Rezista un barbat sa faca sex(dragoste)doar cu sotia sa toata viata dupa casatorie?

sunt si exceptii ca in toate cazurile ,de ce nu ar fi si in acest caz chiar daca pare totul de domeniul fantasticului....
delly002680
Postat pe 14 Noiembrie 2012 15:08
Voiajorule iar pomenesti de prietena sotiei.... .....
Rotty
Postat pe 14 Noiembrie 2012 15:18
ups raritati cred dar in general nu prea pt ca traim intro lume plina cu ispite si in ziua de azi femeile fac primele pasu pt a acosta un barbat
garbo021394
Postat pe 16 Noiembrie 2012 13:18
Esti tanara si ambitioasa? Cunosti cel putin o limba straina?
Vrei sa lucrezi intr-un mediu de lux alaturi de o echipa tanara si profesionista? Daca raspunsul la intrebarile de mai sus este DA, atunci aplica pentru un interviu la ramstudio.ro@gmail.com sau ne poti gasi pe messenger la rams.studio@yahoo.com
Iti oferim training specializat, hairstyle&beauty, SPA si castiguri de minim 1000$ pe luna inca de la inceput, totul e sa vrei sa intri in echipa noastra.

Oferim un ambient high class pentru persoanele dornice de castiguri high class! Te invitam la o cafea si o simpla discutie la noi la sediu, intr-un luxos penthouse cu o minunata priveliste asupra Bucurestiului
Ramstudio
Postat pe 18 Noiembrie 2012 06:48
Si eu care credeam ca nu ai mai scris deloc ,sper ca ai rezistat si ca vei rezista daca dragostea dintre voi e sincera si comunicarea functioneaza ,restul decurge de la sine .Anul nou se apropie cu pasi repezi sper ca ne vom indrepta spre lucruri mai bune pentru cei dragi noua pentru ca fericirea lor este si fericrea noastra.Traim prin copii nostri prin nepotii nostri si acum cind am 5 nepoti (Doamne chiar nu speram la asa ceva)sunt atit de fericita!!Va doresc si voua, tie Florin in primul rind si familiei tale LA MULTI ANI si speranta intr-o viata mai buna sa li se ideplineasca tuturor
fengari
Postat pe 9 Decembrie 2012 15:13
De la: florin_c76, la data 2009-04-06 00:29:52Eu unul sunt adeptul raspunsului afirmativ doar ca trebuie intervenit mereu cu ceva nou in viata amoroasa ptr.a ni interveni monotonia.

Sexul mentine tineretea si vigoarea,cind dragostea persista.....
http://www.youtube.com/watch?v=9sy_A4VhTuI&NR=1&feature=fvwp
Daca va iubiti sotiile sa aveti viata lunga si ....sex!
LA MULTI ANI CU SANATATE !
VOIAJOR
Postat pe 19 Decembrie 2012 07:54
De la: florin_c76, la data 2009-04-06 00:29:52Eu unul sunt adeptul raspunsului afirmativ doar ca trebuie intervenit mereu cu ceva nou in viata amoroasa ptr.a ni interveni monotonia.

Daca nu se intimpla accidente
http://www.youtube.com/watch?v=yU32OKdsTqU

http://www.youtube.com/watch?v=Cpa7NszBnvc
VOIAJOR
Postat pe 25 Decembrie 2012 06:45
De la: florin_c76, la data 2009-04-06 00:29:52Eu unul sunt adeptul raspunsului afirmativ doar ca trebuie intervenit mereu cu ceva nou in viata amoroasa ptr.a ni interveni monotonia.

Unde dragostea musteste..
http://www.youtube.com/watch?feature=fvwp&v=3eIx-zWvYtY&NR=1
VOIAJOR
Postat pe 25 Decembrie 2012 17:37
Articole foarte interesante si de ajutor, aici:
http://cabinetpsihologic21.wordpress.com/
Cabinet_Psihologic_1
Postat pe 26 Decembrie 2012 16:34
Rezista un barbat sa faca sex(dragoste)doar cu sotia sa toata viata dupa casatorie?
Noop...astea sunt povesti de adormit credulele si naivele!
LLisa
Postat pe 26 Decembrie 2012 18:11
Aha! D'aia n-am io somn.
Axl_R
Postat pe 26 Decembrie 2012 18:15
Axl...
LLisa
Postat pe 26 Decembrie 2012 18:19
De la: LLisa, la data 2012-12-26 18:19:31 Axl...

Mai mult ca sigur!
http://www.youtube.com/watch?v=Z1djF9_Xbak
VOIAJOR
Postat pe 27 Decembrie 2012 00:39
doar cu sotia? bineinteles ca da. daca nu apare nimic altceva. daca eliminam pe. 'doar' raspunsul este acelasi. sigur ca da. cu greu, dar rezista
burst4x
Postat pe 23 Ianuarie 2013 00:39
""Daca va iubiti sotiile sa aveti viata lunga si ....sex!""
Asta da sanatate curata, unde este dragoste si ea dureaza in timp lucrurile merg pe fagasul normal,chiar daca exista neintelegeri tratate corect ele consolideaza relatia dintre soti.Sa aveti parte de lucruri minunate anul acesta ,si nu uitati bucurati-va de momentele tineretii cit mai mult cu putinta pentru ca trece timpul asa de repede...........
fengari
Postat pe 23 Ianuarie 2013 20:55
...cat timp a trecut decand e deschis topicul????

...Florinache, felicitari pt. casnicia fericita si pentru durata topicului....
daria_
Postat pe 1 Februarie 2013 23:42
De la: fengari, la data 2013-01-23 20:55:20""Daca va iubiti sotiile sa aveti viata lunga si ....sex!""
Asta da sanatate curata, unde este dragoste si ea dureaza in timp lucrurile merg pe fagasul normal,chiar daca exista neintelegeri tratate corect ele consolideaza relatia dintre soti.Sa aveti parte de lucruri minunate anul acesta ,si nu uitati bucurati-va de momentele tineretii cit mai mult cu putinta pentru ca trece timpul asa de repede...........


Amen!
magdabeauty
Postat pe 1 Februarie 2013 23:57
Daca o trai cat este de lung postul asta, mai este in stare de sex ?
Sarikiz
Postat pe 25 Februarie 2013 17:42
sigur ca mai e in stare, dar numai in doze mici, homeopate...! si nu neaparat cu o femeie
heartbit
Postat pe 25 Februarie 2013 18:16
Poate cand il lasa "jucarica" sa-i fie "fidelut" numai sotioarei....
LLisa
Postat pe 25 Februarie 2013 18:56
Rezista un barbat sa faca sex (dragoste) doar cu sotia sa toata viata dupa casatorie?

deci care e ideea?

De la: florin_c76, la data 2011-06-24 22:39:51Si de cineva care sa o faca sa se simta iubita!
garbo059008
Postat pe 1 Martie 2013 10:12
se poate sterge
garbo059008
Postat pe 1 Martie 2013 10:12
De la: garbo059008, la data 2013-03-01 10:12:31se poate sterge


Daca barbatul sufera din partea altei femei o agresiune sexuala cu sex oral ,acest act diminuiaza relatiile de sex normal cu sotia ,cauza fiind modul mai lejer de a obtine orgasmul,la fel si la femeie daca are un amant care-i face sex oral ,se simte nedreptatita de sot si prefera amantul sau se masturbeaza,unele devenind lesbiene (apeleaza la prietene,colege surori de suferinta)Orgasmul inebuneste lumea....
Orgasmul (climax sexual, juisare) este rezultatul final aprut ca rspuns al activitții ciclice din timpul actului sexual și poate fi obținut de ambii parteneri. Orgasmul este caracterizat ca o plcere fizic intens, controlat involuntar de sistemul nervos autonom. El este acompaniat de contracții ciclice rapide ai mușchilor pelvini inferiori, care nconjoar organele genitale și orificiul anal. Orgasmele sunt deasemenea frecvent asociate cu alte reacții involuntare, incluznd spasme musculare n diverse zone ale corpului, stare de euforie generalizat și vocalizare involuntar.
Dup starea de orgasm, individul resimte o stare de oboseal și nevoia de odihn. Aceasta este atribuit eliberrii de prolactin n timpul orgasmului. Prolactina este eliberat fiziologic ca rspuns neuroendocrin n strile depresive. La Universitatea din Groningen, Olanda, au fost realizate studii asupra evenimentelor cerebrale, care accompaniaz orgasmul, att la brbat, ct și la femeie. Technicile utilizate au inclus Tomografia cu Emisie de Pozitroni (PET) și RMN. Creierul uman reacționeaz aproape identic la ambii parteneri n timpul orgasmului. Imaginile au pus n evidenț faptul c largi porțiuni din cortexul cerebral și reduc temporar activitatea n timpul orgasmului.
Orgasmul este obținut prin stimularea direct a penisului sau clitorisului, de diverse durate de timp. Aceast stimulare poate fi realizat prin contact sexual penetrant sau nepenetrant, masturbare (stimulare cu ajutorul minilor), sex oral, vibrator, alte jucrii erotice sau prin electrostimulare. Astfel, prin orice tip de stimulare a penisului sau clitorisului se poate obține ca rezultat orgasmul. Orgasmul poate apare și prin stimularea altor zone erogene, sau n absența stimulriii fizice, prin stimulare psihologic, precum și ca poluție nocturn sau "vis ud".
garbo_11724
Postat pe 1 Martie 2013 18:04
Eu cred ca e normal, in ciuda faptului ca isi iubeste sotia, ca un barbat sa se simta atras de alte femei si vice versa. E in natura omului, asa suntem construiti.

Daca stam sa ne gandim la egiptenii, grecii antici samd putem zice ca din cele mai vechi timpuri barbatii si femeile laolalta erau "pasionati" de sex.

Totusi, daca iti iubesti familia si esti constient de toate consecintele si cat rau ii faci partenerului, aceasta escapada fizica nu merita.
garbo_370
Postat pe 3 Martie 2013 09:16
De la: garbo_370, la data 2013-03-03 09:16:46Eu cred ca e normal, in ciuda faptului ca isi iubeste sotia, ca un barbat sa se simta atras de alte femei si vice versa. E in natura omului, asa suntem construiti.

Daca stam sa ne gandim la egiptenii, grecii antici samd putem zice ca din cele mai vechi timpuri barbatii si femeile laolalta erau "pasionati" de sex.

Totusi, daca iti iubesti familia si esti constient de toate consecintele si cat rau ii faci partenerului, aceasta escapada fizica nu merita.

Acum co Suleiman,se lanseaza moda cu harem.
garbo_11724
Postat pe 5 Martie 2013 01:08
Iar visezi cu ochii deschisi 24 ?
Rotty
Postat pe 5 Martie 2013 07:48
De la: Rotty, la data 2013-03-05 07:48:11Iar visezi cu ochii deschisi 24 ?

Nu visez,este o realitate,orice om cu ratiune poate judeca ca ce-ti face sotia,face si alta femeie si atunci dece-ti trebuiesc mai multe.Mai mult sotia este curata,alta folosita de toti din moment ce accepta relatia cu un om casatorit,poate fi materialista sau posesoarea unor boli pe care doreste sa le raspindeasca.
garbo_11724
Postat pe 5 Martie 2013 23:37
Pai tu ziceai ca se lanseaza moda cu harem si acum tot tu o dai pe strada ailalta ? Stai linistit ca io-s adepta monogamiei. Oi fi fost lup sau lebada intr-o viatza anterioara Zi buna
Rotty
Postat pe 6 Martie 2013 07:27
724, pe mine, cu rspndirea bolii m-ai convins.
Parc un brbat nu poate fi folosit.
Axl_R
Postat pe 6 Martie 2013 07:55
Mai are timp sa invete....
Neata :-*
Rotty
Postat pe 6 Martie 2013 07:59

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
am innebunit! 60 De la: anakin 21 Decembrie 2009 18:26
Ajutorrrrrrrrrr,hemoragie dupa cezariana 3 De la: bau 26 Iulie 2010 14:15
Am si eu o nedumerire!poate puteti sa ma ajutati cu niste sfaturi! 15 De la: estela 15 Aprilie 2010 05:01
Patetica, batrana, disperata, angrosista de orale 1 De la: garbo_4558 20 August 2012 22:19
Fund bombat 18 De la: garbo_420653 27 Decembrie 2015 18:39
Setari Cookie-uri