Sunt prea geloasa , ajutati-ma sa nu mai fiu :(

Va rog spunetimi si mie cum sa nu mai fiu asa geloasa .
Am sa va povestesc un subiect de la care am fost geloasa : Prietenul meu are masina si intr-o zi dupa ce m-a adus acasa , sa intalnit cu o fosta colega de liceu si a plimbato cu masina ,dar dupa ce a facut mia spus nu mia convenit ca a plimbato pe acea fata cu masina dar am apreciat ca mia spus . Dupa cateva zile bune a intrat pe ea pe mess si a intrebat-o daca ia placut plimbarea si daca ii singura acasa iar atunci mai enervat si iam spus ca dc il interesa pe el si el imi tot spunea ca asa ca ce nu are voie sa intrebe si dinastea ... si mai ales ma zapaceste la cap cu increderea ca nu am incredere il el , eu am incredere in el dar nu in deajuns incat sa nu ma gandesc ca intro buna zi ma va insela sau imi va da papuci .
Il iubesc si nu vreau sa il pierd din cauza geloziei mele .

Va rog datimi un sfat cu ar trebui sa procedez
Emy9320
Postat pe 5 Iulie 2011 16:12
cine a terminat liceul, tu sau prietenul tau?
Eugenia69
Postat pe 5 Iulie 2011 16:17
Femeia este geloasa numai atunci cand barbatul de langa ea o motiveaza ! Daca tu simti ca ceva nu este in regula, atunci ar fi bine sa asculti si de intuitia ta, numai ca, stii cum se spune"De ce nu ti-e frica, de aia nu scapi!".



Postat pe 5 Iulie 2011 16:25
7014, extrem de clar este valabila si reciprova!

eu_genia nici unul nici altul ...
a ajunge la liceu nu presupune si finalizarea lui!!!
iar pt permisul de conducere sunt suficiente 8 clase, sau chiar mai putine, spre deloc.... si un sac de bani...

@Di_n_ - gelozia ta nu este gelozie, este ceva care incepe trist cu lipsa de intelegere si logica!
el are voie sa faca ce vrea si cu cine vrea ... caz in care.. .ai face bine sa iti cauti alt drum!

iar in cazul in care te plictisesti pe acasa si nu ai ce face decat plimbari cu masina iubitului (pare ca e singurul aspect care te motiveaza in relatzia cu el) , in momentele in care le nu plimba alte "foste colege de liceu" ... ai putea sa iei ceva lectii de limba romana, de logica, de comunicare, de epxrimare coerenta...
nu ti-o spun cu rautate... dar cand postezi ceva, SE PRESUPUNE, ca cititorul trebuie sa si perceapa mesajul tau...
nu doar titlul si propozitia din final conteaza intr-o expunere...

la concret pe subiectul tau....
iluzia ca-l iubesti o sa-ti treaca repede...
termina relatzia cu el, pentru ca la un astfel de inceput inselatul este inevitabil!
cauta unul care cel putin sa nu fie atat de mitocan incat sa-ti dea motive pe care sa le ia in ras, bagatelizandu-le si sa le amplifice prin atitudine!

multe succesuri pe ramura!!!
alfheim
Postat pe 5 Iulie 2011 16:49
eu ti-as fi dat papucii dupa primul mesaj scris de tine pe mess...:P
:)))
eu_geminy
Postat pe 5 Iulie 2011 16:54


probabil ca nu s-au cunoscut pe mess
ci doar intr-o alta plimbare cu masina!

dar nu e exclus sa ai dreptate!

p.s. - 50% in pare rau de postarea de mai devreme Di_n_, abia dupa postare am vazut ce profil de pitipoanca ai.... (nu judec dupa aparentze!)
iar asta spune extrem de mult.... si despre gramatica si despre educatie in general!
alfheim
Postat pe 5 Iulie 2011 16:58
sa fim seriosi .......cati barbati accepta o relatie cu o femeie care e mult sub nivelul lor intelectual ??????
nu stiu .....eu cunosc multi , mult prea multi

jeanette40
Postat pe 5 Iulie 2011 17:27
jenny, acilea cred ca nu e deloc cazul sa-i banuim de nivel intelectual pe vreunul din ei ....


dar deh, si tu ai dreptate....

@Di_n_ - era si cantecul ala ...
esti frumoasa, dar esti....... pffff... il canta cineva ... poate dai de el!!!
alfheim
Postat pe 5 Iulie 2011 17:42
a dreaq colega aia..
sa-si urce ea couru' (probabil mai apetisant) ,in mijlocul tau de transport..?
merita paruita tati..
roby_cado
Postat pe 5 Iulie 2011 17:48
As_Ninge ? unde esti???Sa vezi aici greseli de ortografie....!! .
elisabeta_boia
Postat pe 5 Iulie 2011 21:32
prietenul meu a terminat liceul
Emy9320
Postat pe 6 Iulie 2011 13:55
si el tot asa agramat este? daca da, nu-ti face pb! o sa-l termini si tu!
esme
Postat pe 6 Iulie 2011 13:58
Nu pentru ca are masina stau cu el ,masina si-a luat-o doar de 3 luni, iar eu cu el sunt de un am si jumatate .
Emy9320
Postat pe 6 Iulie 2011 14:01
De la: alfheim, la data 2011-07-05 16:58:57

probabil ca nu s-au cunoscut pe mess
ci doar intr-o alta plimbare cu masina!

dar nu e exclus sa ai dreptate!

p.s. - 50% in pare rau de postarea de mai devreme Di_n_, abia dupa postare am vazut ce profil de pitipoanca ai.... (nu judec dupa aparentze!)
iar asta spune extrem de mult.... si despre gramatica si despre educatie in general!



Nu sunt o pitipoanca .
Emy9320
Postat pe 6 Iulie 2011 14:05
De la: Emy9320, la data 2011-07-05 16:12:33 Va rog spunetimi si mie cum sa nu mai fiu asa geloasa .
Am sa va povestesc un subiect de la care am fost geloasa : Prietenul meu are masina si intr-o zi dupa ce m-a adus acasa , sa intalnit cu o fosta colega de liceu si a plimbato cu masina ,dar dupa ce a facut mia spus nu mia convenit ca a plimbato pe acea fata cu masina dar am apreciat ca mia spus . Dupa cateva zile bune a intrat pe ea pe mess si a intrebat-o daca ia placut plimbarea si daca ii singura acasa iar atunci mai enervat si iam spus ca dc il interesa pe el si el imi tot spunea ca asa ca ce nu are voie sa intrebe si dinastea ... si mai ales ma zapaceste la cap cu increderea ca nu am incredere il el , eu am incredere in el dar nu in deajuns incat sa nu ma gandesc ca intro buna zi ma va insela sau imi va da papuci .
Il iubesc si nu vreau sa il pierd din cauza geloziei mele .

Va rog datimi un sfat cu ar trebui sa procedez




este doar .....lipsa de incredere....dar nu in el ...ci in tine!
ratuscaceaurata
Postat pe 6 Iulie 2011 14:23
De la: demonsauinger, la data 2011-07-06 14:23:04
De la: Emy9320, la data 2011-07-05 16:12:33 Va rog spunetimi si mie cum sa nu mai fiu asa geloasa .
Am sa va povestesc un subiect de la care am fost geloasa : Prietenul meu are masina si intr-o zi dupa ce m-a adus acasa , sa intalnit cu o fosta colega de liceu si a plimbato cu masina ,dar dupa ce a facut mia spus nu mia convenit ca a plimbato pe acea fata cu masina dar am apreciat ca mia spus . Dupa cateva zile bune a intrat pe ea pe mess si a intrebat-o daca ia placut plimbarea si daca ii singura acasa iar atunci mai enervat si iam spus ca dc il interesa pe el si el imi tot spunea ca asa ca ce nu are voie sa intrebe si dinastea ... si mai ales ma zapaceste la cap cu increderea ca nu am incredere il el , eu am incredere in el dar nu in deajuns incat sa nu ma gandesc ca intro buna zi ma va insela sau imi va da papuci .
Il iubesc si nu vreau sa il pierd din cauza geloziei mele .

Va rog datimi un sfat cu ar trebui sa procedez




este doar .....lipsa de incredere....dar nu in el ...ci in tine!



OK este lipsa de incredere in mine dar cum mio dobandesc ?
Emy9320
Postat pe 6 Iulie 2011 14:53
ti-o dobandesti simplu ... incepi cu nishte lectii de gramatica... si asa incet incet .. restul vine de la sine ....

sau vezi la farmacie, au astia tot felul de pastile si picaturi...
cu putin noroc gasesti si infuzie de incredere, o linguritza dimineatza, una seara.... oricum vezi ca e cam amara...

nimic nu se obtzine usor papushiko! (decat pozele cu bosumflare)
click si gata poza!
alfheim
Postat pe 6 Iulie 2011 15:59
alf, ti-ai luat rolul de "doftor" in serios?
ca vad ca prescrii retete
adryaana
Postat pe 6 Iulie 2011 16:11
De la: alfheim, la data 2011-07-06 15:59:31ti-o dobandesti simplu ... incepi cu nishte lectii de gramatica... si asa incet incet .. restul vine de la sine ....

sau vezi la farmacie, au astia tot felul de pastile si picaturi...
cu putin noroc gasesti si infuzie de incredere, o linguritza dimineatza, una seara.... oricum vezi ca e cam amara...

nimic nu se obtzine usor papushiko! (decat pozele cu bosumflare)
click si gata poza!


Nu mai fa misto de mine ca eu nu am facu de tine. Si sunt de acord ca nimic nu se obtine usor , dar as vrea sa invat si eu inca sunt la inceput de drum .
Emy9320
Postat pe 6 Iulie 2011 16:15
De la: Emy9320, la data 2011-07-06 14:53:23
De la: demonsauinger, la data 2011-07-06 14:23:04
De la: Emy9320, la data 2011-07-05 16:12:33 Va rog spunetimi si mie cum sa nu mai fiu asa geloasa .
Am sa va povestesc un subiect de la care am fost geloasa : Prietenul meu are masina si intr-o zi dupa ce m-a adus acasa , sa intalnit cu o fosta colega de liceu si a plimbato cu masina ,dar dupa ce a facut mia spus nu mia convenit ca a plimbato pe acea fata cu masina dar am apreciat ca mia spus . Dupa cateva zile bune a intrat pe ea pe mess si a intrebat-o daca ia placut plimbarea si daca ii singura acasa iar atunci mai enervat si iam spus ca dc il interesa pe el si el imi tot spunea ca asa ca ce nu are voie sa intrebe si dinastea ... si mai ales ma zapaceste la cap cu increderea ca nu am incredere il el , eu am incredere in el dar nu in deajuns incat sa nu ma gandesc ca intro buna zi ma va insela sau imi va da papuci .
Il iubesc si nu vreau sa il pierd din cauza geloziei mele .

Va rog datimi un sfat cu ar trebui sa procedez




este doar .....lipsa de incredere....dar nu in el ...ci in tine!



OK este lipsa de incredere in mine dar cum mio dobandesc ?



gandeste pozitiv,nu te victimiza . ...caci nimeni nu iti este superior.....iar cei care cred altfel...au doar o problema de perceptie.invata sa te iubesti....castiga-ti respectul si increderea de sine....totul vine din interior.....si nu adopta conceptia "drobului de sare"....
ratuscaceaurata
Postat pe 6 Iulie 2011 16:17
di_n_ intre a glumi cu tine si a face mishto de tine e o mare diferentza!

doar am glumit cu tine....
n-as face mishto ... nu e cazul si nu merita efortul ...
daca ai citi printre randuri ...nu ca adryannaaaaa care citeste peste randuri ... ti-ai da seama ca nu fac deloc mishto de tine!!!
dar nu suntem acilea sa ne plangem de mila.. ci sa ne spunem parerile .. mai in gluma... mai in serios ...
alfheim
Postat pe 6 Iulie 2011 17:29
De la: demonsauinger, la data 2011-07-06 16:17:36
De la: Emy9320, la data 2011-07-06 14:53:23
De la: demonsauinger, la data 2011-07-06 14:23:04
De la: Emy9320, la data 2011-07-05 16:12:33 Va rog spunetimi si mie cum sa nu mai fiu asa geloasa .
Am sa va povestesc un subiect de la care am fost geloasa : Prietenul meu are masina si intr-o zi dupa ce m-a adus acasa , sa intalnit cu o fosta colega de liceu si a plimbato cu masina ,dar dupa ce a facut mia spus nu mia convenit ca a plimbato pe acea fata cu masina dar am apreciat ca mia spus . Dupa cateva zile bune a intrat pe ea pe mess si a intrebat-o daca ia placut plimbarea si daca ii singura acasa iar atunci mai enervat si iam spus ca dc il interesa pe el si el imi tot spunea ca asa ca ce nu are voie sa intrebe si dinastea ... si mai ales ma zapaceste la cap cu increderea ca nu am incredere il el , eu am incredere in el dar nu in deajuns incat sa nu ma gandesc ca intro buna zi ma va insela sau imi va da papuci .
Il iubesc si nu vreau sa il pierd din cauza geloziei mele .

Va rog datimi un sfat cu ar trebui sa procedez




este doar .....lipsa de incredere....dar nu in el ...ci in tine!



OK este lipsa de incredere in mine dar cum mio dobandesc ?



gandeste pozitiv,nu te victimiza . ...caci nimeni nu iti este superior.....iar cei care cred altfel...au doar o problema de perceptie.invata sa te iubesti....castiga-ti respectul si increderea de sine....totul vine din interior.....si nu adopta conceptia "drobului de sare"....



Multumesc mult pentru sfaturi , am sa tin cont de ele :)
Emy9320
Postat pe 7 Iulie 2011 20:29
un elev sarguiincios! sigur iei BAC-ul!
Eugenia69
Postat pe 7 Iulie 2011 20:34
o sa ia bac-ul sa mearga acasa cu el ...! numai sa nimereasca portul care trebuie ...
cum sa ia bacul cand habar n-are cand se scrie cu k ... nici macar in limbajul de mess ... si mai sustine ca nu e pitzipoank... in fine ... trecem peste

cine-a invatzat si-a ajuns bine...
are un model perfect ... leana lu basescu ...din capul satului ...
alfheim
Postat pe 7 Iulie 2011 20:44
e foarte important sa nu te certi.
e bine ca ii spui ca nu iti place sa plimbe pe altele cu masina,dar cel mai important e cum ii spui,adica frumos,fara cearta,pentru ca cearta il va indeparta.
si eu as fi fost geloasa in locul tau.
e foarte bine deci,cand se intampla ceva ce te deranjeaza,sa i-o spui,nu sa tii in tine.
dar poti sa ii spui ca ai incredere totala in el,insa ca nu ai in alte femei.
ca femeile sunt mai slabe decat barbatii,cad mai usor prada tentatiei.
de fapt ai mare incredere in el,asa sa ii spui,pentru ca are nevoie de increderea ta.
increderea e importanta in o relatie.
tema e sa se simta el iubit,sa simta ca ai incredere in el,etc.
nu sa se simta rau,ca il banuiesti.
asa intaresti relatia voastra.
succes.d


daniilia
Postat pe 14 Iulie 2011 18:00
De la: garbo017014, la data 2011-07-05 16:25:51Femeia este geloasa numai atunci cand barbatul de langa ea o motiveaza ! Daca tu simti ca ceva nu este in regula, atunci ar fi bine sa asculti si de intuitia ta, numai ca, stii cum se spune"De ce nu ti-e frica, de aia nu scapi!".




Proverbul nu era cumva: De ce ti-e frica de aia nu scapi?
Good_Boy
Postat pe 16 Iulie 2011 20:24
Asa gandesc si eu...Ca o femeie este geloasa atunci cand barbatul de langa ea o motiveaza.Cand se uita la alte femei,felul cum se uita...daca filtreaza....Pt ca femeia cu intuitia ei simte....Putini barbati sunt seriosi...Eu cred ca ei la inceput baietii testeaza inteligenta femeii,,daca ii merge cu timpul o prosteste pe fata....Cred ca nici prietenului tau nu i-ar placea ca tu sa filtrezi cu alti baieti....Ceea ce doreste o femeie un barbat doar pt ea...Numai ca barbatilor nu prea le ajunge o singura femeie,,,ei nu sunt seriosi si nu sunt sinceri umbla doar cu prosteala apoi pretinde ca femeia sa aiba incredere in el....Pai ca sa poti avea incredere intr-un barbat mai intai el trebuie sa fie cel care trebuie sa iti castige incredere si sa nu iti dea motive ca sa fii geloasa....
ingerasulluptator
Postat pe 16 Iulie 2011 20:36
incearca sa faci anumite lucruri practice si sa te ''refugiezi'' in ceva anume ca sa numai fii atat de geloasa.te poti duce la o prietena sa te descarci de exemplu dar apoi sa eviti subiectul in cauza, sa practici un sport care sa iti mai ia din ''furie''. si o sa fie ok!
RonnaGarbo117309
Postat pe 17 Iulie 2011 04:26
Ce varsta ai ???????????
Ai cazut la BAC ??????????
Dupa cum scrii mai ai de invatat sa te exprimi si sa scrii.
Gelozia nu duce la nimic bun pentru nimeni.
Daca zici ca il iubesti nu ii face viata un calvar.
garbo176391
Postat pe 17 Iulie 2011 13:01
si crezi ca daca isi corecteaza exprimarea (orala si scrisa), dispare gelozia?
dor72
Postat pe 17 Iulie 2011 13:06

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
cum sa te vineci de o iubire interzisa 333 De la: ready_vivus 13 Decembrie 2009 22:04
umilinta 81 De la: barlogea 26 Mai 2010 20:10
Sex shop 34 De la: Aventuri_Erotice_1 22 Octombrie 2019 11:21
se poate sa raman gravida? pls ajutor urgent :( 3 De la: achmed 29 Mai 2012 16:11
Iubire imposibila 39 De la: zambil 14 Octombrie 2009 16:44
Setari Cookie-uri