am facut bine???

De la: gabitzza, la data 2009-04-29 15:33:45 Cosmina, nici noi nu intelegem nimic fata!

E scris adanc!




gabi...mai adanc...nici nu cred ca se poate!!!
chestia e ca...am dat de apa si...tot nu vad esentialul...
da....mai sapam...poate...iese ceva!
ovidiu42
Postat pe 30 Aprilie 2009 11:39
De la: garbo001346, la data 2009-04-30 11:23:13multumesc pt raspuns.
ce pot sa spun acum este ca mama a spus ca va avea grija de mine , financiar , chiar daca multe prietene mau avertizat ca nu o sa fie vesnic si mult nu o sa ma poate duce in spate dar , pun in fata parinti si nu sotul


Dar sotul tau are ceva impotriva parintilor tai?
Te-ai certat cu sotul din cauza parintilor tai si ai simtit nevoia sa fii de partea lor?
Sau mama ta a simtit nevoia sa intervina pentru tine atunci cand nu era cazul?
Saracul om !!!! ( intre doua nu te ploua dar nici bine nu-ti e)
Sunt doua persoane intr-o relatie si consider ca, atunci cand aceasta legatura se scindeaza amandoi poarta o vina.( dar nu in tot deauna)
Tu cu ce crezi ca a gresit sotul tau?
Nu vrei sa faci nimic pentru a salva casnicia ta?
Nu stiu eu evit sa cred ca esti chiar asa deeeeeeeeeeee........... nu stiu ce sa zic.

Pe tine nu te doare ca-ti pierzi familia? ca copilasii tai vor proveni dintr-o familie distrusa? Faptul ca la varsta ta ( banuiesc ca ai o varsta totusi daca ai copii nu copil) ai ajuns sa te care mama ta in spate?
Eu cred ca nici pe mama ta nu o iubesti, cred ca te folosesti de ea si de sentimentele ei materne, pentru ca daca ai iubi-o nu ai pune-o sa treaca prin asa ceva.
Sincer cred ca te folosesti si de mama ta si, ca de cate ori sotul incerca sa comunice cu tine, fugeai repede la mama ta si ii povesteai exact ceea ce nu trebuia sa-i povestesti doar pentru a te da lovita si, in felul acesta ai determinat-o pe mama ta sa simta repulsie fata de sotul tau, pentru ca stiai ca ea asa o sa reactioneze si, asta pentru ca fugi de responsabilitatile unei casatorii. Ai descoperit tarziu ce inseamna o casatorie si nu sti cum sa pendulezi acum sa te scapi de tot ceea ce este greu.
Eu cred ca si mama ta si sotul tau si copii tai sunt victimele tale, de care te folosesti sa-ti fie bine.
Cat timp crezi ca o sa-ti mearga asa?
Ar trebui sa-ti pui niste semne alarmante de intrebare despre tine insuti. Parerea mea.
Dar daca si prietenele ti-au spus ca nu faci bine si banuiesc ca mai multa lume ti-a spus acelasi lucru inseamana ca esti incorigibila, stau si ma intreb de ce ai mai deschis topicul.
Pentru ca sa-ti linistesti propria constiinta?
Eu nu cred ca tu esti reala.
laura_laura
Postat pe 30 Aprilie 2009 12:47
De la: garbo001346, la data 2009-04-30 11:23:13multumesc pt raspuns.
ce pot sa spun acum este ca mama a spus ca va avea grija de mine , financiar , chiar daca multe prietene mau avertizat ca nu o sa fie vesnic si mult nu o sa ma poate duce in spate dar , pun in fata parinti si nu sotul

Fataaaaaaa!
Esti dusa cu creierii capului? Ce ai?
Esti "redusa" rau!
In primul rand nu iti cunosti interesul sub nici o forma.
Daca esti fata desteapta, ceea ce nu se vede..., poti face orice vrei tu, doar ca trebuie sa ii dai importanta cuvenita sotului.
Totusi.... El munceste si ... tu freci menta. Si pe deasupra mai ai impresia si ca te-ai desteptat.
Nu e absurd deloc. Arata ca ii pasa de ceea ce faci si cred ca ar fi fost de acord daca stiai sa pui problema.
Daar cred ca oricum imi bat capul degeaba cu tine.
Tine-ti barbatul bine si nu-l lasa ca e om de treaba. Cand ai sa fii mai "desteapta", o sa fie prea tarziu.
picaturaderoua
Postat pe 30 Aprilie 2009 13:48
Mama mea nu la dorit pe ex-sotul meu de la inceput , ea a incercat in urma cu 10 ani sa ne mai desparta o data spunind ca o duc rau cu el, stateam la un camin de nefamilisti el lucra eu nu , mai muncea si particular ca mecanic auto dar asa ii place mamei mele sa se bage in totul si sotului meu nu ii place su nu o accepta ca este prea inscoditoare
garbo001346
Postat pe 30 Aprilie 2009 14:33
Vrei sa-ti spun sincer ce gindesc???...mi-e mila de tine...Cauta un bun psiholog si fa ceva terapie de reabilitare a personalitatii...nu e tirziu.Sa te pregatesti de razboi crincen cu mama ta cre te va excomunica...dar fii pe pace,iti va fi alaturi sotul...el te intelege...bafta.
valentino
Postat pe 30 Aprilie 2009 14:43
am tot incercat sa ma abtin

ori e vrajeala toata povestea si in cazul asta, ne pierdem vremea, sau ne distram, dupa caz...
ori e pe bune, iar tu esti mult prea proasta ca sa-ti dai seama ca un astfel de "fraier" cum este ex-ul tau sot n-ai sa mai gasesti tu!!

adica el munceste, te intretine pe tine si copiii, iar tu n-ai nici macar bunul simt sa-i zici ce faci si cum ii cheltui banii?!
da de ce nu divortezi tu si stai singura cu ai tai copii, daca tot esti asa desteapta si capabila, de ce nu esti independenta si financiar, daca vrei toata libertatea?
deci, unde se gasesc fraieri din astia, ca eu inca nu-mi dau seama!?
zambila
Postat pe 30 Aprilie 2009 15:22
"Fraieri din astia"sunt o gramada.din pacate au parte de "libertine deastea"care-si bat joc de tot ce le inconjoara,inclusiv de proprii copii.ceea ce nu inteleg eu,este,cum mama dracu se pot privi in oglinda?Cu stima CATALIN.
roby_cado
Postat pe 30 Aprilie 2009 16:21
batman, batman

rodicaaaaaaaaaa, unde esti?

ce mai faci, irina? tot cu necazurile, tot? cum era? barbatii e niste bagabonti. nu le place o fata serioasa"
si_totusi
Postat pe 30 Aprilie 2009 16:32
Eu nu inteleg de ce tineti mortis s-o convingeti ca greseste? Nimeni nu poate fi convins de nimic daca nu vrea.

Cu-atat mai mult cu cat fata asta isi bate joc de un om. Ea crede ca e bine ce face pentru ca e sustinuta de maica-sa( bun argument nu?Gandit)

Deci,eu zic ca e corect sa se desparta de omul asta . Scapa si el de o pacoste iar ea va primi ce merita , fiidca ma indoiesc ca va fii placut s-o intretina maica-sa .
blanca
Postat pe 30 Aprilie 2009 16:35
De la: garbo001346, la data 2009-04-30 14:33:56Mama mea nu la dorit pe ex-sotul meu de la inceput , ea a incercat in urma cu 10 ani sa ne mai desparta o data spunind ca o duc rau cu el, stateam la un camin de nefamilisti el lucra eu nu , mai muncea si particular ca mecanic auto dar asa ii place mamei mele sa se bage in totul si sotului meu nu ii place su nu o accepta ca este prea inscoditoare


Mda..
Si daca mama ta este asa de iscoditoare, oare a cui o fi vina?
Oare nu tot a ta? pentru ca te duceai sa te plangi de toate cele?
E adevarat ca mama tot mama ramane, nu este vina ei, fiecare mama doreste ceea ce este mai bine pentru copilul ei.
Daca tu nu te plangeai mamei tale ca nu-ti este bine (si in ce masura nu-ti era bine? doar financiar? cand te-ai casatorit cu el nu ai vazut cum e?) eu sunt sigura ca nici mama ta nu mai intervenea intre voi.
In aproximativ 99,99% dintre cupluri exista probleme intre nurori si soacre si intre gineri si soacre.
Depinde de ceea ce tu-ti doresti, eu repet cred ca trebuie sa te maturizezi.
Esti la mijloc, e greu, nimeni nu te contrazice aici, dar depinde de tine sa sti sa-ti reglezi lucrurile pe-acolo.
Vorbeste cu sotul, cerei sa te inteleaga si sa nu mai loveasca in mama ta pentru ca automat loveste in tine, eu nu pot sa-ti pun cuvintele in gura, gandeste si tu putin cum ai putea sa calmezi apele.
Vorbeste si cu mama ta si spunei ca este sotul tau si ca vrei sa-ti salvezi casnicia.
Grow up!!.
laura_laura
Postat pe 30 Aprilie 2009 16:39
mai fratilor...da e grele rau...tata!!!!
eu credeam ca e asa...la shto`...da acu vaz ca...se duce de rapa specia...si...nimeni nu ia masuri!!!
pai...zau asa....e frumos asa?
ovidiu42
Postat pe 30 Aprilie 2009 18:24
De la: laura_laura, la data 2009-04-30 16:39:50
De la: garbo001346, la data 2009-04-30 14:33:56Mama mea nu la dorit pe ex-sotul meu de la inceput , ea a incercat in urma cu 10 ani sa ne mai desparta o data spunind ca o duc rau cu el, stateam la un camin de nefamilisti el lucra eu nu , mai muncea si particular ca mecanic auto dar asa ii place mamei mele sa se bage in totul si sotului meu nu ii place su nu o accepta ca este prea inscoditoare


Mda..
Si daca mama ta este asa de iscoditoare, oare a cui o fi vina?
Oare nu tot a ta? pentru ca te duceai sa te plangi de toate cele?
E adevarat ca mama tot mama ramane, nu este vina ei, fiecare mama doreste ceea ce este mai bine pentru copilul ei.
Daca tu nu te plangeai mamei tale ca nu-ti este bine (si in ce masura nu-ti era bine? doar financiar? cand te-ai casatorit cu el nu ai vazut cum e?) eu sunt sigura ca nici mama ta nu mai intervenea intre voi.
In aproximativ 99,99% dintre cupluri exista probleme intre nurori si soacre si intre gineri si soacre.
Depinde de ceea ce tu-ti doresti, eu repet cred ca trebuie sa te maturizezi.
Esti la mijloc, e greu, nimeni nu te contrazice aici, dar depinde de tine sa sti sa-ti reglezi lucrurile pe-acolo.
Vorbeste cu sotul, cerei sa te inteleaga si sa nu mai loveasca in mama ta pentru ca automat loveste in tine, eu nu pot sa-ti pun cuvintele in gura, gandeste si tu putin cum ai putea sa calmezi apele.
Vorbeste si cu mama ta si spunei ca este sotul tau si ca vrei sa-ti salvezi casnicia.
Grow up!!.
Hai ca esti draguta.care casnicie soro?nu vezi ca ea trambiteaza despre "ex-sotul"deja?gata.pa casnicie.daca a fost vreodata.probabil doar in capul dobitocului aluia,care se speteste prin lume ptr ea.eu cred ca ar trebui sa ne spuna si cum il cheama pe ala pe care il are pe aici.am eu un "feeling"asa.Cu stima CATALIN.
roby_cado
Postat pe 30 Aprilie 2009 19:11
Fratilor, nu va mai pierdeti vremea vinind fantome! E si topicul asta la fel ce cele deschise acum citeva zile .... si nu le mentionez ca cine e pe garbo tot timpul (asa ca mine ) stie despre ce vorbesc.

Eu dupa ce am citit prima pagina am crezut ca e tot aia cu barbatul american/homosexual.

Ma rog, povestea are alte picanterii dar initiatoare e sigur "sora" celeilalte.

Si ca raspuns pentru initiatoare: da draguta, ai facut foarte bine!!! Tine-o tot asa!
Aemulus
Postat pe 30 Aprilie 2009 19:24
Mica

astia incep sa ma plictiseasca nene, n-au pic de imaginatie!

rodicuta reloaded!
gabitzza
Postat pe 30 Aprilie 2009 19:29
mai...si cum...???????.........lasati fata...asa...fara raspuns?
ea saraca...de un` sa stie daca o fi facut bine?
ovidiu42
Postat pe 30 Aprilie 2009 19:34
Gabitzzo, ia sa deschidem noi neshte topice d'alea adevarate frate!

Da' sa fie de alea profunde, nu balarii cu barbati homo-sexuali sau homo-idioti.

Ce zici? Ne bagam?
Aemulus
Postat pe 30 Aprilie 2009 19:36
nu-i nimic, are si ea activitate `telectuala!!

Ne bagam Mica!
gabitzza
Postat pe 30 Aprilie 2009 19:36
A propos Gabitzzo, am facut pestele ala cu sos verde....Au mincat baietii tot iar eu ce sa-ti mai spun...de fapt mai am un pic , salvat doar pentru sufletelul meu cind nu sunt ei acasa
Aemulus
Postat pe 30 Aprilie 2009 19:38


gabitzza
Postat pe 30 Aprilie 2009 19:39
mica....oare tu ai facut bine ca...ispitesti lumea p`aci?
ia zi...nu mai lasi si tu...de la tine...pt sarmani care pohtesc asa?
iar ne ia tuta...ca am gasit topicuri sa socializam!!!
ovidiu42
Postat pe 30 Aprilie 2009 19:48
Pai Ovidiu, daca am pus deoparte de familia mea cum crezi ca am sa impart cu forumistii???
Adica e unele persoane taaare lacome si egoiste de nu impart nimic cu nimeni si aia sunt eu cind e vorba de peste!
Sa fie clar, nu dau din pastravul meu cu sos verde de menta nici sa ma omori.
Aemulus
Postat pe 30 Aprilie 2009 20:18
mai...atat de violent...nu-s yo!!!
ma bazez pe faptu` ca...stiu ca ai suflet mare...si...nu ma lasi tu asa!!!
ovidiu42
Postat pe 30 Aprilie 2009 21:00
Eu stiu ca vorba dulce mult aduce dar, nu stiu ce sa-ti zic...poate o bucatica mica de la coada????
Aemulus
Postat pe 30 Aprilie 2009 21:11
De la: micabis, la data 2009-04-30 21:11:40Eu stiu ca vorba dulce mult aduce dar, nu stiu ce sa-ti zic...poate o bucatica mica de la coada????
mda,e bine,ca pestele de la cap........
roby_cado
Postat pe 30 Aprilie 2009 23:32
"Hai ca esti draguta.care casnicie soro?nu vezi ca ea trambiteaza despre "ex-sotul"deja?gata.pa casnicie.daca a fost vreodata.probabil doar in capul dobitocului aluia,care se speteste prin lume ptr ea.eu cred ca ar trebui sa ne spuna si cum il cheama pe ala pe care il are pe aici.am eu un "feeling"asa.Cu stima CATALIN."

Orice e posibil, dar daca nu vrea sa se impace cu sotul, de ce a mai deschis topicul?
laura_laura
Postat pe 1 Mai 2009 11:31
De la: laura_laura, la data 2009-05-01 11:31:06"Hai ca esti draguta.care casnicie soro?nu vezi ca ea trambiteaza despre "ex-sotul"deja?gata.pa casnicie.daca a fost vreodata.probabil doar in capul dobitocului aluia,care se speteste prin lume ptr ea.eu cred ca ar trebui sa ne spuna si cum il cheama pe ala pe care il are pe aici.am eu un "feeling"asa.Cu stima CATALIN."

Orice e posibil, dar daca nu vrea sa se impace cu sotul, de ce a mai deschis topicul?


Poate are si ea o urma de constiinta de innecat . Voia sa-i spunem cat de rupta din soare e si ce bruta de barbat care n-o intelege are. .Parerea mea.
blanca
Postat pe 1 Mai 2009 13:52
Orice cheie bruta se modeleaza.
Ioana007
Postat pe 1 Mai 2009 14:35
De la: micabis, la data 2009-04-30 21:11:40Eu stiu ca vorba dulce mult aduce dar, nu stiu ce sa-ti zic...poate o bucatica mica de la coada????




eeeeeeeee........cand e vb de...coada...lumea se mai gandeste!!!
eu...nu!!!
deci...ori tot...ori.....
ovidiu42
Postat pe 1 Mai 2009 15:05
De la: ovidiu42, la data 2009-05-01 15:05:54
De la: micabis, la data 2009-04-30 21:11:40Eu stiu ca vorba dulce mult aduce dar, nu stiu ce sa-ti zic...poate o bucatica mica de la coada????




eeeeeeeee........cand e vb de...coada...lumea se mai gandeste!!!
eu...nu!!!
deci...ori tot...ori.....




ooops!!!!...cineva a redirectionat mesaju`!!!!!
ca eu...am scris...in alta parte!!!
ovidiu42
Postat pe 1 Mai 2009 15:09
daca doriti adresa de email alui v-o dau fara probleme

mark13_2003@yahoo.com
garbo001346
Postat pe 1 Mai 2009 17:59

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Comportamentul copiilor dupa divort 282 De la: garbo_405939 23 Septembrie 2014 09:07
am nevoie de pareri/sfaturi 11 De la: garbo_2702 11 Iunie 2012 16:08
Cine ne apara in trenuri,de vagabonzi,golani si tigani ????? 14 De la: garbo226933 27 Decembrie 2013 18:45
buna 14 De la: emma22 8 Iunie 2012 10:23
imi iubesc sotul,dar el nu ma crede 45 De la: garbo_405939 23 Septembrie 2014 09:06
Setari Cookie-uri