PENTRU OMUL DIN TINE !

“....m-a pus tata sa-i s............... , dupa aceasta ma trimitea sa ma spal pe dinti, in gura si pe maini”. “Faceam asta pina curgea ceva alb...” daca cuvintele de mai sus v;au scarbit,revoltat,repugnat si va simtiti neputinciosi,va rog sa semnati petitia online,nu va ganditi ca oricum nu se v'a intampla nimic,rupeti'va o pauza de tigara,cafea,mai stiu eu ce si semnati'o ! Un vot,unul singur poate face diferenta ! E nevoie de 250.000 de mii. Semnati'o si dati'o la randul vostru mai departe. Sa vada cei din Comisia pentur Coduri ca romaniilor le pasa,le pasa de copiii Romaniei!!!

http://www.petitieonline.ro/petitie-p42643046.html
neea
Postat pe 26 Aprilie 2009 16:22
poate ne explici si in ce consta petitia...dar cu cvintele tale...te rugam...
tutankhamon
Postat pe 26 Aprilie 2009 16:26
Eu am semnat!
Intrati pe www.petirieonline.ro si de acolo pe topicul:"Noi spunem NU abuzului sexual fata de minori!"
Aemulus
Postat pe 27 Aprilie 2009 07:01
despre proiectul noului Cod Penal in care incestul este scos,abuzurile impotriva minorilor sunt superficial tratate,despre nonpedepsele aplicate criminalilor care le savarsesc,mai e necesar sa pierd timpul cu si cu alte explicatii sau ati inteles pana acum? si mesajul de mai sus e gandit si scris de mine 100%,si cred ca e destul de relevant pentru a semna petitia;cred ca am spus cam tot cu asta si fara suparare dar nu vreau si nici nu pot sa imi pierd timpul cu zeci de explicatii,in loc sa fac petitia/cauza cunoscuta si in felul asta sa se adune cat mai multe semnaturi. Multumesc frumos celor ce au semnat !!
neea
Postat pe 27 Aprilie 2009 22:15
Da, cunosc stirea, mi-a revenit acum catava vreme, de la un respectabil cabinet de psihoterapie. E de fapt mai lunga, te cuprinde indignarea. citind intreaga confesiune a copilului in terapie...De fapt e o intreaga campanie in sensul acesta.

Cutremurator..
gabitzza
Postat pe 27 Aprilie 2009 23:55
am semnat si eu:P http://www.garbo.ro/comunitate/forum/post_reply/5362.html#
secret_x
Postat pe 4 August 2009 19:50
COPILUL ..cel pe care il avem fiecare in noi ,trebuie iubit , aparat si protejat , pt monstrii care vor sa desfiinteze ce este mai pur in societate ar trebui sa fie date LEGI DRASTICE , EXEMPLARE...dar chiar asa cei care au instrumentele necesare , chiar nu fac NIMIK ? dar vedeti voi , acesta este un exemplu cutremurator..insa din ce in ce ne confruntam cu situatii penibile si in alte planuri ..copii abuzati in fel si chip ,batrini molestatii si batjocoriti.pina si noi nu mai suntem siguri in propriile locuinte...
LILO
Postat pe 5 August 2009 10:51
De la: Aemulus, la data 2009-04-27 07:01:36Eu am semnat!
Intrati pe www.petirieonline.ro si de acolo pe topicul:"Noi spunem NU abuzului sexual fata de minori!"

BANUIESC EU CA ACEST SITE, PE CARE IL MENTIONEZI, ARE SI UN "FORUM" DE DISCUTII IN TEMA ! ACOLO SOLICITA SEMNATURI CONTRA ABUZURILOR DE TOT FELUL, MAI ALES ASUPRA COPIILOR !
INITIATOAREA ACESTUI SUBIECT PUTEA FOARTE BINE SA MENTIONEZE DOAR CA "A FOST ABUZATA" DE PROPRIUL PARINTE SI LUMEA STIA DESPRE CE ESTE VORBA, DE CAND SE TOT DISCUTA IN ROMANIA DESPRE ACEST GEN DE ABUZURI ! FARA AMANUNTE SORDIDE, CARE, DEPARTE DE A STARNI MILA, ARUNCA O LUMINA URATA SI ASUPRA "POVESTITOAREI" !
EU NU VOI SEMNA ACEASTA PETITIE, CONSIDERAND SOLICITAREA, DAR,MAI ALES - ASA CUM SPUNEAM MAI SUS - EXPUNEREA ACESTUI SUBIECT PE UN FORUM AL UNEI REVISTE PENTRU FEMEI CE SE PRETINDE A FI ..."NEPARTIZAN" IN NICI UN DOMENIU, INOPORTUNA !

CHIAR NU MAI AVETI TEME DE DISCUTIE IN LIMITA DECENTEI ?!
IOANA_DRAGAN
Postat pe 27 August 2009 15:17
Ce este deplasat in solicitarea de mai sus ? Daca mai puteti face ceva in tara asta, de ce nu faceti?

Este revoltator si periculos tot ce se intampla, in general! Si riscant, deopotriva. Poti fi o victima in orice moment, asta e Romania !

Ce credeti despre faptul ca un avocat (si nu orice avocat) isi mentine o ipoteca asupra locuintei tocmai pentru a nu fi victima excrocilor de imobile? Ireal, dar adevarat!

Ce spuneti despre politistii care bat pe strada un sofer (pana i-au fracturat un picior) pentru ca a parcat pe trecerea de pietoni?
amalex
Postat pe 27 August 2009 16:47
De la: amalex, la data 2009-08-27 16:47:34Ce este deplasat in solicitarea de mai sus ? Daca mai puteti face ceva in tara asta, de ce nu faceti?

Este revoltator si periculos tot ce se intampla, in general! Si riscant, deopotriva. Poti fi o victima in orice moment, asta e Romania !

Ce credeti despre faptul ca un avocat (si nu orice avocat) isi mentine o ipoteca asupra locuintei tocmai pentru a nu fi victima excrocilor de imobile? Ireal, dar adevarat!

Ce spuneti despre politistii care bat pe strada un sofer (pana i-au fracturat un picior) pentru ca a parcat pe trecerea de pietoni?
...............

....... COPILUL .....cel pe care il avem fiecare in noi ,trebuie iubit , aparat si protejat , pt monstrii care vor sa desfiinteze ce este mai pur in societate ar trebui sa fie date LEGI DRASTICE SI CHIAR, REINTRODUSA IN CODUL PENAL -PEDEAPSA CU M O A R T E A..............
sophia1971
Postat pe 16 Septembrie 2009 14:03
De la: neea, la data 2009-04-26 16:22:48“....m-a pus tata sa-i s............... , dupa aceasta ma trimitea sa ma spal pe dinti, in gura si pe maini”. “Faceam asta pina curgea ceva alb...” daca cuvintele de mai sus v;au scarbit,revoltat,repugnat si va simtiti neputinciosi,va rog sa semnati petitia online,nu va ganditi ca oricum nu se v'a intampla nimic,rupeti'va o pauza de tigara,cafea,mai stiu eu ce si semnati'o ! Un vot,unul singur poate face diferenta ! E nevoie de 250.000 de mii. Semnati'o si dati'o la randul vostru mai departe. Sa vada cei din Comisia pentur Coduri ca romaniilor le pasa,le pasa de copiii Romaniei!!!

http://www.petitieonline.ro/petitie-p42643046.html
ellpidda
Postat pe 30 Octombrie 2009 10:47
De la: neea, la data 2009-04-26 16:22:48“....m-a pus tata sa-i s............... , dupa aceasta ma trimitea sa ma spal pe dinti, in gura si pe maini”. “Faceam asta pina curgea ceva alb...” daca cuvintele de mai sus v;au scarbit,revoltat,repugnat si va simtiti neputinciosi,va rog sa semnati petitia online,nu va ganditi ca oricum nu se v'a intampla nimic,rupeti'va o pauza de tigara,cafea,mai stiu eu ce si semnati'o ! Un vot,unul singur poate face diferenta ! E nevoie de 250.000 de mii. Semnati'o si dati'o la randul vostru mai departe. Sa vada cei din Comisia pentur Coduri ca romaniilor le pasa,le pasa de copiii Romaniei!!!

http://www.petitieonline.ro/petitie-p42643046.html




am intrat pe petitieonline.ro si am votat,pt ca imi pasa.este un site serios cu legi ,drepturile omului ,aspecte oripilante,care se intampla din nepasarea noastra.consideram ca ceea ce li se intampla altora e scarbos,ca acest subiect nu e destul de interesant.asa suntem noi romanii,pana nu o patim personal nu ne pasa nu ne implicam ca nu e copilul nostru.noi romanii suntem lasi,nu suntem cu o civilizatie evoluata,inca traim in trecutul negru.si copii nostrii striga ca sunt supusi latot felul de atrocitati.dar mentalitatea noastra redusa si neschimbatoare,ramane surda.daca vedem la altii nu ne pasa.pana nu ni se intampla noua nu ne intereseaza.imi este mila de acesti ,maturi care traiesc numai pt a manca.noi suntem fasole si carnati ,bere si petreceri.priviti spre americani stimati romani,sau spre alte tari civilizate si treziti-va larealitate!!Alexandra
allexanndrra
Postat pe 13 Noiembrie 2009 17:40
sophia,sunt de acord cu tine,dar maiintai sa ii peepsim pe parintii carora nu le pasa ce se intampla cu copii lor.nu vezi ce spune o alta cititoare de revista de femei,ca 'e scarbos'subiectul.daca o trimiteai la o petrecere gratis a revistei,era mai receptiva.asa ca daca parintilor nu le pasa,de ce le-ar pasa celor care fac asemenea atrocitati/deci care trebuie omorati primii/natia noastra e ultima ca intelect ,asa e considerata din cauza nepasarii si neimplicarii noastre,in social.auzi sa spuna mai clar desprece e vb/cata nemernicie,daca erau copii lor mai vb asa.lasitatearomanilor se hraneste numai cu carnati ,fasole si petreceri gratuite.e groaznic!Alexa
allexanndrra
Postat pe 13 Noiembrie 2009 17:55
bre aleho,de ce bagi tu tot timpul pe toata lumea in aceeasi oala??
io bag seama ca tu esti suparata pe toata omenirea...crezi cumva ca detii adevarul suprem sau te crezi cumva cea mai"pasatoare" dintre pamanteni??
de unde sti tu cine suntem noi,ce facem in viata noastra sau cat ne pasa si cat nu??
asta ca tot vorbeai de argumentarea afirmatiilor...
eladaela
Postat pe 13 Noiembrie 2009 19:02
De la: allexanndrra, la data 2009-11-13 17:55:43sophia,sunt de acord cu tine,dar maiintai sa ii peepsim pe parintii carora nu le pasa ce se intampla cu copii lor.nu vezi ce spune o alta cititoare de revista de femei,ca 'e scarbos'subiectul.daca o trimiteai la o petrecere gratis a revistei,era mai receptiva.asa ca daca parintilor nu le pasa,de ce le-ar pasa celor care fac asemenea atrocitati/deci care trebuie omorati primii/natia noastra e ultima ca intelect ,asa e considerata din cauza nepasarii si neimplicarii noastre,in social.auzi sa spuna mai clar desprece e vb/cata nemernicie,daca erau copii lor mai vb asa.lasitatearomanilor se hraneste numai cu carnati ,fasole si petreceri gratuite.e groaznic!Alexa
Ce tare a fost.....
irina31
Postat pe 13 Noiembrie 2009 21:43
De la: eladaela, la data 2009-11-13 19:02:16bre aleho,de ce bagi tu tot timpul pe toata lumea in aceeasi oala??
io bag seama ca tu esti suparata pe toata omenirea...crezi cumva ca detii adevarul suprem sau te crezi cumva cea mai"pasatoare" dintre pamanteni??
de unde sti tu cine suntem noi,ce facem in viata noastra sau cat ne pasa si cat nu??
asta ca tot vorbeai de argumentarea afirmatiilor...
Lasa ca fata vorbeste in general,.....O fata directa si la subiect.....Inteligenta.....imi place ca nu este un iepure fricos ca multi altii....
irina31
Postat pe 13 Noiembrie 2009 21:45
De la: eladaela, la data 2009-11-13 19:02:16bre aleho,de ce bagi tu tot timpul pe toata lumea in aceeasi oala??
io bag seama ca tu esti suparata pe toata omenirea...crezi cumva ca detii adevarul suprem sau te crezi cumva cea mai"pasatoare" dintre pamanteni??
de unde sti tu cine suntem noi,ce facem in viata noastra sau cat ne pasa si cat nu??
asta ca tot vorbeai de argumentarea afirmatiilor...



din cate pers suntem aici,f putine au votat.restul au inceput sa puna intrebari despre ce ,cum,cine si aberatii ca ;asta e o revista de femei,nu vb de asemenea lucruri scarboase...etc.deci tu daca ai gandi logic si nu incrancenata pe Alexa,ca nu acesta e subiectul Romaniei sa sarim pe tot ce posteaza Alexandra,ai fi raspuns la obiect.fara comentarii in afara subiectului.repet ,romanii sunt cea mai lasa natie si individualista.rar gasesti sa fie de acord ,argumentat ,si sa se implice ,macar 3 pers,in asemenea situatii sociale. dar de barfa si ineptii nu ne intrece nimeni.intrati pe site-uri straine sa vedeti acolo ce se itampla.si invatati sa fiti civilizate.sigur ca nu vb pt toata lumea.mai exista si exceptii,in Ro.Alexa
allexanndrra
Postat pe 13 Noiembrie 2009 21:49
Este bine ca un om sa se invete sa se conduca singur,nu sa se lase condus de altii...Pt ca daca te lasi condusi de altii,altii te conduc in favoarea lor nu in favoarea ta...De asta nu este bine sa te lasi doborat si sa te lasi condus de altii,apoi te intrebi de ce suferii? Pai normal ca un om sufera daca nu vrea sa gandeasca....Viata este o lupta,daca nu lupti si te lasi condus de altii ai doar de suferit de pe urma oamenilor.....
irina31
Postat pe 13 Noiembrie 2009 22:11
ai uitat sa bagi refrenul cu profitatul. stii tu, acela cu barbatii care profita
si_totusi
Postat pe 13 Noiembrie 2009 23:03
De la: si_totusi, la data 2009-11-13 23:03:18ai uitat sa bagi refrenul cu profitatul. stii tu, acela cu barbatii care profita



daca tu crezi ca acest subiect,permite glume meschine,atunci sa nu te plangi,ca esti considerata ,insipida ,inodora ,incolora ,si in mod sigur tu nu ai de ce sa fi atacata de raufacatori.pt einu reprezinti nici macar,o gainarie.Alexa
allexanndrra
Postat pe 14 Noiembrie 2009 00:44
am votat si eu inca de atunci....dar vroim sa vad cum gandeste cea care a pus niste cuvinte atat de vulgare legate de niste bieti copii chinuiti.....pacat...pacat ca nu se face nimic in tara asta pentru aceste victime inocente...iar pedepsele sunt mult prea blande pentru cei ce fac asemenea acte reprobabile.....pacat de atatea vieti de fetite nevinovata siluite de niste mosntrii....camasa de forta ar fi mult prea putin pentru ei....
tutankhamon
Postat pe 14 Noiembrie 2009 01:09
Si eu am votat
scrichy
Postat pe 14 Noiembrie 2009 01:40
De la: tutankhamon, la data 2009-11-14 01:09:10am votat si eu inca de atunci....dar vroim sa vad cum gandeste cea care a pus niste cuvinte atat de vulgare legate de niste bieti copii chinuiti.....pacat...pacat ca nu se face nimic in tara asta pentru aceste victime inocente...iar pedepsele sunt mult prea blande pentru cei ce fac asemenea acte reprobabile.....pacat de atatea vieti de fetite nevinovata siluite de niste mosntrii....camasa de forta ar fi mult prea putin pentru ei....




multumesc Tuth.ti-am spus mereu,recunosc ca imi place gandirea ta.ca poate esti un om de treaba..dar nu inteleg cum de nu ai realizat,ca ea doar a postat ce a citit,nu ea era in cauza.deci cv nu sunt ale ei ci ale celei care a trecut prin aceea nenorocire.eu i-as impusca sincer,deja infractionalitatea la romani,depaseste limitele gandirii schizofrenice.la noi fac aceste orori omeni care nu au nici o afectiune psihica,nu le poti acorda circumstante.ci judeca cu abilitate cele mai scabroase fapte de acest gen.Alexa
allexanndrra
Postat pe 14 Noiembrie 2009 01:57
bre alexandro, citeste atent si incearca sa gandesti, daca nu-ti cer un efort prea mare.
ma refeream la postarea irinei .

daca, cu ea, mai conversez asa macar de amorul artei, in ce te priveste pe matale , nu-ti dau nici o atentie. asta pentru ca, nu agreez prostia si lipsa de bun simt .

lasa-te de pus etichete si de facut caracterizari !
si_totusi
Postat pe 14 Noiembrie 2009 08:27
alle,

ai sarit calul ,da' rau de tot...

nu-mi raspunde acum,ca e we..

vorbim noi candva...
iasomia
Postat pe 14 Noiembrie 2009 11:03
las-o iaso, ca de unde nu-i, nici dumnezeu nu cere


trebuie sa ai ceva materie cenusie in cap, ca sa poti intelege ce citesti. fata nu detine asa ceva.






si_totusi
Postat pe 14 Noiembrie 2009 11:10
De la: si_totusi, la data 2009-11-14 11:10:45las-o iaso, ca de unde nu-i, nici dumnezeu nu cere


trebuie sa ai ceva materie cenusie in cap, ca sa poti intelege ce citesti. fata nu detine asa ceva.






Poate fata ii un pic prea energica la fel ca mine
irina31
Postat pe 14 Noiembrie 2009 13:40
De la: irina31, la data 2009-11-14 13:40:36
De la: si_totusi, la data 2009-11-14 11:10:45las-o iaso, ca de unde nu-i, nici dumnezeu nu cere


trebuie sa ai ceva materie cenusie in cap, ca sa poti intelege ce citesti. fata nu detine asa ceva.






Poate fata ii un pic prea energica la fel ca mine
Si eu am o fire foarte energica care ma enervez usor si reactionez usor....
irina31
Postat pe 14 Noiembrie 2009 13:41
nuuu... fata e la fel de energica, ca tine...

.
garbo_C
Postat pe 14 Noiembrie 2009 13:43
De la: si_totusi, la data 2009-11-13 23:03:18ai uitat sa bagi refrenul cu profitatul. stii tu, acela cu barbatii care profita
Pai da,barbatii profita pt ca li s-a permis..Dar si femeile au vina lor....Daca nu au stiut ca sa puna barbatii la punct ca sa le fie si lor bine,,inseamna ca nici el nu au fost cuminti....Pt ca stii ca daca faci rau,primesti rau...Spre exemplu pe mine barbatii ma invata doar lucruri bune,pt ca eu nu fac rau nimanui....dar pe alta parte ei nu pt accepta ca eu sa fiu mai buna ca ei....Adica sunt apreciata dar nu sunt acceptata.....pt ca stiti este o vorba,cine se aseamana se aduna.....
irina31
Postat pe 14 Noiembrie 2009 13:47

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Esti mamica si ai nevoie de un ban in plus? 8 De la: lilicrst 16 Aprilie 2012 20:25
PROASPATA MAMICA si NOUL NASCUT 1 De la: talossmn 6 Februarie 2009 21:34
Cerccetare - Alimentatia copiilor sub 5 ani 1 De la: garbo_3768 29 Mai 2012 02:06
de ce femeile nu prea folosesc steriletul ca metoda contraceptiva, cand e atat de bun,fara riscuri? 19 De la: garbo063509 11 Aprilie 2015 07:50
Mamica la 39 de ani! 28 De la: zambila 1 Septembrie 2010 10:33
Setari Cookie-uri