am facut bine???

Mai oameni buni !
Cosmina are foarte mult umor - n-ati inteles ???! Concentrati-va putin ,ce naiba !
blanca
Postat pe 29 Aprilie 2009 16:04
Dar cum, nu am fost destul de clara?

Irinuco, iar te tii de sotii fata? .

Ella34
Postat pe 29 Aprilie 2009 16:05
De la: garbo001346, la data 2009-04-29 16:02:34CE POVESTE ?' ISTORIA MEA'? DAR AM SPUS-O NU O DATA


Mai fata,daca toti astia,cARE NE HOLBAM P-ACI SI NU DAM DE EA,SINTEM PROSTI,MAI SCRIE-O ODATA ALTFEL NU-i dam de cap.
valentino
Postat pe 29 Aprilie 2009 16:05
De la: garbo001346, la data 2009-04-29 16:04:27SE SPUNE TOTUL LA MISTO IN LOC SA SPUNETI EXACT CE ESTE DE SPUS, AM FACUT bine sa nu


Ai facut foarte bine!!! Trebuia sa-i dai si doua dupa cap!!Nwemernicul...nu ii este lui rusine??? Bravo draga...da-mi voie sa-ti strang mana.

walkiria
Postat pe 29 Aprilie 2009 16:29
De cca 2 ani ex-sotul meu este in spania sofer tir, a plecat cu dorinta de a stringe banii pt apartamentul ANL care tot el la obtinut , la mobilat si cind a plecat nu mai raminea decit sa il achitam 45 mii de euro.
nu ma neglijat cu banii , lunar imi trimitea 800 euro , la copii pachete , telefoane noi , tot ce isi dorea copii le trimitea , asemeanea si mie la fel .
Eu sint o fire care nu imi place sa mi-se spuna ce sa fac , si aceasta perioada decind el e plecat imi da dea ff des telefoane si ma intreba ce fac , unde sint ce fac copii fapt care pe mine ma enerva ca eram nevoita sa ii dau raportul de tot ce faceam.
el imi reprosa ca intro familie trebuie sa existe drepturi si responsabilitati si eu nu am decit drepturi si ca el are numai responsabilitati in aceasta familie trimitind banii.
adevarul ca decind el trimite banii eu nu mai port ochelarii , port lentile de contact , am facut multe schimbarii care el nu le stie
Dar totul sa sfirsit cind el mi-a spus sa vin in concediu in spania la el , eu nu am vrut dar mama mea ma convins , ea are o influenta asupra mea , si am ajuns in spania cu indoiala.
AM fost ff sincera cu el , spunindu-i ca nu pot sta mult si trebuia sa ma intorc sa termin seralu , care la -m inceput in luna septembrie.
Atunci sa produs un cutremur intr noi el suparindu-se groaznic si acuzindu-ma ca nu ma-m sfatuit cu el atunci cind ma-m hotarit sa incep seralul mai ales ca costa 11 milioane pe an , si ca el afla dupa aproape un an,atunci si eu ma-m hotarit sa de despartim pt-.ca nu vreau sa mai fiu la mina lui sa-i spun tot ce vraeu sa fac , sa-mi scoata ochii pt tot ce face pt mine.
Mentionez ca nu am primit o palma in 13 ani de casnicie , nu e betiv, nu este afemeiat,doar ca este mai exigent si vrea sa fie primul care vrea sa afle tot ce se hoatarste in aceasta familie.
am facut greaseala sa-i spun mamei mele intimitatile mele petrecute cu el in prima nopate cind eu am venit in spania.
multe prietene ca acuza ca gresesc ca sint mindra,
si libertatea care mi-o doresc o sa ma coste scump mai tirziu , dar ma-m saturat sa-mi reproseze defectele si sa-mi spuna ce sa fac .
este un mic rezumat dar astept intrebari daca vceva este neclar
unde am gresit asta vreau sa stiu , ce este de facut??
multumesc

garbo001346
Postat pe 29 Aprilie 2009 16:31
Eeeee...retractez ce am spus!!!In cazul acesta esti tu de vina in totalitate.De fapt cred ca il tineai de fraier.Esti extrem de egoista...si tind sa cred ca dai dovada de multe altele.Asta in cazul in care povestea asta e adevarata.Mi-e greu sa cred ca daca tot ce ai scris e adevarat...mai intrebi si unde ai gresit.

Una este sa iubesti libertatea...si alta este sa cunosti limitele bunului simt.

Cred ca e mai bine sa ma opresc aici...
walkiria
Postat pe 29 Aprilie 2009 16:49
De la: walkiria, la data 2009-04-29 16:49:08Eeeee...retractez ce am spus!!!In cazul acesta esti tu de vina in totalitate.De fapt cred ca il tineai de fraier.Esti extrem de egoista...si tind sa cred ca dai dovada de multe altele.Asta in cazul in care povestea asta e adevarata.Mi-e greu sa cred ca daca tot ce ai scris e adevarat...mai intrebi si unde ai gresit.

Una este sa iubesti libertatea...si alta este sa cunosti limitele bunului simt.

Cred ca e mai bine sa ma opresc aici...


Si inca ceva...daca tu te desparti de el...cine te mai sponsorizeaza???Sau esti atat de infipta incat vei putea sa te intretii singura???Ca ma gandesc ca nu va fi atat de fraier sa te intretina in continuare....

Trezeste-te femeie!!!!Casnicia nu inseamna doar ca el sa aduca bani sa o duci bine!!!Inseamna mult mai mult,mai ales ca aveti si copii...
walkiria
Postat pe 29 Aprilie 2009 16:53
Sa le luam in ordine: de cind v-ati casatorit,sfatuitorul tau cel mai bun a fost sotul sau mama??? Au fost cazuri in care tu ai dat dovada de ceva slabiciuni sau el a fost neincrezator in capacitatile tale fara motiv??? Daca te pui in locul lui,tu cum ai reactiona in astfel de situatie??? Daca vei divorta,cine pierde cel mai mult,stii???: intai copiii,apoi tu(ca nu-ti mai poti realiza visurile)si cel mai putin el(e deja obisnuit sa se administreze singur).Sfatul meu e: convoaca-l la o discutie serioasa,sincera,fara orgolii,recunoaste-ti greseala(ca e evidenta),spune-i nevoile tale si puneti un nou inceput...poate nu e prea tirziu...DE nu,pregateste-te de urcus...Si un alt amanunt:de ce ex???
valentino
Postat pe 29 Aprilie 2009 17:05
mi-a spus ca in viitor o sa fac tot ce ii sta in putinta sa ma lase la batrinete fara copii sa ma faca sa simt si eu ce inseamna sa stai departe de copii de cei dragi ca ekl nu poate sa compenseze lipsa anilor care ii sacrifica afara ,eu tot ce imi spune le iau ca pe amenintari .
garbo001346
Postat pe 29 Aprilie 2009 17:05
Adevarul ca el a incercat ff des sa ma convinga ca gresesc, dar eu sint cea care nu vreau sa cedez .
nu pot sa uit ca nu era de acord cu ce spuneam eu
da mama este un pion care ma influenteaza si el spune ca o face negativ
o uraste ff mult pe mama pt-ca ea a mai incercat sa ne desparta o data
garbo001346
Postat pe 29 Aprilie 2009 17:12
de ce EX ? PT -CA PT MINE NU MAI EXISTA ATIT TIMP CIT NU ESTE DEACORD CU CE FAC EU , EXEMPLU , CA NU IAM SPUS DE SERAL DECIT DUPA APROAPE UN AN , SI CA IL FAC TIRZIU , CU MULTI BANI ,
SI I9NCA O TREABA CARE PT UNUIII ESTE OK DAR PT MINE ESTE FF GRAV , IN PRIMA NOAPTE IN SPANIA EL A INCERCAT SA FACEM SEX ANAL DAR SA ABANDONAT RAPID
garbo001346
Postat pe 29 Aprilie 2009 17:17
Destul de greu de inteles!!!!Mai ales ca exprimarea este cam incoerenta...si in plus nu se cunoaste situatia exacta!!!
Deci...prefer sa ma abtin!!!
Mult succes!!!
walkiria
Postat pe 29 Aprilie 2009 18:02
N-auzi ca n-a terminat seraulul?
Micass
Postat pe 29 Aprilie 2009 19:39
he, he, he !

asta-i fata /baiatul ce ne tot distreaza martea, la prag de noapte.cand scapa si el/ea de la munca. ca doar n-o scrie forsyte saga la berou.
sa zic fata de marti? sa zic baiatul de marti? nu cred. ma dau astia din libertatea pe mana mascatilor ca le-am furat brandul cu fata de la pagina 5
si_totusi
Postat pe 29 Aprilie 2009 19:59
unde mi-o fi topicul cela de scriitor compilator?
si_totusi
Postat pe 29 Aprilie 2009 20:01
Cred ca sotul tau are dreptate, pretinzi prea mult dar tu nu-ti asumi responsabilitatile in casnicia ta.
Maturizeazate si intreaba-ti mama, ce anume inseamna o casnicie.
Tu crezi ca viata este o joaca? la copii tai te-ai gandit?
Si nu te supara ca-ti spun dar este sotul tau, are dreptul sa stie ce faci, deciziile trebuie sa le luati amandoi.
Eu cred ca ar trebui sa stai cu el de vorba, sa-i explici ca vrei sa-ti termini o scoala si asa mai departe. Trebuia sa-l rogi sa te sustina, desi eu zic ca ar fi trebuit sa incerci sa-ti platesti scoala din banii tai, daca nu-ti place sa ti se spuna ce sa faci.
Grow up women!!!
Pana sa te casatoresti ai facut ce ai vrut, dar dupa casatorie trebuie sa faci ceea ce trebuie si le faci pentru ca-ti iubesti familia.( LA bine si la rau iti spune ceva?)
laura_laura
Postat pe 29 Aprilie 2009 20:41
De la: laura_laura, la data 2009-04-29 20:41:15Cred ca sotul tau are dreptate, pretinzi prea mult dar tu nu-ti asumi responsabilitatile in casnicia ta.
Maturizeazate si intreaba-ti mama, ce anume inseamna o casnicie.
Tu crezi ca viata este o joaca? la copii tai te-ai gandit?
Si nu te supara ca-ti spun dar este sotul tau, are dreptul sa stie ce faci, deciziile trebuie sa le luati amandoi.
Eu cred ca ar trebui sa stai cu el de vorba, sa-i explici ca vrei sa-ti termini o scoala si asa mai departe. Trebuia sa-l rogi sa te sustina, desi eu zic ca ar fi trebuit sa incerci sa-ti platesti scoala din banii tai, daca nu-ti place sa ti se spuna ce sa faci.
Grow up women!!!
Pana sa te casatoresti ai facut ce ai vrut, dar dupa casatorie trebuie sa faci ceea ce trebuie si le faci pentru ca-ti iubesti familia.( LA bine si la rau iti spune ceva?)
dupa "LA BINE"s-a intrerupt banda.n-are nici o vina saracuta,n-a stiut ca urma "SI LA RAU".mda,auzi tupeu pe om,s-o intrebe ce face...asa...cand vrea el.hmm.cum l-ai suportat mai fetita atatia ani?obraznicul... .Cu stima CATALIN.
roby_cado
Postat pe 29 Aprilie 2009 21:14
mai cata,asta-i topic scris la misto cineva se distreaza si se disreaza bine scriind ineptii si asteptand reactii
si_totusi
Postat pe 29 Aprilie 2009 21:16
Totusico , am vazut in trecere ceva cu Spania!
Io zic ca fata asta te plagiaza.
blanca
Postat pe 29 Aprilie 2009 21:46
asa zic si eu.
si_totusi
Postat pe 29 Aprilie 2009 21:48
De la: si_totusi, la data 2009-04-29 21:16:58mai cata,asta-i topic scris la misto cineva se distreaza si se disreaza bine scriind ineptii si asteptand reactii
roby_cado
Postat pe 29 Aprilie 2009 21:51
De la: roby_cado, la data 2009-04-29 21:51:09
De la: si_totusi, la data 2009-04-29 21:16:58mai cata,asta-i topic scris la misto cineva se distreaza si se disreaza bine scriind ineptii si asteptand reactii
foarte posibil,dar si daca e pe bune......,te doare mintea.stiu ca e greu de crezut asa ceva,dar nu imposibil.crede-ma pe cuvant.Cu stima CATALIN.
roby_cado
Postat pe 29 Aprilie 2009 21:53
io...m-am tot gandit in seara asta...cum ar putea povestea asta sa fie adevarata.Sa vina cineva cu asemenea ineptii...si sa mai si intrebe daca a facut bine...

Maii....a innebunit lumea asta cu totul!!!!!!!!!
walkiria
Postat pe 29 Aprilie 2009 22:47
De la: garbo001346, la data 2009-04-29 17:17:28 de ce EX ? PT -CA PT MINE NU MAI EXISTA ATIT TIMP CIT NU ESTE DEACORD CU CE FAC EU , EXEMPLU , CA NU IAM SPUS DE SERAL DECIT DUPA APROAPE UN AN , SI CA IL FAC TIRZIU , CU MULTI BANI ,
SI I9NCA O TREABA CARE PT UNUIII ESTE OK DAR PT MINE ESTE FF GRAV , IN PRIMA NOAPTE IN SPANIA EL A INCERCAT SA FACEM SEX ANAL DAR SA ABANDONAT RAPID


In ciuda atmosferei de pe topic,eu te voi considera in serios:Tu esti sigura ca e bun procedeul tau cind faci lucruri pe ascunsa???,esti sigura ca mama ta vrea binele casniciei voastre,sau doar al tau,considerindu-te inca copila ei(si la propriu si la figurat)???.Apoi cit priveste sexul anal...e normal ca in intimitatea cuplului sa se incerce toate fanteziile.A te impotrivi in baza unor idei preconcepute,nu face decit daune creind o distanta mai mare decit era...nu ar fi mai intelept sa discuti cu calm,sincer...Cred ca din 100 cupluri,85 au facut aceasta proba,de practicat nu cred sa fie 2...Si mai cred ceva:esti acum infierbintata,dar imi pri cam egoista...
valentino
Postat pe 29 Aprilie 2009 22:59
Ia uite cu ce ii da dreptate barbatului: cu sexul anal. Asta da motiv de despartire.
Micass
Postat pe 30 Aprilie 2009 06:41
fetele, mi-ati luat-o inainte!!
ieri, cand m-am uitat pe topicul asta nu era decat intrebarea, si m-am gandit, sa-i raspund, sa nu-i raspund??!

vad ca s-a lamurit treaba intre timp!! multa lume pe planeta asta...
zambila
Postat pe 30 Aprilie 2009 09:20
el imi reprosa ca intro familie trebuie sa existe drepturi si responsabilitati si eu nu am decit drepturi si ca el are numai responsabilitati in aceasta familie trimitind banii.

scumpa mea....si copii pe care ii ai cu el la ce categorie intra??? drepturi sau responsabilitati?????din cate stiu eu, o femeie cand se apuca de facut prunci, are si responsabilitatea de a-i creste si educa.....io una asa stiu....tu ce parere ai????

oricum, topicul e clar la shto....
tutankhamon
Postat pe 30 Aprilie 2009 09:59
fetelor,voi chiar credeti ca prostia impinsa la extrem ,este "la misto" ???
eu sincer ,nu cred.

mai ...1346 ...sau cum te-o chema ...crezi ca daca ai deschis topicul asta ,ai sanse sa-ti activezi neuronul ???
am mari indoieli ca o vei face , dar hai totusi sa-ti raspund :
"esti cu capul fataaa !!!!"

normal ca sotul tau are dreptate, iar tu nu meriti un sot alaturi,care sa aiba grija de tine ...
dar poate ca nici nu-ti trebuie ,doar o ai pe mama !!!
si daca ma limitez numai la lucrurile materiale pe care le-ai enumerat, te intreb:
fara el, ai fi avut o casa? lentile de contact si cursuri la seral ??

nu pricepi?

atunci raspunde la asta : tie ti-ar fi placut ca el sa plece in spania ,fara sa discute si cu tine?
sa-ti fi spus ...dupa un an ...asa cum ai facut tu ...

oricum ,am sentimentul ca vorbesc singura asa ca, ma opresc.
rasarit
Postat pe 30 Aprilie 2009 10:26
multumesc pt raspuns.
ce pot sa spun acum este ca mama a spus ca va avea grija de mine , financiar , chiar daca multe prietene mau avertizat ca nu o sa fie vesnic si mult nu o sa ma poate duce in spate dar , pun in fata parinti si nu sotul
garbo001346
Postat pe 30 Aprilie 2009 11:23
dar tu numai la chestiile materiale te gandesti??
dar ce zici de faptul ca pierzi o familie?
ca ai tai copii vor creste fara tata?

sa arunci la gunoi barbatul cu care te-ai casatorit,pt ca vrea sa stie ce faci ????? si crezi ca vei intalni un altul ...care sa nu te intrebe? care sa-ti iubeasca si copii???
oricum ...de iubire daca ai auzit ...nu te mai intreb !
rasarit
Postat pe 30 Aprilie 2009 11:30

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
divort 17 De la: garbo_407430 17 Decembrie 2014 19:48
despre femei 10 De la: garbo_471643 26 Iulie 2017 17:27
As vrea sa divortez dar... 5 De la: 13 Noiembrie 2018 12:25
cum e mai bine, casatorit sau...pacsat? 81 De la: yanyacharberet 13 Septembrie 2009 13:15
vreau sa fiu libera 205 De la: delada 10 Ianuarie 2016 18:31
Setari Cookie-uri