de ce nu raman insarcinata?

vretzi un text in JAPONEZA?
LILO
Postat pe 12 Ianuarie 2010 18:14
nu e ca stiu alta limba yo nu sunt romanca da vin mult prin romania ca am prietene si prieteni romani care lucreaza pentru sotu meu si daca am trimis textu in spaniola e mai mult ca stiu ca multe dintre voy intelegeti spaniola dar daca vreti vil traduc
ruby_1990
Postat pe 13 Ianuarie 2010 15:16
nu te deranja...ne-ai lamurit din postarile anterioare
Anouk
Postat pe 13 Ianuarie 2010 15:23
De la: ruby_1990, la data 2010-01-11 18:10:19fa proasto io stiu ca asta i sa intamplat la o prietena de a mea si daia am scris da daca esti taranca ce sa sti


bun!! dar daca stii spaniola mai bine decat romanuca,de ce jignesti?
LILO
Postat pe 13 Ianuarie 2010 15:30
Multe cupluri sunt ncearc s aib copii, dar se confrunt cu problema pe care timpul sarcinii nu vine. Aceast problem poate duce la o traumatisme majore la ntrebarea de ce se ntmpl. Aici vom rspunde la cteva ntrebri.Probleme n ovare Dup ce eliminai un Fibroid 6cm sau cam asa ceva, pot avea dificulti n viitor pentru a rmne gravid? Fibroamele Sofia sunt cresteri benigne de faptul c, n cazul femeilor apar mult mai frecvent la nivelul uterului. Aproximativ 20% din femeile peste 35 de fibroame au evidente sonographically Dei exist diverse teorii cu privire la aspectul lor, care postuleaz de cretere a unei celule uterin activat de hormoni diferite i de factori de cretere, este c ofera in prezent cea mai larg de acceptare. De asemenea, amestecate factori legai de ereditate (apar de obicei n cadrul aceleiai familii). Prezena lor conduce adesea la probleme, nu doar n funcie de dimensiunea, ci, de asemenea, cu privire la posibila implicare a cavitii uterine (Fibroid submucosal), caz n care acestea apar sngerri (metroragie) i, prin urmare, s fie chirurgie fiscal, din pcate, nu ca disponibile astzi, pentru tratament medical.Cred ca tipul care a fost nlturat, dup caz, i n absena unor informaii suplimentare ar fi o myoma Intramural, prin urmare, nu ar trebui s afecteze la toate dorintele de gestaie. 3 ani n urm, am fost operat de urgen pentru un chist de 8 cm n ovar stnga Acest lucru sa dovedit a fi o endometrioma. n ciuda endometrioza suferin, pn la remedieri 3 luni, i avnd n fiecare 6 luni, nimeni nu a avut reaprut pn n prezent n ovar dreapta. Luna trecut, se msoar 3,5 cm si 4,5 cm. I snt care doresc s rmn gravid pentru 1 an i nu luck. Nu v recomandm s opereze cu aceste dimensiuni i de exercitare a sarcinii? Beatriz Endometrioza este o tulburare caracterizata prin ginecologice ectopice de cretere (n afara locului de implantare normale) de esut funcionale endometrial. Endometrul este poriunea intern a cavitatea uterin, care ciclic (de obicei, la fiecare 28 de zile) rennoiete posibilitatea de a sarcinii, deoarece endometrul este site-ul de fixare sau implantare a embrionului.Dac acest lucru nu se ntmpl, endometrul se vars (regula). Simptomele cele mai caracteristice ale endometrioza sunt durere, mai ales dismenoree (dureri cu regula) i dyspareunia (sexual dureros) i sunt de obicei prezente n cele mai multe ori. Cu toate acestea, n unele cazuri nu exist nici o durere, dar lipsa lor nu exclude neaprat boala. Este indicat, n special dac sarcina este de dorit, c nainte de endometriotic un chist ovarian mai mare de 4 cm, se face de eliminare a acestora i s consulte la un centru de care este specializat n infertilitate, deoarece un procent ridicat de cazuri, posibilitatea de a sarcinii, au nevoie de o tehnologie de reproducere asistata.
ruby_1990
Postat pe 13 Ianuarie 2010 15:31
cu drag...ruby rose
nelly05
Postat pe 13 Ianuarie 2010 15:33
De la: ruby_1990, la data 2010-01-13 15:16:43nu e ca stiu alta limba yo nu sunt romanca da vin mult prin romania ca am prietene si prieteni romani care lucreaza pentru sotu meu si daca am trimis textu in spaniola e mai mult ca stiu ca multe dintre voy intelegeti spaniola dar daca vreti vil traduc


ma lashi?
garbo_C
Postat pe 13 Ianuarie 2010 15:34
haideti s anu uitam cum se numeste acest post si despre ce trebuie sa discutam. sa-i lasam pe cei care nu pot avea copii sa vorbeasca si cine are un sfat bun sa-i ajute...
littlegirl
Postat pe 13 Ianuarie 2010 15:36
pentru ca mam suparat nu are nici un drept fata aia sau ceilanti sa rada de mine cum am scris fara sa stie nimic daca am intrat in pagina asta e ca imi place sa ma comunic cu aoameni de romania nu sa ma cert cu nimeni
ruby_1990
Postat pe 13 Ianuarie 2010 15:55
De la: ruby_1990, la data 2010-01-13 15:55:25pentru ca mam suparat nu are nici un drept fata aia sau ceilanti sa rada de mine cum am scris fara sa stie nimic daca am intrat in pagina asta e ca imi place sa ma comunic cu aoameni de romania nu sa ma cert cu nimeni

mami, salutari de la " fata aia " care nu stie nimiC ! Comunica-te cu ce oameni de Romania vrei tu , dar nu ne schingiui limba ! Scrie mai bine intr-a ta !!! Comunica-te cu oamenii de Spania si ...LASA-NE !!!
eu_vio
Postat pe 13 Ianuarie 2010 16:07
pe cine , 047 ???
eu_vio
Postat pe 14 Ianuarie 2010 18:08
047,

tu cand ai venit pe garbo, ai venit cu tot cu pom? du-te nenica te cauta. poate te gasesti. si poate adminii reusesc sa ,,stearga" de pe forum astfel de specimene indolente.
mcrinelam
Postat pe 14 Ianuarie 2010 18:13
bre vio(reao ), eu ti-as da un sfat: nu provoca specimenele de genul asta, ca sa nu iti auzi (citesti) limbaje neanderthaliene pe aici.
ready_vivus
Postat pe 14 Ianuarie 2010 18:14
gata , ready! mi-s cuminte ! dar ceva pot sa mai zic si io , macar asa , din cand in cand ???
eu_vio
Postat pe 14 Ianuarie 2010 18:20
da' ce, io mi-s popa din sat de-mi ceri mie voie? eu ti-am spus doar atat: indivizi de acest gen trebuie ignorati, eventual raportati cu un click acolo unde trebuie.

breee... da' io amu vazui ce zise persida de limba chineza...
Da' cine v-a zis voua ca "chineza" e grea? Ca nici macar nu exista, desi sintagma se foloseste des (repet, se foloseste in mod eronat). Exista in shimb mandarina, un dialect chinezesc care e si limba oficiala in China, Taiwan parca si sigur si in Singapore (o invata nepotica mea la scoala in Singapore). Al doilea cel mai raspandit dialect chinezesc este cantoneza, care se vorbeste in principal prin Macao si parca si in Hong Kong.
Si faptul ca asiaticii aia scriu in idiograme nu denota neaparat ca limba respectiva e si grea. Gramatica limbii romane e mult mai complicata.
ready_vivus
Postat pe 14 Ianuarie 2010 18:25
ai grija de tine o sa regreti mai tarziu, normal ca e o mare prob acum ca racesti si ai asa prob, imagineaza-ti mai tarziu, daca vrei te pot ajuta cauta-ma sa vb pe stefania_dareli
garbo003981
Postat pe 14 Ianuarie 2010 18:36
am si eu aceeasi problema asadar nu-mi ramane decat sa astept si sa ma rog pt k am fcut si trat si tot degeaba poate tonem legtura ce zici?
geana
Postat pe 22 Ianuarie 2010 16:44
tonem, tonem
fleurdelis
Postat pe 22 Ianuarie 2010 16:45
apropos, "straina" care "nu-i romanca" si-a luat textul in spaniola de aici:
http://mujer.terra.es/muj/padres/fertilidad/articulo/por-no-quedo-embarazada-9868.htm
se pare ca stie doar sa copieze
pik_nik
Postat pe 22 Ianuarie 2010 16:50
ce mai, si tu ai vrut ?? sa ramain insarcinata si n-ai putut??
(sa nu ma batzi!)
fleurdelis
Postat pe 22 Ianuarie 2010 16:52
fleur, in cazul tau, daca vreau sa ramai insarcinata, nu folosesc bataia
pik_nik
Postat pe 22 Ianuarie 2010 16:54
oups....eii me duc.......
nazirra
Postat pe 22 Ianuarie 2010 16:55
ai dreptate, nazi, nici aici nu mai esti in sigurantza!
pik_nik
Postat pe 22 Ianuarie 2010 17:00
Draga mea te intreb daca tu ai uitat limba Romana sau numai atat o cunosti!Daca esti Romanca chiar cai rusinos.....atunci mai bine ne lasi....pe noi cele care iubim limba Romana si nu ne batem joc de ea!!!
marianela
Postat pe 22 Ianuarie 2010 17:02
ihi....io tin la sigurantza mea.....
nazirra
Postat pe 22 Ianuarie 2010 17:04
folosesti capsula timpului d'aia...heheee
fleurdelis
Postat pe 22 Ianuarie 2010 17:07
De la: garbo077115, la data 2010-01-22 17:02:55Draga mea te intreb daca tu ai uitat limba Romana sau numai atat o cunosti!Daca esti Romanca chiar cai rusinos.....atunci mai bine ne lasi....pe noi cele care iubim limba Romana si nu ne batem joc de ea!!!


115..apropos de limba romana ai vrut sa scrii ,,chiar CA-I rusinos" conjunctie plus verb despartite print-o cratima :-)
reyya
Postat pe 22 Ianuarie 2010 17:08
ei da....cai rusinosi!!!!neste cai....telegi????
nazirra
Postat pe 22 Ianuarie 2010 17:17
Hai ca esti prea rea!Nu am observat ca nu mi-a prins liniuta.Iar daca am scris mereu romana cu R mare,am facut-o intentionat!Asta chiar nu-i motiv de jigniri.In plus se poate sa fac greseli gramaticale...am mai uitat de gramatica cate un pic..
marianela
Postat pe 22 Ianuarie 2010 17:25
marianela
Postat pe 25 Ianuarie 2010 19:58

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
sex oral 254 De la: tutankhamon 1 Septembrie 2010 22:26
Truse de machiaj Urban Decay Naked 5 De la: Rotty 4 Iulie 2014 19:27
salut! 1 De la: HelenMichelle 5 Octombrie 2010 14:22
make-up profesional 2 De la: garbo_10747 20 Ianuarie 2013 20:13
Bataie de joooc 31 De la: ana_cox19 16 Mai 2012 19:26
Setari Cookie-uri