Mi-am inselat jumatatea, dupa casatorie...Dar am avut urmatoarele motive:

Valiciule, n-o vezi ca deja a albit la subtiori de spaima?
Thor
Postat pe 7 August 2009 15:01
daca ma gandesc bine cine sa ma sperie tu?
garbo036603
Postat pe 7 August 2009 15:02
De-ar fi doar subsuori,Thor...
Poti gindi si rau,important e sa-ntelegi bine.Tu ai spus ca ai descoperit forumul,nu pe mine.Corect,603???
valentino
Postat pe 7 August 2009 15:06
da corect, ai dreptate
numai ca sincera sa fiu imi pare rau ca am tradat increderea sotului (desi nu stie nimic), dar nici ce am facut nu mi-a dispalcut deloc, chiar mi-a fost bine eram curioasa cum e cu altul am vazut si cred ca imi ajunge, de aici in colo o sa imi vad de viata mea de pana acum
garbo036603
Postat pe 7 August 2009 15:16
Ca esti fata intelegatoare,o sa-ti dau un sfat serios : renunta la amant,spunindu-i deschis decizia ta.Sotului,nu te grabi s-o faci,risti sa pierzi tot.Cauta sa pregatesti terenul acestei discutii si,eventual,cere sfatul cuiva mai expert.Dar in mod categoric,schimba-ti atitudinea...Stii,am totusi o teama : e tentant fructul oprit si cind nu-i stii gustul,dap-ai dupa ce ai vazut cit e de...tentant.Ai sa rezisti altor tentati???
valentino
Postat pe 7 August 2009 15:23
am vrut sa-i marturisesc sotului de multe ori, insa nu ma va ierta niciodata pentru nimic in lume, ma va parasi fara sa priveasca inapoi
nu ii voi spune niciodata, in schimb curiozitatea asta..............a trebuit sa mi-o satisfac si drept sa spun nu am gasit nimic schimbat totul e la fel si cu altul nu mai gasesc nici un motiv sa mai fac asta vreodata.
garbo036603
Postat pe 7 August 2009 15:45
ei, nici chiar asa: la fel. ceva ceva trebuie sa fie diferit.
si_totusi
Postat pe 7 August 2009 16:00
Adulterul este o trdare a fidelitii pe care i-o datoreaz soul i soia i este pcat mare. n adulter se comit urmtoarele pcate: pcat de necurie (desfru), pcat mpotriva dreptii i mpotriva legturii matrimoniale sacre. Cstoria este sfnt, nu este un simplu contract fcut pe baza unor acte. Cstoria este n primul rnd un sacrament i un legmnt sacru fcut n faa lui Dumnezeu i a Bisericii. Nici un motiv nu d unei persoane dreptul moral s comit adulter: nici impotena soului sau frigiditatea soiei, nici alte disfuncii sexuale, nici vreo alt boal sau infirmitate a unuia dintre soi, nici absena mai mult sau mai puin ndelungat din familie a unuia dintre ei, nici adulterul celuilalt i nici un alt motiv.

Mai multe putei citi i vedea pe blogul urmtor :

http://www.cezar-iasi.blogspot.com/
Pe blog gsii: nregistrri video cu miracole; videoclipuri ; legturi cu numeroase site-uri foarte interesante (unele dintre ele conin posturi TV on-line i posturi de radio); cri foarte intersante care pot fi citite direct pe internet (fr a necesita descrcare n calculator); articole; adrese, numere de telefon i site-uri ale unor asociaii care ofer servicii caritative, etc.

V rog intrai pe blog i trimitei-l mai departe ca s foloseasc i altora. Chiar merit.
vieru_cezar_iasi
Postat pe 8 August 2009 15:09
care ziceati, mai ca a fost dus la castrat vieru'???
pik_nik
Postat pe 8 August 2009 15:10
Io cred ca n-au avut ce castra...a iesit deodata fara
valentino
Postat pe 8 August 2009 15:15
bai, nu-l starnit!
lady_corina
Postat pe 8 August 2009 15:20
vierule
inteleg : daca dumnealui e impotent - mai are limba;
daca dumneaei e frigida - exista lubrifiante;
daca unul din soti absenteaza - exista mana si vibratorul
In sfarsit ne-am lamurit noi cam cum e cu adulterul asta. Multumesc in numele tuturor forumistilor ca de data asta ai dat mai putin copy/past
daria_
Postat pe 10 August 2009 21:42
603, sa intelegem ca sexul este copy/past indiferent cu cine il faci
daria_
Postat pe 10 August 2009 21:45
603, cum stii ca nu te plictisesti iar de bietul sot???
siii..cum ai reactiona daca si sotul ar face la fel?? ca deh, o fi si el curios, nu?!?
dede
Postat pe 11 August 2009 21:54
De la: ana_3, la data 2009-08-05 23:18:51Este posibil sa veam aceeaisi varsta .mai vb.
ptr ANTA,poti lasa Id ,





Ma poti gasi pe blog ANTA, sau pe BLOGSPOT.COM,..ID webmail.upcnet.
Te astept.
anca_53
Postat pe 12 August 2009 16:19
Cred ca uitati care sunt motivele care au stat la baza.... daca totul este ok in cuplu si a fost o curiozitate .. asta este... daca se doreste sa se continue relatia cu amantul/amanta trebuie sa se delimiteze clar limitele.....
dar daca in cuplu se intampla ceva..... de exemplu certuri zilnice care nu se mai termina, atunci este normal sa cauti echilibrul in alta parte. In principal in cuplu este bine sa existe un echilibru sa lase si unul si celalalt; dar problema este cand unul dintre ei incearca sa domine, incepe sa gaseasca probleme in orice se intampla in jurul lor si atunci sa vezi "probleme"
Nu este usor dupa ani de zile cand faci un bilant si vezi ca tu ai fost cel care a tot lasat de la el, care a cedat de fiecare data cu gandul ca maine o sa fie mai bine, ca poate o sa vada cat te zbati pentru ea/el ca poate o sa vada cat de mult tii la ea/el si sa constati ca totul este aiurea.... ca trebuia sa te desparti cu mult timp in urma ... intre timp posibil sa fi aparut un copil sau mai multi.... atunci incerci sa ramai langa ei pentru a nu-i distruge, pentru ai ajuta, pe de alta parte incerci sa gasesti "linistea" ta, este posibil sa nu ai unde sa te duci sa nu ai unde sta (locuinta)
Concluzia: poti sa fi prins intr-un cerc din care sa nu mai ai cum sa iesi... atunci singura solutie logica este sa cauti ceva care sa te tina pe "linia de plutire" v-ati gandit la acest aspect?
p.s. alte exemple pot continua.....
Razvan
Postat pe 12 August 2009 23:21
Bravo Razvane...'linie de plutire'..
In alta parte ca este mai multa liniste...Pentru cat timp???
Avea Stefan Banica senior un cantec....'Cine umbla prin vecini nu prea prinde radacini'....
anca_53
Postat pe 13 August 2009 12:53
imi pare rau sa te contrazic dar exista si barbati care nu inseala...totul pleaca in primul rand de la valorile morale ale individului si apoi intervin sentimentele pentru partenera.am 24 de ani si nu am inselat niciodata, kiar si atunci cand am avut o relatie care simteam ca nu va ajunge departe. nu am sa insel niciodata.daca inseli, te inseli pe tine in primul rand si nu te respecti pe tine ca individ;nici din razbunare si nici din alte motive ptr ca pur si simplu nu simt nevoia.casatoria presupune dragoste, iubire si odata ce exista dragoste nu exista inselat.asta e parerea mea.poate ca unii confunda dragostea cu o afectiune foarte puternica sau obisnuinta.
best regards
xcybit
Postat pe 20 Octombrie 2009 06:40
De la: garbo015648, la data 2009-08-03 09:10:54Buna la toti!! Eu nu cred ca exista fidelitate 100%!> Daca nu se intampla in prima ani sigur odata se va intampla sa fi inselata ! Motivul ???!! aproape ca nu conteaza , important este cat este el de inteligent incat sa nu afli!Personal traiesc "Drama "asta de 2 ani si totusi lupt in continuare ! Uneori nici nu stiu de ce o mai fac! oricum barbatii prin natura lor sunt niste vanatori!



imi pare rau sa te contrazic dar exista si barbati care nu inseala...totul pleaca in primul rand de la valorile morale ale individului si apoi intervin sentimentele pentru partenera.am 24 de ani si nu am inselat niciodata, kiar si atunci cand am avut o relatie care simteam ca nu va ajunge departe. nu am sa insel niciodata.daca inseli, te inseli pe tine in primul rand si nu te respecti pe tine ca individ;nici din razbunare si nici din alte motive ptr ca pur si simplu nu simt nevoia.casatoria presupune dragoste, iubire si odata ce exista dragoste nu exista inselat.asta e parerea mea.poate ca unii confunda dragostea cu o afectiune foarte puternica sau obisnuinta.
sa stii ca sunt si barbati care doar privesc sau admira vanatul nu neaparat aduc trofeul in dormitor.
best regards
xcybit
Postat pe 20 Octombrie 2009 06:44
De la: vieru_cezar_iasi, la data 2009-08-08 15:09:01Adulterul este o trdare a fidelitii pe care i-o datoreaz soul i soia i este pcat mare. n adulter se comit urmtoarele pcate: pcat de necurie (desfru), pcat mpotriva dreptii i mpotriva legturii matrimoniale sacre. Cstoria este sfnt, nu este un simplu contract fcut pe baza unor acte. Cstoria este n primul rnd un sacrament i un legmnt sacru fcut n faa lui Dumnezeu i a Bisericii. Nici un motiv nu d unei persoane dreptul moral s comit adulter: nici impotena soului sau frigiditatea soiei, nici alte disfuncii sexuale, nici vreo alt boal sau infirmitate a unuia dintre soi, nici absena mai mult sau mai puin ndelungat din familie a unuia dintre ei, nici adulterul celuilalt i nici un alt motiv.

Mai multe putei citi i vedea pe blogul urmtor :

http://www.cezar-iasi.blogspot.com/
Pe blog gsii: nregistrri video cu miracole; videoclipuri ; legturi cu numeroase site-uri foarte interesante (unele dintre ele conin posturi TV on-line i posturi de radio); cri foarte intersante care pot fi citite direct pe internet (fr a necesita descrcare n calculator); articole; adrese, numere de telefon i site-uri ale unor asociaii care ofer servicii caritative, etc.

V rog intrai pe blog i trimitei-l mai departe ca s foloseasc i altora. Chiar merit.


Si aici ti-ai bagat nasul predicatorule.

Postat pe 20 Octombrie 2009 08:53
De la: garbo036603, la data 2009-08-07 15:45:38am vrut sa-i marturisesc sotului de multe ori, insa nu ma va ierta niciodata pentru nimic in lume, ma va parasi fara sa priveasca inapoi
nu ii voi spune niciodata, in schimb curiozitatea asta..............a trebuit sa mi-o satisfac si drept sa spun nu am gasit nimic schimbat totul e la fel si cu altul nu mai gasesc nici un motiv sa mai fac asta vreodata.


Nu inteleg cuvantul a trebuit.De ce a trebuit?

Postat pe 20 Octombrie 2009 08:53
BRAVO. BINE AI FACUT DACA AI INTALNIT PE CINEVA LA FEL DE PASIONAL CA TINE .
donmit
Postat pe 20 Octombrie 2009 18:22
BRAVO. BINE AI FACUT DACA AI INTALNIT PE CINEVA LA FEL DE PASIONAL CA TINE .
donmit
Postat pe 20 Octombrie 2009 18:22
Buenos dias..
melanie
Postat pe 20 Octombrie 2009 18:27
De la: MAN_IN_BLACK, la data 2009-07-17 21:20:22Un membru al comunitatii, a venit cu urmatorul "SUBIECT": "Rezista un barbat sa faca sex(dragoste)doar cu sotia sa toata viata dupa casatorie?"
Au fost scrise pareri, pe 75 de pagini, dar fiecare SEX,da vina pe celalalt...Sunt curios(si sunt sigur ca nu sunt SINGURUL), daca exista si oameni sinceri?!
CE ZICETI? ARE CINEVA "CEVA DE ZIS"?!
garbo036377
Postat pe 20 Octombrie 2009 18:29
Fiecare la acel subiect si-a spus parerea, daca a spus adevarul sau nu asta nu cred ca putem stii... este o vorba adevarul este undeva la mijloc, asa ca eu unul tind sa cred ca cel mai bine fiecare dupa ce citeste ce a fost scris poate sa aiba propia idee despre acel subiect si sa actioneze in consecinta....
Razvan
Postat pe 20 Octombrie 2009 18:51
adica ce sa faca ? in lagatura cu ce ?
melanie
Postat pe 20 Octombrie 2009 22:09
De regula jumatatile sau trei-sferturile se insealka inainte de casatorie.Dupa casatorie se transforma in crima cu premeditare.Si faci puscarie de la divort inasinte cat cuprinde.
Ioana007
Postat pe 21 Octombrie 2009 15:24
mda
problema e ca de obicei, face puscarie ala care si asa-i batut de soarta
zambila
Postat pe 21 Octombrie 2009 15:27
De la: garbo036377, la data 2009-10-20 18:29:30
De la: MAN_IN_BLACK, la data 2009-07-17 21:20:22Un membru al comunitatii, a venit cu urmatorul "SUBIECT": "Rezista un barbat sa faca sex(dragoste)doar cu sotia sa toata viata dupa casatorie?"
Au fost scrise pareri, pe 75 de pagini, dar fiecare SEX,da vina pe celalalt...Sunt curios(si sunt sigur ca nu sunt SINGURUL), daca exista si oameni sinceri?!
CE ZICETI? ARE CINEVA "CEVA DE ZIS"?!


se va ajunge si la pagina 1000 si tot vor da vina unii pe altii,in realitate nu e la fel, in cupluri nu dau vina vesnic unii pe altii?
So,anything new?

Postat pe 21 Octombrie 2009 17:47

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
MUNCA LA DOMICILIU 1 De la: garbo_487603 14 Aprilie 2018 13:44
se poate sa fi ramas?? 2 De la: garbo180411 18 Ianuarie 2012 01:59
:| 11 De la: cricat 24 Februarie 2011 09:47
as vrea si eu un sfat ! nu reprosuri .. 40 De la: garbo105755 5 Septembrie 2010 22:42
Este posibila sarcina la premenopauza? 1 De la: Monica_Danisor_1 21 Septembrie 2018 04:20
Setari Cookie-uri