decizia lui: s-a terminat!

mi se pare mie sau ma insel? fie cum iti place tie, scry. tu alegi. oricum, era o gluma din partea mea.
si_totusi
Postat pe 19 Mai 2009 17:32
fetele, m-ati pierdut...despre ce vorbiti? ha ?

si vedeti ca trebe sa ne ocupam de problema la fata asta, sa dezbatem

wife_de_zmeu
Postat pe 19 Mai 2009 17:36
TOTUSICO,nu ai vazut ca postai tot in gluma,ce naiba,pup
scrichy
Postat pe 19 Mai 2009 17:51
Ha? Despre ce-i vorba in propozitie?
WOW! Sedusa si abandonata...naspa nene..

Fata..soarta, karma nene!

Da` ma baga la idei..ce-ar fi sa punem noi, astea divortzatele, de-o lege da pensie de...handicap ? E ban cinstit !
gabitzza
Postat pe 19 Mai 2009 17:55
Pensie de intretinere,dar trebuia sa nu lucrezi ,dupa divort era si pe vremea lui ceasca,plus handicap,cred ca am lua mai mult ,ne da una singura sau de cite ori divortezi cite una ,de shocul e mare.
scrichy
Postat pe 19 Mai 2009 18:01
Ne, ca nu merge asa, ce treaba are cu faptul ca muncesc?

De handicap trebe, acolo, ca vorba aia, imi provoca niscaiva cavitati , in memoria afectiva..

gabitzza
Postat pe 19 Mai 2009 18:06
Eu am spus ca a existat asa ceva pe vremuri,cunosc o tipa care ea a platit exului pensie,iar el se ducea cu motocicleta si cu mindra in spate ,sa o ridice de la posta,pina l-a vazut cineva,a deschis iar proces,ca tipul zicea e cu capul dus rau,cu certificat in regula,dar ce cauta pe moto,nu avea voie sa conduca,basca carnet.
scrichy
Postat pe 19 Mai 2009 18:15
Eu vreau sa-i spun Miei ca intr-adevar nu are cum cineva sa ia decizii in locul tau, dar in locul lui sigur poate. Si daca el nu vrea sa te mai vada si nu mai vrea ca relatia sa mai continue, dupa parerea mea nu prea mai ai ce face. Nu fi iedera.
Micass
Postat pe 19 Mai 2009 21:28
oameni buni, ce este asta?
ce sa se termine? ce nu incepe?! sa fim seriosi.
eu recomand uitarea.
gianiblue
Postat pe 19 Mai 2009 22:32
hai ca eu am citit si iti pot raspunde...parerea mea????...e un mare timid sau un mare pampalau...ori una ori alta...pentru ca nu imi pot explica altfel faptul ca pe net v-ati inteles excelent si cand a fost vorba sa va intalniti, a dat-o in barci....ca sa nu mai spun de vizita la parintii tai....mi se pare putin cam aiurea sa aduci un baiat acasa la ai tai dupa nici 2 luni de vorbaraie mai mult pe net, mai ales ca ti-a dat nush' cate tzepe cu intalnirile....oricum, este un neserios, care te-a incantat cu vorbe dulci, care a sperat ca vei cadea in plasa lui si in patul lui....sincer????...nu merita....mai ales ca a trecut si printr-o casatorie esuata...a...app....de ce s-a despartit de aia?
tutankhamon
Postat pe 19 Mai 2009 22:50
scuze...nu prea am inteles...ce relatie?de 2 luni va stiti, dar din cate am inteles daca v-ati vazut de cateva ori, ba din intamplare, ba din initiativa ta...ma rog.zici, iar, cum ca sunteti niste oameni maturi si nu va puteti permite niste relatii pasagere, pentru ca aveti ceva experienta si ceva pretentii, da?corect...atunci, cum de te-ai agatat in asemenea masura de o "relatie" ce scartia de la inceput, astfel incat, acum in momentul despartirii sa uzi tastatura, incat "sa nu vezi literele"...e un pic prea mult, totusi pentru o persoana care pare a fi f cerebrala, cel putin asta denota postarile tale...nu are dreptul sa aleaga pentru amandoi?corect again...dar el a ales pentru el...si prin vorbe si prin fapte, atitudine...nu stiu cat conteaza ca a mai fost casatorit, ca tu ai studii superioare, iar el nu, nu despre asta este vorba...atata vreme cat el, poate, nu se simte bine sau in largul sau cu tine, sau atata vreme cat el a zis ca-i gata...poate nu esti pe lungimea lui de unda, poate nu te place suficient, poate simte ca nu poate simti ceva mai mult pentru tine...pentru ca altfel ar fi miscat intr-o directie, ceva, nu?cel putin asa ar fi fost logic...nu l-ar fi oprit nimic, avand in vedere ca a si avut timp sa se gandeasca la voi, avand in vedere ca au fost ceva mici "intreruperi"(ba o intalnire esuata, ba un apel respins) intre intalnirile voastre...nu stiu, o fi complicat, nu zic, dar pe el il vad destul de precis...de ce te agati de el, daca el e cumva "pronuntat" in legatura cu voi?...vorba, atitudinea, fapta... toate "vorbesc"...
mia79x
Postat pe 19 Mai 2009 23:11
hm...am si eu o curiozitate nevoie mare...nu cumva esti tip?zic si eu...iti spun dupa, de ce te-ntreb... poate de la sah mi se trage
mia79x
Postat pe 19 Mai 2009 23:39
De la: iasomia, la data 2009-05-19 16:19:57mda..

ani de zile am fost tipa aia de citea gandurile,ioi,am uitat cum o chema...


cumva consilier Deanna Troy?
tutankhamon
Postat pe 19 Mai 2009 23:41
De la: mielutza, la data 2009-05-19 16:33:15Mi-am amintit: Deanna Troi


na...ca raspunsashi tu....nu-i bai...sa vaza lumea ca am fost si eu startrekista...
tutankhamon
Postat pe 19 Mai 2009 23:42
buna dimineatza!
sunt pe aici!
m-am gandit bine!
cred ca tipul nu e de nivelul meu si s-a retsas.
analizand fiecare fapta, cred ca nu merita nimic.
se merita pe el si basta.
cica ea pleca serile de acasa, f des.
si d-aia s-au despartit.
apoi cu lunile fu plecata.
cred ca a merotat-o.
garbo001158
Postat pe 20 Mai 2009 08:46
draga, crezi orice.
garbo001158
Postat pe 20 Mai 2009 09:02
eu cred ca a luat decizia singur, pentru ca nu e capabil sa continuie relatia.asta in urma vizitei la parintii mei.
dar.... se putea discuta totusi.
adica a plecat, totul prea sa fie ok, apoi a doua zi, s-a sucit, ca gata.
garbo001158
Postat pe 20 Mai 2009 09:04
draga...eu nu cred nimic, eu doar intrebam(i know why)...
cat despre EL...te-ai gandit ca poate nu vrea sa mearga mai departe in relatie?...si nu ca nu ar fi capabil...
iubirea nu-i logica, matematica...eu-s frumoasa, desteapta, cu situatie...ce si-ar mai putea dori un el de la mine?poti sa ai toate astea, dar pentru un barbat poate sa nu insemne nimic, atata vreme cat nu esti "pe lungimea lui de unda", indiferent cate minusuri(logice pentru tine)are el, vezi, respectiv "handicapuri"...tot ce s-a dedus din partea lui, mai pe fata, mai pe dos era ca-i...gata...inainte de a fi-nceput ceva...
mia79x
Postat pe 20 Mai 2009 10:46
Fatuca!
Asta s-a speriat...
L-ai "luat" prea repede.
El probabil ca vroia de pe net una cu care sa-si faca de cap si atat. Si a dat peste o persoana prea serioasa pentru el.
Pe net nu gasesti decat neseriosi. Ce om normal cauta o relatie pe net?
Fetele sa spunem ca sunt mai naive... mai idealiste. Dar barbatii?
Numai cu gandul la imperechere fara obligatii!
Parerea ma!
picaturaderoua
Postat pe 20 Mai 2009 10:50
nu, la faptul ca nu vrea sa mearga mai departe in relatie nu m-am gandit.
si nu m-am gandit pentru ca pana acum a fost bine si deodata nu mai e bine.
de ce?
poate l-am speriat.
garbo001158
Postat pe 20 Mai 2009 10:51
ei, uite, gand la gand...
cred ca l-am speriat.
dar un lucru a fost clar pentru noi.
chiar daca ne-am cunoscut pe net, am stiut ce am vrut, amandoi.
iar cu neseriosii de pe net, ai si nu ai dreptate.
depinde doar de tine daca accepti neseriozitatea.
garbo001158
Postat pe 20 Mai 2009 10:54
si nu l-am luat deloc prea repede.
de comun acord am propus sa mergem intai la parintii mei si urma sa mergem la ai lui.
probail asta l-a speriat, ca urmeaza, urma sa ma duca la ai lui si cine stie ce descopeream acolo.
garbo001158
Postat pe 20 Mai 2009 11:00
L-ai speriat sigur!
Iar despre faptul ca ati stiut ce vreti de la inceput amandoi....mmm
Poate tu!
Dar el a avut numai impresia asta. Cand a fost pus in fata faptului a dat inapoi. Cred ca si-a dat seama ca de fapt nu stie ce vrea!
Il sperie seriozitatea relatiei. Implicarea, tot.
A dovedit-o si cand a fost vorba sa va intalniti. Cauta fel si fel de motive sa scape (casatoria lui anterioara).
picaturaderoua
Postat pe 20 Mai 2009 11:04
eu cred ca mai curand el...he,he,he...
zambil
Postat pe 20 Mai 2009 11:07
da.
asa este.
avand in vedere ca eu am acceptat ca a fost casatorit.
probabil ca m-am gandit eu mai serios la o relatie.
garbo001158
Postat pe 20 Mai 2009 11:08
el ....ce?
garbo001158
Postat pe 20 Mai 2009 11:08
Domnule Zamby!
Te referi la ce cred eu?
Mi-a trecut si mie prin cap!
picaturaderoua
Postat pe 20 Mai 2009 11:09
De la: zambil, la data 2009-05-20 11:07:19eu cred ca mai curand el...he,he,he...

asa ma gandeam si eu...good point!
mia79x
Postat pe 20 Mai 2009 11:11
hai ma pantofi roz, zi!
garbo001158
Postat pe 20 Mai 2009 11:14
pici...

eu m-am gandit la ce s-ar fi gandit el...
zambil
Postat pe 20 Mai 2009 11:14

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
sunt atat de singura 68 De la: GianySeo 20 Februarie 2015 15:09
prea gelos...sau...??? 66 De la: ladyDY 16 Martie 2010 19:39
Vreau sa fiu libera sa traiesc viata din nou asha cum faceam candva 90 De la: garbo171675 23 Septembrie 2012 20:24
Vine despartirea.. am o atitudine ok? 1 De la: Flatten 9 Octombrie 2018 10:15
promisiuni 16 De la: lady_corina 1 August 2009 22:57
Setari Cookie-uri