Nuferi si lotusi

mami...io nu-s inca pe invers....da tu spuseshi mai pe sus intr-o postare ceva cu sampanie si lumanarele.....
tutankhamon
Postat pe 4 Decembrie 2009 01:35
tut....
EU ,EL, SI NUFARUL...nu tu...
l_flory
Postat pe 4 Decembrie 2009 01:40
dap.....mai bine ma duc la cabana paturica si io ca am vedenii.....
tutankhamon
Postat pe 4 Decembrie 2009 01:47
maiii smecheriilor...voi vvreti..sa-mi furati broscuteleee, mai...
fleurdelis
Postat pe 4 Decembrie 2009 08:58
vreauu broscutza miaa...testoasa...~
si nu m-aude nimeeeenii
fleurdelis
Postat pe 4 Decembrie 2009 09:39
No, api nu sunt singura care i prezint produsele.
Nu am pus pistolul la tmpl nimnui s cumpere.

Vi se par preurile mari? NICIO PROBLEM. v pot recomanda de pe acum concurena: metro - o s gsii nuferi la preul de cca 50 ron sau gardenr deva, tot la cca 50 ron. singura diferen este c la metro nu avei absolut nicio garanie c dac e.g. achiziionai un ghiveci n care e nfipt o etichet de fabiola, o s ias roz nufrul, iar la gardener, veti primi nu o planta adulta cu boboci ci o bucatica de rizom de dimensiunile unui fruct de kiwi, care poate va inflori la un an de la plantare sau poate peste 2 ani.

plantele pe care le vand la 200 ron nu le-a mai adus nimeni in romania, deci va puteti simti absolut liberi sa le achizitionati din alte state ue sau sua, iar cele care sunt la 100 roni da, se mai gasesc si in alte oferte, numai ca nu va va garanta nimeni ca vor inflori in acelasi an.


Vrei broscue fleurdelis? dac vrei din cele orcitoare, te invit cu mult drag s i prinzi cte vrei tu. s pe gratis! din cele estoase, am vreo 5, care sunt ns dintr-o specie ocrotit de lege i care nu se pot pune n vnzare. te sftuiesc s i achiziionezi de la hornbach/ obi de la cresctori autorizai.
iazul_meu
Postat pe 4 Decembrie 2009 16:39
tanti de pe malul baltii...
Noi te-am inteles si-ti dorim multa bafta la vanzare.
Pana atunci multumeste-ne NOUA, celor care postam pe aici, chiar daca postam "prostii" in viziunea matale.
Datorita "prostiilor" NOASTRE pe care le postam aici, are si topicul matale vizitatori care doar citesc ceea ce scriem noi. Si, cine stie, poate printre ei se vor gasi si ceva amatori de buruieni d-alea
ready_vivus
Postat pe 4 Decembrie 2009 16:44
Aa cum am mai spus, nc n-am vrsta necesar pentru a fi tanti a nimnui.

Puc-m dac nu-mi plac poeziile iar karmele peste bot m oripileaz
iazul_meu
Postat pe 4 Decembrie 2009 16:51
uoofff, iazule! se vede treaba ca esti noua pe aici! daca te mai uiti o data la "karmele" alea, vei vedea ca mesajul imi era adresat direct MIE... daca eu nu am reactionat violent, de ce o faci tu? mesajul ala era o gluma adresata de cineva unui prieten, adica mie.
ready_vivus
Postat pe 4 Decembrie 2009 16:55
nufarul mieu draaag...sau iazul mieu drag...alege tu , iti multumesc pentru raspunsul adresat mie in legatura cu broscutelee...si sa stii ca nu glumeam. DA, vREAU! si nu doresc una oracaitoare, si nici una care sa stea mereu numai in apa. imi doresc o broscuta de galapagos...din care am mai avut. am avut o broscuta foarte afectuoasa sa stii....cred ca era cea mai simpatica broscuta de pe fata pamantului! si in comert nu gasesc asa. doar din cele mici, care cresc greu si stau in apa pe-o piatra la soare. broscuta mea hiberna intr-un papuc de casa, imblanit, toata iarna si tare mi=e teama ca n=o sa mai gasesc ca ea....
oricum iti multumesc pt raspuns!
fleurdelis
Postat pe 4 Decembrie 2009 21:37
Mi, mi pare sincer ru c nu te pot ajuta.

n romnia se gsesc 2 tipuri de broate estoase, cele semi acvatice i cele terestre. presupun c tu vrei terestre.
noi la tg jiu avem numai de ap- n-am mai fi avut! i cum sunt protejate de lege, dei am o boal teribil pe ele nu le pot face nimic, nici mcar s le dau, c-mi pun autoritile de mediu n cap.

i in pumnii s gseti ce vrei tu

App, mihaela e numele meu
iazul_meu
Postat pe 4 Decembrie 2009 23:51
o sa il rog pe mos...te pup!
fleurdelis
Postat pe 6 Decembrie 2009 13:04
vezi ca daca il rogi pe mos s-ar putea sa-ti aduca un ren sau o foca....sau, in cel mai bun caz, un pinguin....
tutankhamon
Postat pe 6 Decembrie 2009 13:24
immm
nici cu un pinguin nu cred ca as fi nefericita deloc, sa stii
fleurdelis
Postat pe 6 Decembrie 2009 13:26
cred ca si mie mi-ar place un pinguin.....
tutankhamon
Postat pe 6 Decembrie 2009 13:28
ioiii...tutzi dai seamaa? ce-ar fi sa-l vezi batand din aripioarele alea , scuturandu-se de zapada prin casa?? hi k m-ai inveselit mey
fleurdelis
Postat pe 6 Decembrie 2009 13:31
Nufarul poate s ocupe numai juma de metru ptrat, aa c pentru restul spaiului intrai n competiie voi 2
iazul_meu
Postat pe 11 Decembrie 2009 20:17
cred ca-mi cumpar un nufar...nu ocupa mult loc in pat..

ioi...fetele si io vreau pinguin... si ren... da'un le tzin...?
l_flory
Postat pe 11 Decembrie 2009 20:19
la multi lotusi!
fleurdelis
Postat pe 5 Ianuarie 2010 01:15
MULI, FERICII I PARFUMAI!

LA MULI ANI!
iazul_meu
Postat pe 11 Ianuarie 2010 20:01
oooooooooo iazuuul mieuuuuu! ce mai faci mai??la multi nuferi la multi nuferi
fleurdelis
Postat pe 11 Ianuarie 2010 20:05
salut. m-ar interesa si pe mine niste nuferi vreau o oferta si niste preturi.mersi mult
costy13emy
Postat pe 31 Ianuarie 2010 14:02
VAND SI EU NUFERI ORNAMENTALI SI PLANTE ACVATICE DIFERITE CULORI IN GHIVECI CU RADACINA FRUNZE SI FLORI.PLANTELE SUNT ACLIMATIZATE IN ROMANIA SI IERNEAZA FARA PROBLEME IN IAZ.PENTRU INTREBARI NU EZITATI SA NE CONTACTATI 0746 234 793
blueatlantis1
Postat pe 4 Martie 2011 18:54
VAND NUFERI BLUEATLANTIS1@YAHOO.COM
blueatlantis1
Postat pe 4 Martie 2011 19:07

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Aranjamente florale pentru perete! 12 De la: dor72 13 Mai 2011 18:01
GRADINA DE IARNA!!! 2 De la: constance 19 Octombrie 2011 15:57
Care sunt plantele care se pot tina in casa si ale caror flori dureaza cel mai mult ? 1 De la: Charlotte_Ionescu 27 Februarie 2012 11:18
Nuferi si lotusi 55 De la: blueatlantis1 4 Martie 2011 19:07
PLANTELE SI NATURA IN CASA NOASTRA!!! 3 De la: Ciresica 23 Noiembrie 2011 19:01
Setari Cookie-uri