Casatorie Iintre atei si crestini? ce parere aveti?

De la: quasaria, la data 2009-12-06 23:14:27hai, lamureste cum e cu inima aia buna...
Pe mine nimeni nu m-a invata ceva de bine...Singura mam descurcat in viata...Nu mi-a dat un sfat bun,pt un loc de munca,,ca sa imi mearga bine...Singura mi-am batut capul.....Asa ca eu mi-am batut capul singura,,dar invat pe altii de bine...Chiar daca eu a trebuie sa ma descurc singura sa gasesc drumul drept in viata....Asta inseamna inima buna...
garbo027119
Postat pe 6 Decembrie 2009 23:18
De la: quasaria, la data 2009-12-06 23:16:42uite un raspuns bun.
Si, in afara de sfaturi...?

Daca te mariti, gasesti un barbat bun, care s epoarta cu tine cum vrei tu, si dupa doi ani are un accident - ce faci cu el? Ii speli, ii calci gratis?
Pai daca ii bolnav normal ca o sa il ajut....Ca doar nu o sa il abandonez la nevoie....Eu nu ma folosesc de oameni,,eu sunt recunoscatoare...
garbo027119
Postat pe 6 Decembrie 2009 23:21
De la: eladaela, la data 2009-12-06 23:17:52offff...irino,suflet chinuit
Tu esti chinuita...ca doar tu stii ce induri de la barbati....
garbo027119
Postat pe 6 Decembrie 2009 23:21
De la: eladaela, la data 2009-12-06 23:17:52offff...irino,suflet chinuit
Tu esti chinuita...ca doar tu stii ce induri de la barbati....
garbo027119
Postat pe 6 Decembrie 2009 23:22
De la: garbo027119, la data 2009-12-06 23:21:03
De la: quasaria, la data 2009-12-06 23:16:42uite un raspuns bun.
Si, in afara de sfaturi...?

Daca te mariti, gasesti un barbat bun, care s epoarta cu tine cum vrei tu, si dupa doi ani are un accident - ce faci cu el? Ii speli, ii calci gratis?
Pai daca ii bolnav normal ca o sa il ajut....Ca doar nu o sa il abandonez la nevoie....Eu nu ma folosesc de oameni,,eu sunt recunoscatoare...
Ca nu ma folosesc de el.apoi il arunc....PAI ASTA II RAUTATE....EU NU SUNT REA....EU SUNT CORECTA....
garbo027119
Postat pe 6 Decembrie 2009 23:23
TRE SA IES O SEARA BUNA PAAAAAAAAAA
garbo027119
Postat pe 6 Decembrie 2009 23:24
De la: garbo027119, la data 2009-12-06 23:18:30
De la: quasaria, la data 2009-12-06 23:14:27hai, lamureste cum e cu inima aia buna...
Pe mine nimeni nu m-a invata ceva de bine...Singura mam descurcat in viata...Nu mi-a dat un sfat bun,pt un loc de munca,,ca sa imi mearga bine...Singura mi-am batut capul.....Asa ca eu mi-am batut capul singura,,dar invat pe altii de bine...Chiar daca eu a trebuie sa ma descurc singura sa gasesc drumul drept in viata....Asta inseamna inima buna...


normal ca sigura ti-ai gasit locul de munca...ce vroiai fa....sa stea in patru labe alta in locul tau si tu sa iei banii???
tutankhamon
Postat pe 6 Decembrie 2009 23:26
1. eu nu sunt crestina, sunt atee...
2. nu exista crestini originali si crestini contrafacuti
3. dogmele crestine spun ca-ti porti credinta in suflet
4. oamenii invata cel mai ades singuri, plansul asta pe marginea ulciorului spart ca pe mine nu m-a invatat nimeni e doar de fatada...

cat despre pus in banca lor, eu zic sa mai citesti declaratia drepturilor omului. nu e treaba ta sa pui pe nimeni in nici o banca. si singurul motiv pentru care ajungi sa ti se para ca-i pui in banca lor e ca spui numai aiureli si ii fortezi pe ei de fapt sa te indeparteze din viata lor. deci, de fapt, te asezi singura in banca ta... si stai linistita acolo, nu te deranja, si nu uita sa-ti instalezi linia privata cu Dumnezeu sa-i ceri cu smerenie ajutor cand vei epuiza resursele de aiureli si o sa dai de greu...

paaaaaaaa
snowflake
Postat pe 6 Decembrie 2009 23:26
De la: garbo027119, la data 2009-12-06 23:18:30
De la: quasaria, la data 2009-12-06 23:14:27hai, lamureste cum e cu inima aia buna...
Pe mine nimeni nu m-a invata ceva de bine...Singura mam descurcat in viata...Nu mi-a dat un sfat bun,pt un loc de munca,,ca sa imi mearga bine...Singura mi-am batut capul.....Asa ca eu mi-am batut capul singura,,dar invat pe altii de bine...Chiar daca eu a trebuie sa ma descurc singura sa gasesc drumul drept in viata....Asta inseamna inima buna...
SAU PREOTII CE M-AU INVATAT DE BINE...IN REST OAMENII M-AU INVATAT DOAR TAMPENII CARE MI-AU DISTRUS VIATA SI CARACTERUL,CAND ERAM MAI TANARA....OAMENII M-AU INVATAT DOAR LUCRURI IN FAVOREA LOR....aSA CA LASA-MA CA EU II CUNOSC PE OAMENI,,,SI STIU CE LE POARTA CAPUL...SUNT SATULA DE EL,CA DE MERE ACRE...dE ASTA SUNT DURA..CAND EU AJUT UN OM,DE BINE SI EL MA RASPLATESTE CU RAU....pT CA STIU CA PE MINE NU M-A INVATAT NIMENI DE BINE....sINGURA MI-AM GASIT DRUMUL CORECT IN VIATA....SI ASTA DATORITA LUI DUMNEZEU
garbo027119
Postat pe 6 Decembrie 2009 23:27
papapappapppappapapa
eladaela
Postat pe 6 Decembrie 2009 23:29
De la: snowflake, la data 2009-12-06 23:26:551. eu nu sunt crestina, sunt atee...
2. nu exista crestini originali si crestini contrafacuti
3. dogmele crestine spun ca-ti porti credinta in suflet
4. oamenii invata cel mai ades singuri, plansul asta pe marginea ulciorului spart ca pe mine nu m-a invatat nimeni e doar de fatada...

cat despre pus in banca lor, eu zic sa mai citesti declaratia drepturilor omului. nu e treaba ta sa pui pe nimeni in nici o banca. si singurul motiv pentru care ajungi sa ti se para ca-i pui in banca lor e ca spui numai aiureli si ii fortezi pe ei de fapt sa te indeparteze din viata lor. deci, de fapt, te asezi singura in banca ta... si stai linistita acolo, nu te deranja, si nu uita sa-ti instalezi linia privata cu Dumnezeu sa-i ceri cu smerenie ajutor cand vei epuiza resursele de aiureli si o sa dai de greu...

paaaaaaaa
EU II PUN IN BANCA LOR,PE CEI CARE MA SUPARA,PT CA NU VREAU SA FIU PARTASA LA PACATELE LOR...LASA CA EU STIU CE FAC,,AM VORBIT SI CU PREOTI CARE INSINSTA IN CREDINTA....EU IMI SPUN PAREREA,FIECARE ESTE LIBER SA FACA CE VREA EL....EU NU IL FORTEZ SA SE SCHIMBE...dAR EI NU MA POT OBLIGA SA IMI SPUN PAREREA....EU AM DREPTUL SA VORBESC DESCHIS LA FEL CA TOATA LUMEA...
garbo027119
Postat pe 6 Decembrie 2009 23:30
De la: garbo027119, la data 2009-12-06 23:23:04
Ca nu ma folosesc de el.apoi il arunc....PAI ASTA II RAUTATE....EU NU SUNT REA....EU SUNT CORECTA....

pai si atunci cum faci? Tu faci copii, tu iti rupi kurul - parca asa ziceai, nu?- tot tu sa ii dai bani? Da' ce, esti fraiera lui?
Nu a lasat Dumnezeu ca barbatul sa intretina familia?
Asta ai scris tu... Acum negi ce ai scris?
quasaria
Postat pe 6 Decembrie 2009 23:31
De la: garbo027119, la data 2009-12-06 23:30:42
De la: snowflake, la data 2009-12-06 23:26:551. eu nu sunt crestina, sunt atee...
2. nu exista crestini originali si crestini contrafacuti
3. dogmele crestine spun ca-ti porti credinta in suflet
4. oamenii invata cel mai ades singuri, plansul asta pe marginea ulciorului spart ca pe mine nu m-a invatat nimeni e doar de fatada...

cat despre pus in banca lor, eu zic sa mai citesti declaratia drepturilor omului. nu e treaba ta sa pui pe nimeni in nici o banca. si singurul motiv pentru care ajungi sa ti se para ca-i pui in banca lor e ca spui numai aiureli si ii fortezi pe ei de fapt sa te indeparteze din viata lor. deci, de fapt, te asezi singura in banca ta... si stai linistita acolo, nu te deranja, si nu uita sa-ti instalezi linia privata cu Dumnezeu sa-i ceri cu smerenie ajutor cand vei epuiza resursele de aiureli si o sa dai de greu...

paaaaaaaa
EU II PUN IN BANCA LOR,PE CEI CARE MA SUPARA,PT CA NU VREAU SA FIU PARTASA LA PACATELE LOR...LASA CA EU STIU CE FAC,,AM VORBIT SI CU PREOTI CARE INSINSTA IN CREDINTA....EU IMI SPUN PAREREA,FIECARE ESTE LIBER SA FACA CE VREA EL....EU NU IL FORTEZ SA SE SCHIMBE...dAR EI NU MA POT OBLIGA SA NU IMI SPUN PAREREA....EU AM DREPTUL SA VORBESC DESCHIS LA FEL CA TOATA LUMEA...
fiecare este liber sa faca ce vrea el...daca vrea sa fie ateu,problema lor...dar eu vorbesc despre credinta mea in societate...de ce sa imi fie rusine ca sunt crestina....Eu vorbesc exact cum gandesc...Si nu imi este rusine ca sunt crestina.....
garbo027119
Postat pe 6 Decembrie 2009 23:32
Q,parca ea mai stie ce spune sau ce scrie??
nu vezi ca se contrazice la doua postari??
eladaela
Postat pe 6 Decembrie 2009 23:33
De la: quasaria, la data 2009-12-06 23:31:30
De la: garbo027119, la data 2009-12-06 23:23:04
Ca nu ma folosesc de el.apoi il arunc....PAI ASTA II RAUTATE....EU NU SUNT REA....EU SUNT CORECTA....

pai si atunci cum faci? Tu faci copii, tu iti rupi kurul - parca asa ziceai, nu?- tot tu sa ii dai bani? Da' ce, esti fraiera lui?
Nu a lasat Dumnezeu ca barbatul sa intretina familia?
Asta ai scris tu... Acum negi ce ai scris?
Pai daca barbatul se imbolnaveste,,,trebuie sa il ajut,pana sa pune pe picioare....Daca asa vrea Dumnezeu...Trebuie sa accept si greutatile vietiii si bucuriile...Pt ca intr-o viata de om te intalnesti cu multe probleme....
garbo027119
Postat pe 6 Decembrie 2009 23:34
tampita nabii...daca tu esti crestina, de ce te contrazici de atatea ori in toate afirmatiile pe care le faci???? de ce contrazici prin propriile-ti cuvinte chiar si cele zece porunci????de ce te dai de gol si te contrazici singura in ceea ce spui??? tu nu vezi ca esti penibila??? sau nici tu nu mai stii ce minti??
tutankhamon
Postat pe 6 Decembrie 2009 23:34
De la: quasaria, la data 2009-12-06 23:31:30
De la: garbo027119, la data 2009-12-06 23:23:04
Ca nu ma folosesc de el.apoi il arunc....PAI ASTA II RAUTATE....EU NU SUNT REA....EU SUNT CORECTA....

pai si atunci cum faci? Tu faci copii, tu iti rupi kurul - parca asa ziceai, nu?- tot tu sa ii dai bani? Da' ce, esti fraiera lui?
Nu a lasat Dumnezeu ca barbatul sa intretina familia?
Asta ai scris tu... Acum negi ce ai scris?
Asta ii altceva daca se imbolnaveste...Normal ca o sa il ajut.....Dar sper sa nu imi fie predestinata o viata asa grea....Dar cum o vrea Dumnezeu...
garbo027119
Postat pe 6 Decembrie 2009 23:35
acum chiar ies paaaaaaaaaaaaaa
garbo027119
Postat pe 6 Decembrie 2009 23:37
De la: garbo027119, la data 2009-12-06 23:34:20
Pai daca barbatul se imbolnaveste,,,trebuie sa il ajut,pana sa pune pe picioare....Daca asa vrea Dumnezeu...Trebuie sa accept si greutatile vietiii si bucuriile...Pt ca intr-o viata de om te intalnesti cu multe probleme....


bon. In concluzie te poate face din trei vorbe de n-are treaba.

Te certi cu toata lumea pe aici ca pe tine nu te poate lua barbatu' de fraiera, da' la o adica tot stai sa ii speli izmenele... Nu-ti mai cauta coarnele, irino. Ca nu le ai.
Asteapta sa mai cresti.
quasaria
Postat pe 7 Decembrie 2009 00:18
sau sa-i mai creasca....
tutankhamon
Postat pe 7 Decembrie 2009 00:40
De la: quasaria, la data 2009-12-07 00:18:08
De la: garbo027119, la data 2009-12-06 23:34:20
Pai daca barbatul se imbolnaveste,,,trebuie sa il ajut,pana sa pune pe picioare....Daca asa vrea Dumnezeu...Trebuie sa accept si greutatile vietiii si bucuriile...Pt ca intr-o viata de om te intalnesti cu multe probleme....


bon. In concluzie te poate face din trei vorbe de n-are treaba.

Te certi cu toata lumea pe aici ca pe tine nu te poate lua barbatu' de fraiera, da' la o adica tot stai sa ii speli izmenele... Nu-ti mai cauta coarnele, irino. Ca nu le ai.
Asteapta sa mai cresti.
Eu nu ma cert.eu ma contrazic....Pt ca eu am parerea mea....Si nu ma iau dupa ateisti...Eu sunt crestina
garbo027119
Postat pe 7 Decembrie 2009 14:22
De la: quasaria, la data 2009-12-07 00:18:08
De la: garbo027119, la data 2009-12-06 23:34:20
Pai daca barbatul se imbolnaveste,,,trebuie sa il ajut,pana sa pune pe picioare....Daca asa vrea Dumnezeu...Trebuie sa accept si greutatile vietiii si bucuriile...Pt ca intr-o viata de om te intalnesti cu multe probleme....


bon. In concluzie te poate face din trei vorbe de n-are treaba.

Te certi cu toata lumea pe aici ca pe tine nu te poate lua barbatu' de fraiera, da' la o adica tot stai sa ii speli izmenele... Nu-ti mai cauta coarnele, irino. Ca nu le ai.
Asteapta sa mai cresti.
Eu nu ma cert.eu ma contrazic....Pt ca eu am parerea mea....Si nu ma iau dupa ateisti...Eu sunt crestina....Oricum multumesc pt sfat..ca daca o fii sa ma marit,,il pun sa isi faca analizele la zi...Ca apoi sa nu fie bolnav si sa nu trebuiasca sa il intretin eu.....Ca daca ii bolnav si nu poate munci,,atunci nu poate sa aiba o familie...Ca copiii si sotia,nu traiesc cu aer....Daca se imbolnaveste pe parcurs,,,dar nu ma casatoresc cu barbati bolnavi...Pt atunci sa muncesc doar eu? Ca daca barbatul vrea copiii,tre sa ii si intretina....Daca ii bolnav sa nu faca...Sa se trateze mai intai...Ca daca nu a stiut sa aiba grija de el,,,ce sa ii fac....Asta este...Suporta consecintele...
garbo027119
Postat pe 7 Decembrie 2009 15:51
Ca eu am grija de mine,,,de sanatatea si caracterul meu...Eu sunt sanatoasa fizic si sufleteste.....Asa ca si eu vreau un barbat tot la fel....Sanatos fizic si sufeteste...
garbo027119
Postat pe 7 Decembrie 2009 15:53
bini....fugi de l cauta!!!!!
nazirra
Postat pe 7 Decembrie 2009 15:55
ziua buna irinucaaaaaaaaa
cely
Postat pe 7 Decembrie 2009 15:55
De la: nazirra, la data 2009-12-07 15:55:05bini....fugi de l cauta!!!!!
pi cine???
cely
Postat pe 7 Decembrie 2009 15:56
da, sotia nu poate munci? n-are maini? trebuie intretinuta?

auzi, daca maine da o masina peste tine, o sa mai fii sanatoasa dupa ce-ti rupe 3 coaste, un picior, o mana si la urma - nesemnificativ - gatul?

vorbesti ca sa nu taci . ma rog; scrii, ca sa te afli in treaba
si_totusi
Postat pe 7 Decembrie 2009 15:57
pi cini....nu conteza .....las o bre pe irinuca......su moment sau cum isi mai zice......
nazirra
Postat pe 7 Decembrie 2009 15:58
De la: si_totusi, la data 2009-12-07 15:57:33da, sotia nu poate munci? n-are maini? trebuie intretinuta?

auzi, daca maine da o masina peste tine, o sa mai fii sanatoasa dupa ce-ti rupe 3 coaste, un picior, o mana si la urma - nesemnificativ - gatul?

vorbesti ca sa nu taci . ma rog; scrii, ca sa te afli in treaba
Dar cine sta cu cretini din astia care dau in femei...Ca eu nu as sta nici o zii.....Ca plec daca se rasteste la mine,apai sa mai ajunga sa dea in mine...Eu cred ca doar fraierele stauu cu barbatiii care le maltrateaza....Ca imi fac doi copiii si mi-i cresc singura decat sa stau cu un dobitoc....Care sa ma loveasca auzi....Ce gandire are....Eu de asta prefer sa stau si singura,,,decat cu unul care gandeste ca tine
garbo027119
Postat pe 7 Decembrie 2009 20:42
Ca eu nu suport sa imi vorbeasca cine urat,,sa se rasteasca la mine...Apai sa dea in mine....Eu nu ma incurc cu dobitoci....Daca se schimba dupa casatorie...La revedere si nu mai imi trebuie nici un barbat....care sa ii spal izmenele....si sa ii suport tampeniile...ca ma descurc si singura....ca ii rup eu 2 coaste la nenorocit....
garbo027119
Postat pe 7 Decembrie 2009 20:45

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Salut, natiune! 23 De la: marianamirela 27 Februarie 2011 01:11
legarea trompelor 3 De la: garbo057460 3 Ianuarie 2012 19:16
povesti de dragoste 12 De la: anaROBERT 20 Iulie 2010 00:48
FEMINITATE, OPTIMISM, POFTA DE VIATA 48 De la: zambila 9 Noiembrie 2009 11:22
am nevoie de un sfat poate a mai trecut cineva prin asta 92 De la: iulius_cezar 4 Februarie 2010 17:08
Setari Cookie-uri