De ce insistam sa mai ramanem intr-o relatie care nu mai merge?

imda...si ar mai zice si ca voia musai sa fie prins! (si ca spera in felul asta la o galeata de lacrimi si de "iarta-ma si hai inapoi")
fleurdelis
Postat pe 9 Ianuarie 2010 12:26

Anouk, eu prin casnicie d'asta am trecut da' stiam in ce ma bag - si ce ma calca pe nervi era faptul ca era multumit oricum. Puteam sa fiu impaiata, eram acolo. Il durea fix in cour daca mi-e bine sau rau, adica de la cap la coada am fost un fel de trofeu, ca alea cu coarnele de cerb pe perete. Da' tot era traibila situatia, la nivel biologic: eram cu pulsul la cote normale.
Acu' nu sint.
D'aia spuneam ca nu stii cum e mai bine: dragoste mare sau... hai sa ne prefacem ca ne cunoastem.


PS: bine, probabil m-ar fi deranjat ca imi shifoneaza aia camasha de matase....
quasaria
Postat pe 9 Ianuarie 2010 12:30
dragoste mare
fleurdelis
Postat pe 9 Ianuarie 2010 12:33
asa zici tu?
quasaria
Postat pe 9 Ianuarie 2010 12:33
sis, crez ca cautase duduca prin dormitoru' meu...era curioasa fata, nah...imi imprumutase si bratara de argint, si parfumu'...

Q, exact...impaiata, neimpaiata, eram acolo...faceam bani, nu-l stresam ca are fie-sa nevoie de euroi pentru faculta, mesteream prin casa, ascuteam cutite, eram perfecta, ce mai...

pacat ca vorbeam prea mult si aveam pretentii sa fiu bagata in seama...

ioi, ce s-a ofticat ca am inaintat divortu'
cica dadeam cu picioru' la 23 de ani de casatorie...tot io
Anouk
Postat pe 9 Ianuarie 2010 12:35
mai, nu-s in ipostaza de a da sfaturi!@daa...crede'ma decat o viata larvara....
fleurdelis
Postat pe 9 Ianuarie 2010 12:36
anuk tu ai citit acrtea mihaelei radulescu -niste raspunsuri?
nush de ce am senzatia ca vreo cateva ca[pitole de pe-acolo te vor unge la suflet. unele insa nu, zici ca-s de sandra brown curat!sper k-am scris corect numele sandrei
fleurdelis
Postat pe 9 Ianuarie 2010 12:42
Macar aici noi ne-am pupat: eu aveam pretentii sa nu fiu bagata in seama... Cre' ca nu m-as fi socat nici daca il gaseam dormind cu elefantu' de la zoo.




quasaria
Postat pe 9 Ianuarie 2010 12:42
ioi, iote ca dau din casa...ce dreaq m-o fii apucat ?

stai ca va mai zic una ca sa intelegeti de ce nu mi-a mai pasat

la oarsice vreme dupa casatorie, mi se anunta oaspeti...si nah, trebuia sa fac cumparaturi mari...si ma duc cu masina cu un prieten de familie...si cum meream noi ashe...io tacuta ca era prea de dimineata ca sa vorbesc, ma abordeaza nenea...ca oare ce-ar fii daca am avea noi doi o relatie ?

io, sa ma imprastii sub bord...eram prietena buna cu nevasta-sa, nah...ii zic io fo' cateva bine simtite, il spun sa opreasca masina, ma dau jos si ma intorc acasa

acasa, normal, indignata pana la cer ii relatez discutia exului

daca va zic ca n-a avut nicio reactie, ma credeti ?
s-a multumit sa zica ca asa e ala, afemeiat

acu', nu ca ma asteptam sa se duca sa-l ia de beregata...da' macar sa se indigneze, sa ma consoleze, ceva...io eram victima, doh...

nimic, l-a durut la banana...da' pe urma, si pe mine...
Anouk
Postat pe 9 Ianuarie 2010 12:44
mai putin si ajung la o concluzie
zambila
Postat pe 9 Ianuarie 2010 12:44
Anouk, nu ma face si pe mine sa dau din casa... ca stric impresia artistica....
Bine ca nu ti-a spus "Si ce drak vroiai sa fac eu, el a fost de vina?"
quasaria
Postat pe 9 Ianuarie 2010 12:47
Q, tu ai fo' mai desteapta olecuta...si da', m-a enervat ca mi-a shifonat aia camesa de noapte...

ioi, ati fii fost mandre de mine...stil si clasa, nene...mi-am facut o cafa...mi-am aprins o tigara, mi-am cautat agenda si mi-am sunat avocatu'...in timp ce tanti se imbraca cu viteza luminii

il tot intreba" daca ma bate ? daca ma bate ?
si el ii raspundea : sotia mea e o doamna
Anouk
Postat pe 9 Ianuarie 2010 12:49
anuuk, vrei satzi spun ce cred eu? k nenea ala care ti-o facut "propozitia" stia el bine ce reactie va avea sotiorul, de aceea si-a si permis! mai departe nu mai zic la ce ma duce capul
fleurdelis
Postat pe 9 Ianuarie 2010 12:50

aia doi se meritau unul pe altul, dupa replici....
quasaria
Postat pe 9 Ianuarie 2010 12:51
exact, Q...

aia, cand a plecat, cu capu'n jos desigur, mi-a zis saru-mana...

am zis ca ma imprastii toata...
Anouk
Postat pe 9 Ianuarie 2010 12:53
fleurdelis
Postat pe 9 Ianuarie 2010 12:53

nu se poate....

Uite imi pare rau ca am ratat vreo secventa d'asta - in mod sigur au fost, da' am sunat inainte de fiecare data. Daca stiam ca m-as distra asa bine, zau ca n-as fi sunat...

Singura surpriza care mi s-a intimplat mie a fost exact inversa. Da' tot plina de revelatzii profunde, si aia.
quasaria
Postat pe 9 Ianuarie 2010 12:56
ba se poate, ba se poate...a tulit-o pe usa ca scapata pe tzeava...s-a impiedicat de cutz, i-a deranjat aluia somnu', ala a inceput sa latre a protest, mi-a daramat o valiza, tanti nu nimerea usa, ca io o incuiasem cu yala, circu' kluski a fost acolo

io, fata educata, i-am deschis usa, ca tragea ca disperata de clanta, aia s-a ferit, credea ca vreau s-o palesc...el a venit precipitat in hol ca latra javra ca apucata...ziceai ca e ca'n filmele cu prosti

in 2 ore, mi-a facut avocatu cererea de divort, am semnat-o amandoi si ura si la gara
Anouk
Postat pe 9 Ianuarie 2010 13:01
faza cu saru' mina a fost totala...
quasaria
Postat pe 9 Ianuarie 2010 13:04
mie mi-a placut faza cu avocatu tare!
intotdeauna am fost pentru ura si la gara! gara, aia n-a tinut cu mine totdeauna, da....
fleurdelis
Postat pe 9 Ianuarie 2010 13:08
dap...crez c-o macina vinovatia

io, desi eram venita de la drum eram fresh, ca sa zic asa...gelata, parfumata, decoltata, nu aratam a matroana de-aia la care-i zici saru'mana, tanti...

acu' nush ce io fii zis el despre mine, pot doar sa presupun...ca nu-s gospodina, ca is proasta, ca is courva, ca il neglijez, ca-i fac scandal...dreaq stie...

oricum in usa m-a implorat sa nu spun la nimeni ce s-a intamplat, ca se face de ras
Anouk
Postat pe 9 Ianuarie 2010 13:10
va cunosteati? Sau la cine sa o faci de ris?
quasaria
Postat pe 9 Ianuarie 2010 13:15
o stiam din vedere, stiam a cui fata e, amanta en titre a cui e ...plus ca orasu' e teribil de mic, toata lumea stie tot despre toata lumea...si daca nu stie, inventeaza...

oricum, n-am suflat o vorba, iti inchipui...
nu sufeream de sindromu' victimei..."vai, uita-te la mine,is personaj principal intr-un vodevil frantzuzesc de proasta calitate"

nici macar avocatului nu i-am spus, ca n-avea rost...in aceeasi zi, dupa ce am depus cererea de divort, am plecat la fie-mea, la timisoara, sa-i dau vestea cea buna

hehehe, aia a fost mai indignata decat am fost eu
Anouk
Postat pe 9 Ianuarie 2010 13:32
de-aia zic...persisti intr-o chestie de-asta ori din inertie, ca nu-ti mai pasa oricum, ori pentru ca-l iubesti "la nemurire" si speri a proasta ca se rezolva treaba, mergand pe principiul "nu-l las la alta nici moarta"

in viziunea mea, totul tine de perceptia personala a fiecaruia, cat de mult esti implicat emotional fata de celalalt

sincer, mie mi-a fost indiferent atat timp cat nu am fost pusa in fata acelui gest de prost gust de asi aduce amanta in casa, gandeam ca are mai multa minte si un minim de imaginatie

ma gandesc ca ar fii fost bine daca o facea cu cativa ani inainte, scapam amandoi mai repede...
Anouk
Postat pe 9 Ianuarie 2010 13:39
wif, toate ca toate da, pentru camesa, o capaceam. nu scapa cu tot paru-n cap

apoi, sa gasesti o alta camasa din matase naturala, neagra si marimea potrivita e greu. stiu ce spun. 2 ani am cautat asa ceva

totul pana la camesa. rezon. moarte de om, fac
si_totusi
Postat pe 9 Ianuarie 2010 13:40
de aia mi-a parut si mie rau, totusico...n-am mai putut s-o vad in ochi neam...puii mei, era din matase naturala, de-aia veritabila, nu de nailon...dantela brodata...si sexy, moooama !!!

o mai puneam si io din cand in cand, sa nu uit ca-s femeie...

oalio, totushelu...si tu tot asea ? tot cu camesa ?

nu-i bai, facem un clab
Anouk
Postat pe 9 Ianuarie 2010 13:44
Bine, cumva doare, totusi... Nu neaparat iubirea cit simtul proprietatii... pina la urma, este vorba de spatiul tau si vietatile din el - indiferent ca e cainele, barbatu', pisica...
quasaria
Postat pe 9 Ianuarie 2010 13:44
De la: quasaria, la data 2010-01-09 11:46:44Anouk, pina la urma nu stii ce e mai rau: s aiti pastrezi indiferenta by default sau sa iti calci sufletul in picioare: tot la una dintre astea doua ajungi in final.

Cred ca eu as fi preferat varianta a doua, macar imi vedeam dreak de altele: vorba ta, carti, muzica, cresteam vreun pisoi, doi, zece... tricotam linistita.


sa stii ca-mi place cum gandesti...da sa stii ca la cei mai tineri ink ii nevoie de focuri de artificii ca altfel ziceam pas ...si trecem mai departe..totusi la numai 19 ani am invatzat sa tin la opersoanacu adevarat...si desi nu mai e ca inainte...adik atata deinteresan tsi incitant...totusi nu ma pot desparte de el...desi uneori am impresia ca mi-as dori...ai pe urma imi pare rau si il vreau inapoi...cred ca chiar il iubesc...si deaceea gandesc asa...asa ca dati-mi cateva sfaturi sa aprind inapoi focul pasiunii...care a devenit monotona si obisnuinta:)
Domnisoara_Christina
Postat pe 9 Ianuarie 2010 13:59
Q, chiar nu m-a durut...pe mine ma doare atunci cand sunt ranita de cineva de care imi pasa, la care tin...

si, din fericire, eu is adepta ideii ca nimeni nu apartine nimanui, din punctu' asta de vedere is mai ciudata, imi lipseste sentimentul de posesiune, cu de-a sila nu se poate face nimic

kitty, nu numai la 19 ani ai nevoie de artificii
ai sa intelegi asta cand ai sa ai varsta mea
Anouk
Postat pe 9 Ianuarie 2010 14:23
wif, nu mi-a luat camesa. daca mi-o lua, azi discutam cu voi, numai de la vorbitor

in rest, asemanator. si eu ca si tine. buna ziua si shushaua !
si_totusi
Postat pe 9 Ianuarie 2010 14:45

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Amintiri din copilarie... 854 De la: zambila 28 Iunie 2012 21:23
Pentru cei ramasi,CRACIUN FERICIT! 13 De la: VOIAJOR 6 Ianuarie 2013 09:13
O sa mearga vreodata??? 1 De la: garbo063661 3 Februarie 2010 19:13
Adultul dislexic 1 De la: sorryDanae 16 August 2011 14:01
Viata ca o telenovela 149 De la: christy_coco 24 Octombrie 2011 23:55
Setari Cookie-uri