promisiuni

Am facut o promisiune in urma cu ceva timp , adica un an unei persoane foarte dragi , dar a fost o promisiune facuta la disperare iar dupa aceea nu am putut in nici un chip sa ma absolv de aceea promisiune . El zicea ca este vb de onoare la mijloc si ca aceea promisiune facuta era foarte importanta pentru el. Ei bine , iarasi la disperare si mai mult din ambitie am facut si aceea promisiune , dar mi-a lasat un gust amar si chiar nu as mai dori sa mai fac promisiuni nimanui mai ales pe care nu le pot onora.
Daca pina acum aveam un atu in mineca acum parca nu mai are nici un farmec , nici macar nu mai pot conversa cu aceea persoana.
Ca sa ajung la intrebarea finala :
nu mai gasesc nici o cale amiabila de continuare a problemei, cu toate ca acum lucrurile ar fii rezolvate mie nu mai imi convine aceasta parte a baricadei parca am pierdut ceva , adica sint o invinsa nu o invingatoare, nu sint multumita ca am facut ceva pe placul cuiva!
marcata
Postat pe 25 Iulie 2009 14:24
De la: marcata, la data 2009-07-25 14:24:43Am facut o promisiune in urma cu ceva timp , adica un an unei persoane foarte dragi , dar a fost o promisiune facuta la disperare iar dupa aceea nu am putut in nici un chip sa ma absolv de aceea promisiune . El zicea ca este vb de onoare la mijloc si ca aceea promisiune facuta era foarte importanta pentru el. Ei bine , iarasi la disperare si mai mult din ambitie am facut si aceea promisiune , dar mi-a lasat un gust amar si chiar nu as mai dori sa mai fac promisiuni nimanui mai ales pe care nu le pot onora.
Daca pina acum aveam un atu in mineca acum parca nu mai are nici un farmec , nici macar nu mai pot conversa cu aceea persoana.
Ca sa ajung la intrebarea finala :
nu mai gasesc nici o cale amiabila de continuare a problemei, cu toate ca acum lucrurile ar fii rezolvate mie nu mai imi convine aceasta parte a baricadei parca am pierdut ceva , adica sint o invinsa nu o invingatoare, nu sint multumita ca am facut ceva pe placul cuiva!

hmmmm.... cred ca promisiunea are legatura cu sexul!?
sandy_bell
Postat pe 27 Iulie 2009 18:23
Am patit si eu asta cu ceva timp in urma...imi aduc aminte sde asta mereu cand il vad....Nu stiu cu ce are legatura promisiunea ta dar stiu cum te simti
__Bia__
Postat pe 1 August 2009 21:52
fata draga....daca pe prima promisiune nu ai onorat-o, la ce ai mai facut inca una???
tutankhamon
Postat pe 1 August 2009 22:04
De la: marcata, la data 2009-07-25 14:24:43Am facut o promisiune in urma cu ceva timp , adica un an unei persoane foarte dragi , dar a fost o promisiune facuta la disperare iar dupa aceea nu am putut in nici un chip sa ma absolv de aceea promisiune . El zicea ca este vb de onoare la mijloc si ca aceea promisiune facuta era foarte importanta pentru el. Ei bine , iarasi la disperare si mai mult din ambitie am facut si aceea promisiune , dar mi-a lasat un gust amar si chiar nu as mai dori sa mai fac promisiuni nimanui mai ales pe care nu le pot onora.
Daca pina acum aveam un atu in mineca acum parca nu mai are nici un farmec , nici macar nu mai pot conversa cu aceea persoana.
Ca sa ajung la intrebarea finala :
nu mai gasesc nici o cale amiabila de continuare a problemei, cu toate ca acum lucrurile ar fii rezolvate mie nu mai imi convine aceasta parte a baricadei parca am pierdut ceva , adica sint o invinsa nu o invingatoare, nu sint multumita ca am facut ceva pe placul cuiva!


Incerc sa inteleg ceva - dar nu pricep nimic - asa ca ma dau batuta. A facut o promisiune si avea un atu si are o problema de continuat dar a descoperit ca e pe o parte gresita a baricadei si de acum nu mai face promisiuni. Eu zic ca astae de bine.
Tzantzarika
Postat pe 1 August 2009 22:29
acum e clar ca si cristalul - vorba frantuzului...
lady_corina
Postat pe 1 August 2009 22:31
din new york...
tutankhamon
Postat pe 1 August 2009 22:39
aham, ai fost si tu acolo sa vezi turnul ala...pisat, parca, ala de sta intr-o rana?
lady_corina
Postat pe 1 August 2009 22:41
hai, fetelor, ca eu va tin de 6!
dati cu el de pereti, mama lui de topic!
Thor
Postat pe 1 August 2009 22:42
pai cica i-au pus proptele....ca nu se raneasca de tot...
tutankhamon
Postat pe 1 August 2009 22:43
dalbuleeee...asta e menirea noastra...gasca de servici face prapad....intoarce brazda....mai ceva ca mistretii prin brasov, pe warte....
tutankhamon
Postat pe 1 August 2009 22:44

daca n-avem teme pe masura?
lady_corina
Postat pe 1 August 2009 22:46
mai..io propun sa deschidem un topic de filosofie ingenua unde sa ne detasam de meandrele concretului si sa analizam abstract unduirile enigmatice ale timpului scurs prin gauricea clepsidrei....hai ma....dati-o-n buze.....pai pe toapice din astea ne facem muschi mai ceva ca popeye...
tutankhamon
Postat pe 1 August 2009 22:49
unde-i spanacu' ala? iar il dosisi?
lady_corina
Postat pe 1 August 2009 22:52
nuuuuuu.......l-a mancat dalbul.....nu vezi ce muschi are???
tutankhamon
Postat pe 1 August 2009 22:54
nu vad, am ceara in urechi
lady_corina
Postat pe 1 August 2009 22:57

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Cum sa ma despart de el...numai pot... 45 De la: garbo_405939 23 Septembrie 2014 12:13
CUM SA-L REGASESC?! 92 De la: Luna_in_capricorn 24 Septembrie 2010 19:56
cum este posibil... 113 De la: dor72 21 Aprilie 2011 08:45
Despartire! 37 De la: garbo_9496 15 Aprilie 2013 14:01
Ce sa fac acum ? 31 De la: liaiedera 8 Aprilie 2010 19:02
Setari Cookie-uri