Zodii pentru fiecare zi de nastere-zodia VARSATOR

bai, nene, spune-mi si mie pentru balanta- 02 octombrie..........
ana02
Postat pe 6 Iunie 2009 09:18
Varsator, Treizeci si unu ianuarie - Ziua cantecului liric

Persoanele nascute pe data de 31 ianuarie sunt indivizi ce doresc sa se faca auziti, vazuti si pot deveni extrem de nefericiti daca nu se afla in lumina reflectorului pentru multa vreme. Intr-adevar, este extrem de important pentru increderea si respectul de sine sa fie apreciati si intelesi, chiar si de un grup restrans de prieteni,. Nativii zilei de 31 ianuarie sunt sociabili si pot suferi depresii daca sunt obligati sa se ascunda. Daca sufera din punct de vedere sentimental sau le-a fost afectata imaginea, ei vor trece prin clipe cumplite ce vor implica izolarea. Din fericire, ei isi revin destul de repede.

Datorita aspectelor mult mai incitante ale naturii lor, anumiti nativi ai zilei de 31 ianuarie vor simti ca sunt mai putin luati in serios atunci cand isi manifesta liber entuziasmul. Cei nascuti in aceasta zi doresc sa fie pretuiti nu numai pentru atributele lor de suprafata, dar si pentru semnificatia spuselor lor. Multi dintre ei manifesta o dorinta secreta destul de profunda. Ceilalti nu vor remarca aceasta latura si ii vor percepe ca pe un cantec liric sau o floare dragalasa pe care o poti admira in mod direct. Anumiti nativi ai zilei de 31 ianuarie vor incerca cu disperare sa-si schimbe imaginea, dar fara succes. Ei vor ajunge chiar la insulte insa ceilalti ii vor simpatiza in continuare, gasindu-le scuze pentru actiunile lor si astfel nereusind sa le descopere latura profunda.

Atributele de suprafata ale nativilor zilei de 31 ianuarie devin obiectul atentiei celorlalti pentru ca acestia sunt intr-adevar destul de atragatori. O asemenea atentie poate fi magulitoare la inceput, dar in cazuri extreme poate deveni chiar degradanta, deoarece anumiti nativi ai acestei zile ajung sa fie tratati ca obiecte atragatoare si nimic mai mult. In cazul majoritatii nativilor nu este vorba doar de aspectul, comportamentul sau stilul lor ce ii atrage pe ceilalti ci mai degraba de frumusetea creatiilor lor. Totusi, adesea ei vor trai cu ideea ca nu sunt apreciati pentru ceea ce sunt de fapt, pentru ceea ce pretuiesc ei mai mult in ei insisi.

Acei nativi ai zilei de 31 ianuarie care nu apreciaza pe deplin o asemenea atentie, probabil nu vor gasi solutii prea usoare la aceste probleme. Din frustrare, ei pot renunta la reusitele lor pentru a face si a incerca altceva, doar pentru a simti ca sunt apreciati din inima de ceilalti. O solutie mai buna este sa nu devina dependenti de ceea ce gandesc ceilalti despre ei si sa aiba curajul sa proiecteze in mod consistent (mai degraba decat sporadic) gandurile si sentimentele lor cele mai profunde. In momentul in care iau decizia ferma de a nu se confrunta cu asteptarile celorlalti, ei vor reusi sa capete respectul deplin pe care si-l doresc.

SFATURI: Insista ca ceilalti sa te trateze asa cum doresti tu. Lasa-ti propriul sine sa fie remarcat. Cultiva prieteniile adevarate si scapa de admiratorii falsi. Descopera persoanele cu care impartasesti aceleasi preocupari.

PUNCTE FORTE:
Atractiv
Admirat
Apreciat

PUNCTE SLABE:
Dependent
Neinteles
Depresiv
raul27
Postat pe 6 Iunie 2009 09:18
De la: ana02, la data 2009-06-06 09:18:34bai, nene, spune-mi si mie pentru balanta- 02 octombrie..........


"Bai Nene..."
Am sa postez la zodia ta...pe parcurs ...nu la Varsator.
INMULTESTE si tu :31 X 12= 372 de profile de zodii
Voi scrie acolo am deschis rubrica pentru fiecare zodie
raul27
Postat pe 6 Iunie 2009 09:25
E nerabdatoare fata, Raul! Ne-ai facut curiosi .
O sa ai o zi ....PLINA .
blanca
Postat pe 6 Iunie 2009 10:20
De la: raul27, la data 2009-06-06 09:16:04Varsator, Douazeci si unu ianuarie - Ziua norocosului

Persoanele nascute pe data de 21 ianuarie sunt destinate sa ajunga in cele mai inalte pozitii si, odata ajunse acolo, stiu sa se mentina. Pana in momentul in care isi vor da seama cat de ambitiosi sunt, nativii se vor simti adesea inexplicabil de frustrati.

Nativii zilei de 21 ianuarie sunt individualitati puternice, obisnuite sa conduca, dar au si o latura iubitoare de placeri care ii poate domina in cazul in care pierd controlul.

Cei mai evoluati dintre nativi sunt capabili sa echilibreze cele doua laturi ale personalitatii lor. Oricum, majoritatea nativilor acestei zile penduleaza intre o stare de relaxare si o stare de incordare, nefiind capabili parca sa atinga o stare de mijloc intre cele doua.

Mai devreme sau mai tarziu, dorinta nativilor de a conduce va iesi la iveala. Daca reusesc sa ajunga in varf in domeniul pe care si l-au ales, cu greu vor mai renunta la aceasta pozitie. Nici interesele, sanatatea subreda, batranetea sau nemultumirea nu ii vor putea convinge sa renunte. Ei vor renunta la spiritul lor competitiv numai datorita laturii lor iubitoare de placere.

Majoritatea nativilor nu sunt facuti sa fie conducatori pe termen lung pentru ca nu sunt suficient de autoritari si de duri. Cele mai potrivite domenii in care isi pot face o cariera sunt cele care implica politica si o structura ierarhica bine definita.

Nativii zilei de 21 ianuarie au un oarecare aer de vedete si astfel atrag atentia celorlalti. Atat la serviciu cat si in societate, ei devin un fel de modele pentru cei din jur. Se pricep sa abordeze oamenii si sunt foarte convingatori atunci cand isi impartasesc parerile sau fac sugestii. Nativii care ocupa pozitii importante in societate sunt persoane populare care stiu sa se integreze in orice mediu social. Prin natura lor activa si pasionala, nativii exercita asupra celor din jur o atractie sexuala incontestabila. Adevarati zdrobitori de inimi, nativii ii pot rani pe ceilalti pentru ca sunt prea grijulii atunci cand ar fi mai bine sa renunte si sa se desparta de ei. Oricum, prietenii si partenerii nativilor zilei de 21 ianuarie se bucura ca i-au cunoscut pentru ca acestia imbogatesc viata celor de langa ei.

Nativii zilei de 21 ianuarie nu obisnuiesc sa amestece viata privata cu cea publica. Ei au de obicei un camin sau un refugiu unde accesul este permis numai anumitor persoane. Probabil ca problema cea mai mare a nativilor este nehotararea lor in ce priveste scopul si dorintele lor in viata. Pana in momentul in care iau o decizie in acest sens, ei vor fi asemeni unui foc de artificii: apar si dispar din cand in cand.

SFATURI: Ai incredere in tine si in ceea ce poti face. Fereste-te de tendinta de a pluti in deriva. Actioneaza cu un scop bine stabilit.

PUNCTE FORTE:
Atragator
Expresiv
Deschis

PUNCTE SLABE:
Nehotarat
Dependent de placere
Suparator



yap 100%adevarat cu iubitul asta al meu
yavrum
Postat pe 8 Iunie 2009 10:24
Horoscop Amuzant :

Varsator

Este o fiinta a viitorului care traieste in prezent ca si cum acesta
ar fi trecutul. De-asta ne saluta ca si cum am fi prototipuri
preistorice:
- Buna, Jurasicule. Cum iti duci existenta primitiva?
Le place sa surprinda cu jocuri de cuvinte si glume:
- Aseara, cand nu erai langa mine, imi lipseai. Acum imi prisosesti.
Nu te ingrijora, sunt doar incercarile lor de a parea originali.
Au cate o idee pe secunda; singurul inconvenient este ca atunci cand
urmeaza sa o puna in aplicare, le vine alta, si alta, si alta. Dar,
pana la urma, un Varsator se misca mai putin decat un arbitru de
tenis. Ca acest nativ al zodiei care spunea:
- Mi s-au intamplat atatea lucruri de dimineata... ca nu numai ca nu
am avut timp sa ma ocup de ele, dar mai sunt si epuizat...



blanca
Postat pe 14 Iunie 2009 08:01
Vai de mine ce bine ma caracterizeaza,ce pacat ca nu am citit mai repede acum vreo douazeci de ani
hicealuminitacatalina
Postat pe 31 Iulie 2011 07:40

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
femeie leu-barbat leu 2 De la: corinadd 29 Iulie 2009 12:02
descpre barbatul gemeni 3 De la: jeanette40 23 August 2011 12:26
scorpion-scorpion 13 De la: quasaria 2 Ianuarie 2012 23:24
Astrologia 30 De la: barboneli 18 Ianuarie 2012 22:48
compatibilitate intre femeie rac si barbat taur 6 De la: garbo089931 18 Septembrie 2012 08:13
Setari Cookie-uri