De ce totul se rezuma la bani si la sex?

kyra, m-ar fi mirat ca o scorpioanca sa nu aiba aceste criterii ca si capete de afis. dom'le, este si sanatos, daca gandim bine. pai sexu' da serotonina - bat-o vina - si banu' da euforia creata de burta plina. nimeni nu poate fi nefericit in conditiile astea.
gianiblue
Postat pe 29 Iunie 2009 20:25
mia, cu atat mai mult agenta numarul nu stiu care ar trebui sa aprecieze. noi te apreciem profund.
gianiblue
Postat pe 29 Iunie 2009 20:27
geaneto, cred ca tine mai mult de etapa vietii in care ma gasesc (femeia la 30 si-un pic), de istoria mea de viata si are o foarte mare legatura cu regasirea feminitatii, daca-mi permiti.

o fi si-o chestie de scorpion, nu zic nu..
kyra
Postat pe 29 Iunie 2009 20:29
mia79x
Postat pe 29 Iunie 2009 20:31
kyra, incet- incet ma destept si eu... cu un pic de ajutor de la o scorpioanca bine infipta in suburbiile sufletului omenesc...
pana de putin timp aveam niste cucuri de-mi venea si mie sa-mi trag zilnic cate un glonte in tampla. cum ar fi: iubire, suflet, spiritualitate, sprijin, si alte balarii.
am evoluat si eu... doar ma prefac atunci cand spun ca viata mai are si alte valente decat sexul si banii...
gianiblue
Postat pe 29 Iunie 2009 20:34
nu-s balarii geaneto, ce vorbesti! isi au si ele rostul lor, momentul lor..ti-am spus, viata se rezuma la ceea ce-ti doresti, la ceea ce faci, la ceea ce traiesti.

si cum e posibil ca fiecare sa-si doreasca altceva, sau lucruri asemanatoare, dar la intensitati diferite, de aici divergenta..

suntem unici si irepetabili geaneto, tocmai asta e frumusetea...
kyra
Postat pe 29 Iunie 2009 20:39
De la: gianiblue, la data 2009-06-29 20:34:53kyra, incet- incet ma destept si eu... cu un pic de ajutor de la o scorpioanca bine infipta in suburbiile sufletului omenesc...
pana de putin timp aveam niste cucuri de-mi venea si mie sa-mi trag zilnic cate un glonte in tampla. cum ar fi: iubire, suflet, spiritualitate, sprijin, si alte balarii.
am evoluat si eu... doar ma prefac atunci cand spun ca viata mai are si alte valente decat sexul si banii...
Parca erai idealista pina in maduva oaselor....
marian_sss
Postat pe 29 Iunie 2009 20:42
De la: garbo018223, la data 2009-06-29 19:06:58Buna tuturor
Desi nu am intrat pana acum pe forum, am citit cu atentie unele subiecte, intrebari si chiar dileme postate de unele /unii membrii ai comunitatii. Vad ca de sfaturi....toti suntem buni. Ei, ca sa nu ma indepartez de subiect, va rog dati-mi si mie un raspuns la intrebarea: De ce totul se rezuma la bani si la sex? ...Am si un raspuns pe care l-am primit pe mess. de la o cunostinta: daca ai bani poti face si sex, daca nu iti faci doar necesitatile....! Voi ce spuneti?
este exact invers.DAca ai bani iti faci necesitatile iar daca nu faci doar sexge de ce reduce totul la sex?Pentru ca asta e cel mai simplu de facut la fel ca si banii.Pentru a face altceva e nevoie si de creier...
marian_sss
Postat pe 29 Iunie 2009 20:50
hm...cred cu tarie ca pentru a face si bani si sex...e mare nevoie de creier...zic de sexu' ala cu miros de dragoste si cu rezultat satisfacator...iar la bani, daca nu-i cap te paste falimentu' sau nu te mai paste nik...ca nu stii sa-i faci...conceptii si concetii...vorbim de bani si de sex facut constient, cu nea creieru' la purtator, nu?ca doar ne respectam, ce naiba...
asta asa, printre altele...oriunde, oricand, oricum e nevoie de creieras...mama lui...
mia79x
Postat pe 29 Iunie 2009 20:57
am vrut doar sa testez gandirea "profunda" a unora. De sfaturi... " am podu' plin"...
garbo018223
Postat pe 29 Iunie 2009 21:04
asa ma gandeam si eu.
garbo018223
Postat pe 29 Iunie 2009 21:07
pai ia si vorbeste mai mult cu tine...si atunci podu' ar fi fost gol de-a dreptu'...nici macar pic de stafii nu ar mai fi fost acolo...daca te ascultai mai mult...totul are o explicatie
mia79x
Postat pe 29 Iunie 2009 21:08
bai, marian, nu ai inteles nimic. nu stiu... mai are rost sa-ti explic cand se baga umor si cand nu?
ia-te si tu dupa exemple. uite, kyra-i super inteligenta. ea cum poate sa inteleaga ce zic eu?!! ia incearca si matale. ushurel, ushurel, sa nu-ti zdruncini neuronul.
gianiblue
Postat pe 29 Iunie 2009 21:10
ma descurc, sunt fata mare cat despre stafii, n-au loc la mine-n pod.fa/le loc la tine
garbo018223
Postat pe 29 Iunie 2009 21:14
bai, tu esti 32..
kyra
Postat pe 29 Iunie 2009 21:20
gianiblue nu cred ca apierdut vremea cu mine. a incitat-o subiectul si s-a aprins
garbo018223
Postat pe 29 Iunie 2009 21:21
vad ca le intelegi rau...cu limbaju' asta metaforic...mai mult, te amuza...dintotdeauna ai fost asa?sau acum abia te-ai maturizat?!imi place ca la cat esti de nelamurita cu sexu' si banii...nu prea te ating metaforele...hai ca esti tare...mai mult chiar m-ai facut sa zambesc in cele din urma...deh, slab cu duhu' iti zice ceva? nu, nu cred...si sincer, nici nu trebuie...iti sta bine asa...pe din afara...hai ca tb sa plec now...de partea cu banii m-am tot zbatut azi...iaca veni si partea cu sexu'... tu poti sa mai intarzii printre sfaturi, stafii si pareri ale cunostintelor...dar neah, cred ca-i una si aceeasi pentru tine...si zau daca nu te invidiez...te mai menajezi si tu asa
seara faina...cu tot ce trebuie
mia79x
Postat pe 29 Iunie 2009 21:22
n-ai tu treaba...eiii, daca ai sti ce ma aprinde pe mine...te-ai face mov ca emoticonu' galben...imi place ca tot ce vorbesti, fie dialog sau nu...e ca nuca-n perete...esti tare fata...pe bune
plus ca esti cu efect intarziat...
mia79x
Postat pe 29 Iunie 2009 21:24
chiar te intereseaza cum am fost? sau cum sunt? E o problema pentru tine cand m-am maturizat? mai gandeste-te!
garbo018223
Postat pe 29 Iunie 2009 21:25

cum de te-ai prins?nu pot dormi noaptea de grija asta

esti prea tare...sincer...m-am lamurit
mia79x
Postat pe 29 Iunie 2009 21:27
stricati frumusete de topic..
kyra
Postat pe 29 Iunie 2009 21:28
Sfat: daca tot n-ai facut bani azi( ca ai pierdut timpul in gol) fa macar sex... sa te alegi cu ceva din ziua de azi
garbo018223
Postat pe 29 Iunie 2009 21:28

god, sincer iti multumesc...ca n-am mai ras demult pe aici...
nik nu te atinge...tot trece pe langa...si nici nu doare, nu?
esti prea tare, fata...cateodata ma mai minunez si eu...si-mi dau seama ca unii cresc...ca florile pe lumea asta...doar cu putina apa...si atat...tare...hai ca ma retrag...ca...poate vrei sa mai afli niscaiva sfaturi
mia79x
Postat pe 29 Iunie 2009 21:31
nu te pripi cu afirmatiile... cine nu are loc printre muritori, sa se cloneze.... Poate in felul asta face sex pe luna si are ca moneda se schimb " vulcanii" de pe luna
garbo018223
Postat pe 29 Iunie 2009 21:32
si trebuie sa recunostem ca exista printre noi oameni mai tari sau mai slabi.Trebuie sa ii acceptam asa cum sunt... ca daca planeta asta ar fi populata numai de specmene ca ... unde am ajunge? ... la
garbo018223
Postat pe 29 Iunie 2009 21:36
accepta realitatile vietii cotidiene si fi-vei mai castigata decat sa te crezi mare si tare...grabeste-te sa nu pierzi ca ramai si fara SEX. Vei fi pierdut de doua ori azi Sa ai o noapte odihnitoare fara stafii si alte asemenea
garbo018223
Postat pe 29 Iunie 2009 21:43
pentru ca scumpa 223...asta lasam sa se inteleaga....banii...si sexul...asta e important ai....in goana noastra dupa senzational, dupa ametiri, dupa naucirea vecinului sau a colegei de servici...doar asta aducem in discutie...urmareste dialogurile din jurul tau de pe strada...jumate sunt legate despre bani, jumate sunt despre sex... daca in cele legate de bani intalnesti discutii gopodaresti si legate de moda...in cele legate de sex gasesti numai injuraturi si comportamente reprobabile....baga-mi-as.....scoate-mi-as....pa a ma.....majoritatea injuraturilor sunt legate despre sex.....si cand nu se injura nimeni...auzi comentarii de genul ...maamaaaa ce buna e asta.....deci tot sex.....la asta ne-am oprit, cromozomic si neuronal......atat putem, atat ducem.....in rest.....interpretam la pian schopenhauer si merluciuss.....
tutankhamon
Postat pe 29 Iunie 2009 21:53
Asta este realitatea. Ne ferim sa recunoastem adevarul pentru ca ...supara! Tutankamon gandim la fel, cel putin in ceea ce priveste discutia asta blestemata despre sex si bani.
garbo018223
Postat pe 29 Iunie 2009 21:59
am incercat sa fiu serioasa...dar nu pot.....ca ma amuza pustii astia de 9-10 ani care sunt tot timpul cu aia in gura.....ei nu au habar cu ce se mananca si se injura de mama focului...
tutankhamon
Postat pe 29 Iunie 2009 22:01
eu va spun tuturor noapte buna! sper sa ne intalnim cat de curand cu alte discutii si teste interesante Mi-ar placea sa se desfasoare fara atacuri la persoana ( mia79) dar nu poti emite pretentii decat de la oameni " cu creier".
garbo018223
Postat pe 29 Iunie 2009 22:09

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Chimia ori comunicarea ...generatoare de functionare a relatiei ? 214 De la: snowflake 16 Decembrie 2009 23:20
oare cine ma poate intelege 189 De la: anastasya 19 Septembrie 2010 12:56
Ce saloane de masaj erotic mai sunt la ora actuala prin Bucuresti? 3 De la: lylaa 21 August 2012 01:06
CE PARERE AVETI DESPRE BARBATI CARE FAC SEX CU ALTE FEMEI IN TIMPUL CASATORIEI DAR SI DUPA DIVORT? 69 De la: mariusboss 9 Iunie 2010 10:20
sex oral 843 De la: AndraMicu 20 Iulie 2009 12:49
Setari Cookie-uri