Am nevoie de un sfat!:((

alex2007
Postat pe 12 Februarie 2010 06:46
nervoasa asa, cu noaptea-n cap? baga repede o cafea... ajuta
Tylly
Postat pe 12 Februarie 2010 06:54
Fata, ce ai facut mami te- ai necat n balțile astea create de ploaie si zapada? Draga mea ai deschis topicul si ai disprut precum magarul n ceaț.
alex2007
Postat pe 12 Februarie 2010 12:47
Mersi, Celi de sfat.
alex2007
Postat pe 12 Februarie 2010 12:50
draga mea daca el a gasit pe alta , uital nu te merita , cand un barbat iubeste cu adevarat face orice pentru femeia lui asa ca te sfatuiesc sa lasi timpul sa treaca si ai sa vezi ca va veni si solutia .
iza70
Postat pe 15 Februarie 2010 14:33
imi pare rau ca nu am putut intra pe site dar am avut probleme cu calculatorul va multumesc mult pentru sfaturi...nu s-a schimbat situatia prea mult...dar akm am inceput sa mai vorbim din cand in cand si de fiecare data imi aduce aminte k eu pt el raman o persoana deosebita.recent am fost plecata la munte cu un grup de amici si cu actualul meu prieten(nu e o relatie foarte serioasa din partea mea,nu am pus prea mult suflet),cand m-am intors de la munte a vrut sa ne vedem urgent...m-am intalnit cu el si pur si simplu mie nu mi-a venit sa cred si nu am inteles de ce a reactionat intr-un mod foarte neplacut.mi-a reprosat faptul ca am fost cu actualul prieten la munte iar el nu suporta sa stie ca ma atinge altcineva(in aceasta zi el era certat cu actuala prietena)si-a cerut iertare plangand in bratele mele si a vrut sa ne impacam...dar i-am explicat ca nu ne putem impaca pana nu-si rezolva toate prob cu actuala prietena si pana nu vom mai uita din greselile pe care le-am facut amandoi..deoarece mereu ne certam de la greseli facute in trecut...akm m-am obisnuit cat d cat cu situatia,stiu sigur ca nu trece mai mult de o luna fara sa vorbim,pt k mereu knd are o problema sau nu se simte bine ma cauta(uneori ii este rau intentionat) ;)) toti imi spun sa incerc sal uit...dar nu este asa usor
garbo059246
Postat pe 16 Februarie 2010 23:50
El totusi te iubeste si vrea sa fie cu tine dar ar mai fi o ntrebare Cum rezolvi problema cu parintii tai? Ei sunt singurii vare te-au desprtit mai mult.n dragoste trebuie sa ierti daca iubesti cu adevarat, dar binenteles persoana trebuie sa merite.
alex2007
Postat pe 17 Februarie 2010 07:45
cu parintii mei cred ca ar trebui sa mai las un timp sa treaca...sa observe si ei exact ca inca mai sunt sentimente intre mine si el...cu mama am o relatie destul de buna si ii spun aproape tot.stiu ca imi vrea binele dar in ultima perioada a observat si ea ca inca imi sta gandul la el.nu am decat sa sper ca totul va fi bine iar mama lui mi-a spus ca trb sa am multa rapdare cu un capricorn ca el.iti multumesc foarte mult ca ma intelegi si ma ajuti cu sfaturi :)
garbo059246
Postat pe 17 Februarie 2010 13:50
Buna 246, daca pe parcurs apar noutati te rugam sa ne anunti .Tare as vrea ca stuația ta sa se rezolve si sa fi fericita pentru ca fiecare om are dreptul la fericire.Bafta.Sa fi iubita.
alex2007
Postat pe 18 Februarie 2010 07:27
am vb cu el akm 2-3 zile.l-am intrb de prietena lui si mi-a spus ca nu se inteleg foarte bine :D mi-a spus ca de 2 zile tot a incercat sa dea de mine pt k a presimtit ca nici mie nu imi merge prea bine si i-am povestit cam ce am facut in ultimul timp si a spus k ma va suna el knd o sa poata...ink nu ma sunat dar cn stie..asteptarea moarte nu are
garbo059246
Postat pe 18 Februarie 2010 16:43
nu am av de ast prea mult...ma sunat...dupa c am povestit ce am mai facut in ultimul timp...ne-am amuzat amandoi amintindu-ne ce a fost intre noi ;)) lucrurile frumoase bineinteles...ca daca ne aducem aminte de greseli iar ne certam :D
garbo059246
Postat pe 18 Februarie 2010 19:17
De la: garbo059246, la data 2010-02-18 19:17:09nu am av de ast prea mult...ma sunat...dupa c am povestit ce am mai facut in ultimul timp...ne-am amuzat amandoi amintindu-ne ce a fost intre noi ;)) lucrurile frumoase bineinteles...ca daca ne aducem aminte de greseli iar ne certam :D[/quote
Draga mea eu consider ca ar fi bine atunci cd aveti discutii sa evitații trecutul si sa va gandiți la viitor. Asta nseamna ca si tu trebuie sa mai lasi de la tine, caci daca va certați nu ajungeti la nici un consens. Tu trebuie sa te gandesti f. bine ce vrei n viitor si sunt 2 variante: prima sa va desprtiti definitiv si va vedeți fiecare de viata lui și a doua sa ramaneti mpreuna dar sa fie o legatura strnsa si bazata mai mult pe ncredere si comunicare.
alex2007
Postat pe 19 Februarie 2010 07:22
buna ce pot sati zic eu decat daca tu ai ceva ptr. el atunci recucerestel si lasa ce zic parinti tai eu asa vad eu asa am facut simi merge ok dar de e decat o furie ca are pe alcineva laso balta ca ati distrugi si tu si el idealurile din cate vad eu cred ca si parinti tai au vazut ceva ce nu lea convenit ei nuti vor raul si stiu ce vor da si chestia ca tu ai gresit in fata lui si tea ertat cred ca te iubeste sau tea iubit asta acum nu pot sti de vrei sa ne vedem la o cafea si sa discutam de vrei sa vad cum au decurs treburile si atunci pot zice ce poti face sau nu ca sat mai multe variante ce pot sati zicde esti din ct astept un raspuns si vom discuta de vrei
abiul
Postat pe 27 Februarie 2010 16:38
Oau, ce direct este omul,invitatie la cafea si poate iese ceva. Mai nene ea are nevoie de un sfat nu de ntalnire la cafea sa o zapacesti cu tampenii caci si asa este ea debusolata. Tu nu ai prietene, caci prea experimentat de dai.
alex2007
Postat pe 27 Februarie 2010 21:59
Ptr Abiul. Mai baiatul decat sa dai tu sfaturi mai bine nvata sa scrii corect din punct de vedere gramatical.
alex2007
Postat pe 27 Februarie 2010 22:02
Bre,chiar ma doare capul ! Cata lume mai stie sa scrie corect romaneste ???
eu_vio
Postat pe 27 Februarie 2010 23:47
sora_ilsi
Postat pe 27 Februarie 2010 23:53
foarte interesant...m-am chiniut putin sa citesc msg de la abiul...eu am prob mele si el ma invita la cafea :))
garbo059246
Postat pe 28 Februarie 2010 18:57
abiuleeee....nu era mai simplu sa o intrebi direct:" fa, te fac o cafea?"
tutankhamon
Postat pe 28 Februarie 2010 19:06
salut!!!trec printr-o perioada foarte ciudata,chiar imi pun intrebari singur si nu gassec raspunsul!!!am 38ani si sunt divortat de 10 ani,am o fetita!si sunt foarte mandru de ea!....problema e ca de 10 ani nu intalnesc pe cineva(femeie) sa ma pot baza sau sa am incredere..........intradevar am un trecut mai "zdruncinat",dar .....!!!poate am gresit prea mult si acum platesc pt. asta........ nu e voerba de bani , ma descurc ,am o afacere!!1dar simt ca ceva se intampla cu mine!!!de ce nu am incredere in femei???si cum sa fac sa numai fiu singur??? va multumesc!!!
knz72
Postat pe 7 Martie 2010 15:32
De la: knz72, la data 2010-03-07 15:32:00salut!!!trec printr-o perioada foarte ciudata,chiar imi pun intrebari singur si nu gassec raspunsul!!!am 38ani si sunt divortat de 10 ani,am o fetita!si sunt foarte mandru de ea!....problema e ca de 10 ani nu intalnesc pe cineva(femeie) sa ma pot baza sau sa am incredere..........intradevar am un trecut mai "zdruncinat",dar .....!!!poate am gresit prea mult si acum platesc pt. asta........ nu e voerba de bani , ma descurc ,am o afacere!!1dar simt ca ceva se intampla cu mine!!!de ce nu am incredere in femei???si cum sa fac sa numai fiu singur??? va multumesc!!!


Dar ai incercat macar?!...Sau nici macar nu te poti apropia de ele?
garbo272966
Postat pe 7 Martie 2010 15:38
Poate cauti o femeie perfecta ceace nu exista...poate nu cauti unde trebuie. de unde pleaca neincrederea ta catre femei ?
garbo065737
Postat pe 7 Martie 2010 15:44
knz, increderea se construieste in timp, daca se construieste...
quasaria
Postat pe 7 Martie 2010 17:35
Knz, Increderea este o chestiune la care fiecare dintre cei doi ar trebui sa lucreze, nimic nu vine de la sine, asta e cert, daca tu pleci insa in fiecare relatie inceputa pe premiza ca toate femeile sunt intr-un anume fel , pe motiv ca poate ..cineva ..candva te-a dezamagit..desigur relatia nu are catusi de putin sorti de izbanda.Acordarea increderii celuilalt este ceva care se cladeste zi de zi .As crede ca mai degraba, te-ai inchis in tine...ai o ,,carapace"care, sa spunem te protejeaza si acum la 38 de ani ti-e teama probabil sa te mai implici in ceva, de teama de a nu fi dezamagit.E un soi de cerc vicios :-) Cam asa cred ca stau lucurile :-)
reyya
Postat pe 7 Martie 2010 18:34
iar partea cu trecutul... Eu sustin totusi ca nu intram intr-o relatie cu tot trecutul decit prin prisma faptului ca sintem "rezultatul final" al acelui trecut. In rest, noua persoana de ce ar trebui sa ne cunoasca toata istoria in amanunt?
In linii mari, si atit...
quasaria
Postat pe 7 Martie 2010 18:41
eu am zis mereu ca nu poti si nu trebuie sa cari fructele stricate din fosta gradina in cea noua...
reyya
Postat pe 7 Martie 2010 18:45
Raportarea a ceea ce a fost in trecut , cu fosta, in noua relatie cu prezenta e devastatoare,fiecare dintre noi traieste in nume propriu , isi traieste iubirea si o cladeste dar daca celalalt tine mereu sa-si raporteze partenerul si relatia cu cea trecuta..e devastator si ucide aproape din start noua relatie.
reyya
Postat pe 7 Martie 2010 18:47
Buna!
Nu am sa-ti dau un sfat pentru ca tu stii cel mai bine ce e in sufletul tau, care sunt limitele tale, ce ti se potriveste.. Iti sugerez insa sa te gandesti la relatia ta cu tine, cat de sincera esti fata de tine, cat de bine vezi detaliile ( pe care altii poate le vad), cat de bine le intelegi.. Si te invit sa te mai gandesti la ceva:
- daca dai drumul unui porumbel si se intoarce, numai atunci vei putea spune ca a stiut unde e "acasa".
- orice se intampla cu un motiv, pentru a te aduce mai aproape de dorintele/nevoie tale subconstiente.
Pentru ambele variante insa, este nevoie de timp.. Timp pe care daca iti doresti, poti sa-l folosesti pentru a te apropia mai mult de tine, pentru a te descoperii ca om, pentru a avea un raspuns mai clar la intrebarea "Cine sunt?".
Andreea66
Postat pe 8 Martie 2010 08:00
impaca`te cu el.....daca mai tii la el vorrbeste deschis cu el si impaca`te....nu o sa stai toata viata cu ai tai iar daca il iubesti,discuta cu el altfel vei regreta mai tarziu si iti vei tot pune intrebare " ce`ar fi fost daca....?"

stiu din propria experienta:)
chatnoire
Postat pe 19 Martie 2010 21:23
buna si eu as avea nevoie de un sfat stau impreuna k un baiat de 3ani si avem o fetita impreuna si nu ne intelegem deloc bine nu comunica k mine prefera sa stea mai mult k vecini d cat k mine si cand este acasa sta in cealalta camera nu prea vb k mine eu tot am incercat sa ii sp nu mai fi asa ma rugam de el sa se schimbe si parca vb singura iam sp mai u nu te gandesti k odata poate intalnesc pe cineva si poate te las si el sp k usa este deschisa el sustine k ma iubeste dar cred k are pe cineva in urma k o luna am gasit in tel lui un mesaj in care spunea asa...vb maine k a venit asta de la lucru te sun eu maine.lam intrebat ce este k sms ala si a sp k cine stie k cine a vb si seara am iesit si eu pe strada sal fac si eu gelos si ce credeti am lipsit doar 10min si cand am venit am luat o bataie si totus lam iertat pentru fetita mea k ma ameninta k el poate sa mio ieie si aseara tot k tel in mana si ne-am certat si iar ma batut si nu stiu ce sa fac sa plec sa raman eu lam iubit mult dar nu mai pot sa stau k el nu il mai suport eu am 22 ani si el29nu stiu ce sa fac nu vreau sa im pierd fata dak trebe sa mai rabd pentru ea am sa o fac
garbo104672
Postat pe 20 Martie 2010 16:52

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Sunt disperata ca nu mai stiu ce metoda sa adopt in educatia copilului meu! 55 De la: garbo166343 10 Septembrie 2010 15:48
Copilul meu fumeaza marijuana 522 De la: 2 Martie 2017 11:04
vreau sa castig bani 4 De la: garbo_465134 21 Aprilie 2017 12:10
Umplutura off-topic ..de pe topice!!! 105 De la: tutankhamon 13 Aprilie 2010 21:23
dificultati de comunicare 8 De la: garbo_409577 4 Aprilie 2015 13:09
Setari Cookie-uri