De ce totul se rezuma la bani si la sex?

Numai o persoana primitiva si neevoluata poate reduce totul la placerile primare.Asta am vrut sa spun.
Mai mult, daca chiar esti curioasa de punctul meu de vedere e o vorba pe care eu o urmez : "decit cu prostul la cistig, mai bine cu un destept la pierdere". Si asta se poate extrapola la viata de zi ci zi inclusic viata sexuala.

Ai inteles G#18223?
Aemulus
Postat pe 30 Iunie 2009 05:06
micabis, ne cunoastem? E problema ta ce faci si cu cine vrei sa castigi sau sa pierzi... poti extrapola in viata de zi cu zi ceea ce spui, nu ma priveste. daca nu poti intelege realitatea spusa in cuvinte simple imi pare rau.Vad ca spiritele s-au incins semn ca intrebarea :De ce totul se rezuma la bani si sex"? deranjeaza tocmai acele persoane caren-am mancat usturoi si nici gura nu le miroase, de ele nu fac sex, si nu muncesc pe ntru bani....ele stiu mai bine
garbo018223
Postat pe 30 Iunie 2009 06:57
Problema este ca suntem persoane care ne miscam intr-un univers primar,si gustam placerile primare.Singura deosebire este ca sexul la oamenii mai evoluati are o nuanta de responsabilitate.Nu facem copii cu ghiotura si nu ii aruncam in strada.Pe cand fiintele primare, se infrupta satios din darurile naturii, fara sa se gandeasca si la consecinte.Din cauza aceasta exista atatia copii abandonati, ai strazii si orfelinatele sunt pline.Problema banilor exista, deoarece traim in capitalism.Uitati-va in jur cate vile somptuase se ridica si de catre cine.Toata lumea alearga cu limba scoasa dupa bani.Tot dupa bani alearga si cei care tin limba in gurite.
Ioana007
Postat pe 30 Iunie 2009 07:38

mai fata draga...cand ai sa-nveti ce-nseamna atac la persoana...atunci sa te plangi de asa ceva...ca vad ca nu-ntelegi si pace...si chestiunea la alti utilizatori.in prima instanta de dezbatere a marelui subiect, am folosit acel "tu" la general..."omu' din oglinda", "realitatea ta" insemnand posibilitatea oricarui om de a fi in postura respectiva...a mea, a ta, a vecinului, a celui care se rezuma doar la ce ai enuntat tu in context...bun, cand am vazut ca te-ai ofticat in van, mai mult singura ti-ai atribuit acele realitati si oglinzi si ai inceput sa raspunzi cu adresa...pai atunci, normal ca am particularizat si eu...ca de, sa nu sfarseasca bunatate de topic in monolog...ti-am raspuns...simplu...dar vad ca la faza cu generalu' nu prea le ai...si sari la atac aiurea...vezi si cazu' mai sus...raman la parerea mea...ca esti tare naivuta....si de aici, simpatica...ca sa fiu draguta...
o zi reusita...si reciteste si te mai lumineaza, poate...
mia79x
Postat pe 30 Iunie 2009 09:25
De la: garbo018223, la data 2009-06-29 19:06:58Buna tuturor
Desi nu am intrat pana acum pe forum, am citit cu atentie unele subiecte, intrebari si chiar dileme postate de unele /unii membrii ai comunitatii. Vad ca de sfaturi....toti suntem buni. Ei, ca sa nu ma indepartez de subiect, va rog dati-mi si mie un raspuns la intrebarea: De ce totul se rezuma la bani si la sex? ...Am si un raspuns pe care l-am primit pe mess. de la o cunostinta: daca ai bani poti face si sex, daca nu iti faci doar necesitatile....! Voi ce spuneti?



pai sa vedem daca eram in antichitate ,cand banul se facea greu......atunci sintagma suna daca ai sex ai si bani.....dar fiind in zona recesiunii......ai sex ai si bani.........
dar un om care are principii si stie ce vrea de la el...de la viata....poate avea si sex si bani......banul si-l face singur si sexul in compania pers iubite........
barbatii cauta necesitatea de a se descarca .........noi femeile suntem sentimentale......ne daruim pt ca iubim.......nu pt ca ne mananca

Postat pe 30 Iunie 2009 09:28
heaven,
"dar un om care are principii si stie ce vrea de la el...de la viata....poate avea si sex si bani......banul si-l face singur si sexul in compania pers iubite........"


si sexul se poate face ca banul. si ramai si cu banul
pik_nik
Postat pe 30 Iunie 2009 09:40
De la: pik_nik, la data 2009-06-30 09:40:53heaven,
"dar un om care are principii si stie ce vrea de la el...de la viata....poate avea si sex si bani......banul si-l face singur si sexul in compania pers iubite........"


si sexul se poate face ca banul. si ramai si cu banul


dc sa ramai cu banul cand le poti avea pe amandoua?

Postat pe 30 Iunie 2009 09:42
simplu. ca in bancul cu ciocolata, din urma cu destui ani.
un copil maghiar se haraia cu unul roman peste frontiera. dupa ce cateva zile la rand maghiarul il necajise spunandu-i "sic, noi avem ciocolata", ii vine romanului o idee. "sic, noi avem ceausescu!"
maghiarul, desi nu stia ce-i aia, zice "sic, si noi o sa avem ceausescu"
raspunsul romanului: sic, atunci n-o sa mai aveti ciocolata!

deci, daca ai nevasta, "sic, n-o sa mai ai bani"
pik_nik
Postat pe 30 Iunie 2009 09:49
tragic raspuns.....daca ai amanta nu vei mai avea bani
daca iti iei sotie care sta dupa mirosul lor....nu vei mai avea bani......
dar .....banii se fac impreuna cu sotia....si tot impreuna se duc....bine,daca mai sunt si copiii....alta mancare de ce vrei tu

in concluzie le poti avea pe amandoua....sex nu faci cu nevasta ci dragoste .......
banul se duce asa cum vine .....de -aia e ban

Postat pe 30 Iunie 2009 09:54
ce este casatoria?... un mod de a rezolva in doi toate problemele pe care nu le-ai fi avut daca erai singur...
zambil
Postat pe 30 Iunie 2009 09:57
ma rog, admit ca exista si alte combinatii
pik_nik
Postat pe 30 Iunie 2009 09:57
corect.......
dar vad ca toata lumea e cu ochii pe bani.....banul se duce si cu ce ramai dupa?! ....sexul?
pe ala il faci cand vrei cu cine vrei.........si singur

Postat pe 30 Iunie 2009 09:58
zambil, foarte corect
si repet si eu alta vorba inteleapta: daca era buna casnicia, si dumnezeu si-ar fi ales nevasta.
pik_nik
Postat pe 30 Iunie 2009 09:58
De la: pik_nik, la data 2009-06-30 09:58:54zambil, foarte corect
si repet si eu alta vorba inteleapta: daca era buna casnicia, si dumnezeu si-ar fi ales nevasta.


asta ramane sa il intrebi.........

Postat pe 30 Iunie 2009 09:59
heaven, "cand vrei, cu cine vrei"? hmmm.....
sa zic?
pik_nik
Postat pe 30 Iunie 2009 09:59
pai dumnezeu se rezolva singur, n-auzisi?...
zambil
Postat pe 30 Iunie 2009 10:00
De la: pik_nik, la data 2009-06-30 09:59:54heaven, "cand vrei, cu cine vrei"? hmmm.....
sa zic?


spune .......

Postat pe 30 Iunie 2009 10:00
mi-e rusineeeeeeeeeeee
pik_nik
Postat pe 30 Iunie 2009 10:01
nu cred,mi se pare doar ca fugi

Postat pe 30 Iunie 2009 10:02
de ce se rezuma totul la sex sau bani?pentru ca de astea 2 suntem condusi!traim intr-o lume salbatica,plina de stress,uitam pur si simplu de noi,de sufletele si inimile noastre!nu mai stim sa facem dragoste,facem doar sex,nu dormim noaptea sa vedem cum putem face bani!treziti-va!eu una nu vreau sa traiesc asa
alinaleila
Postat pe 1 Iulie 2009 18:40
e simplu:totul se reduce la sex si bani!nu mai facem dragoste,facem sex,facem orice pentru bani,numai ca uitam de sufletele noastre,de tot ce e frumos,de dragostea aia care ne face sa simtim fluturi in stomac.........traim salbatic,primeaza sexul si banii dar eu va intreb;inimile voastre ce spun?
alinaleila
Postat pe 1 Iulie 2009 18:44
http://4life-romania.blogspot.com
TF_
Postat pe 1 Iulie 2009 18:46
spune un cntec italian:-nu exist nici un sex fr dragoste i, prin urmare, pot coexista pe baza de sex, n bani, chiar dac acest ntunecat a lumii ma face sa ma un pic speriat, inclusiv un alt 5 milioane de oameni
alexnetsfly
Postat pe 1 Iulie 2009 22:39
alex, cand ne dai si traducerea?
pik_nik
Postat pe 1 Iulie 2009 23:27
Ai rabdare ca abia acum o scrie.
Aemulus
Postat pe 2 Iulie 2009 05:09
te-ai trezit ca sa stingi stelele?
pik_nik
Postat pe 2 Iulie 2009 06:07
micabis, pik. buna dimineata!
vreau sa va impartasesc si voua - on topic - totul se rezuma la bani si la sex pentru ca jegurile de angajatori, patroni, manageri, sefi de departamente te... pentru banii lor. asta este singurul algoritm viabil din lumea asta. nu conteaza profesionalismul, clasa, omenia, bunatatea etc. de abia cand voi fi eu sefa va aparea un nou algoritm. care va rasturna pe primul in favoarea unor valori reale.
pana atunci...
gianiblue
Postat pe 2 Iulie 2009 07:07
Neata! Giani sunt si altfel de oameni ...mai putini dar sunt.
Pik-ule, ma bucur ca te-ai intors .
Mica, unde te-ai ascuns , nu ne-am mai povestit demult?
blanca
Postat pe 2 Iulie 2009 07:17
Mielutza, vezi ca-mi esti pretena, dar tu nu-mi erai si inainte? Sau cind m-au apucat nabadaile te-am sters?

Nu m-am ascuns, am fost ocupata vreo 3 zile, dar acum sunt on line......
Aemulus
Postat pe 2 Iulie 2009 17:17
Am mai fost ?? Nu cred. Adica asaaaa sa vad cand esti in zona. DIn cate-mi amintesc numai Totusica m-a sters ca eram muta cred sau or fii fost si alte motive,pe care nu le stiu si Iasomica din greseala dar s-a reparat Oricum , ma bucur

hai sa si sar ca-s vesela azi
blanca
Postat pe 2 Iulie 2009 17:22

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Contra plictiselii 58 De la: garbo265966 26 August 2012 11:49
asa ceva!!! 5 De la: garbo_485388 16 Martie 2018 12:39
Îmi place sexul la Nebunie 2 De la: garbo_493900 4 Decembrie 2018 20:40
Relatie doar pentru sex 2 De la: garbo_495129 25 Ianuarie 2019 18:45
Pidosnicia se plateste 1469 De la: garbo_405939 23 Septembrie 2014 09:00
Setari Cookie-uri