveti cum sa stiti ce e in sufletul meu,credeti ca sunt copilarii...dar chiar sufar,plang ore in sir,mi'e tot mai rau...am adormit plangand la pranz si m;am trezit linistita,iar dupa 5 minute iarasi m'a luat plansul si regretele...si iarasi palpitatiile la inima care le am de 2 zile incoace de cand tot plang
Eleenna
Postat pe 13 Ianuarie 2010 16:36
eleno,da nu poti mai mami sa citesti si tu o carte????de ex....si nu Sandra Brauwn,citeste si tu ceva frumos ....primele pagini ii mai greu....dupa aia uiti....
nazirra
Postat pe 13 Ianuarie 2010 16:40
spune aici cand te doare ceva,ca te-om ajuta noi cumva...
pt linistea ta..sa stii ca si noi plangeam,aveam palpitatii,nu ne intelegea nimeni,etc.

hai..curaj....
iasomia
Postat pe 13 Ianuarie 2010 16:40
naz..

e mica,mami...nu fi rea,invata ea ce si cum...
iasomia
Postat pe 13 Ianuarie 2010 16:43
pai ce sa citesc?am tot citit...si degeaba,ca tot la el ma gandesc.Orice as face.Azi,cum nu am fost la scoala din cauza ca mi s;a facut rau peste noapte si am cazut jos cand am mers la baie...am tot plans toata ziua si am adormit plangand de 2 ori .Dupa ce ma trezeam,in 5 minute eram la loc,iarasi plangeam si ma tot invinuiam ca am pierdut ce aveam mai de pret in lume..pt ca pt mine asa e el,desi stiu f bine ca nu merita:((
Eleenna
Postat pe 13 Ianuarie 2010 16:45
pai asta ii trebe ,ceva de lucru....sa l uite....iar dupa atita plins si nemincata ,pun pariu ca n ai mincat nimik,faci si atacuri de panica ca ti simti inima batind...asa i????
nazirra
Postat pe 13 Ianuarie 2010 16:47
ia zi eleno ce ai citit????
nazirra
Postat pe 13 Ianuarie 2010 16:48
Elena, toate am avut 16 ani candva si am plans si suspinat dupa cate un pusti teribilist si imbecil ca asta. Intreaba-ne cate dintre noi suntem inca alaturi de el...
he,he..! cine-si mai aminteste ce culoare aveau ochii lui?
Parea sfarsitul lumii atunci, dar n-a fost si nici nu va fi, crede-ma. Trece. Dar trebuie sa-ti intre in cap ca iubirea vine de la sine sau nu vine.
Degeaba o cersesti tarandu-te in genunchi, degeaba te dai cu capul de pereti... e ca si cum ai veghea un ghiveci din care astepti sa creasca o planta frumoasa, fara sa fi plantat in el nici o samanta...

Daca nu e, nu e...
Te intelegem, dar singuul nostru sfat este acele de a incerca sa te valorizezi mai mult pe tine si sa cauti iubirea in alta parte.

Doare, stiu. Inchide-te in camera si plangi, tipa, striga, pana simti ca nu mai ai lacrimi... o sa-ti fie mai bine dupa aceea.

Rabdare! Toate trec...
garbo_C
Postat pe 13 Ianuarie 2010 16:48
da ia zi'ne d-astea, cu cetitul, hai! k s-or reeditat medelenii....
si nu numai! astazi sa pic jos cd am vazut cati bani mi-ar trebui sa iau ceva noutati! o scos ileana vulpescu-PE APA SAMBETEI, si ioaan parvulescu - cele 2 de le zicea preci- sf de veac 19, si viata incepe vineri
fleurdelis
Postat pe 13 Ianuarie 2010 16:51
o Doamne,si n o sa treaca mult si ai sa iubesti pe altu....si uite asia....asta i viata.....mai ..dupa mine as da foc la toate rahaturile alea de telenovele.....se uita copilele astea mici si cred chiar ca iubirea ii ca n filme.....
nazirra
Postat pe 13 Ianuarie 2010 16:53
fleur?!?
LILO
Postat pe 13 Ianuarie 2010 16:54
nazirra
Postat pe 13 Ianuarie 2010 16:55
eleniko..ia stai sa iti zika "baba lilo" tratament de uitat "neghiobii"..

cada,apa caldutza cu plante...intrat,stat cat de mult timp si plaaaans...cat incape...
dupa...somnik,,,si a doua zi vei vedea cat de frumoasa este viata..si ca nu se reduce nimic pe lumea asta la un singur "INS"
LILO
Postat pe 13 Ianuarie 2010 16:58
nazirra,am mancat de dimineata o banana,iar mai inainte m'a obligat mamy sa mananc ca a venit de la scoala ca e profesoara.Am tot citit rugaciuni si asa sa ma linistesc,dar dupa aceea iarasi eram tot cu gandul la el si tot imi era rau
Eleenna
Postat pe 13 Ianuarie 2010 16:59
De la: LILO, la data 2010-01-13 16:54:06fleur?!?

liloo'i abateam gandul fetii! o-ntrebase nazi ce-o mai cetiiit,oofffffff
fleurdelis
Postat pe 13 Ianuarie 2010 17:00
o Doamne!!!!abia ai dechis baierele la sac!!!!!!!!asia ca......capu sus,pieptu inainte....si cind mergi la scoala si il vezi nu l baga in seama ....daca vezi ca vrea sa vb cu tine....nu i raspunde....capu sus de tot fata....!!!!!!!!!hai ca poti!
nazirra
Postat pe 13 Ianuarie 2010 17:02
bine....lasa ruganiunile....pune mina pe o carte de aventuri si citeste.....nu numa cu ochii!!!!cu mintea.....pun pariu ca n ai citit.ce o zis fleur????La Medeleni.....????si sa stii ca statu acasa nu te ajuta deloc!!!!!!!!
nazirra
Postat pe 13 Ianuarie 2010 17:04
Pe mine ma doare ca m'am daruit lui,ca mi'am pus sperantele in el,ca am avut incredere in el.De ce cand ne intalneam se purta atat de frumos si spunea ca e sincer,iar acum(ca de fiecare data in 2 ani),cand vede ca sufar si ca sunt la pamant,imi spune ca de fapt m'a sarutat si s'a purtat atat de frumos cu mine in seara aia si imi spunea sa il ajut sa ma iubeasca si etc etcmcoar ca sa scape de mine si sa faca misto

Pe mine ma termina chestiile astea!Daca nu eram atat de naiva si nu cedam atunci...poate acum nu sufeream,poate deja nici nu ma mai gandeam la el deloc...imi era bine.
Dar asa...cum pot sa uit?a fost primul si singurul...
Eleenna
Postat pe 13 Ianuarie 2010 17:05

iar incepi????
nazirra
Postat pe 13 Ianuarie 2010 17:07
Nu pot sa citesc nimic,sunt slabita de puteri....iau si pastile de slabit,sunt fara vlaga si toate ma dor...doar in par stau.
La scoala il vad zilnic,aia e problema:(((:((,ca avem clasele apeopiate:-< si imi e ff greu sa il vad stiind ca si;a batut joc de mine si ca s;a terminat.aaaa...el nu se baga in seama cu mine,pana joi cand i;a zis idiotul ala minciuni de mine,se uita dupa mine si imi zambea si faze kre ma faceau sa cred k tine la mine,dar de atunci RECE ,nicio privire,nimic.

Nu stiu cum voi face fata situatiei:((!
Eleenna
Postat pe 13 Ianuarie 2010 17:09
fetili...hai sa ne VESELIM nitelus..

http://www.youtube.com/watch?v=1pBUmMebdpM&feature=related

LILO
Postat pe 13 Ianuarie 2010 17:10
Va multumesc mult ca incercati sa ma inveseliti,dar sincer,nu am putere sa rad,nici sa zambesc.Iertati'ma!
Eleenna
Postat pe 13 Ianuarie 2010 17:12
Elena,

Bine. Hai sa presupunem ca jocul e serios si vorbim ca intre oameni mari.

Ti-am zis de la inceputul acestui subiect: daca te porti urit cu cineva, asta lasa urme in sufletul acelui cineva. Ca sa poti sa te intorci trebuie sa le rezolvi pe alea, cumva. Si "am gresit nu mai fac" nu rezolva.
Daca unul ar veni la mine cu texte din astea, n-ar fi decit o confirmare. M-as gindi uite, dupa ce ca a fost un imbecil, mai si recunoaste senin ca da, a fost... sa te ierte al de sus, nu eu.

Incearca sa gasesti o situatie similara celei care l-a facut sa iti dea papucii: si sa reactionezi invers fata de cum ai facut-o atunci. Doar asa te revansezi cumva si ai, poate, sansa sa o iei de la capat de pe pozitii oarecum neutre.
Dupa aia poti sa ii explici de ce ai facut ce ai facut cind l-ai indepartat. Si ar fi bine sa ai argumente. Dar intai fa-l sa te asculte: si pentru asta trebuie o baza de incredere pe care, acum, nu o mai are. Ca sa o recladesti pe asta trebuie sa ai si rabdare si control.

Daca te tavalesti pe jos acum nu rezolvi nimic. O sa te simti de doua ori mai rau: o data pentru ca oricum te respinge, si o data pentru ca ti-ai calcat si toata demnitatea in picioare degeaba.

Daca nu m-am exprimat foarte clar, scuze, chiar sint foarte obosita.
quasaria
Postat pe 13 Ianuarie 2010 21:45
..nu cred ca exista cu adevarat varsta la care tot ce zboara se mananca....decat in aparenta cel mult...si aparentele inseala nu??
...nici o drama existentiala...nu e frumoasa...!..nu imi plac deloc conceptiile altor generatii...sa puna mana pe o carte de aventuri nu e un sfat...ca n/a ajuns nimeni departe cu adevarat cu nici o carte de aventuri....
...se vede ca unii sunt habarnisti....si ca nu au suferit niciodata cu adevarat....drama aia existentziala e totul....si tot ce a trait si memorat o sa fie valabil si peste 20 de ani...nu e asha ca ...trece timpul si uita....nimic nu se uita in viatza asta...
...DRAMELE EXISTENTIALE ALE ADOLESCENTILOR..NU SU8NT O JOACA...SI NU TREBUIESC LUATE IN DERADERE...sunt adevarate incercari ale vietzii si dovada ca nu sunt nici o joaca e ca..UNII NU POT TRECE PESTE ELE...si se sinucid chiar...doar ati vazut la stiri atatea cazuri....
......si vad ca unii tot nu au atitudinea corespunzatoare...se fac responsabili morali...pentru nenorociri...doar pentru ca erau in situatzia de a da un sfat corespunzator si nu au facut/o...din lene sau un simt..ascuns al superioritatii.....
garbo055472
Postat pe 13 Ianuarie 2010 22:03
asa, si? sfatul tau responsabil, care ar fi?

.
garbo_C
Postat pe 13 Ianuarie 2010 22:12
mai zat de-acilea cu aberatiile tale...

vad ca nici tu nu ai depasit varsta la care tot ce zboara se mananca

macar fata asta are 16 ani...da' tu, la aproape 30 esti cu mult mai infantila decat ea

si inainte sa te dai rotunda p-acilea de dramele existentiale ale copilei asteia mai bine ti-ai revizui conceptia despre calitatea de mama, si despre cat de injositor ti se pare tie sentimentul de mama

mai si tupeu sa vorbesti despre copii si despre adolescenti, cand tu abia astepti sa faca fiica-ta 18 ani si sa nu mai fii responsabila pentru ea...

Anouk
Postat pe 13 Ianuarie 2010 22:15
..fata draga ..esti intr/o situatie nasoala..pentru ca eu nu vad nici o rezolvare..in primul rand esti in mijlocul unor intrigi...se baga si altii cum s/ar zice...si asta pe ascuns...eu una percep situatia..exact asha...dar vorba altora...sa iti pierzi demnitatea nu are rost...si daca tot suferi macar sa stii de ce...sufera inspre vindecare macar...da/ti preocupare vietzii si ignora/l cu adevarat...dar asha fel incat sa nu se vada...cauta prin toate modalitatile sa nu mai suferi...
garbo055472
Postat pe 13 Ianuarie 2010 22:16
si nu ma scoate din papuci in seara asta

abtine-te sa dai sfaturi atata timp cat tu esti incapabila sa te ajuti pe tine, si sa-ti vezi copilu ca pe o minune, nu ca pe o povara
Anouk
Postat pe 13 Ianuarie 2010 22:18
i/auzi brau trece rau...da cine ma impiedica sa dau sfaturi.?..pot sa dau cate sfaturi vreau!...da si atitudinea mea ar trebui sa insemne ceva...iti zic eu ce inseamna...ca ma fac autorul moral al unor situatii...prin sfaturile care le dau...zic ca sa VEZI UN COPIL CA PE O MINUNE..CI NU CA PE O RESPONSABILITATE ESTE EGAL CU CA ...TOT CE ZBOARA SE MANANCA!!!!
garbo055472
Postat pe 13 Ianuarie 2010 22:29

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Relatie de 10 ani 5 De la: Red_Line_1 5 Octombrie 2016 22:48
Stiati ca infidelitatea poate afecta serios dantura? 25 De la: Sassette 21 Noiembrie 2013 23:47
cuplu 37 De la: _alexandra 9 Iunie 2009 11:08
LA MULTI ANI DAN PURIC! 1 De la: human 12 Februarie 2011 14:07
Relație de cuplu fără intimitate 14 De la: garbo_472262 3 Septembrie 2017 21:01
Setari Cookie-uri