Povestea mea cutremuratoare

Povestea mea este una cutremuratoare. O scriu pentru a va cere un sfat si pentru a descchide ochii fetelor.

O sa scriu pe scurt si voi incerca san u ma pierd in detalii pentru a nu va plictisi.

Acum 2 ani m-am angajat la o firma. Aveam 21 de ani, eram inca studenta si nu era primul loc de munca. Am lucrat din primul an de facultate pentru ca nu eram din Bucuresti si aveam nevoie de bani pentru a ma intretine si pentru a putea tine pasul cu ultimile tendinte in materie de haine, pantofi, iesiti etc. (stii cum suntem noi fetele)

Sa revenim. M-am angajat la aceasta firma, micuta care avea doi asociati. Dupa cateva zile de lucru unul dintre ei deja incepea sa imi faca invitatii, complimente etc. Aflasem apoi ca are 30 de ani, era foarte galant si foarte amabil cu mine.

Dupa un timp am inceput sa iesim, mi se aprinsesera si mie calcaiele, recunosc. Am fost si la munte, si la mare de 1 mai si lucrurile au evoluat f repede intre noi. Usor usor m-a facut sa renunt la prietenii mei, nu mai aveam voie sa ma vad cu ei decat f rar (nu imi interzisese, insa se cam supara daca nu tineam cont de ceea ce vrea el). A inceput sa imi controleze f din scurt programul, imi dadea f mult de munca si ma tinea peste program, apoi ma tinea dupa el si uite asa viata mea dinainte de a-l cunoastea se schimbase complet.

Iar eu credeam in aceasta relatie si imi doream atat de mult sa mearga incat faceam tot ce imi dicta el aproape inconstient. Apoi m-a cerut in casatorie, am acceptat si eram f fericita. Totul parea un vis dar visul nu era decat in imaginatia mea. El imi acorda atentie 1-2 ore pe zi apoi predintea ca are multa treaba sin u mai stiam nimic de el. Mi-am anuntat familia, care la inceput a fost socata si nici nu voia sa auda. Eram prea tanara pentru a ma casatori, iar mamei mele si surorei mele nu l-au placut deloc pentru ca ziceau ele inca de atunci ca ma manipuleaza, e arrogant si nu este educat.Nu aam vrut sa le ascult sin u m-a interesat. Iar parintii au fost nevoiti sa accepte.

Au urmat pregatirile de nunta, Am facut nunta la Marriot si am fost o printesa. Inainte de nunta m-a convins sa fac un credit pe numele meu sa putem da avansul pt nunta si imediat dupa nunta il achitam. (el nu putea face asta pt ca avea deja 7 creditealt semn).

Am ramas insarcinata, pentru ca renuntasem la pastille la insistentele lui; Si nici mie nu imi displacea idea de a avea un bebe, rod al dragostei noastre.

Am facut nunta, creditul nu l-am achitat ca zise el ca au aparut alte urgente. Si apoi a inceput calvarul.
Ne-am mutat intr-o casa neterminata in mijlocul campului, in Bragadiru dar in camp. Nu aveam nici o conditie. Ai mei mi-au cumparat toate electrocasnicele si mi-au pus parchet pe josin rest nu avea nimic. Era decembrie si eu eram insarcinata in 7 luni, si ma lasa acolo zile in sir fara sa ii pese de mine. Acolo nu se putea ajunge decat cu masina personala si era un timp in care mi se stricase masina.

Venea acasa numai pe la 1-2 noaptea, nu imi raspundea la tel, sic and imi raspundea imi spunea ca nu poate vb si ca ma suna el. Eu il asteptam cu mancarea pregatita de la 7 seara pana la 1. Ca na.eram proaspat casatoriti si voiam sa simta si el asta..

Numai cat m-a facut sa plang toata sarcina, nu a avut grija de mine deloc, nu m-am simtit protejata deloc, nici alintata. Si aveam nevoie de atata afectiune.si eram asa singura, si izolata de toata lumeasi inca nu aveam curajul sa spun ceva cuiva pentru ca abia ne casatorisem si nu voiam sa cred ca am facut o greseala.

Apoi incepuse sa vb cu tot felul de tipa pe internet sis a mearga la masaje erotice, sis a imi spuna ca asta este.esti insarcinata si el am nevoi.

Nu il interesa nimic de copil..si nu i-a cumparat nimic pe motiv ca este criza si mai este timp sa ii luam. Iar eu ma consumam ca era primul meu copil si voiam tot ce era mai bun pt el. Ce ii mai cumparam ii cumparam pe ascuns.

Apoi am nascut, iar el si-a vazut de viata lui in continuare, nu m-a ajutat, nu venea acasa mai repede, tot asa.foarte tarziu si atunci voia sa il astept cu mancare, aranjata iar copilul sa doarma sis a nu il deranjeze noaptea ca orcum nu se trezea.

Lucrurile s-au agravat. Banii pt indemnizatia copilului ii lua el pt ca asa convenisem ca avea salariul mai mare, bani pe care nu ii vedeam mai deloc.
Noroc cu parintii mei saracii care faceau naveta pana la Bucuresti aproape saptamanal de la 300 km distanta.

Ajunsesem sa plang din orice, slabisem mai mult decat eram inainte de sarcina si asta intr-un timp f scurt, ma transformasem din fata vesela si optimista intr-o femeie ajunsa la capatul puterilor care plangea non stop.

Ajunsese sa ma si batadar in lume era f galant si dragastos cu mine si cu copilul

Peste cateva zile copilul face un anisor. Pana la urma m-am mutat de acasa intr-un apartament doar eu si cu copilul insa desi ajunsesem impreuna la un accord ca ne despartim si gata nu ma lasa sa imi vadde viata mea si imi face probleme peste probleme.
Banii din indemnizatia copilului nu ii primim, angajasem o bona la copil ca sa imi pot gasi si eu un serviciu pentru a ne putea intretine insa a venit si a facut un mare scandal.ca eu mi-am angajat bona ca sa pot umbla cu barbati; si a dat-o afara amenintand-o ca el nu va permite nici unei bone sa aibe grija de copil. Cine este
mama stie cat de greu este sa stai 24 din 24 cu un copil la varsta lui, mai ales ca e hiperactiv si ivatat numai in brate.

A zis ca nu vrea sa imi acorde divortul si ca imi va face viata un calvar. Si in plus zice la toata lumea ca sunt nebuna si vrea el sa demonstreze ca nu sunt capabila sa imi cresc copilul. Nu ca l-ar vrea el , dar uite asa sa imi faca mie rau.



Acum stau cu grija de fiecare data cand suna soneria. De teama sa nu vina iar cu scandal. Nu pot pleca in alta parte ca am inteles ca apoi pot fi acuzata de parasre de dominiciliu.
Ce as putea totusi sa fac sa scap si sa ne lase in pace mai repede?

To be continued.



garbo099581
Postat pe 16 Februarie 2010 19:30
n-ai tata,frati? sa-l prinda la cotitura si sa-i dea o mama de bataie
garbocatalyna
Postat pe 16 Februarie 2010 20:06
de ce nu divortezi?
bestia
Postat pe 16 Februarie 2010 20:15
cu parerede rau pentru situatia in care te afli, este sa fii ajutata de un avocat profesionist pentru a divorta.ai nevoie de sprijinul parintilor si a prietenilor pentru a te pune pe picioare si a creste puiul de om caruia i-ai dat viata. Esti tanara,....regretele vor dispare in timp....totul depinde de tine sa-ti gasesti resursele interioare pentru a da un nou sens vietii. scces !
ladyDY
Postat pe 16 Februarie 2010 20:15
1 Obitne un ordin judecatoresc de RESTRICTIE prin care nu are voie sa se apropie de casa ta pe o raza de....,2 Intenteaza actiune de divort( temeiuri sunt) , daca nu doreste el sa divorteze tot va va divorta instanta in aproximativ 6 luni , de la intentarea actiunii, poate el sa nu se prezinte sau nu isi doreasca sa divorteze , nu conteaza asta , daca unul dintre parteneri vrea, dragoste cu forta nu exista , in ceea ce priveste copilul , iti va fi incredintat tie ( singurele situatii de exceptie sunt atunci cand mama se drogheaza ,reprezinta pericol pt copil din cauza starii de sanatate mintala( si aici oricum avizul psihologului sau psihiatrului ) La tine nu e cazul , deci copilul iti va fi incredintat tie , instanta dispunand plata pensiei alimentare care reprezinta 25 la suta din salariu ( daca ai un singur copil) In cazul in care nu doreste sa plateasca aceasta pensie , poti cere in instanta poprirea pe salariu .
(Poprirea pensiei de intretinere pe venitul parintelui obligat)
La calcularea cuantumului pensiei de intretinere se iau in considerare veniturile obtinute si nu veniturile intamplatoare sau ocazionale
In cazul in care doresti sa mergi pe cale penala si nu pe cale civila , el intra sub incidenta art 305 /cod penal, respectiv abandonul de familie-,, este fapta persoanei care, avnd obligaia legal de ntreinere fa de o alt persoan o prsete, o alung sau o las fr ajutor, expunnd-o unor suferine materiale sau morale, sau care, cu rea-credin, nu-i ndeplinete obligaia legal de ntreinere ori nu pltete timp de dou luni pensia de ntreinere stabilit pe cale judectoreasc." Deci modalitati sunt multiple , nu esti singura...ai parintii de partea ta, prietenii, si legea..asa ca nu te lasa speriata de comportamentul marlanesc al celui care a crezut ca daca are inima ta isi poate si bate joc de ea. SO ..succes! Sper ca te-a ajutat postarea mea, citeste cu atentie si vei gasi aici raspunsurile dorite.
reyya
Postat pe 16 Februarie 2010 21:00
De la: garbo099581, la data 2010-02-16 19:30:03Povestea mea este una cutremuratoare. O scriu pentru a va cere un sfat si pentru a descchide ochii fetelor.

O sa scriu pe scurt si voi incerca san u ma pierd in detalii pentru a nu va plictisi.

Acum 2 ani m-am angajat la o firma. Aveam 21 de ani, eram inca studenta si nu era primul loc de munca. Am lucrat din primul an de facultate pentru ca nu eram din Bucuresti si aveam nevoie de bani pentru a ma intretine si pentru a putea tine pasul cu ultimile tendinte in materie de haine, pantofi, iesiti etc. (stii cum suntem noi fetele)

Sa revenim. M-am angajat la aceasta firma, micuta care avea doi asociati. Dupa cateva zile de lucru unul dintre ei deja incepea sa imi faca invitatii, complimente etc. Aflasem apoi ca are 30 de ani, era foarte galant si foarte amabil cu mine.

Dupa un timp am inceput sa iesim, mi se aprinsesera si mie calcaiele, recunosc. Am fost si la munte, si la mare de 1 mai si lucrurile au evoluat f repede intre noi. Usor usor m-a facut sa renunt la prietenii mei, nu mai aveam voie sa ma vad cu ei decat f rar (nu imi interzisese, insa se cam supara daca nu tineam cont de ceea ce vrea el). A inceput sa imi controleze f din scurt programul, imi dadea f mult de munca si ma tinea peste program, apoi ma tinea dupa el si uite asa viata mea dinainte de a-l cunoastea se schimbase complet.

Iar eu credeam in aceasta relatie si imi doream atat de mult sa mearga incat faceam tot ce imi dicta el aproape inconstient. Apoi m-a cerut in casatorie, am acceptat si eram f fericita. Totul parea un vis dar visul nu era decat in imaginatia mea. El imi acorda atentie 1-2 ore pe zi apoi predintea ca are multa treaba sin u mai stiam nimic de el. Mi-am anuntat familia, care la inceput a fost socata si nici nu voia sa auda. Eram prea tanara pentru a ma casatori, iar mamei mele si surorei mele nu l-au placut deloc pentru ca ziceau ele inca de atunci ca ma manipuleaza, e arrogant si nu este educat.Nu aam vrut sa le ascult sin u m-a interesat. Iar parintii au fost nevoiti sa accepte.

Au urmat pregatirile de nunta, Am facut nunta la Marriot si am fost o printesa. Inainte de nunta m-a convins sa fac un credit pe numele meu sa putem da avansul pt nunta si imediat dupa nunta il achitam. (el nu putea face asta pt ca avea deja 7 creditealt semn).

Am ramas insarcinata, pentru ca renuntasem la pastille la insistentele lui; Si nici mie nu imi displacea idea de a avea un bebe, rod al dragostei noastre.

Am facut nunta, creditul nu l-am achitat ca zise el ca au aparut alte urgente. Si apoi a inceput calvarul.
Ne-am mutat intr-o casa neterminata in mijlocul campului, in Bragadiru dar in camp. Nu aveam nici o conditie. Ai mei mi-au cumparat toate electrocasnicele si mi-au pus parchet pe josin rest nu avea nimic. Era decembrie si eu eram insarcinata in 7 luni, si ma lasa acolo zile in sir fara sa ii pese de mine. Acolo nu se putea ajunge decat cu masina personala si era un timp in care mi se stricase masina.

Venea acasa numai pe la 1-2 noaptea, nu imi raspundea la tel, sic and imi raspundea imi spunea ca nu poate vb si ca ma suna el. Eu il asteptam cu mancarea pregatita de la 7 seara pana la 1. Ca na.eram proaspat casatoriti si voiam sa simta si el asta..

Numai cat m-a facut sa plang toata sarcina, nu a avut grija de mine deloc, nu m-am simtit protejata deloc, nici alintata. Si aveam nevoie de atata afectiune.si eram asa singura, si izolata de toata lumeasi inca nu aveam curajul sa spun ceva cuiva pentru ca abia ne casatorisem si nu voiam sa cred ca am facut o greseala.

Apoi incepuse sa vb cu tot felul de tipa pe internet sis a mearga la masaje erotice, sis a imi spuna ca asta este.esti insarcinata si el am nevoi.

Nu il interesa nimic de copil..si nu i-a cumparat nimic pe motiv ca este criza si mai este timp sa ii luam. Iar eu ma consumam ca era primul meu copil si voiam tot ce era mai bun pt el. Ce ii mai cumparam ii cumparam pe ascuns.

Apoi am nascut, iar el si-a vazut de viata lui in continuare, nu m-a ajutat, nu venea acasa mai repede, tot asa.foarte tarziu si atunci voia sa il astept cu mancare, aranjata iar copilul sa doarma sis a nu il deranjeze noaptea ca orcum nu se trezea.

Lucrurile s-au agravat. Banii pt indemnizatia copilului ii lua el pt ca asa convenisem ca avea salariul mai mare, bani pe care nu ii vedeam mai deloc.
Noroc cu parintii mei saracii care faceau naveta pana la Bucuresti aproape saptamanal de la 300 km distanta.

Ajunsesem sa plang din orice, slabisem mai mult decat eram inainte de sarcina si asta intr-un timp f scurt, ma transformasem din fata vesela si optimista intr-o femeie ajunsa la capatul puterilor care plangea non stop.

Ajunsese sa ma si batadar in lume era f galant si dragastos cu mine si cu copilul

Peste cateva zile copilul face un anisor. Pana la urma m-am mutat de acasa intr-un apartament doar eu si cu copilul insa desi ajunsesem impreuna la un accord ca ne despartim si gata nu ma lasa sa imi vadde viata mea si imi face probleme peste probleme.
Banii din indemnizatia copilului nu ii primim, angajasem o bona la copil ca sa imi pot gasi si eu un serviciu pentru a ne putea intretine insa a venit si a facut un mare scandal.ca eu mi-am angajat bona ca sa pot umbla cu barbati; si a dat-o afara amenintand-o ca el nu va permite nici unei bone sa aibe grija de copil. Cine este
mama stie cat de greu este sa stai 24 din 24 cu un copil la varsta lui, mai ales ca e hiperactiv si ivatat numai in brate.

A zis ca nu vrea sa imi acorde divortul si ca imi va face viata un calvar. Si in plus zice la toata lumea ca sunt nebuna si vrea el sa demonstreze ca nu sunt capabila sa imi cresc copilul. Nu ca l-ar vrea el , dar uite asa sa imi faca mie rau.



Acum stau cu grija de fiecare data cand suna soneria. De teama sa nu vina iar cu scandal. Nu pot pleca in alta parte ca am inteles ca apoi pot fi acuzata de parasre de dominiciliu.
Ce as putea totusi sa fac sa scap si sa ne lase in pace mai repede?

To be continued.



Pai ce pot sa iti zic,ca foarte rau ca te-ai incurcat cu acest om rau...Ca poate profita ca te vede slaba si nehotarata..Eu zic sa apelezi la ajutorul parintilor tai sa discute cu el sa te lase in pace..Poate ca te vede slaba si vulnerabila de asta se comporta asa...Tre sa vorbesti cu parintii tai sa vb cu el,sa te lase in pace....Sa vada ca nu esti singura.Si fii mai hotarata,nu ii arata ca esti slaba
omulsincer
Postat pe 16 Februarie 2010 21:14
e foarte greu prin ce treci. trebuie sa scapi de un asa om ,
e un calvar.
in lume e galant atent...
cunosc si eu asa unul..
acasa e draku, iar daca nu stie nimeni ce face acasa, nu te crede..
E greu pt copil, dar mai bine acum decat mai tarziu, ca o sa ramai vesnic sub asa stres, si nu e bine.
vyva
Postat pe 16 Februarie 2010 21:23
pai cati nenorociti de barbati sunt in romania care isi bat joc de neveste si profita de slabiciunea lor.Dar femeile sunt naive ca se incurca cu aceste specimene..Daca sunt naive si gandesc cu ce au intre picioruse..Tre sa fii mai realist in viata
omulsincer
Postat pe 16 Februarie 2010 21:25
irina, fata asta chiar are o problema mare si nu cred ca vrea sa citeasca aberatiile tale, daca nu ai nimic important de spus, ceva care sa o ajute cu adevarat, iesi de pe topicul asta, du-te ca ai tz topice pe care sa explodezi, lasa fata in pace ca si asa e necajita.
nelly05
Postat pe 16 Februarie 2010 21:37
raspunsuri de bun simt , cerebrale care ar putea sa o ajute. ASTA CAUTA CEA CARE A DESCHIS TOPICUL. nu doresc sa polmizez cu tine , dar consider ca nu are rost sa postezi pe orice topic , nu e forumul tau ...te rugam cei de aici sa fii ceva mai rezervata!
reyya
Postat pe 16 Februarie 2010 21:42
De la: reyya, la data 2010-02-16 21:42:36raspunsuri de bun simt , cerebrale care ar putea sa o ajute. ASTA CAUTA CEA CARE A DESCHIS TOPICUL. nu doresc sa polmizez cu tine , dar consider ca nu are rost sa postezi pe orice topic , nu e forumul tau ...te rugam cei de aici sa fii ceva mai rezervata!
omulsincer
Postat pe 16 Februarie 2010 21:43
fii mai rezervata! tipa chiar are probleme REALE...asa ca din bun simt ti-as sugera sa postezi STRICT LA OBIECT IN CAZ CA EXISTA CEVA
reyya
Postat pe 16 Februarie 2010 21:50
De la: reyya, la data 2010-02-16 21:50:38fii mai rezervata! tipa chiar are probleme REALE...asa ca din bun simt ti-as sugera sa postezi STRICT LA OBIECT IN CAZ CA EXISTA CEVA
gata am inteles,de ce trebuie sa imi repeti?
omulsincer
Postat pe 16 Februarie 2010 21:51
Iti repet pt ca am considerat ca este un topic delicat si problematic
reyya
Postat pe 16 Februarie 2010 21:54
De la: reyya, la data 2010-02-16 21:54:12Iti repet pt ca am considerat ca este un topic delicat si problematic
gata am inteles...punct
omulsincer
Postat pe 16 Februarie 2010 21:55
@garbo***...am sa fiu foarte scurt. In primul rand, un patron care isi respecta firma, si tine la imaginea lui legata de seriozitate si respect fata de angajati, ce trebuie sa si-o impuna, pentru a putea pretinde, NU SE DA LA ANGAJATE ! Cat ar fi ele de apetisante si ispititoare. Chiar daca nu are nici o combinatie in viata lui. Cand a facut gestul asta, trebuia sa-ti pui imediat intrebarea vis-a-vis de moralitatea lui.

p.s. altadata sintetizeaza, totusi ai scris prea mult -am citit vreo 6 randuri si am inteles tot.
Reflex
Postat pe 16 Februarie 2010 21:55
Draga mea!trebuie sa fi tare pe pozitie daca esti hotarata sa te desparti de el.Atunci nu ai cale de intors ,mergi doar inainte si pt ca legea va fi de partea ta nu da inapoi oricat de greu ti s-r parea acum.Mie mi se pare ca sotul tau a vrut doar nunta ca sa scoateti un ban si apoi sa te transforme intr-o marioneta si el sa-si vada doar de drumul lui murdar...aici nu mai inteleg!In plus copilul fata de care nu-si achita datoriile???Se poate ca are si o minte bolnava pt ca ar fi putut sa vrea doar nunta dar nu si copilul.E greu de inteles!Dar mergi inainte!
marianela
Postat pe 16 Februarie 2010 21:55
Trebuie sa te schimbi si tu....Sa nu mai ii arati ca esti atata de vulnerabila...pt ca poate de asta,,te trateaza asa..Este un om bolnav...Al trebui sa vorbesti serios cu parintii tai...Sa il reclami la politie,pt ca tot ce iti face....ca nu te poti lasa manipulata asa.Pt ca asa o sa ajungi la la spitalul de nebuni..Din cauza la un om bolnav cu capul
omulsincer
Postat pe 16 Februarie 2010 22:00
Neplata pensiei alimentare, Marinela intra sub incidenta penala sau civila...dupa cum doreste sa introduca actiunea in instanta. Pt rezolvare se merge fie pe cale civila ( poprire pe salariu) fie pe cale penala(art 305,cod penal) , INDIFERENT de ce vrea sau nu cel care ii calca in picioare tot .So..
reyya
Postat pe 16 Februarie 2010 22:05
@omul sincer...ce draq vb tu acolo?! cum sa se mai schimbe femeia, dupa ce trage ceea ce trage?! poate intr-un sac de box, sa fie imuna si la lovituri. Sa depuna plangere la politie -ma faci sa rad. Avem aici poza unui user in uniforma de politie. Ia intreaba-l ce poate face politia?
Reflex
Postat pe 16 Februarie 2010 22:09
De la: garbo099581, la data 2010-02-16 19:30:03Povestea mea este una cutremuratoare. O scriu pentru a va cere un sfat si pentru a descchide ochii fetelor.

O sa scriu pe scurt si voi incerca san u ma pierd in detalii pentru a nu va plictisi.

Acum 2 ani m-am angajat la o firma. Aveam 21 de ani, eram inca studenta si nu era primul loc de munca. Am lucrat din primul an de facultate pentru ca nu eram din Bucuresti si aveam nevoie de bani pentru a ma intretine si pentru a putea tine pasul cu ultimile tendinte in materie de haine, pantofi, iesiti etc. (stii cum suntem noi fetele)

Sa revenim. M-am angajat la aceasta firma, micuta care avea doi asociati. Dupa cateva zile de lucru unul dintre ei deja incepea sa imi faca invitatii, complimente etc. Aflasem apoi ca are 30 de ani, era foarte galant si foarte amabil cu mine.

Dupa un timp am inceput sa iesim, mi se aprinsesera si mie calcaiele, recunosc. Am fost si la munte, si la mare de 1 mai si lucrurile au evoluat f repede intre noi. Usor usor m-a facut sa renunt la prietenii mei, nu mai aveam voie sa ma vad cu ei decat f rar (nu imi interzisese, insa se cam supara daca nu tineam cont de ceea ce vrea el). A inceput sa imi controleze f din scurt programul, imi dadea f mult de munca si ma tinea peste program, apoi ma tinea dupa el si uite asa viata mea dinainte de a-l cunoastea se schimbase complet.

Iar eu credeam in aceasta relatie si imi doream atat de mult sa mearga incat faceam tot ce imi dicta el aproape inconstient. Apoi m-a cerut in casatorie, am acceptat si eram f fericita. Totul parea un vis dar visul nu era decat in imaginatia mea. El imi acorda atentie 1-2 ore pe zi apoi predintea ca are multa treaba sin u mai stiam nimic de el. Mi-am anuntat familia, care la inceput a fost socata si nici nu voia sa auda. Eram prea tanara pentru a ma casatori, iar mamei mele si surorei mele nu l-au placut deloc pentru ca ziceau ele inca de atunci ca ma manipuleaza, e arrogant si nu este educat.Nu aam vrut sa le ascult sin u m-a interesat. Iar parintii au fost nevoiti sa accepte.

Au urmat pregatirile de nunta, Am facut nunta la Marriot si am fost o printesa. Inainte de nunta m-a convins sa fac un credit pe numele meu sa putem da avansul pt nunta si imediat dupa nunta il achitam. (el nu putea face asta pt ca avea deja 7 creditealt semn).

Am ramas insarcinata, pentru ca renuntasem la pastille la insistentele lui; Si nici mie nu imi displacea idea de a avea un bebe, rod al dragostei noastre.

Am facut nunta, creditul nu l-am achitat ca zise el ca au aparut alte urgente. Si apoi a inceput calvarul.
Ne-am mutat intr-o casa neterminata in mijlocul campului, in Bragadiru dar in camp. Nu aveam nici o conditie. Ai mei mi-au cumparat toate electrocasnicele si mi-au pus parchet pe josin rest nu avea nimic. Era decembrie si eu eram insarcinata in 7 luni, si ma lasa acolo zile in sir fara sa ii pese de mine. Acolo nu se putea ajunge decat cu masina personala si era un timp in care mi se stricase masina.

Venea acasa numai pe la 1-2 noaptea, nu imi raspundea la tel, sic and imi raspundea imi spunea ca nu poate vb si ca ma suna el. Eu il asteptam cu mancarea pregatita de la 7 seara pana la 1. Ca na.eram proaspat casatoriti si voiam sa simta si el asta..

Numai cat m-a facut sa plang toata sarcina, nu a avut grija de mine deloc, nu m-am simtit protejata deloc, nici alintata. Si aveam nevoie de atata afectiune.si eram asa singura, si izolata de toata lumeasi inca nu aveam curajul sa spun ceva cuiva pentru ca abia ne casatorisem si nu voiam sa cred ca am facut o greseala.

Apoi incepuse sa vb cu tot felul de tipa pe internet sis a mearga la masaje erotice, sis a imi spuna ca asta este.esti insarcinata si el am nevoi.

Nu il interesa nimic de copil..si nu i-a cumparat nimic pe motiv ca este criza si mai este timp sa ii luam. Iar eu ma consumam ca era primul meu copil si voiam tot ce era mai bun pt el. Ce ii mai cumparam ii cumparam pe ascuns.

Apoi am nascut, iar el si-a vazut de viata lui in continuare, nu m-a ajutat, nu venea acasa mai repede, tot asa.foarte tarziu si atunci voia sa il astept cu mancare, aranjata iar copilul sa doarma sis a nu il deranjeze noaptea ca orcum nu se trezea.

Lucrurile s-au agravat. Banii pt indemnizatia copilului ii lua el pt ca asa convenisem ca avea salariul mai mare, bani pe care nu ii vedeam mai deloc.
Noroc cu parintii mei saracii care faceau naveta pana la Bucuresti aproape saptamanal de la 300 km distanta.

Ajunsesem sa plang din orice, slabisem mai mult decat eram inainte de sarcina si asta intr-un timp f scurt, ma transformasem din fata vesela si optimista intr-o femeie ajunsa la capatul puterilor care plangea non stop.

Ajunsese sa ma si batadar in lume era f galant si dragastos cu mine si cu copilul

Peste cateva zile copilul face un anisor. Pana la urma m-am mutat de acasa intr-un apartament doar eu si cu copilul insa desi ajunsesem impreuna la un accord ca ne despartim si gata nu ma lasa sa imi vadde viata mea si imi face probleme peste probleme.
Banii din indemnizatia copilului nu ii primim, angajasem o bona la copil ca sa imi pot gasi si eu un serviciu pentru a ne putea intretine insa a venit si a facut un mare scandal.ca eu mi-am angajat bona ca sa pot umbla cu barbati; si a dat-o afara amenintand-o ca el nu va permite nici unei bone sa aibe grija de copil. Cine este
mama stie cat de greu este sa stai 24 din 24 cu un copil la varsta lui, mai ales ca e hiperactiv si ivatat numai in brate.

A zis ca nu vrea sa imi acorde divortul si ca imi va face viata un calvar. Si in plus zice la toata lumea ca sunt nebuna si vrea el sa demonstreze ca nu sunt capabila sa imi cresc copilul. Nu ca l-ar vrea el , dar uite asa sa imi faca mie rau.



Acum stau cu grija de fiecare data cand suna soneria. De teama sa nu vina iar cu scandal. Nu pot pleca in alta parte ca am inteles ca apoi pot fi acuzata de parasre de dominiciliu.
Ce as putea totusi sa fac sa scap si sa ne lase in pace mai repede?

To be continued.



trebuie sa il reclami lapolitie.Si sa ii spui ca iti ia baniii,ca nu vezi nimic din banii copiilor..Ca TE JIGNESTE,,,TREBUIE SA VB SERIOS CU PARINTII TAI..Nu te lasa manipulata de un om bolnav capul..Vezi ce proceduri ai,ca sa scapi de el.vb cu un avocat bun
omulsincer
Postat pe 16 Februarie 2010 22:12
marianela
Postat pe 16 Februarie 2010 22:14
eu una as sfatui-o sa invete sa traga cu o arma ( aer comprimat , distanta mica, actiune sigura :-) ,inainte de politie sa-si cumpere o arma si sa obtina un permis de port arma..si oricum daca ii incalca teritoriul poate sa traga linistia, pana vina politia poate sa-i pregateasca si coliva:-) Si un Ordin de restrictie obtinut pe cale judecatoreasca impotriva aluia ii mai trebuie.
reyya
Postat pe 16 Februarie 2010 22:15
desigur, pe perioada cat e viu( inca) :-)
reyya
Postat pe 16 Februarie 2010 22:16
stiu ce vrei sa zici,dar nu-l intelegeam pe el.1.am crezut intai ca a vrut doar o nunta pt a face rost de bani si apoi s-o paraseasca,dar vezi el a insistat pt copil!E greu sa intelegem ce poate fi in mintea lui.O vrea si pe ea,dar si sa fie liber.
marianela
Postat pe 16 Februarie 2010 22:17
De la: reyya, la data 2010-02-16 22:15:12eu una as sfatui-o sa invete sa traga cu o arma ( aer comprimat , distanta mica, actiune sigura :-) ,inainte de politie sa-si cumpere o arma si sa obtina un permis de port arma..si oricum daca ii incalca teritoriul poate sa traga linistia, pana vina politia poate sa-i pregateasca si coliva:-)

asta ar fi valabil daca am trai in America!
Reflex
Postat pe 16 Februarie 2010 22:18
De la: Reflex, la data 2010-02-16 22:18:40
De la: reyya, la data 2010-02-16 22:15:12eu una as sfatui-o sa invete sa traga cu o arma ( aer comprimat , distanta mica, actiune sigura :-) ,inainte de politie sa-si cumpere o arma si sa obtina un permis de port arma..si oricum daca ii incalca teritoriul poate sa traga linistia, pana vina politia poate sa-i pregateasca si coliva:-)

asta ar fi valabil daca am trai in America!
Reflex, sa-mi gasesti vreun judecator care nu mi-ar da castig de cauza daca cineva mi-ar incalca teritoriul , m-ar agresa..eu as trage in el si ...presupunand ca ala ar avea un ordin de restrictie ...Se numeste legitima aparare si e cauza exoneratore de raspundere penala.
reyya
Postat pe 16 Februarie 2010 22:22
eu va las,noapte buna.Cred ca sunt cea mai somnoroasa de pe forum.Daca nu dorm imediat dupa 10 seara,ma simt rau a doua zi.Cand lucrez de noapte sunt terminata.Sa stiti ca nici mie nu mi-a platit pensie alimentara fostul sot pt fetita mea minora.Acum ea are 18 ani si e studenta la teatru si la fel nu-i da un ban macar de-o prajitura...Nu l-am actionat in instanta ca mi-e rusine mie de rusinea lui.Dar e mandru cu fiica lui...Aflu ca se lauda cu ea...viitoare actrita,dar n-a vazut-o anul asta.
marianela
Postat pe 16 Februarie 2010 22:24
De la: reyya, la data 2010-02-16 22:22:34
De la: Reflex, la data 2010-02-16 22:18:40
De la: reyya, la data 2010-02-16 22:15:12eu una as sfatui-o sa invete sa traga cu o arma ( aer comprimat , distanta mica, actiune sigura :-) ,inainte de politie sa-si cumpere o arma si sa obtina un permis de port arma..si oricum daca ii incalca teritoriul poate sa traga linistia, pana vina politia poate sa-i pregateasca si coliva:-)

asta ar fi valabil daca am trai in America!
Reflex, sa-mi gasesti vreun judecator care nu mi-ar da castig de cauza daca cineva mi-ar incalca teritoriul , m-ar agresa..eu as trage in el si ...presupunand ca ala ar avea un ordin de restrictie ...Se numeste legitima aparare si e cauza exoneratore de raspundere penala.
lasa ca nu ajungem la asa ceva..Ca nu suntem ucigasi,ce Dumnezeu...
omulsincer
Postat pe 16 Februarie 2010 22:25
De la: marianela, la data 2010-02-16 22:24:24eu va las,noapte buna.Cred ca sunt cea mai somnoroasa de pe forum.Daca nu dorm imediat dupa 10 seara,ma simt rau a doua zi.Cand lucrez de noapte sunt terminata.Sa stiti ca nici mie nu mi-a platit pensie alimentara fostul sot pt fetita mea minora.Acum ea are 18 ani si e studenta la teatru si la fel nu-i da un ban macar de-o prajitura...Nu l-am actionat in instanta ca mi-e rusine mie de rusinea lui.Dar e mandru cu fiica lui...Aflu ca se lauda cu ea...viitoare actrita,dar n-a vazut-o anul asta.
animale mai sunt barbatii astia,fara inima...sper ca nu toti
omulsincer
Postat pe 16 Februarie 2010 22:26

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Prietenul meu are probleme cu implicarea afectiva intr-o relatie 26 De la: garbo_433712 9 Octombrie 2016 11:41
dak ierti...poti sa si uiti?oare mai merge relatia? 216 De la: garbo020969 21 Aprilie 2010 16:55
vreau sa inteleg 31 De la: office_salinasusesi_ro 15 Septembrie 2010 12:23
cu un picior in groapa 13 De la: garbo_2175 6 Mai 2012 16:19
drum inchis 16 De la: carmlinda 11 Octombrie 2014 04:01
Setari Cookie-uri