ce putem face ca sa intram in contact cu Dumnezeu?

bueyyy frate.....asta cate conturi isi face pe aici?? chiar nu e nici o limita de conturi per ip??? nu se poate face nimic?
tutankhamon
Postat pe 10 Octombrie 2009 21:30
te-ai cruci daca ti-as spune cate conturi false sunt acum in forum
pik_nik
Postat pe 10 Octombrie 2009 21:32
cam 1/3 sunt reale
zambila
Postat pe 10 Octombrie 2009 21:34
mai dragilor, secretoasa e tot aia cu irinuca. corect? da' e tot aia si cu moment31? judecand dupa ideile exprimate par fi aceeasi persoana, numai ca moment31 pare putin mai cuminte...
dihoritza
Postat pe 10 Octombrie 2009 21:37
De la: zambila, la data 2009-10-10 21:34:53cam 1/3 sunt reale
ce inseamna cont real ???cu toate datele personale reale???
cely
Postat pe 10 Octombrie 2009 21:38
mai pikule....bun ...am inteles.....dar ar trebui sa existe o limita, ceva.....ce dreaq.....toate aiuritele monopolizeaza forumul ....cu aceleasi subiecte deschise in fel si fel de forme....in timp ce subiectele originale zac pe la cosul de gunoi si nu mai intra nimeni pe ele...
tutankhamon
Postat pe 10 Octombrie 2009 21:40
zicea AMELYY ca incepe ploaia. partea proasta e ca le-a adus si pe janghinele din matasari in net, ramase fara clienti
pik_nik
Postat pe 10 Octombrie 2009 21:41
Stiu ca toata lumea uraste atunci cand cineva este mai sever,apoi intelege ca odata la timpul potrivit,ca invatamintele ii pot fii de folos.Ca fara un pic de severitate nimic nu se face in viata,pt ca toata lumea are putina comoditate.Pt ca omul se naste cu instinct si placere spre pacat.Si pt te abtine de la pacat trebuie sa ai vointa.Asa este omul.Pt ca vezi ca ce repede stimulezi un om sa faca rau,pt ca pe ala il are in sange,placerea spre pacat.Dar ca sa il inveti ceva de bine,iti trebuie munca de convingere nu gluma.Asta este pt pozitiv trebuie sa trudesti,sa ai vointa sa te abtii de la pacat,de la rautate.Pt ca instincte spre rautate si pacat avem toti,dar altii isi dau silinta sa se abtina,pt ca razbunarea duce la razbunare si rautatea atrage rautate.
irina31
Postat pe 10 Octombrie 2009 21:43
titana, cred ca ai inteles foarte bine ce am vrut sa zic!
nu real, in sensul ca trebe sa-ti dai toate datele, sa pui poze...cum fac io, ca-s mai fraiera, ci sa ai un singur cont, nu mai multe, sa faci mishto de altii!

irinuca
zambila
Postat pe 10 Octombrie 2009 21:45
pik_nik
Postat pe 10 Octombrie 2009 21:45
De la: pik_nik, la data 2009-10-10 21:41:51zicea AMELYY ca incepe ploaia. partea proasta e ca le-a adus si pe janghinele din matasari in net, ramase fara clienti

Lasa mai pikule sa "...mananca sh gura lor ceva...", cum spun tiganii din Timisoara... sa traiasca si ele
dihoritza
Postat pe 10 Octombrie 2009 21:50
ha??????
tutankhamon
Postat pe 10 Octombrie 2009 21:50
De la: zambila, la data 2009-10-10 21:45:05titana, cred ca ai inteles foarte bine ce am vrut sa zic!
nu real, in sensul ca trebe sa-ti dai toate datele, sa pui poze...cum fac io, ca-s mai fraiera, ci sa ai un singur cont, nu mai multe, sa faci mishto de altii!

irinuca

Zambilo, sa ma ia satana daca nu vreau si io sa pun poze si nu reusesc. O fi din cauza ca sunt blonda?
dihoritza
Postat pe 10 Octombrie 2009 21:52
ritzzooo....incarca mama cate una....si merge sigur...nici mie nu mi-au mers mai multe la o incarcare....
tutankhamon
Postat pe 10 Octombrie 2009 21:53
De la: zambila, la data 2009-10-10 21:45:05titana, cred ca ai inteles foarte bine ce am vrut sa zic!
nu real, in sensul ca trebe sa-ti dai toate datele, sa pui poze...cum fac io, ca-s mai fraiera, ci sa ai un singur cont, nu mai multe, sa faci mishto de altii!

irinuca
ok ..eu acum sunt putin fripta... si intreb sa fiu mai sigura ..pt ca sunt postari care lasa loc de interpretare
cat despre cont ..este singurul care-l am aici ..date personale nu le pot da ..pt ca este un forum care nu-ti ofera anonimat ...si cum nu este primul forum pe care postez ...am intalnit multe persoane ..care la un moment dat ..din rautate ..invidie..etc ...au intrat cu bocancii in viata mea ...dar sunt sigura ca sunt persoane vechi de aici ...care si-au facut cont anonim ...fara niciun detaliu ... si fara nicio postare ..dar imi viziteaza profilul si-mi trimit si pm-uri
cely
Postat pe 10 Octombrie 2009 21:54
tutanco, "ha???" ce?
dihoritza
Postat pe 10 Octombrie 2009 21:54
nimic.
picat_din_cer
Postat pe 10 Octombrie 2009 21:55
ritz....zambi o pupa pe irinuca???
tutankhamon
Postat pe 10 Octombrie 2009 21:56
tuth, pe zambi numai eu o pup!
pik_nik
Postat pe 10 Octombrie 2009 21:58
De la: tutankhamon, la data 2009-10-10 21:56:25ritz....zambi o pupa pe irinuca???

asa ceva... sarutu' lu' iuda
dihoritza
Postat pe 10 Octombrie 2009 21:59
zambila
Postat pe 10 Octombrie 2009 22:04
pikule...nu era vroba de tine...pe cine pupi si pe cine nu...dupa ce m-ai lasat cu blanitza in frig.....nu mai prezinti incredere si...interes... gata...divortez de tine....nu mai sunt sotia ta...
tutankhamon
Postat pe 10 Octombrie 2009 22:09
zambila
Postat pe 10 Octombrie 2009 22:13
De la: pik_nik, la data 2009-10-10 21:21:16da...ploaia...




http://www.youtube.com/watch?v=nbu9a6d1dVU&feature=related
rosioara61
Postat pe 10 Octombrie 2009 22:14
Pt ca de asta a facut Dumnezeu niste reguli,cele 10 porunci ca oamenii sa traiasca in pace unul cu celalt.Pt ca nerespectarea celor 10 porunci duce la razboiul dintre oameni.Pt ca lipseste lipsa de respect fata de celalt,infidelitatea,necorectitudinea,invidia.Si pt ca omul nu a fost educat de mic copil ca sa aiba aceste principiii,acum daca doreste sa se schimbe si sa traiasca in pace cu el insusi,atunci va trebui sa straduie sa renuunte la naravurile lui cele rele.Pt ca de asta se intampla atatea rele,pt ca nu exista reguli.Cum ar fii si la permisul de conducere,daca nu ar exista reguli cate accidente nu s-ar face? Ei bine asta este valabil si pt caracterul omenesc.Datorita lipsei regulilor si principiilor oamenilor,de aceea se intampla multe neintelelegeri dintre oameni care si produc razboie.Oamenilor nu prea le plec regulile si nici severitatea din cauza comoditatii.Si asta este ceva foarte grav pt omenire.
irina31
Postat pe 11 Octombrie 2009 12:32
pik_nik
Postat pe 11 Octombrie 2009 12:33
Pt ca ca daca omul ar fii fost de mic copil sa aiba niste principii,niste reguli morale in viata o credinta in Dumnezeu viata oamenilor ar fii fost mult mai linistita si ordonata.Dar cum multi parintii fac copiii,dar ei harar nu au cum sa ii educe,sa ii invete sa aiba niste reguli in viata,atunci omului i-ar fii fost mai usor.Dar multi parinti habar nu au ei despre viata,despre principiii morale,si asa mentalitatea si prostia se transmite de la om la om.Pt ca eu consider ca atunci cand aduci un copil pe lume,ai o responsabilitate mare fata de copil,ca sa il inveti lucrurile bune si morala care sa ii prinda bine in viata.Dar cum unii parintii nici ei nu au primit o educatie si nu au avut de unde sa acumuleze informatii,de asta omenirea a ajuns asa.De asta nu este bine sa ne judec ci sa incercam sa ne ajutam si sa ne contruim unii pe altiii.Pt ca aceasta ii place mult la Dumnezeu,si acei oameni care incearca sa ii inteleaga pe ceilalti si Dumnezeu va incepe sa iii intelega pe ei si sa le fie aproape.
irina31
Postat pe 11 Octombrie 2009 12:38
Mihai55
Postat pe 11 Octombrie 2009 12:42
De la: moment31, la data 2009-10-11 12:38:55Pt ca ca daca omul ar fii fost de mic copil sa aiba niste principii,niste reguli morale in viata o credinta in Dumnezeu viata oamenilor ar fii fost mult mai linistita si ordonata.Dar cum multi parintii fac copiii,dar ei habar nu au cum sa ii educe,sa ii invete sa aiba niste reguli in viata,atunci copilului ar fii fost mai usora.Dar multi parinti habar nu au nici ei habar despre viata,despre principiii morale,si asa mentalitatea si prostia se transmite de la om la om.Pt ca eu consider ca atunci cand aduci un copil pe lume,ai o responsabilitate mare fata de copil,ca sa il inveti lucrurile bune si morala care sa ii prinda bine in viata.Dar cum unii parintii nici ei nu au primit nici o educatie si nu au avut de unde sa acumuleze informatii,de asta omenirea a ajuns asa.De asta nu este bine sa ne judecam ci sa incercam sa ne ajutam si sa ne contruim unii pe altiii.Pt aceasta ii place mult la Dumnezeu,si acei oameni care incearca sa ii inteleaga pe ceilalti si Dumnezeu va incepe sa iii intelega pe ei si sa le fie aproape la greutati,la probleme.quote]
irina31
Postat pe 11 Octombrie 2009 12:42
Hopaaa!!!!
A-nceput distractia
dihoritza
Postat pe 11 Octombrie 2009 12:42

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
edine gratuite la psiholog n luna iunie 22 De la: garbo213616 11 Iunie 2012 20:17
Accidete de srviciu 8 De la: VOIAJOR 10 Ianuarie 2013 22:19
luna se aseaza in leagan de cristal 187 De la: heartbit 11 Septembrie 2015 18:30
va rog frumos cine stie ceva de thera group spune-ti-mi si mie o parere 3 De la: garbo040417 4 August 2011 23:39
bancurile cu ' blondele sunt proaste'-o frustrare? 4 De la: vuvuzela 8 Octombrie 2010 21:21
Setari Cookie-uri