Casatorie Iintre atei si crestini? ce parere aveti?

o seara buna..ma duc la dus paaaaaaaaaa
garbo027119
Postat pe 6 Decembrie 2009 20:44
da bueeeyyy...simultan, sincron si deodata...te oftici???
tutankhamon
Postat pe 6 Decembrie 2009 20:45
si continuu.
quasaria
Postat pe 6 Decembrie 2009 20:49
cine io??
fleurdelis
Postat pe 6 Decembrie 2009 20:49
eu iubesc oamenii dar nu imi plac pacatele lor...Nu le suport minciunile,ca sunt invidiosi...Ca nu ma apropiii de asemeanea oameni ca imi este frica ca ma molipsesc si pe mine...
garbo027119
Postat pe 6 Decembrie 2009 22:03
cine e invidios pe cine?
quasaria
Postat pe 6 Decembrie 2009 22:26
q...irina...e invidioasa ca avem mai multa minte ca ea...ca suntem maritate...ca avem copii..ca avem familii...ca avem o facultate...ca aveam o meserie....ca postam printre primii....ca...ca...ca...
tutankhamon
Postat pe 6 Decembrie 2009 22:28
Q, si, mai ales, pentru ce?
panty_C
Postat pe 6 Decembrie 2009 22:28
nu stiu de ce mi s-a parut ca ar fi zis ca o invidiem noi.
Ma gindeam sa facem o analiza. Comparativa.
quasaria
Postat pe 6 Decembrie 2009 22:30
De la: tutankhamon, la data 2009-12-06 22:28:27q...irina...e invidioasa ca avem mai multa minte ca ea...ca suntem maritate...ca avem copii..ca avem familii...ca avem o facultate...ca aveam o meserie....ca postam printre primii....ca...ca...ca...
NU sunt ciudoasa sa stiti....La mine daca este bine,daca nu iarasi este bine....Important sa simt eu asta,dar nu sa imi impuna altcineva ca fac urat atuncia....Si apoi mie imi este mai bine fara familie,,ca asa ii viata mai usoara....Daca fac copii,,apai vreau barbat care ii stare sa intretina o familie...Ca asta ii datoria lui de barbat...Ca nu ma incurc cu amarati...Eu sunt femeie. nU SUFICIENT CA DACA NASC COPIII,IMI TAIE BURTA SAU MI SE RUPE FUNL...mAI VREA SI BANI....CA DOAR NU SUNT FRAIERA
garbo027119
Postat pe 6 Decembrie 2009 22:35
baiii, zau i-ati stricat subiectu fetei... ca asta era klar pt posibili candidati...
snowflake
Postat pe 6 Decembrie 2009 22:35
De la: garbo027119, la data 2009-12-06 22:35:05
De la: tutankhamon, la data 2009-12-06 22:28:27q...irina...e invidioasa ca avem mai multa minte ca ea...ca suntem maritate...ca avem copii..ca avem familii...ca avem o facultate...ca aveam o meserie....ca postam printre primii....ca...ca...ca...
NU sunt ciudoasa sa stiti....La mine daca este bine,daca nu iarasi este bine....Important sa simt eu asta,dar nu sa imi impuna altcineva ca fac urat atuncia....Si apoi mie imi este mai bine fara familie,,ca asa ii viata mai usoara....Daca fac copii,,apai vreau barbat care ii stare sa intretina o familie...Ca asta ii datoria lui de barbat...Ca nu ma incurc cu amarati...Eu sunt femeie. nU SUFICIENT CA DACA NASC COPIII,IMI TAIE BURTA SAU MI SE RUPE FUNDUL...mAI VREA SI BANI....CA DOAR NU SUNT FRAIERA
Eu nu imi strang bani...asta ii datoria barbatului....
garbo027119
Postat pe 6 Decembrie 2009 22:36
q...o invidiem pentru ce ??? ca stie sa foloseasca tastele pentru copy/paste???? ca o da pe langa cu religia??? ca o ia razna cu barbatii??? pentru ce sa fiu invidioasa pe ea??? ca e atat de proasta, ca e stupida de proasta??? femeia/barbatul asta nu merita atentie nici cat negru sub unghie....si trebuie sa i se arate permanent ce reprezinta pentru noi.....o zdreanta de om....pentru ca un om intreg la cap, si la minte, nu face ce face ea/el de atatea luni....se joaca cu nervii nostrii....e cazul si timpul sa luam atitudine si sa o dam afara....in suturi chiar.....pentru ca este elementul care ne strica buna-dispozitie si prietenia dintre noi...
tutankhamon
Postat pe 6 Decembrie 2009 22:36
De la: snowflake, la data 2009-12-06 22:35:45baiii, zau i-ati stricat subiectu fetei... ca asta era klar pt posibili candidati...
lasa ca mie mii bine asa...
garbo027119
Postat pe 6 Decembrie 2009 22:37
De la: tutankhamon, la data 2009-12-06 22:36:30q...o invidiem pentru ce ??? ca stie sa foloseasca tastele pentru copy/paste???? ca o da pe langa cu religia??? ca o ia razna cu barbatii??? pentru ce sa fiu invidioasa pe ea??? ca e atat de proasta, ca e stupida de proasta??? femeia/barbatul asta nu merita atentie nici cat negru sub unghie....si trebuie sa i se arate permanent ce reprezinta pentru noi.....o zdreanta de om....pentru ca un om intreg la cap, si la minte, nu face ce face ea/el de atatea luni....se joaca cu nervii nostrii....e cazul si timpul sa luam atitudine si sa o dam afara....in suturi chiar.....pentru ca este elementul care ne strica buna-dispozitie si prietenia dintre noi...
Voi nu stiti sa vorbiti cu lumea....Eu vorbesc cu voi exact cum vorbiti voi cu mine...
garbo027119
Postat pe 6 Decembrie 2009 22:38
pai, Q, crezi ca ar fi dispusa? ma indoiesc ca stie - e un limbaj de lemn, lozincat unde nu prea are loc analiza...

snow, si "ea" cate topice a stricat pana acum? aud?

panty_C
Postat pe 6 Decembrie 2009 22:39
... si-i e si bine...

NO COMMENT...
snowflake
Postat pe 6 Decembrie 2009 22:40
De la: garbo027119, la data 2009-12-06 22:03:33eu iubesc oamenii dar nu imi plac pacatele lor...Nu le suport minciunile,ca sunt invidiosi...Ca nu ma apropiii de asemeanea oameni ca imi este frica ca ma molipsesc si pe mine...
Am zis in general ca eu nu ma impretenesc cu oricine....Decat cu care simt eu ca este sincer si ofera solidaritate....Si este altruist...Nu m-am referit la voi....Apoi voi sunteti cunostinte,nu imi sunteti prieteni....Cuvantul prieten este un cuvant mare....ptt mine
garbo027119
Postat pe 6 Decembrie 2009 22:40
De la: tutankhamon, la data 2009-12-06 22:36:30q...o invidiem pentru ce ??? ca stie sa foloseasca tastele pentru copy/paste???? ca o da pe langa cu religia??? ca o ia razna cu barbatii??? pentru ce sa fiu invidioasa pe ea??? ca e atat de proasta, ca e stupida de proasta??? femeia/barbatul asta nu merita atentie nici cat negru sub unghie....si trebuie sa i se arate permanent ce reprezinta pentru noi.....o zdreanta de om....pentru ca un om intreg la cap, si la minte, nu face ce face ea/el de atatea luni....se joaca cu nervii nostrii....e cazul si timpul sa luam atitudine si sa o dam afara....in suturi chiar.....pentru ca este elementul care ne strica buna-dispozitie si prietenia dintre noi...
Am zis in general ca eu nu ma impretenesc cu oricine....Decat cu care simt eu ca este sincer si ofera solidaritate....Si este altruist...Nu m-am referit la voi....Apoi voi sunteti cunostinte,nu imi sunteti prieteni....Cuvantul prieten este un cuvant mare....ptt mine Voi nu sunteti prietenii mei...voi sunteti cunostinte....este o diferenta
garbo027119
Postat pe 6 Decembrie 2009 22:42
Oricum putin imi pasa de parerile voastre....Multi dintre voi ganditi diferit,de cum gandesc eu...De asta nu este compatibilitate....Recunosc nu sunt perfecta,,,eu sunt suparacioasa si orgolioasa.....Pe mie daca un om ma raneste,sau ma supara ma indepartez de el....Il ajut in limita bunului simt,,dar sa pastreze distanta....Din moment ce imi pierd incredera intr-un om,,greu o mai castiga...
garbo027119
Postat pe 6 Decembrie 2009 22:44
e foarte bine daca nu invidiezi.
Iar noi - eu, ca sa vorbesc pentru mine - te asigur ca n-am de ce sa te invidiez DELOC. Am tot ce nu ai tu. Asta ca sa n-ai dubii.


quasaria
Postat pe 6 Decembrie 2009 22:52
De la: quasaria, la data 2009-12-06 22:52:55e foarte bine daca nu invidiezi.
Iar noi - eu, ca sa vorbesc pentru mine - te asigur ca n-am de ce sa te invidiez DELOC. Am tot ce nu ai tu. Asta ca sa n-ai dubii.


Si eu am tot ce imi trebuie....In plus ca am o inima buna...si sunt altruista....si sunt omenie si asta este lucru mare in ziua de azi...
garbo027119
Postat pe 6 Decembrie 2009 22:56
Poti sa iubesti neconditionat?
quasaria
Postat pe 6 Decembrie 2009 23:04
g...119, esti aroganta, deci nu esti o buna crestina... plus ca nu arunci cu prima piatra, arunci din prima cu pietre din toate cele nspe brate de meduza ale tale... esti perfecta pt secolul asta...

FELICITARI!!!
snowflake
Postat pe 6 Decembrie 2009 23:08
De la: snowflake, la data 2009-12-06 23:08:28g...119, esti aroganta, deci nu esti o buna crestina... plus ca nu arunci cu prima piatra, arunci cu pietre din toate cele nsape brate de meduza ale tale... esti perfecta pt secolul asta...

FELICITARI!!!
pai lasa ca nu stii tu ce inseamna a fii crestin....Eu nu fur,nu mint,,nu invidiez,nu ma culc inainte sa ma castoresc......Respect poruncile......Nu ma razbun,,eu doar ma comport cu un om exact cum merita...Asta nu inseamna ca daca esti crestin trebuie sa fii fraier...Eu sunt smerita doar in fata lui Dumnezeu....Dar cu oamenii,ii pun in banca lor....Eu sunt crestina originala....Nu ma laud....Dar asta este adevarul
garbo027119
Postat pe 6 Decembrie 2009 23:12
hai, lamureste cum e cu inima aia buna...
quasaria
Postat pe 6 Decembrie 2009 23:14
De la: quasaria, la data 2009-12-06 23:04:45Poti sa iubesti neconditionat?
Pai iubesc,,pt ca invat oamenii de bine neconditionat...Si un sfat bun,,face mult...Pt ca multi oameni tin tot ce este bun pt ei si pe altii ii invata doar tampenii...eu iubesc oamenii dar ii cert daca sunt obraznici
garbo027119
Postat pe 6 Decembrie 2009 23:14
De la: quasaria, la data 2009-12-06 23:14:27hai, lamureste cum e cu inima aia buna...
Pai iubesc,,pt ca invat oamenii de bine neconditionat...Si un sfat bun,,face mult...Pt ca multi oameni tin tot ce este bun pt ei si pe altii ii invata doar tampenii...eu iubesc oamenii dar ii cert daca sunt obraznici...II invat de bine....Pt ca eu sunt buna,,dar sunt exigenta....Ii sfatuiesc,,,dar nu le bag in traista...pt ca asa oamenii devin paraziti si de asta si te iau de fraieri
garbo027119
Postat pe 6 Decembrie 2009 23:16
uite un raspuns bun.
Si, in afara de sfaturi...?

Daca te mariti, gasesti un barbat bun, care s epoarta cu tine cum vrei tu, si dupa doi ani are un accident - ce faci cu el? Ii speli, ii calci gratis?
quasaria
Postat pe 6 Decembrie 2009 23:16
offff...irino,suflet chinuit
eladaela
Postat pe 6 Decembrie 2009 23:17

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
sex 142 De la: vuvuzela 23 Septembrie 2010 03:31
Dragostea la vreme de internet 38 De la: Pasarea-Spin 17 Noiembrie 2015 05:48
Ce inseamna a fii un om tolerant? 85 De la: daniilia 21 Martie 2012 11:47
Barbatul sagetator 16 De la: z3m3123 28 Ianuarie 2010 08:20
CE FACE OMUL CIND SE PLICTISESTE ? 51 De la: VOIAJOR 1 Iulie 2012 20:06
Setari Cookie-uri