Dac-as fi pentru o zi presedinte...

eu as recomanda legamantul tacerii si izolarea pentru "derutati" ca...stiti voi cine - cel putin pentru o perioada...
panty_C
Postat pe 22 Noiembrie 2009 23:15
da mamicule da nu numa atat! sa munceascaaa..si sa asculte ! si sa mearga la toate slujbele din timpul unei zile, la biserica, stii ce chinuitor poate deveni? utrenia incepe pe la 6dimineata cred, apoi liturghia, vecernia, si miezonoptica( e undeva pela 12 noaptea!) cred ca i-ar iesi mintenas toate fumurile din cap!
fleurdelis
Postat pe 22 Noiembrie 2009 23:38
sau ar intra si mai rau in ceata?
panty_C
Postat pe 22 Noiembrie 2009 23:42
sa vedeti ce-am mai cetiiit:


Ast sear-i mare sfat,
uanele-n trgule,
Prostnacul, este mat,
Dar l vrea, pe Crinule !..
la sfat sade si Adita,
da-i stingher langa portita,
pentru ca la Crinulet
n-are loc la poponet.
Mi sracu' do'n Adi ,
Cum ,st singur la porti ?
N-are lng el vreo dou,
Pline panere cu ou?
Ba le are,cum sa nu,
Dar la sfat cat el statu
Cine crezi ca vrea sa iasa,
Din incubator pe masa?
Uite p-asta n-o mai tiu.
Dar se poate preciza
La ce mas prezida
i ce ou 'numra ?
Multe mese-ar prezida
Puiul mic si galbior
Daca l-ar mai mandata
Marinarul beat si chior

Marinarul beat i chior,
Ar iei nvingtor ?...
Na-i-o bun c i-am dres-o,
Hai c parc-am neles-o !..
fleurdelis
Postat pe 23 Noiembrie 2009 23:38
De la: Dor_marunt, la data 2009-11-22 20:55:38"Dac-as fi pentru-o zi presedinte
Tineti minte, as lasa Romania amanet, fara cuvinte
Dac-as fi pentru-o zi presedinte
V-as amaneta pe toti si nu m-ati prinde."


Mi-ai luat scrisul din...tastatura ! :) Parazitii astia, noroc cu ei ca ne mai inspira !
Summer_
Postat pe 27 Noiembrie 2009 21:55
daca as fi presedinte pentru o zi....as inversa salariile parlamentarilor - deputatilor, senatorilor si ministrilor - cu cele ale profesorilor, medicilor si lucratorilor din banca in front office....
tutankhamon
Postat pe 27 Noiembrie 2009 21:58
De la: fleurs_du_mal, la data 2009-11-22 23:06:22io as da porunca sa mi-o gaseasca deindat pe irinuca...si sa vezi cew credinta as baga'n ea! numa pe la sihastria as trimete-o sa posteasca si sa se'nchine si i-as da canon sa nu vb doar sa asculte!
Si eu daca as fii presedinte,,v-as pune pe toti cei care s-au luat de mine,,la muls vacile si la facut curat la porci...Inclusiv pe tine
garbo027119
Postat pe 27 Noiembrie 2009 22:04
Si eu daca as fii presedinte,,i-as pune pe toti cei care s-au luat de mine,,la muls vacile si la facut curat la porci.. Pe toti,ca nu as uita pe nici unul
garbo027119
Postat pe 27 Noiembrie 2009 22:10


fa lista ca , in tara asta orice tampenie e posibila

si_totusi
Postat pe 27 Noiembrie 2009 23:38
vaca pamantului irinuca.......si tu ce faci???? mulgi taurul????
tutankhamon
Postat pe 28 Noiembrie 2009 00:30
La curatat la porci cei care nu sunt inteligenti,ca sa nu mai deranjeze oamenii inteligenti la concentrare...De asta nu este bine sa stea impreuna cei inapoiati cu cei inteligenti,,ca impdica la concentrare....si sunt doare pierdere de timp
garbo027119
Postat pe 28 Noiembrie 2009 16:07
bine faceti,oameni deshtepti si intelepti...

poi cum sa vrea cineva sa fie presedinte pt o zi?!
ca doar nu-i nici macar pe aproape acelasi feeling ca-n filmu' ala cu Morgan Freeman,de-l face pe unu' God 4 a day...or 2...
preciouss
Postat pe 30 Noiembrie 2009 20:07
Coincidentze istorice: Un fost prim-ministru liberal, sa-i zicem domnul T., dupa o guvernare cu foarte bune rezultate economice, decide sa-si vireze partidul sau liberal mai spre stanga. Impotriva unor liberali mai moderati si cu rezerve fata de o astfel de alianta, partidul liberal al domnului T. hotaraste sa se alieze cu comunistii, dupa rezultatul alegerilor din noiembrie. Liberalii sai umplu tara cu poza lor alaturi de comunisti si astfel incepe o noua perioada in istoria Romaniei.
Va suna cunoscut? Era tot noiembrie, dar anul 1946. Domnul T. este liberalul fost prim-ministru Tatarascu iar noul sau aliat este tanarul partid comunist al lui Gheorghe Gheorghiu-Dej. Ba mai mult, arhivele sovietice recent desecretizate relateaza o vizita pre-electorala a lui Dej la Moscova, de unde s-a intors cu 1 bulion de USD (la valoarea din 1946!) pentru a-si castiga alegerile din Romania. Vizita la Moscova a lui Dej se intampla tot in luna aprilie, ca si cea a lui Geoana, insa la diferenta de 63 de ani.
Ma amuza istoria si coincidentele ei ironice.
Si ca sa fiu on topic aici la sis, poate ca o vizita la Moscova este ceea ce nu as face daca as ajunge prezident. Insa personajul lui Jim Carrey din acel film (God for 1 day) a fost delicios.
anakin
Postat pe 1 Decembrie 2009 12:51
bre,bro...
parc-ai fi history chanell,fratele meu...
nici io nu m-as duce la Moscova,ca tot veni vorba...
betoane pot admira si acilea,hehe..
preciouss
Postat pe 1 Decembrie 2009 16:39
deci...

daca as fi presedinte in Congo as cumpara multe plase de tantari si as face casute in copaci...

si-n Romania la fel, dar mai bine ma duc in Congo...
snowflake
Postat pe 1 Decembrie 2009 18:40
Eu daca as fii presedinte,i-as invata pe oameni sa fie mai buni si sa se iubeasca intre ei....Dar cred ca este foarte greu....
buna
Postat pe 1 Decembrie 2009 22:10
hei, voi ati aflat care e culmea somnului? sa te culci presedinte si sa te trezesti prostanak!deh
fleurdelis
Postat pe 8 Decembrie 2009 19:50
banc din doua cuvinte?

geoana-presedinte.
iasomia
Postat pe 8 Decembrie 2009 19:51
bre, da' era sa fie? era sa fie!
ready_vivus
Postat pe 8 Decembrie 2009 19:54
bre voi radeti si mie-mi vine sa plang....unde draq sa emigrez acuma...de ce nu am facut-o la tinerete??
fleurdelis
Postat pe 8 Decembrie 2009 19:54
ce-ti mai place sa cochetezi, fleur
david cred ca inca te asteapta
pik_nik
Postat pe 8 Decembrie 2009 19:56
De la: buna, la data 2009-12-01 22:10:44Eu daca as fii presedinte,i-as invata pe oameni sa fie mai buni si sa se iubeasca intre ei....Dar cred ca este foarte greu....


wow!! impresionant! e fain sofismul ..dar cam cum faci asta ??? priveste putin in jur..cam de unde incepi ?? :-)
reyya
Postat pe 8 Decembrie 2009 19:57
aha...da p-ala l-o creat deja cineva! io ce puii mei sa mai fac acoloooo-mi spui? si nu coketez kiar rad nervos nu plang.. ...azi am tipat la toata lumea...nimeni nu m-o mai vazut asa!
fleurdelis
Postat pe 8 Decembrie 2009 19:58
fleur....te invit in CHINAAAAA...(sa nu dai)
eladaela
Postat pe 8 Decembrie 2009 20:03
nu dau dar te las pe tine sa pleci!io nush un draq s ama duk!
fleurdelis
Postat pe 8 Decembrie 2009 20:05
...daca as fi o zi presedinte, as verifica, prin organele abilitate, toate declaratiile de avere si conturile din strainatate ale politicenilor, mogulilor si baronilor locali ...
...ce nu se poate justifica - se confisca plus amenzi si inchisoare pentru fals in declaratii...
daria_
Postat pe 8 Decembrie 2009 20:06
hai cu revolutia aia....cred c-o sa gasesti si sustinatori
eladaela
Postat pe 8 Decembrie 2009 20:06
dario....cred ca nu doar tu ai face asta
eladaela
Postat pe 8 Decembrie 2009 20:07
eh, uite dario: d-aia nu vei ajunge tu niciodata presedinte, nici macar pentru o zi
tu si vadim ati fi vesnici candidati... pericol la adresa mogulilor si oligarhilor
ready_vivus
Postat pe 8 Decembrie 2009 20:08
daria, apropos, in urma cu un an am dat nas in nas cu un fost presedinte de partid, azi parlamentar, intr-o banca din andorra. cred ca-si cauta omu' schiuri
pik_nik
Postat pe 8 Decembrie 2009 20:09

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
VINDECAREA PRIN GANDIRE.Cauzele bolilor 5 De la: ingerasulluptator 8 Mai 2012 14:55
Este adevarat ca si nemtii sunt smecheri dar depinde in functie de situatie 3 De la: ingerasulluptator 9 Iulie 2011 17:59
indrumare 1 De la: carmen_bebelus 9 Ianuarie 2011 12:24
Oamenii inteligenti si cu psihic bine dezvoltat trebuie sa gandeasca cu voce tare...De ce? 10 De la: quasaria 30 Iunie 2010 20:50
9 Decembrie 2012 ,poporul roman voteaza noii parlamentari,care vor trudi si transpira pentru bunastarea natiununii 11 De la: VOIAJOR 10 Ianuarie 2013 22:23
Setari Cookie-uri