vergeturi

Singura varianta este dermobrazia-peeling si mezoterapia in medicina estetica.
In medicina estetica, mezoterapia este o procedura prin care, cu microinjectii in piele, direct in mezoderm, cu un cocktail de substante stabilit de doctor in functie de nevoile si situatia pacientului, continand extracte naturale, agenti homeopatici, vitamine, minerale sau aminoacizi ce au efecte si pe vergeturi.Incearca sa citesti despre asta pe google,procesul dureaza in timp,dar se reduc pana la 40%din vergeturi.eu am fost la Aestethicline pe bd.dacia nr 51 si am obtinut acest rezultat in decurs de cateva luni.Informatii despre preturi,procedee etc gasesti pe site ul lor.CREMELE pt.vergeturi nu au efect scontat,ajuta in schimb la o hidratare buna a pielii,dar de preferat iti recomand clinica de chirurgie plastica,eventual poti incerca si noul procedeu cu laser,dar costul este prea mare pentru bugetul romanilor.Succes!
leelou
Postat pe 18 Octombrie 2009 14:41
nu stiu cum poti scapa de ele daca le ei deja.eu cand am fost gravida,pe parcursul sarcinii mi-am dat in fiecare seara cu crema pe burtica si pe sani.m-am ingrasat foarte mult eu,iar acum pot sa-ti spun k sant fff fericita k nu am vergeturi deloc.sper sa gasesti un remediu.o zi buna
garbo046879
Postat pe 26 Octombrie 2009 16:34
Daca deja sunt aparute fetelor cu ele ramaneti puteti s-a dati cu orce crema de la orce firma fff.scumpa sau ieftina AM incercat toate cremele posibile de la unele s-au atenuat fff putin dar de disparut nici vorba.Depinde de elasticitatea pielii la variatiile greutatii(ingrasat slabit)si binenteles si de ceea ce mosteniti.nu spune nimeni ca pielea nu trebuie ingrijita chiar daca exista vergeturi sau nu dar s-a credeti ca exita o crema care sa faca minuni....prostii poate prin interventii chirurgicale da'
garbo074445
Postat pe 20 Noiembrie 2009 20:46
445...depinde de persoana...eu am avut si or disparut...fie-mea la fel....depinde....
LILO
Postat pe 20 Noiembrie 2009 21:05
In foarte rare cazuri, pot disparea de la sine, oricum, in toate cazurile se depinde de factorul ereditar. Cremele le amelioreaza doar f. putin, sau mai pot preveni aparitia lor. Cred ca recurgerea la chirurgia estetica e singura solutie reala.
pretty_varza
Postat pe 20 Noiembrie 2009 22:51
Se poate scapa de vergeturi cu Crema Revitol Impotriva Vergeturilor. Eu am scapat de ele ...asa ca merita sa o incercati si voi. Va las id-ul meu pentru mai multe detalii: oana_eu2009
http://www.revitol.ro/product/overview/Revitol_Stretch_Mark_Prevention/
garbo078042
Postat pe 28 Decembrie 2009 12:09
De la: roxana_iulika, la data 2009-05-18 17:10:40salut, zi-mi si mie despre crema de vergeturi , te rog .



buna..am citit pe un alt site ca balsamul de bitter suedez(se gaseste la plafar sau alte magazine naturiste 10 ron) face minuni cu vergeturile,cicatricile,semne,etc si mi-am cumparat si eu si ghiciti ce au inceput sa nu se mai vada vergeturile asa tare(cititi prospectul pt a vedea cum se utilizeaza)
Pentru a prevenii aparitia vergeturilor(sau se se mai formeze in continuare) dati-va cu ulei de masline pe tot corpul(dimineata si seara si supa fiecare dus/baie)
Sper sa va fie de folos !11
joyz93
Postat pe 2 Ianuarie 2010 17:51
buna,intra te rog pe siteul irinei ristler,a incercat matusa mea ,garantat ,da rezultatate uimitoare
DULCE_ORHIDEE
Postat pe 5 Ianuarie 2010 18:08
daaaaaaaa... si dupa ce te chinui vreo saptamana juri ca nu mai vergeturi, celulita, nik... esti minunata... dupa inca o saptamana au reaparut un pic... si dupa o luna te ia depresia ca ti se pare ca s-au adancit mai tare...

ba, vreau sa vad si eu un topic deschis de barbati: vreau sa scap de burta si chelie... dupa aia promit ca ma mai gandesc si eu la o solutie pentru vergeturi...

hei, cum traim noi cu burtile si cheliile lor sa traiasca si ei cu vergeturile noastre... macar pentru alea nu tre sa iei un pat mai lat...
snowflake
Postat pe 5 Ianuarie 2010 18:22
logoff
Postat pe 5 Ianuarie 2010 18:25
pentru vergeturi incercati crema de catina, se gaseste la farmaciile naturiste!eu am incercat ,le diminueaza vizibil si astfel mai dispare complexul de complexitate
garbo095940
Postat pe 1 Februarie 2010 11:51
eu am citit ceva de un tratament bun imptriva vergeturilo pe www.indispensabil.com. Poate ajuta cuiva!
marianela
Postat pe 4 Martie 2010 07:48
o crema sub numele VINILIN BALM. Inca n-am incercat sar vreau s-o comand.Stie careva ceva??
marianela
Postat pe 4 Martie 2010 07:50
Tratamentul cu parafango detoxifica, exfoliaza, hraneste si relaxeaza pielea, elimina efectul de portocala al celulitei. Dupa eliminarea toxinelor din piele, aceasta ramane cu un aspect moale si catifelat. Acest tratament este recomadat tuturor gradelor de celulita, persoanelor cu vergeturi foarte evidente, persoanelor cu picioare groase si depuneri excesive de grasime, impachetarile cu parafango reprezinta un tratament complex de slabit, de hranire si curatare a pielii si de detoxifiere a organismului. Depunerile de grasime si vergeturile de pe talie, solduri, coapse, genunchi si pulpe pot fi reduse cu ajutorul caldurii si al substantelor naturale din namolul marin.
garbo108681
Postat pe 24 Martie 2010 09:33

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Eu sunt de parere ca un om cumsecade care nu il are ca indrumator pe Dumnezeu este carpa de sters pe jos a oamenilor rai 2 De la: dor72 27 Iunie 2011 23:32
scumpa mea 3 De la: yanyacharberet 4 Ianuarie 2010 19:18
Povestea mea are nevoie de un sfat... 20 De la: alfheim 31 Mai 2011 21:54
Cum va faceti frumoase si unde? si cat timp? 19 De la: rizi_bizi 16 Mai 2012 18:47
Cine stie ce inseamna lipofilingul?Vreau sa scap de cearcane! 2 De la: garbo_477815 27 August 2018 19:47
Setari Cookie-uri