Am nascut si am impresia ca nu esti copilul meu!


Se poate sa mi-l fi incurcat in spital sau sunt eu denaturata? Nu simt nimic pt el...
garbo_1155
Postat pe 16 Martie 2012 17:10
BUNA SEARA ...daca aveti "nelamurirea"asta atunci ar trebui sa investigati..desi eu personal ( din punct de vedere stric matern ma refer) ca asa numitul instinct de mama exista...si ca ar trebui sa simtiti asta..insa nu face nimanui rau daca investigati putin...ce s a intamplat la nasterea copilului..incercati pe cat posibil sa va reamintiti daca vi l au aratat imediat daca ati auzit scorul APGAR greutate sm etc...(asta daca a fost cezariana) pt k mie mi l au aratat imediat si am auzit detaliile multa bafta!
Iryna_Iry
Postat pe 19 Martie 2012 22:08
Nu esti deloc denaturata,e pur si simplu o chestie hormonala,si va trece,si cred ca e chiar copilul tau.
Chiar daca nu ar fi fost al tau,tot simteai ceva ptr el.
S-a dovedit ca ,chiar si la animalele care tot adopteaza pui straini,tot o chestie hormonala este.
Furtuna de hormoni zpaceste organismul,si perioada sarcinii este deosebit de solicitanta.chiar daca nu ne dam seama.
Vei construi treptat o legatura intre voi,ingrijindu-l.
sa va traiasca,sa fie sanatos,si ai incredere,totul va fi bine!
d
daniilia
Postat pe 22 Martie 2012 00:31
E normal, zic eu, hormonii si oboseala sunt de vina. Nici eu n-am simtim mare lucru in primele 2-3 saptamani. Ma vaicaream in casa, ca nu-l iubesc, ca-s o mana oribila... pana m-a auzit mama. Si m-a linistit, si ea patise la fel.
Dupa o vreme parca m-am" indragostit de copil " nu suportam nici macar sa-l ia altcineva in brate, asa mi-era de drag. Si asa e si acum...
O sa fie bine
diagh73
Postat pe 22 Martie 2012 12:27
asteapta sa te dezmeticesti. Nici tu, nici bebeul nu realizati inca ce vi s-a intimplat. In realitate, devii mama IN TIMP. - indiferent daca te pocneste disperarea, indiferenta, isteria sau post partum, asteapta sa se lnisteasca apele, sa te inveti cu el si el cu tine. E o persoana noua pina la urma, indiferent de unde a iesit persoana aia noua.


Si eu am avut reactii timpite in prima perioada, in sensul ca as fi muscat pe oricine se apropia de copilul meu, desi saracul copil nu era pindit de nici un pericol.... Asa ca...
quasaria
Postat pe 25 Martie 2012 16:35
''Am nascut si am impresia ca NU ESTI copilul meu?''-ai vrut sa spui ca nu ESTE COPILUL MEU?Sunt sigura ca vei rezolva problema....de fapt problemele...
ramoness
Postat pe 2 Aprilie 2012 12:33
Aiurea ..trebuia sa simti ceva dupa 9 luni de sarcina ...nu l-a schimbat nimeni ..spre nenorocul lui..Ori poate este un subiect deschis ..sa fie
dumiely
Postat pe 11 Aprilie 2012 10:30
banuiesc ca poti sa faci un test prin care sa verifici daca e copilul tau ;) daca iese ok, cred ca e cazul sa consulti un psiholog...cu siguranta trairile tale nu zic despre tine ca esti o persoana rea- ci doar treci prin anumite lucruri pe care ar trebui sa le discuti cu o persoana de specialitate. curaj si succes. sigur o sa fie totul bine
al_ma
Postat pe 11 Aprilie 2012 11:25

Recomandari

Setari Cookie-uri