trebuie sa ma rup de el dar nu am putere............este insurat.........

... mai sint multi alti nemernici.
quasaria
Postat pe 19 Decembrie 2009 18:52
ai dreptate , quasaria.. eu zic sa nu se mai marite niciodata .... pai si ce ai vrea acuma.. ?
salbatica_sexy
Postat pe 19 Decembrie 2009 19:02
unii sunt de lignit si bauxita,unii de mare treaba,iar altii de treaba mare
elodia
Postat pe 19 Decembrie 2009 19:02
era continuarea fireasca de la "viata nu se termina la nemernicul asta".

Eu nu vreau nimic, sint suficient de salbatica si sexy.

... Iar ideea cu nemaritatul ar putea fi chiar buna.
quasaria
Postat pe 19 Decembrie 2009 19:11
confunzati fata, bre
salbatica_sexy
Postat pe 19 Decembrie 2009 19:13
Incearca sa tratezi totul cu indiferente, oricat ti-ar fi de greu.
garbo047578
Postat pe 20 Decembrie 2009 17:01
parerea mea este..move on..
bestia
Postat pe 20 Decembrie 2009 17:17
buna tuturor...si eu trec prin ceea ce trece gabi si o inteleg foarte bine numa ca nu am ajuns asa departe, am fost impreuna 6 luni in care in fiecare zi imi promitea ca o sa vina ziua cand se va despartii de ea...si de foarte multe ori am zis ca pun punct, am doar 18 ani si nu vreau sa-mi pierd cei mai frumosi ani, dar il iubesc si mi-e foarte greu, ne-am despartit de 2 zile, dar stiu ca nu o sa rezist si o sa ma intorc la el asa cum am facut de multe ori (apropo de ce zicea cineva ca gabi sa vorbeasca cu sotia lui, nu functioneaza, eu am vorbit si s-a ajuns la mai rau)
iulyana_91
Postat pe 21 Decembrie 2009 22:49
da' vaz ca va plac aventurili, mami...am si io fata de 18-19 ani si stii ce i-as zice la asa ceva?
DU-TE LA MUNCA, FATO! TIE NU-TI TREBUIE SCOALA, EDUCATIE, ITI TREBUIE OCUPATIE!
sora_ilsi
Postat pe 21 Decembrie 2009 22:55
nu este ceea ce pare, imi vad de scoala mea si de restul si chiar de am 18 ani nu este doar o ocupatie, stiu si eu sa iubesc.Am intrat aici pentru sfaturi, nu pentru altceva...si inca ceva, el are 24 ani, nu as fi "sarit" la barbati de 30 ani sau mai mult
iulyana_91
Postat pe 22 Decembrie 2009 16:32
in mintea ta care-i diferenta intre unul de 24 insurat si unul de peste 30 tot insurat??
eu cred ca aici nu varsta e problema
eladaela
Postat pe 22 Decembrie 2009 18:14
bre mama...da' care e diferenta daca sari pe unu' de 24 si nu pe unu de 30 ? ca tot insurati sunt ambii amandoi

ce dreaq, mai fetelor ? unde pushca mea ii gasiti p-astia insurati ? va impiedicati de ei ? ca de everest ? un u care n-are nevasta acasa n-ai gasit ? la 18 ani se presupune ca ai de unde alege, har domnului...
Anouk
Postat pe 22 Decembrie 2009 19:31
elado, telepatia, mama...
Anouk
Postat pe 22 Decembrie 2009 19:32
problema nu e ca e insurat. Problema e ca RAMINE insurat, deci e duplicitar CU TINE.
Admitem ca nu iti pasa si nu te intereseaza fiinta aia pe care o are el acasa - dar relatia dintre voi doi te intereseaza. Si relatia asta o injumatatesti cu altcineva. Ca amanta, esti cel putin la fel de "inselata" ca nevasta. Macar aia nu stie, si ce nu stii nu-ti face rau... Dar tu si stii, si accepti sa te multumesti cu resturi din timpul si atentia lui.
Daca te iubeste, sa te aleaga pe tine. Te alege?
Ii ajungi tu?
Daca nu, uita expresia "ne iubim".
Aia e valabila doar in visele tale.
quasaria
Postat pe 22 Decembrie 2009 22:06

dragoste mare...mai poti sa zici ceva?
zambila
Postat pe 22 Decembrie 2009 22:18
De la: julik_91, la data 2009-12-21 22:49:34buna tuturor...si eu trec prin ceea ce trece gabi si o inteleg foarte bine numa ca nu am ajuns asa departe, am fost impreuna 6 luni in care in fiecare zi imi promitea ca o sa vina ziua cand se va despartii de ea...si de foarte multe ori am zis ca pun punct, am doar 18 ani si nu vreau sa-mi pierd cei mai frumosi ani, dar il iubesc si mi-e foarte greu, ne-am despartit de 2 zile, dar stiu ca nu o sa rezist si o sa ma intorc la el asa cum am facut de multe ori (apropo de ce zicea cineva ca gabi sa vorbeasca cu sotia lui, nu functioneaza, eu am vorbit si s-a ajuns la mai rau)


buna julika, ma bucur , nu neaparat ca mai este cineva n situatia mea, ci pt faptul ca sunt persoane cate inteleg situatia doar daca trec sau au trecut prin asa ceva.
intr-adevar, sunt constienta de ce fac, insa celor care condamna nu le pot zice decat sa spuna DOAMNE FERESTE! Este un chin sa te indragostesti , si mai ales de un barbat insurat, si abia cd te dezmeticesti un pic realizezi ca ti-a intrat in inima, in piele, in TOTUL tau! si ca e greu cu el, dar mai greu fara!
ok, multi o sa spuna ca suntem naive ca sa nu spun proaste, makar julika are 18 ani, are o scuza sa zicem, insa nu e vb de naivitate sau prostie , sau incapacitate de a gasi pe cineva singur, este NEPUTINTA! NU NE PUTEM RUPE .... inca! dc?? nici noi nu stim............

spuneai julika ma sus ca tu deja ai vb cu sotia?
sa inteleg ca va stiati?sau cum?.si eu am vrut sa vb cu ea.am mers la usa lor si cd am ajuns brusc...........am spus doar ca am gresit etajul......... si nu ca as fii ramas interzisa ci doar ca am realizat ca si ea e o victima a acestui barbat si k o prosteste in ultimul hal......nu am putut!
insa acum iar imi trece prin cap ideea asta, dar de data asta s-o duc pna la capat. stiu k ea nu are nici o vina, insa asta l-ar durea pe el, faptul k i-am stricat linistea caminului.e tare greu, mai ales acum de sarbatori....



cocacola31
Postat pe 23 Decembrie 2009 01:30
intr-adevar, ai dreptate, problema nu este faptul ca este el insurat, sau ca asa l-am ``gasit``, cati oameni nu se casatoresc a 2 a oara si sunt fericiti, cate cupluri nu se despart doar ca sa-si gaseasca adevarata iubire si fericire??Problema e ca ori nu ne iubesc indeajuns ca sa faca pasul divortului( si asta il transforma in ORDINAR si pe noi in NAIVE) ori desi ne iubesc nu se pot rupe de tot ce inseamna casatoria cu aceea persoana- in naivitatea mea il inteleg intr-n fel, sunt familii la mijloc, rude, preconceptii, de ce nu, atatea lucruri pamantesti care cateodata cantaresc mai greu decat toata iubirea din lume!
cocacola31
Postat pe 23 Decembrie 2009 01:37
m-am gandit mult pik nik la ce as putea sa vb cu sotia.. cred ca am sute de scenarii.............tu ce-mi recomanzi??
cocacola31
Postat pe 23 Decembrie 2009 01:41
Gabi,
iubirea e mai puternica decit ipocrizia sociala. Omul asta nu iubeste pe nimeni, in afara de el insusi. Nici pe ea, nici pe tine.


quasaria
Postat pe 23 Decembrie 2009 08:25
exact.
pana la urma, asta e problema, tu il iubesti, el, se simte bine....atat!
cand e vorba de iubire nu-ti faci scenarii de genul: ce sa-i spun sotiei?!
sotia nu are nici o legatura cu faptul ca el e nesimtit, iar tu, naiva
daca omul nu e in stare sa aleaga acum- cand o va face? cand se plictiseste de tine?
si la ce-ti foloseste razbunarea? vrei sa-i faci rau lui, dar lovesti in sotie...spuneai ca-l iubesti, nu??
mda
zambila
Postat pe 23 Decembrie 2009 08:55
poti sa vorbesti cu sotia, nu e nici o problema... Dar fii pregatita pentru cazul in care stie ce are in casa si iti spune ia-l fetitzo, daca tot zici ca va iubiti, ca nu-l tin legat...sa vedem, vine?

Chestia asta, cu vorbitul cu sotia, e cu dus si intors. Nu se stie cine e pacaliciul in trio asta. Aia doi au alta virsta si mult mai multe lucruri in comun decit ai tu cu el. Sa nu aiba si mentalitatea tot in comun si sa iti rida in fata.

Eu de ex. in locul ei ti-as spune hehe, da, stiu, te cunosc, de cind ne distram noi pe tema asta.
quasaria
Postat pe 23 Decembrie 2009 08:57
eu cred ca atitudinea ta vizavi de familia lui ar trebui sa ramana neutra...sotia nu are nici o vina...daca nu te poti rupe...atunci multumeste-te cu rolul asumat deja...o decizie radicala o poate lua doar el...
rodyk
Postat pe 23 Decembrie 2009 08:58
asa gabi...du-te mama la nevasta si strica-i linistea, ce pana mea ?
pan' la urma io cred ca ai sa-i faci un bine, realizeaza si ea cu ce nemernic e maritata si-l lasa dreaq, ca e inca tanara si are vreme sa-si refaca viata si sa gaseasca unu' decent
Anouk
Postat pe 23 Decembrie 2009 09:00
o decizie la fel de radicala o poate lua si ea...n-o obliga nimeni sa stea in mocirla
zambila
Postat pe 23 Decembrie 2009 09:01
aham, mie nu mi l-ar mai trebui nici pe o tipsie de aur
Anouk
Postat pe 23 Decembrie 2009 09:03
Corect, zambila ...se pare ca nu are putere insa...Eu ii dadeam papucii si-mi vedeam de viata mea...e prea scurta s-o irosim in planuri si scenarii de razbunare...
rodyk
Postat pe 23 Decembrie 2009 09:05
http://www.youtube.com/watch?v=iphFgBtiXfE...ceva ce se potriveste
rodyk
Postat pe 23 Decembrie 2009 09:08
ma fetelor eu va zic..dor atat..sunteti niste proaste ca aceptati sa fiti pe post de amante..cand ati putea bine mersi sa aveti o relatie normala si fara stress...povesti la faza ca nu puteti sa terminati cu ei...
dana78
Postat pe 23 Decembrie 2009 09:11
dana, tu cu cine te certi??
si pe cine faci "proaste"?
zambila
Postat pe 23 Decembrie 2009 09:14
http://www.youtube.com/watch?v=d8DElH2Zuzc
quasaria
Postat pe 23 Decembrie 2009 09:15

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
credeti in prevestirile din vise... 69 De la: AGAPI_MOU 23 August 2009 20:08
sa apreciem omul la justa lui valoare 1 De la: marialeia 14 Octombrie 2010 20:03
Iubire sau nu ? 19 De la: garbo_413494 13 Septembrie 2015 02:12
mea fugit nevasta cu copii de acasa ce sa facnu maipot 51 De la: eladaela 22 Martie 2011 14:18
Merita sau nu ? 8 De la: D_Emy 9 Februarie 2014 10:01
Setari Cookie-uri