Mi-am inselat jumatatea, dupa casatorie...Dar am avut urmatoarele motive:

Buna la toti!! Eu nu cred ca exista fidelitate 100%!> Daca nu se intampla in prima ani sigur odata se va intampla sa fi inselata ! Motivul ???!! aproape ca nu conteaza , important este cat este el de inteligent incat sa nu afli!Personal traiesc "Drama "asta de 2 ani si totusi lupt in continuare ! Uneori nici nu stiu de ce o mai fac! oricum barbatii prin natura lor sunt niste vanatori!
garbo015648
Postat pe 3 August 2009 09:10
de n Bravo Valy 65,experienta ta o tariesc si eu ,desi am 56 ani ,sufletul imi este tot tanar .felicitari ,vreau
ana_3
Postat pe 3 August 2009 10:39
dar ce spuneti de un barbat care si-a inselat sotia la 2 zile dupa nunta?
BRENDA74
Postat pe 3 August 2009 10:47
636, ca e superfidel. stiu un record de 4 ore
pik_nik
Postat pe 3 August 2009 11:49
De la: garbo029832, la data 2009-08-02 22:47:58..... asa ca , un barbat te poate face sa faci ce ia ce spune ca esti nu?
,, bineinteles si viceversa,,


ai pe naiba!... poti sa si traduci pasajul?
blairwitch
Postat pe 3 August 2009 13:47
este "traducere de balta"
asa vb eu engleza
pik, 4 ore e mult - cum a reusit?
daria_
Postat pe 3 August 2009 16:12
simplu. cu ofitzereasa de la starea civila
pik_nik
Postat pe 3 August 2009 16:21
ioi!
kyra
Postat pe 3 August 2009 16:22
Inseamna ca a asteptat sa termine toate oficierile pe ziua aceea
trebuia sa nu astepte atata si sa spuna ca vrea la baie.
daria_
Postat pe 3 August 2009 20:49
De la: sandaelenus, la data 2009-08-02 15:49:22Stiu pe cineva care si-a inselat sotia la 2 saptamani dupa casatorie, apoi a continuat in acelasi stil vreo 8 ani schimband amantele la 2-3 luni.De vreo 10 ani are aceeasi amanta in paralel cu sotia careia nu are ce-i reprosa; anul acesta a serbat 18 ani de casnicie din care 10 ani avand o viata dubla.
Ce parere aveti? Merita demascat in spiritul intrebarii care mi se pare justitiara?



Grea viata pentru "SARACU' OM"!!!
VA DATI SEAMA CE "CONSUM NERVOS"(si la propriu si la figurat) A AVUT "SARACU'"?
INTERESANT ESTE DACA AMANTA STIA DE SOTIE?! CACI DACA NU STIA

APROPOS DE PARERE:
CE FEL DE FEMEIE ESTE ACEEA CARE "NU SIMTE", ATATEA "INCORANARI"?!
CRED CA "AVEA ALTE MOTIVE DE A NU REPROSA"!!! (PAREREA MEA!!!)
MAN_IN_BLACK
Postat pe 4 August 2009 06:31
Sincer ...de ce sa mai stai intr-o relatie daca se intampla ... Desi am afirmat recent ca infidelitatea este fireasca, nu consider ca poligamia este ceva ce trebuie incurajat. In momentul in care inseli ceva lipseste relatiei si nimic nu va mai fi la fel dupa consumarea evenimentului fie ca ai fost descoperit sau nu.

Sunt ferm convinsa ca din momentul in care incepi sa ridici problema naturii relatiei, incepi sa te indepartezi de partener(a).
Atata timp cat comunicarea este biunivoca si nu este perturbata, exista intrebari mai importante decat natura relatiei (in cazul inselatului relatia se schimba, intrucat se creeaza o legatura cu cea de-a treia persoana).

Intrebarea mea este: CHIAR ARE SENS SA INSELAM ?!!!!!

Nevoia de nou poate fi satisfacuta si prin schimbari in cadrul relatiei: inlocuire sau... reinventare...

biatrice30
Postat pe 4 August 2009 18:38
De la: garbo034543, la data 2009-08-02 14:07:44Este o intrebare(gramatica bat-o vina) .Tu nu ai inteles ca acum sunt batrana ,ca ani ,fizic si sufleteste sunt tot tanara,copii la casa lor ,rostuiti ,acum traiesc clipa .Cit am fost tanara ma imparteam intre facultate ,serviciu ,familie ,crestere copii,duceam copii la camin ,intr-o viteza .De cite ori nu am plecat in papuci,norocul meu ca sofez ,nu ma vedea nimeni




Si ce te-a deranjat ca ti-am aprobat infidelitatea??? Vrei sa traiesti clipa la batranete te priveste este alegerea ta,..
S-ar putea sa nu fie mare diferenta de varsta intre noi.
Dar daca imi ceri parerea ... nu accept nici astazi ideea ...de.. a ... iti trai clipa...
anca_53
Postat pe 5 August 2009 12:10
De la: pik_nik, la data 2009-08-02 15:03:26bravo, bre vallyy
da' cred ca tie iti place doar sa te vezi scriind.
muuuuuuuuuult, si fara rost
probabil mi se pare, si e numai o impresie, n-o lua in seama
jucaria cu baterii nu te face sa te simti dorita..nu poate satisface multe din asteptarile femeilor de la o alta relatie....
tany
Postat pe 5 August 2009 13:23
scz..am citat gresit..neatentia bat-o vina....era pt vally
tany
Postat pe 5 August 2009 13:25
Este posibil sa veam aceeaisi varsta .mai vb.
ptr ANTA,poti lasa Id ,
ana_3
Postat pe 5 August 2009 23:18
De la: garbo032422, la data 2009-07-31 12:41:37Exista femei care dupa o relatie de zeci de ani ( cazul meu) sa nu considere ca dreptul barbatilor "prin virtutea lor de barbati" sa poate fi adoptat si de femei.Eu una am o casatorie de 11 ani ,ma consider o femeie normala cu nevoie si dorinte pe care sotul, o data cu trecerea timpului nu le mai considera importante. Sunt lucruri inerente in orice relatie si cum femeia prin natura ei cauta mereu sa fie altfel eu am gasit un barbat care sa acopere golurile existente in viata mea. Nu mi-e rusine sa o recunosc atat timp cat nu-mi neglijez familia si copilul dar nu uit de mine, de faptul ca sunt femeie ca imi place sa ma simt femeie . Unii acuza si judeca aspru astfel de comportament dar eu consider ca orice om este in continua cautare, totul este ciclic si daca in aceasta rotatie gasesti ceva mai special trebuie doar sa profiti. Femeie este inteleasa cu greu in astfel de ipostaze dar ea in sinea ei stie prea bine sa si profite de momentele speciale pe care le gaseste in aceste cautari perpetue si sa pastreze si reltia de familie astfel incat nimik sa nu dauneze.Poate fi o zi, o luna sau doua dar pe mine una , m-a ajutat , m-a motivat ma- facut sa vad viata altfel. Atat timp cat nu te intereseaza ce zic si gandesc cei din jur doar tu contezi si daca poti gusta o data pe luna din cupa unei fericiri speciale, fa-o. Va doresc o viata frumoasa, calculata si fara regrete. ANAID

In primul rand felicitari, ce ai facut nu este asa de usor de spus si de inteles pentru unii... toate aceste infidelitati au la baza un motiv sau mai multe.... cei superficiali dau un singur raspuns la acest lucru...si nu cred ca trebuie sa-l mentionamaici... cei care cauta partea profunda a problemei inteleg motivul si te vor respecta si intelege ce spui.
In viata ajungem sa ne dorim mai mult sa cunoastem mai multe.. odata cu acestea apar si alte responsabilitati. In toata aceasta "reletie" cred ca trebuie sa stie fiecare limitele jocului. faptul ca nu puteti sa va "uniti" destinele inseamna ca fiecare are o familie pe care o respecta si intelege ce probleme apar daca aceasta "relatie" iese la suprafata. Ai incercat sa vorbesti cu sotul tau despre ce iti doresti? ce motive sunt sa nu iti poata oferii ce iti doresti? Sa fie oare motivul ca odata cu trecerea timpului si cu obisnuinta in cuplu incepi sa neglijezi unele aspecte care la inceputul iubirii erau pe primul loc???
Razvan
Postat pe 6 August 2009 13:50
nu stiu de ce dar nu te inteleg... sunt barbati intre barbati si poate cateodata merita sa le faci asa ceva(sa-i inseli) dar oare merita sa traiesti o viata numai in minciuna? trebuie sa fie foarte stresant pt tine iar sotul tau sa fie prea prost sa nu-si dea seama ca traiesti o viata dubla.nu te judec,incerc doar sa inteleg...daca n-a mers de ce-ati ramas impreuna? Cred sincer ca sotul tau "avea"ceva de care n-ai putut sa te desparti ,dar oare ce?
garbo197784
Postat pe 6 August 2009 20:30
buna,
am citit cate ceva despre voi, sa va spun si eu acum despre mine:
am inselat fara nici un motiv, am inselat josnic cu tot cu suflet, l-am inselat pe sotul meu care e cel mai minunat barbat, care ma iubeste enorm de mult si eu il iubesc, dar imi iubesc si amantul cu care as vrea sa o termin dar efectiv nu pot, vreau sa fiu si cu el si tot timpul ma gandesc ca sotul nu merita ce ii fac mai presus de orice sunt sigura ca nu ma inselat niciodata, ma simt tradatoare, murdara, mincinoasa ca odata ce ai alta relatie gasesti scuze sa pleci de acasa intr-un cuvant asta sunt eu.
garbo036587
Postat pe 7 August 2009 13:51


si totusi, 036587... nu pari sa suferi prea tare, altfel i-ai pune capat. Mai sunt si astfel de oameni... dupa ce se tavalesc in mocirla, incepe sa le placa...
Ella34
Postat pe 7 August 2009 13:57
da' pana la urma tu nu ai nici o problema 587,nu??ai vrut doar sa stim si noi....
eladaela
Postat pe 7 August 2009 14:00
036587, sincer imi pare rau pentru tine si, mai ales, pentru sotul tau. Nimeni nu merita asa ceva.
Lipsa de comunicare este cea mai grava problema in casnicie. De aceea se ajunge la inselari. Si este clar acum pentru mine, ca si pentru fostul meu sot, ca lipsa prezentei lui Dumnezeu in relatia de cuplu, duce la dezastru.
sora_ilsi
Postat pe 7 August 2009 14:01
De la: sora_ilsi, la data 2009-08-07 14:01:58036587, sincer imi pare rau pentru tine si, mai ales, pentru sotul tau. Nimeni nu merita asa ceva.
Lipsa de comunicare este cea mai grava problema in casnicie. De aceea se ajunge la inselari. Si este clar acum pentru mine, ca si pentru fostul meu sot, ca lipsa prezentei lui Dumnezeu in relatia de cuplu, duce la dezastru.
garbo036603
Postat pe 7 August 2009 14:36
in sfarsit am reusit sa intru din nou
sunt 587 care va explicam ca sotul meu nu merita ce ii fac eu, in fine ati inteles gresit
nu am nici un motiv pentru ceea ce fac, comunicam mult, ne iubim mult, nu il resping niciodata si cand ma uit in ochii lui imi vine sa mor pentru ce fac, chiar vreau sa pun capat relatiei cu amantul, ma abtin sa nu ma duc la el acum, nu vreau sa ii zic astazi pentru ca e ziua lui, daca eu am fost rea si cu el si cu sotul ( cred ca si amantul ma iubeste foarte mult) astept pana luni si voi pune capat
multumesc de raspunsuri
garbo036603
Postat pe 7 August 2009 14:40

lasa, nu te mai agita.. dupa scenariul asta s-au mai facut cateva telenovele... si toate proaste
Ella34
Postat pe 7 August 2009 14:45
no, io nu-s maritata, deci n-am pe cine sa insel!

si nici n-am inselat pe nimeni, dar niciodata nu-i tarziu...
zambila
Postat pe 7 August 2009 14:46
nu esti tu aia ....frumusica?
eladaela
Postat pe 7 August 2009 14:47
De la: garbo036603, la data 2009-08-07 14:40:58nu vreau sa ii zic astazi pentru ca e ziua lui...


hmmm... am o senzatie de deja-vu
mai stiu eu o faza din asta, de pe la neshte pretenari

zambilici, ai timp, mami pana una-alta vezi cum faci cu vikingu'
Thor
Postat pe 7 August 2009 14:49
acum am descoperit forumul asta
garbo036603
Postat pe 7 August 2009 14:51
De la: garbo036603, la data 2009-08-07 14:51:56acum am descoperit forumul asta

Si inca nu te-ai spariat???
valentino
Postat pe 7 August 2009 14:59
nu am nici un motiv
garbo036603
Postat pe 7 August 2009 15:00

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Relatie doar pentru sex 2 De la: garbo_495129 25 Ianuarie 2019 18:45
:| 11 De la: cricat 24 Februarie 2011 09:47
O iubeste sau e doar obisnuiinta !? ... 49 De la: elodia 4 August 2010 10:53
ce credeti ? 9 De la: me_reloaded 26 Octombrie 2010 16:08
ajungi sa faci orice pt bani 45 De la: elle 24 Iunie 2011 13:55
Setari Cookie-uri