CLUBUL MICROBISTILOR!!!

De la: anakin, la data 2009-05-26 17:31:59Normal ca o sa tii cu ei, ca doar au alb-rosu la culori... sunt curios daca si-a regasit borcica copilul uitat la urziceni dupa meci, ca la asa un necaz, iti bati si copii, hihihi....

superbule, lobont face cat jumatate din dinamo.. eu zic ca in situatia de atunci, cu un jucator de camp in poarta, altfel se scria istoria.



tin cu MANCHESTER datorita superbei rasturnari de scor!!cred ca a fost unica intr-o finala!! culorile au contat prea putin atunci!

Lobby e bun...dar lasat singur cu un atacant...tot nu are ce face!! face maxim un 25% din echipa!! si atunci in meci...nu cred ca se efectuasera toate schimbarile! intra dolha!
superbus
Postat pe 26 Mai 2009 23:15
*-- stai ca asta nu era adus!!:))) intra matache....sau care mai era!!!
superbus
Postat pe 26 Mai 2009 23:17
marius niculae, nene...
zambil
Postat pe 26 Mai 2009 23:20
De la: zambil, la data 2009-05-26 23:20:06marius niculae, nene...



da...neica... el si=asa e varza ca atacant! numai in plopi o da!! sau suteaza in portar!! prea slab e!!
superbus
Postat pe 26 Mai 2009 23:50
azi...e marea finala....o sa pariez pe Manchester!!

bine...ca s-a amanat decizia in cazul timisoara!! altfel marlanii..in frunte cu broscoiul ala de iancu...ar fi dat meciul urziceniului! asa mai avem 2 sanse,egal si victoria timisoarei fara primirea celor 6 puncte!!
Hai Dinamooo!! hai ca se poate!!!
superbus
Postat pe 27 Mai 2009 09:39
Borcea si Turcu e morti... ,vorba alora din film...merita sa piarda campionatul,chiar daca ma doare,ca au inceput spurcatii sa faca baza de noi,dar cu ciurucurile astea de la dinamo nu poti face frate treaba...Forta Barca !!!!
TF_
Postat pe 27 Mai 2009 18:50
oricu DINAMO ia campionatul!!!!!!!trebui sa recunoasteti dar ei sunt cei mai buni....si vasluiul se descurca dar sun in urma... Hai DINAMO!!!!!!!!!!!!!!
emilly_veronyk
Postat pe 27 Mai 2009 19:52
mama mia!! ce de microbiste!!! fetelor...ma uimiti!! mai rar ca voi!!
superbus
Postat pe 27 Mai 2009 20:00
iaka s-o gatit si uefa champions league!!!slabutz tare sir..fergu!! n-a fost in stare sa blocheze mijlocul Barcei!! Nimic n-a jucat Mancester.... si e doar vina...lui siru..!sirule te-ai plafonat! hai..mai lasa-ne!!! ai 100 de ani acus!! moartea-l cauta acasa...si el e la stadion!!! bravo Barca! Bravo Guardiola!!
superbus
Postat pe 27 Mai 2009 23:46
barcelona imperiala,nene... guardiola are meritu' ca nu si-a batut joc de super-jucatorii din dotare... au jucat ce stiau ei mai bine, iar mingea a alergat mai mult decat oamenii... pana la urma, posesia e totu', nu muschii si incrancenarea...

manchester nu si-a depasit conditia, da' conditia lor ramane sus de tot, unde altora li se taie rasuflarea... iar christiano ronaldo a platit ingamfarea ce de cam multa vreme il incearca la rinichi...

meci cursiv, frumos, bravo ambelor echipe...
zambil
Postat pe 27 Mai 2009 23:57
Deh, in momentul in care Barca avea mingea, nu le-o mai dadea si englezilor.. de-asta e bine ca de acum sa vina fiecare cu mingea din dotare, .. ce vina au avut bietii englezi de le-au ascuns catalanii mingea pana in finalul meciului?!?
anakin
Postat pe 28 Mai 2009 00:10
anakine.. catalunii aia se vede ca stiau ce au in curte... s-au bucurat decent, ca oamenii care-au terminat de cosit si-au pus fanu-n capitze pana sa vina ploaia...

ferguson are mari merite, poate mai mari decat ale lu' guardiola... gospodar englez, si-a pus randuiala-n unelte si-acuma asteapta argatii sa le faca instructaju'... tot sa fii antrenor asa, da' numa la engleji merge chestia asta... sau poate si la japoneji, da' aia s-au apucat tarziu de fotbal...
zambil
Postat pe 28 Mai 2009 00:16
De la: zambil, la data 2009-05-28 00:16:03anakine.. catalunii aia se vede ca stiau ce au in curte... s-au bucurat decent, ca oamenii care-au terminat de cosit si-au pus fanu-n capitze pana sa vina ploaia...

ferguson are mari merite, poate mai mari decat ale lu' guardiola... gospodar englez, si-a pus randuiala-n unelte si-acuma asteapta argatii sa le faca instructaju'... tot sa fii antrenor asa, da' numa la engleji merge chestia asta... sau poate si la japoneji, da' aia s-au apucat tarziu de fotbal...



ingeneral are merite..dar la meciul asta a fost varza!!
superbus
Postat pe 28 Mai 2009 00:20
eu zic ca n-a fost chiar varza... n-a avut procedura pentru barcelona, atata tot.. si pe urma, la ferguson finala asta a fost doar o bifare pe foaia de parcurs... pai titlu' trebuia lui?... ce-i mana pe ei in lupta, ce-a voit acel apus?...
zambil
Postat pe 28 Mai 2009 00:23
Te contrazic aici superbule.. meciul nu a fost rau gandit, cu contrele din startul meciului. Ideea era ca trebuia sa dea gol cat mai repede, ca apoi Barca sa intre in criza de timp.
Eu zic ca ambele echipe au cautat sa inscrie primele, si apoi sa faca joc de posesie si contraatac. I-a iesit Barcei.
Insa azi, de la M.U. Rooney a facut un joc slab, in contradictie cu ceea ce facea el pana acum la echipa.
anakin
Postat pe 28 Mai 2009 00:23
barca a avut sfantu spirit de echipa in forma maxima... baietilor alora le place ce se joaca la ei la club, se vede ca se distreaza la locu' muncii... restu' l-a facut valoarea, ca nu degeaba dau aia cu banii-n stele...
zambil
Postat pe 28 Mai 2009 00:27
Si asta.. eu cred ca la Barca se vazu clar lipsa lui Dani Alves si a lui Abidal, iar Henry azi a fost mai discret ca niciodata. Bine, francezul nu prea reuseste prestatii de neuitat in partide importante, insa eleganta miscarii si tehnica individuala il fac titular.
Nu stiu daca ai observat, zambil, cate dublari de pase faceau fundasii laterali cu mijlocasii centrali, si cu ce usurinta scoteau din joc presingul englezilor prin un-doiuri pe zona libera, cu pase filtrante... pana cand se plictiseau sa le plimbe englezilor mingea pe sub nas si i-o dadeau lui Eto'o sa o piarda.
anakin
Postat pe 28 Mai 2009 00:35
si inca ceva... se confirma ca echipa face antrenoru... invers nu prea se exista... poate cu o mare exceptie...

prin anii 70 romania a avut un antrenor unic in felu' lui, viorel mateianu... voi crez ca erati in proiect pe vremea aia, cei mai multi dintre voi, da' nea viorel asta avea viziune, nene...

s-a dus la baia mare si dintr-o echipa de ciumegi ce juca prin b a incropit o trupa ce radea tot in campionatu' intern.. fara nume, numa' cu tactica si disciplina... jucau baietii aia cam ca ajaxu' lu' cruiff, da' fara cruiff...

evident, in afara n-au facut mare lucru', ca nu-i serios sa te duci sa joci doar asa, cu magazioneri si electricieni cand te bagi la performantza... iar la intern evident ca l-au halit bashkanii, ca nu se cadea sa castige la nesfarsit o echipa venita de nicaieri...
zambil
Postat pe 28 Mai 2009 00:38
da' nene, demarcaj sufocant, daca se poate spune asa ceva... astia au aratat ca se poate ataca cu pase date inapoi, ca la handbal... cam asa juca la mondialu' din spania brazilia, cu echipa de superstaruri care n-au castigat nimic in afara de bani...

zico, socrates, eder, falcao.. . o echipa de zei cu limbrici intre fese...
zambil
Postat pe 28 Mai 2009 00:42
Tin minte echipa aceea a lui Mateianu, o echipa bunicica, daca nu ma insel eu chiar a jucat in cupa cupelor cu marele Real Madrid, 0-0 la Baia Mare si 2-5 la Madrid... ma insel?
Oricum, Mateianu se baza atunci pe un atac supranumeric, in haita, care in contextul respectiv ii iesea prin crearea de superioritati zonale. Problemele mari le avea in momentul cand pierdeau mingea si erau prinsi pe contraatac, asa cum s-a intamplat intr-un meci spectaculos de la Craiova, incheiat cu 5-2 pt.Stiinta (eram copil de mingi atunci).
anakin
Postat pe 28 Mai 2009 00:42
ia uite nene-acilea... ca lumea nu i-a uitat de tot...

http://www.youtube.com/watch?v=zZxvYy5-ekI
zambil
Postat pe 28 Mai 2009 00:45
Brazilia din Espana 82, echipa de extraterestri dar fara portar. Am tinut cu ei si cu Franta atunci, insa cel mai mult mi-a placut de Dasaev, a fost incredibil pur si simplu, parca zbura din bara in bara.
anakin
Postat pe 28 Mai 2009 00:50
pai portar le trebuia lor?... astia dadeau de regula un gol in plus fata de adversari... nu le-a iesit cu italia, ca prea au jucat la indolentza...
zambil
Postat pe 28 Mai 2009 00:51
Si in plus Paolo Rossi a prins o saptamana magica, 6 goluri in 7 zile, 3 Braziliei, 2 Poloniei si unul nemtilor... si iaca asa a scris legenda si s-a ales cu un campionat mondial.
anakin
Postat pe 28 Mai 2009 00:54
De la: zambil, la data 2009-05-28 00:23:40eu zic ca n-a fost chiar varza... n-a avut procedura pentru barcelona, atata tot.. si pe urma, la ferguson finala asta a fost doar o bifare pe foaia de parcurs... pai titlu' trebuia lui?... ce-i mana pe ei in lupta, ce-a voit acel apus?...


pai asta e rolul unui antrenor! sa gasesca solutii, sa-i aseze bine, sa-i blocheze pe adversari!! dar siru.. n-a avut niciun raspuns!desi in fata mingicarilor xavi , iniesta, messi e si greu sa faci fata!! doar chelsea le-a facut fata..si cu noroc catalanii au ajuns in finala! cert e ca tre sa schimbe mijlocul siru... scholes si giggs sunt bunici, anderson, park,carrick prea slabi!
superbus
Postat pe 28 Mai 2009 11:13
siru trebuia sa faca totul..pt ca era in fata unui record greu de egalat!! sa castige in 2 ani consecutiv Liga Campionilor! nimeni nu reusise, dar Manchester cred ca putea , daca ii marca om la om...pe tot terenul pe Messi , xavi si iniesta!!
superbus
Postat pe 28 Mai 2009 11:18
De la: anakin, la data 2009-05-28 00:23:56Te contrazic aici superbule.. meciul nu a fost rau gandit, cu contrele din startul meciului. Ideea era ca trebuia sa dea gol cat mai repede, ca apoi Barca sa intre in criza de timp.
Eu zic ca ambele echipe au cautat sa inscrie primele, si apoi sa faca joc de posesie si contraatac. I-a iesit Barcei.
Insa azi, de la M.U. Rooney a facut un joc slab, in contradictie cu ceea ce facea el pana acum la echipa.




nu stiu daca asa au gandit , sa inscrie rapid, dar e posibil!! ce vreau sa zic e ca siru nu a avut raspuns , nu a miscat mai nimic dupa ce a primit gol! poate nu a avut nici solutii, jucatori care sa se ridice la nivelul mingicarilor messi , xavi si iniesta!! cu bunicii aia de giggs si scholes , merge in campionat, dar in finala Ch.L. nu ai ce cauta!! nu am vazut un presing agresiv , cum faceau catalanii, la fazele fixe , unde ar fi trebuit sa faca diferenta , englezii au fost jenanti de slabi!! asa e cand nu pregatesti cum trebuie meciul, te cam surprind adversarii!
superbus
Postat pe 28 Mai 2009 11:26
de azi gata cu fotbalul magic, revenim la turca noastra mioritca, la scandaluri , arestari ,mita , valize,etc!!!
superbus
Postat pe 28 Mai 2009 12:03
am auzit ca lui pennenescuu i-au pus sechestru pe unele bunuri ! treaba e serioasa!! cred ca o sa se racoareasca vreo cativa ani!! asa-i trebuie daca s-a dat mare cocos , mituind arbitrii!!
superbus
Postat pe 28 Mai 2009 12:39
bre superbule...

ce facurati nene?.. o luarati pe coaje tocma' de la brasov, care era echipa voastra de manareli?...

uite nene ce se-ntampla daca-i sperie putin dna-ul pe arbitri... he,he,he...
zambil
Postat pe 31 Mai 2009 23:08

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
sport acasa 63 De la: daniilia 13 Martie 2010 19:39
Jogging / Alergare 7 De la: garbo203234 28 Aprilie 2011 22:15
arte martiale 4 De la: Ciresica 30 Martie 2010 18:56
DESPRE PISCINE LOCURI BUNE SI PRETURI MODERATE 18 De la: lucky01 1 Iulie 2009 18:33
pt.o viata sanatoasa,faceti miscare cel putin 30 minute pe zi... 17 De la: garbo_405949 23 Septembrie 2014 13:54
Setari Cookie-uri