Cafeneaua prietenilor

si io plec dupa tigari...*(sper sa nu m-auda wife)
fleurdelis
Postat pe 6 Noiembrie 2009 12:29
mda ...mincinosi....parsivi...prefacuti.....ordinariiiiiii cu couru in doua luntri!!!!!!!!!!!!
nazirra
Postat pe 6 Noiembrie 2009 12:30
halooo, fetele, ce-aveti???

noi glumeam
zambila
Postat pe 6 Noiembrie 2009 12:31
Naziro si pe mine m-a ranit una din zodia pesti ...dar acum m-am vindecat
lala_cri
Postat pe 6 Noiembrie 2009 12:32
io n o sa mai vindec!!!!mi e greata!!!!!
nazirra
Postat pe 6 Noiembrie 2009 12:35
De la: nazirra, la data 2009-11-06 12:30:01mda ...mincinosi....parsivi...prefacuti.....ordinariiiiiii cu couru in doua luntri!!!!!!!!!!!!


naziraaa cine fata, cine a suparat fata ca ii da-m bataie
anmari
Postat pe 6 Noiembrie 2009 12:36
Naziro sunt si nativi buni in zodia asta! E adevarat ca eu nu i-am intalnit inca!
lala_cri
Postat pe 6 Noiembrie 2009 12:36
io i-am intalnit
zambila
Postat pe 6 Noiembrie 2009 12:38
ghici????un imputit de peste!!!!!da imediat o sa mi revin si o sa l pun eu la punct!!!!nici o grija.....
nazirra
Postat pe 6 Noiembrie 2009 12:38
E adevarat Naziro ca e imputit dar e tare gustos
lala_cri
Postat pe 6 Noiembrie 2009 12:40
buuuueyyyy...socra-miu e pesti.....e un tip atat de prefacut si parsiv si ordinar.....arunca cu vorbe grele si cu invective.....e cel mai scarbos om pe care l-am putut intalni vreodata....si imputit - nu se spala.....pute efectiv....si nu-si taie unghiile....asteapta sa fie servit....mananca ca porcu si face pe masa numai mancare.....mi-e siiiilaaaa...si trebuie sa-l suport luna de luna pe capul meu....are impresia ca e buricul pamantului si cel mai inteligent pm de pe planeta...si scoate niste acuzatii si niste aberatii din el......doamneeeeeeee....
tutankhamon
Postat pe 6 Noiembrie 2009 12:41
pestii sunt ciudati. da, ciudati foc. cu astia nu glumesti

pot sa dea totul sau nimic.pot sa fie orice vor ei. sunt un fel de " omul orchestra" . daca sunt motivati, muta muntii din loc. daca nu le atragi atentia, nici macar nu te invrednicesc cu un zambet

pestii sunt foarte greu de ghicit. de asta, nu ma aventurez in a-i cataloga.
si_totusi
Postat pe 6 Noiembrie 2009 12:43
Tutu draga pe el sa nu-l gusti ca e de rau
lala_cri
Postat pe 6 Noiembrie 2009 12:44
da totu asa eee..n-ai sa mai pe cineva mutand muntii din loc asa ca ei...
s-acuma dupa ceee...mi-am cetit horoscopu' ma duc sa refac un raspuns
fleurdelis
Postat pe 6 Noiembrie 2009 12:47
calm nazi...calm, in scurt timp sa-l faci terci si ciorba, daca vrei
anmari
Postat pe 6 Noiembrie 2009 12:49
am sarit la pesti pentru fleur :
Pesti:

Aluneca periodic spre crize emotionale. Atunci fie se retrage in turnul lui/ei de fildes, fie te bombardeaza cu cerinte de copil rasfatat. Este cameleonic/a in atitudine, cand arogant/a si belicos/oasa, cand timid/a si sensibil/a pana la lacrimi.
Nu prea intelegi ce vrea, ce simte, fiindca nici el/ea nu stie prea bine, lipsindu-i capacitatea de a privi coerent in sine.
Multi nativi/native dau impresia unui dezechilibru interior, fiindca au iesiri necontrolate. In esenta, isi conserva foarte bine energia si au o mare capacitate de regenerare si de revenire la starea de luciditate. Fidelitatea nu este punctul lor forte, se indragostesc de multi/multe si unii practica yoga in loc sa faca dragoste. Te trezesti ca te declara marea iubire si a doua zi te indeamna sa dormiti in paturi separate pentru refacerea energiei universale din voi. Idealist/a ca un Varsator, dar mai putin incisiv/a.
Daca esti genul mai posesiv, Pestele se complace o perioada, fiindca agreeaz dependenta, insa, fiind instabil/a emotional, te va suna intr-o zi din muntii Himalaya unde va petrece o perioada de meditatie ascetica.
bluelight
Postat pe 6 Noiembrie 2009 12:53
Varsator:

Te incanta. Deschis/a, liberal/a, cu fantezie. Dar poate turna apa rece peste nevoile tale, peste emotiile infiripate exact cand te astepti mai putin. Nu este un semn prea emotional, asa ca situatiile delicate prefera sa le rezolve logic si detasat. Tu apelezi la emotii, el/ea la argumente.
Tu tipi, el/ea le maraie cinic printre dinti si nu clipeste cand incerci trucuri cu rememorarea trairilor intense. Iar cand izbucneste, poate fi un taifun, intrecand Berbecul sau Sagetatorul.
Nu isi asuma responsabilitati prea usor, fiindca pentru el/ea, cotidianul este obositor, ideile primeaza. Nu intelege ce sunt alea orare, mese la ore fixe, datorii, dar le poate rezolva, din fericire, prin trucuri si giumbuslucuri care te lasa cu gura cascata. In viata intima, iti da senzatia ca tu esti singurul/a care contezi, are imaginatie. Dar, in esenta, este idealist/a, preia replici din filme, scene tari si adora rolul de indragostit/a, nu de iubit/a stabil/a si cu acte in regula.
Are obsesia lui eu stiu mai bine, asa ca te poti trezi la finalul unei discutii deschise si tolerante ca afirma urmatoarea concluzie: ti-am inteles punctul de vedere, este interesant, dar, in definitiv, eu am dreptate.
bluelight
Postat pe 6 Noiembrie 2009 12:55
Capricorn:

Este dificil/a, are stari ciudate pe care trebuie sa le citesti, fiindca i se pare de la sine inteles sa nu explice prea multe. Suspiciunea este mama multor situatii penibile.
I se pare ca ai un ton nu stiu de care, ca nu il/o bagi suficient in seama, ca nu il/ o sustii, etc. Trebuie incurajat/a in permanenta, fiindca, in pofida stapanirii de sine afisate, este nesigur/a.
Se implica greu intr-o relatie si parca ai dat de un profesor care iti preda tot ce nu stiai tu despre tine si despre viata. Te cam sperie incrancenarea lui/ei si ai vrea sa fie mai relaxat/a, sa lase totul sa curga.
Tine la imaginea publica si te trezesti ca iti impune cu ce sa te imbraci, cum sa vorbesti la interviurile pentru job, cum sa servesti masa intr-un local select. Pentru el/ea nu este decat o forma de a te ajuta sa evoluezi, nu isi da seama ca te trateaza ca pe un copil fara educatie si nici ca iti jigneste gusturile sau alegerile.
Uneori este atat de didactic/a sau pretios/oasa, incat te trezesti ca stai pe ganduri inainte de a-i comunica ceva contrar principiilor personale.
In viata intima, este pasional/a, dar trebuie sa vii tu cu idei, fiindca poate experimenta o singura pozitie pana la perfectiune.
bluelight
Postat pe 6 Noiembrie 2009 12:57
Sagetator:

Ia-o mai usor, nu fi dramatic/a, nu iti revarsa nemultumirile si, pentru Dumnezeu, nu sta ca o mumie in pat cand in oras este concert, foc de artificii sau meci mare pe stadion.
Este vesel/a si are simtul umorului, dar schimba canalul cand este emisiunea lui/ei preferata, refuza-i invitatia de a iesi la o bere cu amicii, spune-i sa faca aia si aia fiindca trebuie sa isi asume responsabilitati si vei vedea cum usor-usor, Sagetatorul da buzna pe usa in cautarea altor fericiri.
Rivalizeaza cu Varsatorul la capitolul sunt liber/a, de nimeni nu depand. Are si el/ea crize interioare, caderi emotionale, insa prefera sa le combata facand sport, uitandu-se la comedii, asa ca daca ai tendinta de a fi pesimist/a, Sagetatorul nu iti va impartasi viziunea tragica asupra existentei.
Sagetatorul nu are delicatetea Balantei si nici caldura emotionala a Racului. El/ea spune direct ce nu-i convine si o face fie zambind, fie inrosindu-se de furie. Nu este in stare sa se opreasca la timp, nu are tact si sagetile lui verbale pot fi extrem de usturatoare. Se poate implica emotional brusc, dar se detaseaza la fel de repede, asemenea Berbecului. Prefera sa traiasca viata din plin, asa ca daca ai tendinte spre complicatii abracadabrante, obtii, cel mult, o discutie la cafea. Ce-i drept, ii place sa filozofeze.
bluelight
Postat pe 6 Noiembrie 2009 12:59
si in final ...

Scorpion:


Ai nimerit prost daca esti in cautarea lucrurilor simple, fara batai de cap si a unei relatii fara crize interioare.
Du-te spre Gemeni sau spre Sagetator, de exemplu. El/ea vrea totul si absoarbe ca un burete gandurile tale, ideile, emotiile, etc. Daca nu ii spui ce ascunzi in lumea ta, scormoneste el/ea ca un detectiv. Iti simte starile, asa ca te intreaba inviariabil ce ai?, chiar si atunci cand nu ai chef sa vorbesti. Poate fi distant/a, rece, cand, de fapt, in interiorul lui/ei fierbe si in general se exteriorizeaza rar.
Se indragosteste greu, capata incredere greunumai simplu nu este cu cineva atat de complex. Daca il/o buseste pasiunea, se cufunda in extaz si agonie, iar daca nu ii raspunzi, devine cinic/a, furtunos/oasa. Poate fi capabil/a de sacrificii majore intr-o relatie, insa ai senzatia ca trebuie mereu sa depasesti obstacole, limite, interdictii
fiindca Scorpionul nu are simturile excitate cand relatia este lina si echilibrata. Daca cedezi prea mult, te va inghiti de viu/e, daca esti prea independent/a, va strange latul in jurul tau din ce in ce mai mult.
bluelight
Postat pe 6 Noiembrie 2009 13:01
ai dreptate blue...seamana un pic cu varsatorii...sunt 2 zodii marcante, care te zdruncina pana te re-definesc.
fleurdelis
Postat pe 6 Noiembrie 2009 14:33
cine fleur ?? pestii??
bluelight
Postat pe 6 Noiembrie 2009 14:36
da! amandoi au un dezvoltat simt artistic, stiu cum sa se imbrace si cum sa se poarte...si devin cumva dj-ii vietii tale, si carmuiesc numai spre inalt...apoi sunt extrem de maturizati de la o varsta frageda, etc...
fleurdelis
Postat pe 6 Noiembrie 2009 14:40
Leu n-aveti?
rodyk
Postat pe 6 Noiembrie 2009 14:44
vezi 2-3 pagini mai in spate
bluelight
Postat pe 6 Noiembrie 2009 14:50
iote!

zambilicea si totusoaica face coalitie impotriva lu' moa!
preciouss
Postat pe 6 Noiembrie 2009 19:41
hadica????
nazirra
Postat pe 6 Noiembrie 2009 19:46
preci, nu dadea|!!
noi vorbim strict de barbati...iar tu, faci parte din cele 2,3 persoane de pe mapamond....intelegi tu...
zambila
Postat pe 6 Noiembrie 2009 19:46
preci....te ai facut berbant????ha?????


zambilici de miercui sint in tm....pup fetita
nazirra
Postat pe 6 Noiembrie 2009 19:48
mda...stiu io...
adica alea 2-3 persoane care prezinta caracteristici cronicizate ale zodiei,nu?!

nu poate omu' sa lipseste o zi ca se si trezeste injunghiat in spate!
preciouss
Postat pe 6 Noiembrie 2009 19:50

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
salut prietenilor de pe acest site 6 De la: zambil 10 Iulie 2009 18:55
La multi ani ! Urari de toate cele de la forumisti catre forumisti ! 81 De la: barboneli 2 Ianuarie 2014 21:02
Casa de toleranta 126 De la: Allegra 28 Mai 2012 23:28
Snack Bar cu program: LA TREI TzATzE NATAFLETzE! 74 De la: clippy 23 Decembrie 2009 19:49
multumesc!! 6 De la: tutankhamon 1 Octombrie 2009 22:00
Setari Cookie-uri