voi ce credeti..?

Ce parere aveti de o relatie de aproape 2 ani in care fata se implica cum poate mai bine in relatia respectiva...se ocupa chiar si de iesirile in 2 financiar vorbind deoarece partenerul nu munceste deocamdata...fata face toate aceste gesturi pt ei pt relatia lor...mananca aprope zilnic la ea..el cand face rost de bani baga in masina tot uitand k are si o relatie si poate din bun simt ar trebui sa ii ia makr o ciocolata..se intampla frecvent asta desi au fost multe discutii in sensul asta...fata tot spera..cu timpul apar rani adanci in sufletul ei deoarece se simte nesemnificativa in viata lui..tot timpul spune k se va schimba dar e vorba totusi de mici gesturi care eu zic k e normal sa le faca..ok e de inteles knd nu are dar si knd are sa nu se rupa de la 2 lei pt persoana care spune k o iubeste mult si care totusi are grija de el...voi ce spuneti?
ramona7
Postat pe 21 Martie 2010 11:41
da
nelly05
Postat pe 21 Martie 2010 11:44
E un egoist si e clar ca tu ai alte asteptari. Asteptari pe care el nu le poate satisface. Ai 2 variante: accepti sau nu.
Doara
Postat pe 21 Martie 2010 14:45
eu zic ca cauti un parteneriat mai avantajos dpdv financiar, ca "ranile" alea profunde vad ca aici provin.
quasaria
Postat pe 21 Martie 2010 14:46
mda...rani profunde...
preciouss
Postat pe 21 Martie 2010 22:40
Nu asta imi doresc...cum v-am spus tinand cont k el knd a muncit toti banii ia bagat in masina iar eu eram cea care se ocupa de iesiri peste tot..imi cumparam ceva mie ii luam si lui deci nu d asta sufar...ideea e k nu mi se pare normal k eu knd am sa ma gandesc la relatia noastra iar el knd are eu nu mai exist..vorbeam makr de mici gesturi...chiar si cu o prajitura daca vine aksa as fi multumita sincer. Credeti-ma..te simti aiurea la un moment dat knd vezi k nu da 2 bani pe tine si de multe ori knd simt nevoia sa-l am altauri atunci fuge. sunt constienta k e si vina mea..cum il inveti asa il ai...dar eu am vrut sa ne fie bine si poate am exagerat...acum are impresia k i se cuvine totul si e normal k eu sa fac fel si fel de lucruri pt relatia noastra iar el nimic.
ramona7
Postat pe 22 Martie 2010 00:55
ramona7 este plina lumea de barbati, nu-ti place de unul treci la urmatorul, nu toti sunt asa, totusi mi se pare ca te axezi prea mult pe partea asta financiara...
adastaicu
Postat pe 6 Aprilie 2010 11:40
Asa e. Urmatorul e dupa colt. Te asteapta cu un buchet de flori.
Doara
Postat pe 6 Aprilie 2010 11:43
poate ai dreptate..dak ma axez prea mult pe partea financiara atunci voi continua asa...eu sa-i cumpar de toate daca se poate iar el sa-mi arate k nu da 2 bani pe mine. Nu sunt de acord cu asta oricat de mult l-as iubi asta nu inseamna k eu trebuie sa-l intretin iar el sa nu aiba nici o grija..cum v-am spus am exagerat cu "ajutorul" acesta crezand k va fi bine pt noi.
ramona7
Postat pe 6 Aprilie 2010 12:26
fetele, nu cred ca ramona se axeaza prea mult pe partea financiara. nu cred ca pentru ea conteaza ca ii aduce un colier de perle sau o floare din parc, cata vreme il iubeste. conteaza gestul, atentia pe care ti-o da, modul in care te face sa te simti... sau nu. pentru mine un buchet de ghiocei sau de lacramioare ar insemna mai mult si mi-ar face mai multa placere decat eu stiu ce bijuterie scumpa.
ramona, nu pot sa-ti dau sfaturi. tu singura stii ce e intre voi, care e situatia. eu am avut o relatie de 3 ani cu un etern student, pe care l-am sustinut sa-si termine facultatea... care dureaza de 10 ani, fara speranta de a se sfarsi prea curand. si care, de ziua mea, n-a considerat necesar sa rupa o floare din parc...
conteaza buna crestere, dar cel mai mult dupa parerea mea conteaza cat de mult tine la tine. si depinde de tine daca accepti sau nu.
garbo010448
Postat pe 6 Aprilie 2010 18:03
Tu de ce stai cu el? Ca e clar ca te deranjeaza situatia.
Doara
Postat pe 6 Aprilie 2010 19:27
dor marunt, daca ma intrebi pe mine, nu mai stau. dupa 3 ani m-am lamurit cam cat insemn pentru el.
iar ramona probabil spera ca el e intr-o situatie speciala in momentul asta, fara job, etc. dar se va schimba la un moment dat...
garbo010448
Postat pe 6 Aprilie 2010 20:02
Asa e. Acum am vazut. Ramona ar trebui sa stie un singur lucru: nu se va schimba. Si da. E placut sa stii ca celalalt se gandeste la tine si iti aduce macar o crenguta dintr-un copac.
Doara
Postat pe 6 Aprilie 2010 20:05
Dupa 2 ani..si face astfel?Daca ati fi fost ..casatoriti?

SO...Live your life..don't beg for atention;)
vitriol
Postat pe 6 Aprilie 2010 20:11
stiu... acum. toti prietenii mi-au spus de la inceput ca e prea tarziu sa se schimbe dar n-am renuntat la sperante decat dupa 3 ani de dezamagiri. situatia se ca schimba oricum in rau, nu in bine, de cele mai multe ori asa se intampla. ramona se va lamuri singura, atunci cand va fi pregatita si suficient de puternica sa se desprinda de el.
garbo010448
Postat pe 6 Aprilie 2010 20:16
da..eu am tot sperat sa se schimbe situatia..am gasit tot felul de scuze pt el..ba faptul k e mai mic cu 2 ani mai mic si am zis eh pot avea rabdare sa fie si el mai responsabil..sau k nu prea a avut el relatii asa serioase..in fine. Am tot trecut cu vederea si l-am cocolosit tot timpul doar k mai simt si eu nevoia d afectiune si atentie din partea lui.
ramona7
Postat pe 7 Aprilie 2010 00:36
ramona, nimeni nu poate si nici n-are dreptul sa-ti spuna ce sa faci. tu nici nu vrei asta, ne-ai intrebat ce credem de situatia ta. si nu, nu ni se pare ok nici noua.

in alta ordine de idei, ma poate ajuta si pe mine cineva? sunt relativ noua pe garbo, ma rog, am iesit din stadiul de nou-nascuta dar o bebelusa tot sunt. incerc sa-mi schimb avatarul (care e un pic depasit de... situatie) si nu reusesc. il schimb la profil, ma anunta ca modificarile au fost salvate, dar pe forum tot poza veche o gasesc. e de la mine? e de la ei? help...
garbo010448
Postat pe 7 Aprilie 2010 13:28
incearca si cu o alta poza
elodia
Postat pe 7 Aprilie 2010 13:31
nu mergeeeeeeeee :((((((
garbo010448
Postat pe 7 Aprilie 2010 13:44
mai incearca,ai sters/o pe cea veche?
elodia
Postat pe 7 Aprilie 2010 13:45
merge, merge, dar dureaza mai mult pana ce apare si pe forum.
incarc-o din nou si apoi delogheaza-te si logheaza-te inca o data.
daca nici atunci nu apare, mai asteapta.
Tylly
Postat pe 7 Aprilie 2010 13:48
am sters-o. la profil ramane poza noua pana ma deloghez (dar pe forum tot cea veche) si cand ma loghez din nou e iar cea veche, peste tot, parca n-am facut nimic.
astept, ce sa fac, de vreo 2 zile.
mai bine fara.
merci de sfaturi, fetele.
garbo010448
Postat pe 7 Aprilie 2010 13:54
asteapta cateva ore.
daca nu merge, incarca o alta poza.
succes!
Tylly
Postat pe 7 Aprilie 2010 14:00
il las fara poza o vreme, poate uita de cea veche... timpul le vindeca pe toate, nu?
am incercat cu mai multe poze din mai multe fisiere... degeaba, tot cu cea de iarna ma trezesc. o fi vreun semn?
multam inca o data.
garbo010448
Postat pe 7 Aprilie 2010 14:34
ce raspunsuri sunt astea? fata are nevoie de un sfat? cum adica se axeaza prea mult pe partea financiara? ea se refera la faptul ca si atunci cand are bani la ea nu se gandeste deloc? e barbat ar trebui sa incerce sa ii ofere tot ce e mai bun persoanei iubite si mai ales cand vede ca ea fc tot posibilul ca sa fie bine...tu esti singura care poti decide...poti incerca sa vb cu el si sa ii explici lucrurile care te deranjeaza.
garbo111638
Postat pe 9 Aprilie 2010 12:36

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
despartirile din cauza distantei 19 De la: Ioana007 25 Septembrie 2009 18:20
Sunt prea copila? 24 De la: AnonimSbS 9 August 2009 01:41
Cum se simte el? 47 De la: garbo_405939 23 Septembrie 2014 11:21
Dragoste in 3 297 De la: darlene 14 Iunie 2011 12:42
ce sa fac? 359 De la: bluelight 24 Octombrie 2009 22:08
Setari Cookie-uri