Piticii de la mansarda

in masura in care poate fi diabolica o veveritza sau marmota...
gianiblue
Postat pe 12 Iulie 2009 17:08
si eu am o obsesie pt punctualitate,micass,si io nu-s varsator cu ascendent in fecioara....io-s chiar fecioara!!!! cu ascendent in leu,si cal in zodiacul chinezesc tweety mica! ceva obsesie pt cai oi fi avand si io,ca am unul tatuat pe jumate spatele...mama,ce ne-am mai adunat!
preciouss
Postat pe 12 Iulie 2009 17:11
Sa vi-i prezint pe ai mei (piticii): unii sunt prieteni cu ai vostrii vad - chestia cu intarziatu' si cu oamenii care nu stiu sa aprecieze cat timp le ia sa faca chestia X, timpul daaa- Micass daca esti varsatoare( si eu sunt) poate la copaci esti plop-cica pe ei ii obsedeaza timpul- pe urma dinastea domestice cu pantofii -am colectie ,ceasurile - de cate ori mai iau unul sunt intrebata " de asta n-aveai, nu ?" )si anumite bijuterii, pe care altfel nu le prea port dar le cumpar ) si.... n-am vazut pe-aici,observ si ma obsedeaza ticurile oamenilor da stiti cum ??
blanca
Postat pe 12 Iulie 2009 17:19
obsesii dependente obiceiuri proaste...am :))destule,cred ca am si unele de care inca nu mi am dat seama.cele de care sunt constienta ar fi..ordinea (in general)adica curatieni,totul pus la loc minutios,sters prafu de 50 de ori de pe amsa (mai ales la serv,acolo e plin de telefoane pe masa) de ex la salar fac o lista cu prioritatile si in functie de asta cheltui banii. si ceva destul de haios nu mi place sa stiu ca hainele murdare le tin prea mult nespalate.imi place sa stiu ca dulapul e plin ded haine curate. si inca una BLUGIIII!!!
l_erika
Postat pe 12 Iulie 2009 17:20
erika, astea-s mai mult calitati decat pitici. cu blugii mai negociem.
gianiblue
Postat pe 12 Iulie 2009 17:24
bai nene, sunteti compulsive rau !! , ei hai, c-am zis cu drag..

pe mine sa nu ma intrerupi din treaba mea, imi iei sporu`
kyra
Postat pe 12 Iulie 2009 17:25
blugii cu siguranta,dar am avut noroc :))) o prietena m a lasat sg mostenitoare a blugilor ei cei mai misto..pt ca a plecat dincolo (asta e mai trist) si nu tre ssa mi iau blugi vreo 2 ani (cu toate ca sigur o s avad vreun model super care sa mi trebuiasca) si nu stiu daca is pitici sau is uriasi,dar un stresul si faptul ca fac din tantar armasar si ma enervez si ma agit aiurea deja incepe sa ma oboseasca!!! toata lumea imi spune: nu te mai stresa :))
l_erika
Postat pe 12 Iulie 2009 17:28
hm....eu intarzii tot timpul pentru ca nu ma grabesc niciodata...dupa autobuz si barbati nu am alergat niciodata - intotdeauna vine altul....obsesie? ma spal zilnic pe maini si de cate 30 de ori...si nu numai la cabinet - nu imi plac mainile grase pe tastatura si pe instrumente de scris....placere... bijuterii cat mai multe si mai diverse....am perechi de cercei nepurtate niciodata, dar mi-a placut modelul....si mai am o obsesie sa fac o enciclopedie de filme.....
tutankhamon
Postat pe 12 Iulie 2009 17:29
treaba cu enciclopedia chiar e interesanta si merita efortul,asta ar fi regele piticilor din mansarda ta,tutan?
l_erika
Postat pe 12 Iulie 2009 17:32
hmmm, piticii mei se revolta cand aud manele, cand ii vad pe dan diaconescu si pe ardelenii de prin strainatatzuri cu pantofi adidas, trening kappa si sapca nike, si pe bronzatele de pe centura romei spunand ca-s romance refugiate.
pik_nik
Postat pe 12 Iulie 2009 17:35
astea cu manelele-s pitpalaci nea pikule,ca astia e cu cantec...
preciouss
Postat pe 12 Iulie 2009 17:38
e regele, erika....top of the world.....abia astept sa raman insarcinata sa stau numa la lap sa culeg datele...

alti pitici.....urasc sa sterg praful si sa-i calc pantalonii de la costumele lui barbata-miu...urasc proastele care urca pe munte in pantofi cu toc...urasc tenisii la costum....aaaaa...urasc pacientii care vin la programare si au mancat ceapa sau usturoi....
tutankhamon
Postat pe 12 Iulie 2009 17:38
Intra si tu in ''hora '' si spune si tu ceva compulsiv
De la: kyra, la data 2009-07-12 17:25:12bai nene, sunteti compulsive rau !! ei hai, c-am zis cu drag
pe mine sa nu ma intrerupi din treaba mea, imi iei sporu`
cinezee
Postat pe 12 Iulie 2009 17:40
cleopatro,cu astea tre' sa postezi pe topicu' lu' vidar iubita! stii tu,ala cu "ma enerveaza.."!hihi
preciouss
Postat pe 12 Iulie 2009 17:41
iti doresc sanatate pt sarcina restu vine de la sine, astept sa nasca o colega de serv,va avea un baietel abia astept sai fac cadou botosei!!! cu tocuri pe munte>?? nici eu nu suport progr gen otv (zero tv) :)) pe de alta parte imi plac f mult carcotasii
l_erika
Postat pe 12 Iulie 2009 17:49
stiu pretioaso....dar astea sunt obsesii deja pentru mine.....de-alea convulsive...nu compulsive......ma apuca convulsiile de nervi numacadn am de-a face cu cele enuntate mai sus....
tutankhamon
Postat pe 12 Iulie 2009 17:52
multumesc erika.....sa dea dumnezeu....
tutankhamon
Postat pe 12 Iulie 2009 17:53
am sarit de la obsesia pt tel mobil la obsesia pt lap si internet...cum ar veni - din lac in putz! da' macar acilea ma conversez cu fete destepte,cu baietzi de baietzi(sau cu gentalmeni de gentalmeni)...mai invatza si io ceva,sa nu moara copilashii mei de foame..
preciouss
Postat pe 12 Iulie 2009 17:59
cinezee
Postat pe 12 Iulie 2009 18:18
pretioaso...cat adevar grait-i....si eu sunt dependenta de lap si de baieti si fete dashteptzi.....
tutankhamon
Postat pe 12 Iulie 2009 18:36
io numa de fete. ca baiat dashtept destul mi-s modestul de io
pik_nik
Postat pe 12 Iulie 2009 18:52
esti modest pik... da macar recunosti
l_erika
Postat pe 12 Iulie 2009 18:57
si frumos, manca-l-ar mama.....
tutankhamon
Postat pe 12 Iulie 2009 19:01
...si are si pitici la mansarda pe deasupra!
preciouss
Postat pe 12 Iulie 2009 19:02
pai na...nu e el regele lor??? pik.....pici...pitici...
tutankhamon
Postat pe 12 Iulie 2009 19:03
asa si trebuie sa fie Tutanici
cinezee
Postat pe 12 Iulie 2009 19:06
ie-te ca si la mine rimeaza cu pitici.....tutanici....
tutankhamon
Postat pe 12 Iulie 2009 19:09
ete o daduram in rime amu
cinezee
Postat pe 12 Iulie 2009 19:12
da' obsesia de a despica firu-n enspe mii o mai are cineva sau numa' io?
preciouss
Postat pe 12 Iulie 2009 20:54
Tuta, acum vreo 2 luni aveam o colectie de vreo 2000 de DVD-uri (nu foarte ortodox achizitionate).
Si sotul meu intr-o zi le-a pus la shredder pe toate.
Daca stiam mai bine ti le trimiteam tie.
Am ramas numai cu lista acum
Aemulus
Postat pe 12 Iulie 2009 21:02

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
sunt foarte competitiva 19 De la: garbo_1322 24 Mai 2012 21:52
am nevoie de ajutor... 5 De la: iasomia 3 Februarie 2010 11:27
urgent.. 4 De la: hermosa20 15 Februarie 2014 16:13
as merge la lucru in italia 1 De la: garbo004062 10 Septembrie 2010 16:06
Concentrarea pe negativ 18 De la: mugure_alb 15 Mai 2011 02:19
Setari Cookie-uri