cum sa te vineci de o iubire interzisa

ce umor ai, m-am distrat copios
oprescuadela
Postat pe 4 Septembrie 2009 06:15
eu imi voi spune parerea acum tu vei face ce vrei,parerea mea e ca este prea lasa si la bautura prinde tupeu si uita de realitate,de altfel poate este prea realista si stie ca,viata de homosexual nu este usoara si poate nu are destul curaj sa infrunte cruda realitate,iar ca orice om cand bea uita toate lucrurile astea si treste tot ce ar vrea defapt sa traiasca si la o adica are si scuza (eream bauta).
aaaaaaaaaaa si apropo am scris neprescurtat ca sa inteleaga toata lumea!
revenind la tine eu iti doresc tot binele din lume si sper ca,intr-o zi sa vi sa ne spui ca totul s-a rezolvat cu bine si ca dragostea ta a prins destul curaj. Inca un sfat spunei in fata,daca vrea ceva de la tine sa o ceara cand are mintea limpede si daca nu e in stare, atunci sa nu mai ceara deloc! poate asta o va pune pe ganduri. mult succes
garbo045084
Postat pe 4 Septembrie 2009 19:24
Nu exista iubire care sa fie interzisa.
Dar uitare exista...
Zet
Postat pe 27 Septembrie 2009 20:03
ce pro_fund!
pik_nik
Postat pe 27 Septembrie 2009 20:07
trebuie sa treaca 7 ani de cand a-ti decis sa nu va mai intalniti... si tot te mai gandesti la ea ,la el.. si dupa... daca i-l vezi, o vezi, te vede si tot mai vreti sa va intalniti ....daca a fost ceva frumos.?!!! Pentru ca nu duci salariu acasa, nu esti intrebat,intrebata ce ai facut cu el si de aici toate frecusurile unei casnicii....restul le stiiti cu totii.
Citabei52
Postat pe 15 Octombrie 2009 15:27
Depinde cit de interzisa este si ce o face sa fie interzisa.Si eu ma lupt cu o dragoste "interzisa"si motivul interziceri casatoria.Nu am vrut, nu am cerut dar sa intimplat si orce as face ma reintorc la primul cuvint de la care plec dragoste.
byanca74_yahoo_com
Postat pe 25 Octombrie 2009 11:40
buna. eu iti dau un sfat nu stiu cata incredere ai tu in psihologi dar eu cred ca te-ar ajuta f mult.gandeste-te doar l simplul fapt ca ai 2 copii si esti si maritata.Stau si ma intreb dupa ce am citit ce ai scris oare pe ce criterii l-ai luat p acel om de sot. am observat ca multi barbati au pretentii de la viitoarele sotii, nu vad de ce noi femeile nu am avea la fel. Sau preferi sa traiesti toata viata ca o frustrata, scz ca ti spun asa dar asa mi se pare ca traiesti pt ca ai spus ca te-ai framantat cu multi barbati. Deci pune ti la punct viata, ca asta e cauza parerea mea, probabil aceea femeie te-a facut sa te simti unica, asa ar fi trebuit sa te faca sa te simti sotul:D
alintici
Postat pe 25 Octombrie 2009 18:13
Iubirea exista sau nu exista, interzisa sau nu... Important e cum o gestionezi atunci cand exista si nu are sau nu poate avea finalitate. Dar, cum poti interzice cuiva sa iubeasca?!
maya_n
Postat pe 25 Octombrie 2009 18:25
Nu te vindeci....uiti ...cu timpul....dak iti impui....si traiesti pustiu...
Leona_Forever
Postat pe 8 Noiembrie 2009 17:22
ei, pushca. cum, traiesti pustiu? adica, a cazut meteoritul si gata cu viata?
si_totusi
Postat pe 8 Noiembrie 2009 18:26
melanie
Postat pe 8 Noiembrie 2009 21:34
Da, eu asa fac. "Traiesc pustiu" - cum spune Leona. Nici de uitat nu pot sa uit. Desi ma straduiesc din rasputeri.
SelenaM
Postat pe 18 Noiembrie 2009 09:16
bine faci tine-o tot asa
yanyacharberet
Postat pe 18 Noiembrie 2009 09:24
Da, in teorie e mai usor, cu practica e mai greu......
In general stii si tu ce ar trebui sa faci si ce NU ar trebui....
Insa....nu-ti iese mereu.
SelenaM
Postat pe 18 Noiembrie 2009 11:16
cu o alta iubire.PERMISA.dar de ce e interzisa iubirea asta a ta?
mitza81
Postat pe 18 Noiembrie 2009 18:25
Leacul impotriva iubirii (interzisa, nepotrivita, neampartasita, etc.), este o noua iubire.
Daca te cramponezi de ceva ce stii ca nu merge, sau nu este bine, sau este rau de la inceput, daca orgoliul este mai mare decat ratiunea, risti sa ramai nefericita si sa agasezi si persoana de care te cramponezi.
Priveste in jurul tau si invata de la Natura ca dupa iarna vine primavara, dupa ploaie vine Soarele, dupa noapte vine ziua. Tot ce se incheie are alaturi si un nou inceput.
Priveste spre cerul albastru si invata zborul inalt! La urma urmei si maine este o zi!
SHIVA
Postat pe 7 Decembrie 2009 17:23
De la: dragostea, la data 2009-07-17 14:20:31asi dori cateva sfaturi cum sa poti sa uiti o iubire interzisa

Nu exista sfaturi.
Daca tu sti ca este interzisa stii de ce.Atunci gandestete mereu la ce v a desparte.
Fi tu cealalta parte si gandestete cum te-ai simti s-au daca ai fi fericita cu pretul pe care tu il cunosti.
Eu iti doresc sa fi fericita sa faci alegerea potrivita.
garbo005851
Postat pe 7 Decembrie 2009 22:51
daca a fost iubire adevarata n-ai cum s-o uiti
orice-ai face si oricit ai lupta cu tine
e usor sa dai sfaturisau sa faci misto, dar cind esti in situatia respectiva nu respecti nici unul
poti doar spera ca in timp sa te obisnuiesti cu ideea si sa nu mai doara atit de tare
poti spera doar sa zimbesti nostalgic peste ceva timp si sa nu-ti vina sa mori pentru ca nu poti fi cu celalalt
nu mai conteaza daca-i barbat sau femeie, oricum doare cumplit
puiutz1
Postat pe 8 Decembrie 2009 07:49
....
aricika
Postat pe 8 Decembrie 2009 11:06
Ai dreptate garbo015962, doare al naibi de rau, dar daca stie ca este interzisa, trebuie sa sa lupte cu ea in primul rand. Nimeni nu a spus ca este usor. Desigur, trebuie vazut daca este vorba de iubire,sau de altceva. Uneori este si orgoliul ranit extrem de puternic, sau o fixatie. Se poate intampla si asta si de aici pana la ura si dorinta de razbunare este doar un mic pas.
De aceea am spus ca o noua iubire este leacul cel mai bun. Si este posibil, ti-o garantez eu.
Daca sta si plange si se zbuciuma, daca isi face tot felul de regii si sperante desarte, nu face altceva decat sa acutizeze durerea si sa-i dea amploare. Apoi, dupa ce va gasi o alta iubire, nu o sa-i vina a crede ca a suferit atat, ca si-a mancat nervii si si-a consumat timpul aiurea. Ti se pare cunoscut ce spun? Dar voua dragi forumisti, vi se pare cunoscut?
Sa aveti pace in suflet!
SHIVA
Postat pe 9 Decembrie 2009 14:51
cu riscu sa mi o iau.....nici o iubire nu i interzisa!!!!!.....iubirea nu poti s o interzici!!!!n ai cum....ok acu....o iau!!!!!
nazirra
Postat pe 9 Decembrie 2009 18:38
nazirro treci imediat la colt!
cum le zici tu ca un om mare!
Helen29
Postat pe 9 Decembrie 2009 18:40
ia-o!


da'...stai asa...ce?
pik_nik
Postat pe 9 Decembrie 2009 18:40
pi cini..ce?????????
nazirra
Postat pe 9 Decembrie 2009 18:45
cand si unde?
Helen29
Postat pe 9 Decembrie 2009 18:47
De la: nazirra, la data 2009-12-09 18:38:25cu riscu sa mi o iau.....nici o iubire nu i interzisa!!!!!.....iubirea nu poti s o interzici!!!!n ai cum....ok acu....o iau!!!!!



lasa nazirra ca stau si eu la colt cu tine ca-ti dau mare dreptate
puiutz1
Postat pe 10 Decembrie 2009 14:04
nu bre, de ce sa ti-o iei?

doar ca eu unul inteleg ca esti de acord cu nazirra... spre deosebire de mine...

NU orice iubire este permisa, in sensul ala in care e iubirea despre care e vorba in topic. Nu de alta dar cred ca sunteti si voi de acord cu mine ca incestul nu prea are cum sa fie permis...
ready_vivus
Postat pe 10 Decembrie 2009 14:07
virusele...noi vorbim de iubire!!!!nu de incest !!!!!!aia ii boalaaaa!!!!!!!!!!!!!!!!
nazirra
Postat pe 10 Decembrie 2009 14:09
mai vivantule, aia cu incestu' deja duce la probleme la mansarda
puiutz1
Postat pe 10 Decembrie 2009 14:17
nazi..o iei
eladaela
Postat pe 10 Decembrie 2009 14:17

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
divort civilizat sau nu 424 De la: Freya__ 29 August 2011 11:04
Virgin la 20 de ani.... 2 De la: 1 Noiembrie 2018 21:45
sex oral 843 De la: AndraMicu 20 Iulie 2009 12:49
sa rup orice legatura sau sa las timpul sa decida? 29 De la: garbo_11706 10 Aprilie 2013 08:09
eu si un bun prieten al sotului ne-am indragostit 517 De la: liaiedera 6 Iunie 2010 08:04
Setari Cookie-uri