PENTRU OMUL DIN TINE !

De la: irina31, la data 2009-11-14 22:13:39mie mi se pare ca numele de alexandra este frumos.....Este un nume deosebit pe care nu il intalnesti pe toate drumurile,


Uite, nene... mai e si narcisista!

irino-alehandro, tu nu stii, fetita, ca mandria e mare pacat?
garbo_C
Postat pe 14 Noiembrie 2009 22:16
ioi doamne....poate cucuiele....ca e impanzit forumul de idurile ei false....pe doua dintre ele s-o dat de gol, ca o semnat ....
tutankhamon
Postat pe 14 Noiembrie 2009 22:18
sister, se presupune ca eu sunt in silentio stampa... am eu motivele mele pentru asta.
dar uneori parca merita sa incercam sa mai culturalizam masele ignorante... ce zici?

in alta ordine de idei: momentan sunt in Bucovina, Aveti idee ce frumoasa e Suceava in anotimpul asta?
ready_vivus
Postat pe 14 Noiembrie 2009 22:21
De la: Celleste, la data 2009-11-14 22:16:02
De la: irina31, la data 2009-11-14 22:13:39mie mi se pare ca numele de alexandra este frumos.....Este un nume deosebit pe care nu il intalnesti pe toate drumurile,


Uite, nene... mai e si narcisista!

irino-alehandro, tu nu stii, fetita, ca mandria e mare pacat?
dar cine este mandru? eu i-am facut un compliment la alexandra ca numele ei este dragut.....Eu nu sunt mandra,,eu ii multumesc la Dumnezeu ca ma ajuta sa inteleg multe lucruri,pe care singura sincer nu as fii reusit...Asa ca nu am de ce sa fiu mandra....
irina31
Postat pe 14 Noiembrie 2009 22:26
mandra nu am de ce sa fiu,pt ca datorita lui Dumnezeu gandesc asa...Pt ca eu stiu ca fara Dumnezeu nu as reusi prea mult...Asa ca nu am de ce sa fiu mandra de mine,,ci ii multumesc la Dumnezeu si ii sunt recunoascatoare......
irina31
Postat pe 14 Noiembrie 2009 22:28
omul fara Dumnezeu nu reuseste prea multe...Asa ca de asta se spune ca mandria este un pacat...Ca omul nu are dreptul sa se simta mandru de el,pt ca Dumnezeu a facut ca acel om sa se destepte...Asa ca omul nu are de ce sa se simta mandru de el,,,ci sa simta recunostinta fata de Dumnezeu si sa fie constient ca daca nu era Dumnezeu omul nu ar fii fost in stare sa se descurce singur...De asta nu consider ca este dreptul meu ca sa fiu mandra,pt ca nu am nici de ce sa fiu.....Eu ma consider la fel ca ceilalti,,,numai ca eu sunt mai harnica si perseverenta
irina31
Postat pe 14 Noiembrie 2009 22:37
ready...da o fuga radauti-putna......si ia-ti aparatul foto cu tine....merita....
tutankhamon
Postat pe 14 Noiembrie 2009 22:38
he he he... Tuth, nu-mi zi mie de locurile in care am copilarit eu. dupa ce fac pozele, va postez si voua.
ready_vivus
Postat pe 14 Noiembrie 2009 22:40
Acolo unde nu se afla Dumnezeu, unde oamenii nu au in fata ochilor pe Dumnezeu, unde nu se cauta spre Dumnezeu, acolo nu este altceva decat aflarea dracilor, acolo este rautatea draceasca si viata porceasca; acolo oamenii nu sunt ca oamenii, ci asemenea dracilor si porcilor indraciti cufundati in adancurile pieirii.....
irina31
Postat pe 14 Noiembrie 2009 22:41
Pentru omul din mine?

In nici un caz, asa ceva...
panty_C
Postat pe 14 Noiembrie 2009 22:42
ready si tuuuuu?????parintele econom de manastirea putna era unchiul meu....s-o stins saracul anul asta in 2 ianuarie....
tutankhamon
Postat pe 14 Noiembrie 2009 22:42
De la: allexanndrra, la data 2009-11-14 16:14:19
De la: si_totusi, la data 2009-11-14 08:27:35bre alexandro, citeste atent si incearca sa gandesti, daca nu-ti cer un efort prea mare.
ma refeream la postarea irinei .

daca, cu ea, mai conversez asa macar de amorul artei, in ce te priveste pe matale , nu-ti dau nici o atentie. asta pentru ca, nu agreez prostia si lipsa de bun simt .

lasa-te de pus etichete si de facut caracterizari !
.



cu nimeni sa nu iti permiti sa spui ca vb doar de amorul artei.asta inseamna ca dezapreciezi interlocutorul.nimeni nu e mai presus ca celalat.fiecare are capacitatea de a fi perfect daca doreste.pt ca ca facem parte dintr-un intreg perfect.unul fara celalt nu putem exista.ca unul se straduieste mai mult ca celalalt,asta este nota bene pt el..atunci cand in loc sa vb ca un om civilizat,vb tendentios,primesti ce oferi.fapta si rasplata cauza si efect.Alexa



NOTA BENE :

ramane cum am stabilit, in privinta posibilitatilor tale intelectuale. nu poti mai mult.

si da. nu aperciez oamenii care nu gandesc. ai ceva de comentat?

in ce ma priveste, nu-mi duce grija. ar fi o jignire sa ma apreciezi tu. ma intereseaza undeva si anume in cot, ce primesc din parte ta, ce fapta si rasplata imi pregatesti .

nu te hazarda in a sari la gatul meu, ca nu te vad bine. am tacut cand a dat tuth cu tine de pamant, considerand ca ti-a aratat unde ti-i locul. se vede ca esti masochista si vrei scaltoalce in toata regula. daca asta ti-i dorinta, sunt dispusa sa ti-o implinesc .te-as sfatui totusi, sa lasi ciocul mic si sa-ti vezi lungul nasului
si_totusi
Postat pe 15 Noiembrie 2009 02:18
Sincer eu nu pot sa ii inteleg pe romani,ca nu le place ca sa se vorbeasca pe fata de lucruri sincere......Poate este si egoismul si rautatatea pt ca nu le pasa la unul de altul....Pe romani ii unesc doar rautatile,,,dar ei nu se ajuta intre ei......
irina31
Postat pe 15 Noiembrie 2009 15:14
Am fost la biserica si preotul a vorbit despre lucruri foarte frumoase......A zis ca noi oamenii suntem diferiti,,,de asta trebuie sa invatam sa ne suportam si sa ne acceptam unii pe altii...Dar oamenii trebuie sa aiba respectul unul fata de celalalt,sa fie corecti unul cu altul.....Pt ca noi oamenii putem avea persoanalitati diferite,,de asta prin comunicare ne putem intelege unii cu altiii.......Ca doar asa poate exista pace intre oameni......
irina31
Postat pe 15 Noiembrie 2009 15:32
trebuie noi ,,femeile,, sa profitam. toti barb.sunt mari ticalosi ,,
garbo074214
Postat pe 28 Noiembrie 2009 15:14
a profita de cineva e pacat...
De ce trebe sa profiti esti handicapata nu poti sa te intretii singura
lala_cri
Postat pe 28 Noiembrie 2009 15:17
Pffff....exprimarea este fff urata ..puteai foarte simplu sa folosesti niste termeni adecvati si cu siguranta era mai bn si lista ar fi fost completata de multi dintre cei care iti citesc mesajul! Trecand peste acest fapt, trebuie sa ii ajutam pe acei copii, care din pakte sunt supusi la lucruri oribile, cand ei ar trebui ocrotiti si iubiti, iar lucrul asta nu se intampal numai in Romania. Cred ca peste tot sunt astfel de copii obligati d parinti sa faca aceste lucruri .Aveti grija d copiii vostri si nu lasati sa se intample asta!! Ocrotiti-va copiii!!!!!!!! Cred k e cel mai frumos lucru pe are o mama poate sa-l faca, adik niste parinti pentru ca ambii trebuie s s ocupe de el , de educatia lui :)!!!
claudiata
Postat pe 30 Noiembrie 2009 22:47
...Nu stiu care este cheia succesului, dar stiu precis care este cheia esecurilor:
incercarea de a face pe placul tuturor.

Nu te compromite! Nu te ai decat pe tine.
......
sophia1971
Postat pe 8 Ianuarie 2010 18:41
De la: sophia, la data 2010-01-08 18:41:13 ...Idealurile sunt ca stelele: s-ar putea sa nu le atingem,
dar ne pot calauzi in viata.Esti inteligent daca nu crezi decat jumatate din ceea ce auzi;
esti intelept daca sti care jumatate!Succesul nu este niciodata final, iar infrangerea nu este niciodata fatala;
ceea ce ramane in ultima instanta este curajul . Poti pierde banii - e rau. Poti pierde un prieten - e si mai rau.
Dar daca ti-ai pierdut curajul si speranta - ai pierdut aproape totul...[........
sophia1971
Postat pe 8 Ianuarie 2010 18:42
De la: sophia, la data 2010-01-08 18:41:13 ...Idealurile sunt ca stelele: s-ar putea sa nu le atingem,
dar ne pot calauzi in viata.Esti inteligent daca nu crezi decat jumatate din ceea ce auzi;
esti intelept daca sti care jumatate!Succesul nu este niciodata final, iar infrangerea nu este niciodata fatala;
ceea ce ramane in ultima instanta este curajul . Poti pierde banii - e rau. Poti pierde un prieten - e si mai rau.
Dar daca ti-ai pierdut curajul si speranta - ai pierdut aproape totul.......................................


.....Infrangerea nu este decat a celor care o accepta!!!.....
sophia1971
Postat pe 8 Ianuarie 2010 18:43
oh da...
Anouk
Postat pe 8 Ianuarie 2010 18:44
daca e vorba de sex oral mai indicat e sa anunti autoritatile, un parinte nu poate molesta si abuza de copilul lui, fara sa plateasca. Exista protectia copilului si legi in tara noastra.
cercelmarilena
Postat pe 14 Ianuarie 2010 16:18
corect, marleno... sa stie toata lumea... altceva era daca era anal, ala mai treaca-mearga...
zambil
Postat pe 14 Ianuarie 2010 16:21
iasomia
Postat pe 14 Ianuarie 2010 16:24
http://www.ancaciobanu.ro/
ancasobo
Postat pe 29 Ianuarie 2010 12:29
http://www.ancaciobanu.ro/
ancasobo
Postat pe 29 Ianuarie 2010 12:30
De la: irina31, la data 2009-11-14 14:59:52O, cat de mare este raul de a nu avea in fata ochilor tai pe Dumnezeu!

A plecat oarecand fiul risipitor de la tatal sau, s-a ascuns departe de ochii lui si unde a ajuns? La porci: pastea porcii si se hranea cu mancarea lor, dorind sa se sature cu roscovele din care mancau porcii (Luca 15, 11-32). Cand omul incepe sa se indeparteze de Dumnezeu prin faptele sale rele, cand isi va departa mintea de la sederea de fata a lui Dumnezeu, va incepe sa pribegeasca departe de El, pe taram pacatos, va incepe sa capete obicei porcesc si nume desfranat. Atunci, un asemenea om nu este altceva decat un porc ce se tavaleste in mlastina imputita a faptelor spurcate, porc indracit ce merge de buna voie spre pieire vesnica, si astfel se prapadeste.


Oleu, oleu , fetito, nu ti-e rau , cumva? ce-ai tu?
liaiedera
Postat pe 5 Aprilie 2010 19:27
De la: cercelmarilena, la data 2010-01-14 16:18:29daca e vorba de sex oral mai indicat e sa anunti autoritatile, un parinte nu poate molesta si abuza de copilul lui, fara sa plateasca. Exista protectia copilului si legi in tara noastra.


,,daca e vorba de sex oral"... dar de era sex normal ?
liaiedera
Postat pe 5 Aprilie 2010 19:39

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
concurs foto copii 1 De la: i_love_lexa 24 Februarie 2009 19:42
Ce trebuie sa faca un om ca sa devina mai bun? 15 De la: yanyacharberet 16 Noiembrie 2009 20:26
Maternitatea Isis Constanta 2 De la: ramona_79 18 Octombrie 2011 10:13
LAPTIC 4 De la: Alexandra_Dinu_1 23 Decembrie 2013 19:20
Esti mamica si ai nevoie de un ban in plus? 8 De la: lilicrst 16 Aprilie 2012 20:25
Setari Cookie-uri