as vrea si eu un sfat ! nu reprosuri ..

uite o prietena a intalnit un baiat si a fost totul ok .. pana dupa 1 luna .. [ asta sunt eu ]
totul a fost frumos .. mirific .. dar ceva brusc s'a oprit .. din partea mea pentru ca am realizat ca ne'am pripit cu relatia ... si am decis pauza .. pentru ca sentimentele mele nu au fost tocmai in regula .. dar nu stiu ce se intampla cu mine ... la inceput a fost ceva mai ok .. dar acum .. m'am schimbat ft mult fata de viata .. realizez multe .. el se tot astepta sa i zic "te iubesc" dar daca zic cuvintele numa ca sa se multumeasca nu e bine deloc ... trebuie sa simt iubire atunci cand pronunt aceste cuvinte .. iubirea e ceva frumos si te simti super bn .. dar aici nu e in tocmai asa ... pt k iubirii nu i poti comanda .. nu poti spune doar asa in vant cuvintele .. nu si in cazul meu .. si ne'am distantat .. am luat pauza si incercam sa ne imbunatatim relatia dar .. iubire chiar nu e :( ce sa fac ? sa il las ? faza e ca ne'am inceput si viata sexuala .. [ cel putin pt mn a fost prima data ] el continua sa zica k tine la mine .. si ca sexul pt el nu e tot ceea ce vrea .. ci iubire si sa ma vada fericita .. da' ... nu stiu ce sa cred ... am o nesiguranta .. nu stiu cum sa scap de ea .. nu stiu ce sa fac ..
spuneti'mi va rog
garbo105755
Postat pe 31 Iulie 2010 23:45
deci... tu nu il iubesti. Ati facut'o dar nu il iubesti. Nu'i un capat de tara :)) Zici ca el te iubeste ? Si te intrebi daca poti sa rezisti langa cineva care te iubeste dar pentru care tu nu simti acelasi lucru. (eu asta am inteles) .... asa... si daca apare "un print etc" si tipu' cu care esti acum se ataseaza si mai mult de tine... nu e pacat ? ... il incurci si pe el si te incurci si pe tine... Eu am o vorba: "Daca e sa fie al meu o sa fie chiar daca or sa treaca si 1o ani..." Pana n'o sa te dai cu capu' de pereti.... n'o sa'ti dai seama ce ai pierdut si daca'l iubesti etc. Bine... sunt si variante care nu'ti creeaza cucuie...da' nu'mi vin acum :D
Balerina
Postat pe 1 August 2010 15:54
sincer ... am decis totul brusc .. fiecare fata isi imagineaza "prima data'' perfect :) trandafiri .. intai cina .. etc .. eh .. asta a fost prea brusc .. si ne'am pripit doar de dragu de a vedea dk dupa ar mai fi ceva .. da' ... nu e intocmai asa :)
garbo105755
Postat pe 1 August 2010 23:40
Si ce urmeaza ?
Balerina
Postat pe 2 August 2010 00:19
decizia iti apartine...ai inceput viata sexuala cu cineva pentru care nu simti nimic....ok nu-i nimic asta a fost sa fie...dar intebarea mea este de ce ti-ai inceput viata sexuala cu el daca nu simti nimic pentru el?


poate omul asta chiat te iubeste.....insa poate te decizi sa il parasesti caci este singura solutie atunci cand nu simti nimic pentru el....dragoste cu sila nu se poate,clar.


vei vedea cum a fost relatia voastra atunci cand vei intalni pe cineva pe care il vei iubi dar care nu iti va raspunde,si vei trece si tu poate prin ce trece el.
anaROBERT
Postat pe 2 August 2010 01:18
nu te panica, e foarte posibil sa ai o perioada in care esti confuza si nu stii exact ce simti: daca te-ai atasat, daca il iubesti, daca doar iti place tipul.... Lasa ceva timp sa treaca, sa se clarifice situatia.
quasaria
Postat pe 2 August 2010 08:59
am cam trecut prin multe .. relatii ... de genu ... m'am indragostit d unu si el nu simtea acelasi lucru ... el o pus punct :( eh a trecut nu e crima :)
garbo105755
Postat pe 2 August 2010 22:48
sa mor de n-am vazut un rat de guitzator in avataru' ala...
gata,ma declar senila...
preci
Postat pe 2 August 2010 22:52
foarte posibil pt k asa ma si simt sincer .. confuza .. da m'am atasat .. mi'este drag dar .. sentimentele sunt neclare :)
garbo105755
Postat pe 2 August 2010 22:53
sincer "preci" ce legatura are cu ceea ce am zis eu aici ?
garbo105755
Postat pe 2 August 2010 22:55
ana ... sincer am pus speranta ca dk o facem poate va fi mai bine ...
garbo105755
Postat pe 2 August 2010 22:56
n-are,sorry...
preci
Postat pe 2 August 2010 22:56
e ok .. credeam k poate dai un sfat ceva ..... :D
garbo105755
Postat pe 2 August 2010 22:59
De la: garbo105755, la data 2010-07-31 23:45:58uite o prietena a intalnit un baiat si a fost totul ok .. pana dupa 1 luna .. [ asta sunt eu ]
totul a fost frumos .. mirific .. dar ceva brusc s'a oprit .. din partea mea pentru ca am realizat ca ne'am pripit cu relatia ... si am decis pauza .. pentru ca sentimentele mele nu au fost tocmai in regula .. dar nu stiu ce se intampla cu mine ... la inceput a fost ceva mai ok .. dar acum .. m'am schimbat ft mult fata de viata .. realizez multe .. el se tot astepta sa i zic "te iubesc" dar daca zic cuvintele numa ca sa se multumeasca nu e bine deloc ... trebuie sa simt iubire atunci cand pronunt aceste cuvinte .. iubirea e ceva frumos si te simti super bn .. dar aici nu e in tocmai asa ... pt k iubirii nu i poti comanda .. nu poti spune doar asa in vant cuvintele .. nu si in cazul meu .. si ne'am distantat .. am luat pauza si incercam sa ne imbunatatim relatia dar .. iubirea nu stiu unde e.. :( ce sa fac ? sa il las ? faza e ca ne'am inceput si viata sexuala .. [ cel putin pt mn a fost prima data ] el continua sa zica k tine la mine .. si ca sexul pt el nu e tot ceea ce vrea .. ci iubire si sa ma vada fericita .. nu regret.. o data si odata toate fetele nu mai is virgine .. dar .. totul s'a intamplat brusc .. nu stiu ce sa cred ... am o nesiguranta .. nu stiu cum sa scap de ea .. nu stiu ce sa fac .. acum ca am pus pauza ne intalnim mai rar .. si totusi ne intelegem parca mai bn ..
spuneti'mi va rog
garbo105755
Postat pe 2 August 2010 23:02
gaseste ma si tu unul .....de la care sa ai fluturasi in stomac... si un orgasm valoros
garbo074997
Postat pe 2 August 2010 23:03
sfat?
io?!?
nu-s cea mai in masura sa dau sfaturi momentan,trust me...
da' io zic sa faci ce zice Q...
ea e "guru" in materie..
preci
Postat pe 2 August 2010 23:03
mersi Q :) asta si fac mersi :D
garbo105755
Postat pe 2 August 2010 23:06
Floris, tradu...ce-i ala orgasm valoros?
nuti_vio
Postat pe 2 August 2010 23:07
ca bine zici cea cu fluturasii :))

garbo105755
Postat pe 2 August 2010 23:07
chiar ce'i
garbo105755
Postat pe 2 August 2010 23:08
maaaai sa simti fluturasi siiiiiii sa nu ai rabdare sa astepti ......si so faci in draci fara sa-ti mai pui atatea intrebari sa vrei sa fii cu el. si nuticooo poate fi valoros de e bancher dela de ziceai tu
garbo074997
Postat pe 2 August 2010 23:12
am nevoie s simt iubire,incredere,siguranta ..

degeaba vreau s fiu k cnva dk acel cineva ar vrea doar sex
garbo105755
Postat pe 2 August 2010 23:14
si poate k mai merge si aventura ... da' .... dupa suferi ....... asa se intampla uneori
garbo105755
Postat pe 2 August 2010 23:15
pai io nu am zis nic de sex.............floturasii e de iubire
garbo074997
Postat pe 2 August 2010 23:15
de persoane deastea sentimentale
garbo074997
Postat pe 2 August 2010 23:15
Deci...nu-i bancherul...nu-i orgasmul valoros...
nuti_vio
Postat pe 2 August 2010 23:16
nuuuuu ii celalalt mai scump de inimioare bre
garbo074997
Postat pe 2 August 2010 23:18
stiu ce is fluturasi ... si demult nu i'am mai simtit ... adika s'a intamplat acu ceva timp ... da' ... tipu doar sex vrea :(

iar orgasmul vine din dragoste
garbo105755
Postat pe 2 August 2010 23:20
Floris, ma zapacesti...tu zisei ca-i valoros ....daca-i bancher....
nuti_vio
Postat pe 2 August 2010 23:22
s gasesti iubire adevarata e greu ..

iar knd gasesti ... e greu d crezut jur ... pt k ori se intampla ceva ,, in genu ... inselare,ori vrea doar sa loveasca si gata .....

si f rar gasesti iubire adevarata ... pura .......
garbo105755
Postat pe 2 August 2010 23:22

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
ce vrea ? 8 De la: apaminerala 19 Februarie 2010 05:39
Virgin la 20 de ani.... 2 De la: 1 Noiembrie 2018 21:45
o parere , va rog 33 De la: si_totusi 5 August 2010 12:59
raspuns la subiectul "voi, astia de pe Garbo" 113 De la: lleeloo 29 August 2011 18:21
CUM SE PASTREAZA O RELATIE!! 48 De la: garbo106156 2 August 2011 23:36
Setari Cookie-uri