ecografie pelvina

nu glumesc,eram si asa ingrozita ca ma fac de kk avand sterilet de 10 ani,dar cand l/am auzit ca nu/i ,sa mor de/a binelea!
si e ditamai doctorul,nu/i fistecine.
elodia
Postat pe 8 Octombrie 2009 23:45
yanya....te apropii mama de menopauza...nivelul de hormoni nu mai e ca la 26 de ani.....a mai scazut unul, altul a mai crescut....fa-ti niste dozari hormonale tipice ovulatiei...exact asa ceri...ca si cum ai vrea sa ramai insarcinata...nu mai stiu exact....parca in prima zi de sangerare, a 12a, a 14a si a 20 si nu stiu cata.....si sa-ti vada rezultatul un endocrinolog destept si apoi ginecologul...multe chestii din astea apar spre menopauza din cauza dereglarilor hormonale....
tutankhamon
Postat pe 8 Octombrie 2009 23:45
inseamna ca fie era mahmur dupa o noapte crunta de betie.....fie te-ai dus la chiorul ala de la giulesti.....fie nu avea sonda de investigatie pusa bine.....fie ti-a facut trans de-aia si era indragostit de scoica ta....
tutankhamon
Postat pe 8 Octombrie 2009 23:47
..io am patat alta chestie mai mistoaca: am un sangur rinichi de la mama natura...avem dureri mari si zac- ia sa merg io la doftoroi cu chestia aia noua de te unge pe foale si vede tat (aparusera doar de cativa ani si sa uita lumea la dansele ca vitelu la poarta di frunzi)...io stiam sagur ca am doar unu (ca nu iesisa la socoteala cu cativa ani in urma la urografie)...
...sa apuca doftoroiul si-mi zace de ala care-l vedea ca e pozationat corect..ca n-are nemica (si avea o cariera de chetroaie)...apoi dai si dai de ala care nu izista: structura neomogenizata, chetroaie, chistoaie, cam uscativ.....tulai doamne...scuipa in san si-t fa cruse....crusoiu lui de doftoroi ... daca nu stiam ca ala nu izista, cred ca bolunzam cu pipota
daria_
Postat pe 8 Octombrie 2009 23:51
cum era,cum nu era,cert e ca o noapte intreaga m/am visat prin sali de operatie cu zeci de ginecologi care imi cautau steriletul
elodia
Postat pe 8 Octombrie 2009 23:51
daria,nu ma mai mira nimic...
elodia
Postat pe 8 Octombrie 2009 23:54
prin......sau prin stomac???ca unii doctori sunt in stare sa-ti si despice craniuol in doua pentru a-ti gasi steriletul....
tutankhamon
Postat pe 8 Octombrie 2009 23:55
dariooo...esti criminala.....
tutankhamon
Postat pe 8 Octombrie 2009 23:56
De la: tutankhamon, la data 2009-10-08 23:55:45prin......sau prin stomac???ca unii doctori sunt in stare sa-ti si despice craniuol in doua pentru a-ti gasi steriletul....
si acum ne spui ????
cely
Postat pe 8 Octombrie 2009 23:59
luminatia ta,20 de ani din viata am trait printre ei...
elodia
Postat pe 9 Octombrie 2009 00:04
De la: daria_pet, la data 2009-10-08 23:44:16..io crez ca ala videa isteriorul...sau poate posteriorul
doamne ce mai facut sa rad mai daria
yanyacharberet
Postat pe 9 Octombrie 2009 00:05
De la: tutankhamon, la data 2009-10-08 23:45:36yanya....te apropii mama de menopauza...nivelul de hormoni nu mai e ca la 26 de ani.....a mai scazut unul, altul a mai crescut....fa-ti niste dozari hormonale tipice ovulatiei...exact asa ceri...ca si cum ai vrea sa ramai insarcinata...nu mai stiu exact....parca in prima zi de sangerare, a 12a, a 14a si a 20 si nu stiu cata.....si sa-ti vada rezultatul un endocrinolog destept si apoi ginecologul...multe chestii din astea apar spre menopauza din cauza dereglarilor hormonale....
tutan tu ma omori , cum sa am menopauza la 36 de ani
nu sunt prea tanara si nelinistita pentru menopauza
yanyacharberet
Postat pe 9 Octombrie 2009 00:08
..yanya, tanara si nelinistita poate fi si menopauza..chiar mai nelinistita decat tine....
daria_
Postat pe 9 Octombrie 2009 00:23
da ce am patit eu la biorezonanta....ca m-am dus de gura maica-mii...desi nu prea eram cine stie ce incantata...dar am zis...hai s-o fac si pe asta....precizez ca in urma cu aproximativ o luna ma dusesem si donasem sange pentru nemurirea neamului la un cabinet particular de analize si imi facusem ecografie de sub diafragma pana la genunchi....toate bune si frumoase exceptand doua cataroaie mari, vazute si pe monitor - doua chestii rotunde mai albicioase, una de 1,2 cm si una de 1,87cm....colesterolul ok, in limite normale, la jumate intre min si max....

ba tata...si ma ia aia la purecat dupa ce imi pune neshte bratari si niste fire pe mine...ma asteptam sa bazaie, sa fasaie, sa-si dea aia ochii peste cap....sa ma furnice, sa ma incalzasc....niiika...aia bolunda se bielea in ecranul laptopului hp....si incepe:
1. in primul rand am prea putin silicon in mine....pe mine m-o pufnit rasul.....mooama...din prima ma ia cu tzatzofixul....am ramas muta...cum adica silicon????....mi-am dat seama dupa aia ca, de fapt, era vorba de siliciu...dar fir-ar ea de limba engleza...
2. la mental sunt cea mai slaba dintre toti indicii....deci dijaba am facut o facultate grea...capul nu ma mai duce....intelijenta e sub normal....
3. gaseste ficatul usor inflamat dar sa stau linistita ca nu am pietre - remember...le vazusem cu ochii mei la ecograf....si nici nu e gras ficatul...
4.in schimb am pietre la rinichi, dintre care una chiar mare, in masa musculara a rinichiului....la ecograf oha...nu aparuse niika...
5. imi gaseste balonare si gaze rectale - presupun normale la un om normal, in functie de alimentatie....dar nu-mi gaseste hemoroidul care ma chinuia de ceva timp....
6. colesterol foooarte mult....depuneri deja pe arterele inimiii....risc de aterioscleroza......in conditiile in care eu de o luna eram la regim si nu mancam grasimi, si la analizele de sange iesise colesterolul si ala rau si ala bun in limite normale...

e inutil sa va mai spun ca am iesit de acolo beata....mai aveam un pic si muream fetelor...pot oricand sa fac atac ischemic vascular, imi poate pocni inima, gleznele sunt fragile si ma pot duce in fund oricand...deci ......
tutankhamon
Postat pe 9 Octombrie 2009 00:24
...thut, fara suparare, da sunt doftoroi care te omoara cu zale....am facut odata niste analize si cand am mers cu ele la familista mea a inceput sa rada de zaceai ca o bolunzat. ...Sa uita la analiza....sa uita la mine....si zace : draga, doamna, dupa analizele astea io deduc ca esti in coparseu....

..nu va mai povesatesc ca mi-o luat o asistenta tanara odata tensiunea si face aia ochii cat cepili: aveti sase cu doi....

..astea sunt amintiri din epoca de cheatra si te apuca rasu-plansu cand te vezi protagonist....
daria_
Postat pe 9 Octombrie 2009 00:30
si mai respirai maica???
tutankhamon
Postat pe 9 Octombrie 2009 00:32
...io eram bine multam, da tuta aia care mi-o luat tansiunea sa facusa verde
...iar la analiza s-a descoperit ca or incurcat reactivii cand le-or facut...
...de asunt si acolo omi si oame...ale tineretii valuri, maica...
daria_
Postat pe 9 Octombrie 2009 00:33
pe mine ma amuza de numa ce-mi spunea tanti aia foarte serioasa...imi muscam buzele....ca nu le-am spus ca sunt medic....decat cand o inceput sa-mi explice ca la tampi ce e aia colesterol.....
tutankhamon
Postat pe 9 Octombrie 2009 00:34
dario...era de la halat...
tutankhamon
Postat pe 9 Octombrie 2009 00:35
noapte buna,copii
nu va mai gaseam,v/am spus noapte buna la ciorba,merge si aici
elodia
Postat pe 9 Octombrie 2009 00:36
immm...la ce discutii ati ajuns suratelor....tutii am ras cu lacrimi de la biorezonanta ta, mamiii, sa nu te superi
fleur_de_lis
Postat pe 9 Octombrie 2009 00:37
pai vrei satzi zicem si noi nb la ciorba ??
fleur_de_lis
Postat pe 9 Octombrie 2009 00:37
.io nu i-am zas nimicuta la doftoroiul ala de a vazut ca am bolnav rinichiul pe care nu-l aveam...da cand merg la eco ma fac ca ploaie si tac....o doftora s-a umplut de apoa seraca, tot catand la el...mi-a zas dupa ce rosise toata: doamna, nush ce sa intampla da nu va gasasc un rinichi...am linistit-o: i-am zas ca l-a cherdut mama in lichidul amniotic cand m-o nascut
daria_
Postat pe 9 Octombrie 2009 00:38
...pai mie paula din aia mica nu mi-au facut..asa ca va pun la corent cu altele
...da m-ati fecut curioasa....aia provoaca si orgasmn? ..daca da, ma duc sa o incerc si io si apoi va spui cum o fost...
daria_
Postat pe 9 Octombrie 2009 00:40
nu ma indur de voi,ce ma enervati!
elodia
Postat pe 9 Octombrie 2009 00:41
fleur...nu ma supar mama...remember? am inteligenta sub normal...doh...sunt blonda ce mama ma-sii...

daria....shoada esti fata...
tutankhamon
Postat pe 9 Octombrie 2009 00:42
De la: kinga444, la data 2009-10-09 00:41:13nu ma indur de voi,ce ma enervati!
stai aici cu noi unde pleci?
yanyacharberet
Postat pe 9 Octombrie 2009 00:43
...multam..da si tu stai pe aproape ....
daria_
Postat pe 9 Octombrie 2009 00:44
tuta, lasa ca si io fusei la biorezonanta din aia!
m-o impuns aia in gegete cu un pix, de mi-o facut vanatai...si dupa cum dadea ea din cap asa, nu parea sa fie bine deloc!

si inca traiesc!
zambila
Postat pe 9 Octombrie 2009 00:45
fetele, io ma dorm, ca la 7...trezirea!
si nu ma vad bine!

somnic pufos!
zambila
Postat pe 9 Octombrie 2009 00:46

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
ajutati-ma..ce pot sa fac ? urgent 83 De la: garbo_13588 27 Octombrie 2013 00:15
NU CRED IN DESTIN. 102 De la: garbo_405939 23 Septembrie 2014 09:00
Un barbat rezista toata viata 12 De la: Dor_marunt 5 Aprilie 2010 07:28
PROSTIA E LA MODA SAU MADE ROMANIA 131 De la: violeta1981 3 Februarie 2010 18:23
Romania 45 De la: garbo055472 31 Decembrie 2009 16:53
Setari Cookie-uri