CLUBUL MICROBISTILOR!!!

si mai batu si urziceniu, la timisoara... auzi acilea, urziceni in cupa campionilor europeni... da' stii ca rimeaza?...
zambil
Postat pe 31 Mai 2009 23:10
De la: zambil, la data 2009-05-31 23:08:45bre superbule...

ce facurati nene?.. o luarati pe coaje tocma' de la brasov, care era echipa voastra de manareli?...

uite nene ce se-ntampla daca-i sperie putin dna-ul pe arbitri... he,he,he...



brasovul nu a fost echipa noastra! ne-a invins si in tur, ce-i drept pe zapada!!

ce sa faci cu 11 matze lesinate??? cred ca iar l-au lucrat pe mircea, sau asa sunt ei..prea slabi!! dar cum naiba au invins cfr, rapid ,timisoara iar cu stegarii au jucat ca niste pampalii????? e un mister total!! cred ca s-au dus in cap dupa infrangere de la urziceni!! cu toata presiunea pe capetele lor..au clacat saracutzii!! macar...de i-ar bate suporterii, ca sa le scoata din cap fitzele, cluburile, manelele si pipitzele!!! numai la Dinamo se poate intampla asa ceva...sa te ineci ca tiganul la mal!!!

urziceniul..nu cred ca merita sa joace in CL mai mult decat Dinamo! eu au fost hotii care striga hotii!! mereu s-au tavalit , zvarcolit ca ii fura arbitrii..dar au fost cei mai avantajati!! mai ales in meciurile directe!! nici nu o sa ma uit la meciurile lor!! dar mai sper...poate ii invinge steaua iar poli cu alea 6 puncte + vict la brasov....castiga campionatul!! desi nici banatenii nu merita..nefiind in stare sa scoata un egal acasa cu urzicatii!!

cred ca ma las de comentat fotbal pana isi fac o echipa buna!!! infiintez clubul de snooker, oina sau tenis de masa!!
superbus
Postat pe 1 Iunie 2009 09:05
nea superbule...

cum nene nu era brasovu' echipa voastra?... sa-ti aduc aminte ca se numea dinamo brasov, iar neculae ala e fost securist convertit in afacerist?... ca sa nu mai zic ca asta-i prima victorie a brasovenilor la dinamo de prin '68 incoace... pai te joci cu statisticile?...
zambil
Postat pe 1 Iunie 2009 09:13
Fiind mai aproape de fenomen, pot sa va confirm ca daca nu iesea scandalul cu Penescu si cu coruptia din arbitraj, Dinamo era campioana inaintea astora doua etape, CFR pe doi, iar Unirea si Timisoara se bateau pentru locul 3.
In general, meciurile tari ale lui Dinamo in sezonul asta erau putine, din 34 de etape, vreo 12 erau acontate cu echipele apropiate (Tg.Jiu, Bistrita) sau datoare (Timisoara), la cateva echipe se umbla la jucatori prin impresari, iar meciurile pe bune au fost cu Steaua, Rapid, Craiova, Brasovul, Clujul (am ceva dubii aici, in tur a fost pe bune) si Urziceniul. La restul se umbla cu arbitrii (Medias) sau cu controalele de dinainte de meci (Constanta), si la putine se lasau pe valoare (Vaslui, Galati), dar nu intotdeauna iesea cum isi doreau (unul a fost cu Otopeniul acasa).
E drept ca au aparut sincope gen Iasi, Otopeni, Medias, Brasov, la care stafful dinamovist a fost surprins, si unde s-au pierdut puncte importante, si asta din cauza ca se cotizase destul de mult pe la comisii (ce arbitru ati vazut penalizat dupa un meci cu cantec al lui Dinamo?). Au fost investitii facute in sistem si in oamenii sistemului, care -din cate stiu- se pare ca au depasit 2,5 mil de euro, decontarea fiind facuta ante-termen si bazandu-se pe cele 12 mil de euro din Liga. Doar ca aici au dat de Becali, care avea bani imprumutati la Bucsaru, asa incat cele 12 milioane vor merge la Jiji astfel : 10 mil.imprumutul si 2 mil chiria stadionului pentru cele 3 meciuri.
Intr-adevar, Dinamo este aproape de faliment in momentul asta, iar daca TAS ii da punctele Timisoarei, participarea dinamovistilor in Europa League este musai sa aibe un happy-end, adica intrarea in grupe, in caz contrar numarul actionarilor se vor injumatati si jumatate din jucatori vor pleca. Asta inseamna acoperirea cheltuielilor facute in sezonul asta cu banii care vin de acolo (cam 3 mil.E), si asigurarea sprijinului pe la comisii si pentru sezonul viitor. In plus, sezonul viitor, se pun de acuma bazele ca Dinamo sa castige lejer campionatul, in primul rand pt.ca vor intra in Liga 1 echipele satelit Alba-Iulia, Piatra-Neamt si Curtea-de-Arges, si apoi pentru ca urmeaza sa se faca un pact cu Ceahlaul, asigurandu-i punctele necesare ramanerii in A din mai multe parti la schimb cu protectia politica in cazul anchetelor DNA privind coruptia din arbitraj.
anakin
Postat pe 1 Iunie 2009 09:35
anakine...

sa nu-mi spui ca valu' de arestari din arbitraj l-a declansat jiji, iar chestia cu valiza de la cluj era numa' acoperire... he,he,he...
zambil
Postat pe 1 Iunie 2009 09:41
Nu am spus asta, Zambil
Dar cateodata libertatea inseamna si comunicare/cooperare.
anakin
Postat pe 1 Iunie 2009 11:09
mjqze...sTEAUA !!!!...dinamo niste lesinati....mare rusine sa le fie...
TF_
Postat pe 1 Iunie 2009 16:49
De la: TF_, la data 2009-06-01 16:49:41mjqze...sTEAUA !!!!...dinamo niste lesinati....mare rusine sa le fie...



steluta nu mai prinde europa!!:)) tf..lasa-i in durerea lor!!! doar daca le da urziceniul meciul!!

rusinea mare e la matzele noastre lesinate!!! mai bine le spargea capetele borcica!!
superbus
Postat pe 1 Iunie 2009 17:05
anakine..asta e mai mult scenariu sf!! ar trebui sa te apuci de romane sf...sigur ai da lovitura!!! daca era cum zici tu...fii sigur..ca nu mai existau sincope!! rezolvau lejer si echipele poli iasi(vai mama lor), otopeni , gazul si brasov!! astea erau prea mici pt un razboi asa mare!!!
superbus
Postat pe 1 Iunie 2009 17:12
De la: zambil, la data 2009-06-01 09:13:50nea superbule...

cum nene nu era brasovu' echipa voastra?... sa-ti aduc aminte ca se numea dinamo brasov, iar neculae ala e fost securist convertit in afacerist?... ca sa nu mai zic ca asta-i prima victorie a brasovenilor la dinamo de prin '68 incoace... pai te joci cu statisticile?...




aaa...de anii aia....nu stiu nene!!!!:))) eu vb de anul asta. de acest campionat!! timpuri imemoriale....alta viata, alte caractere, alt fotbal!!
superbus
Postat pe 1 Iunie 2009 17:14
superbule, mai stii? poate ma apuc de scris romane sf...
Nu am pretentia sa crezi ce am scris acolo. Mai tarziu iti vei da seama si tu singur. Apropo, mai tii minte cand am spus ca Dinamo nu are echipa?

Imi displace ca apar pe aici ghertzoi/ghertzoaice de galerie care vor sa murdareasca threadul asta de sport. Nu sunt de acord cu jignirea grosolana a nici uneia din echipe, indiferent ca este vb de steaua, rapid,dinamo, craiova sau oricare alta.. insa la comportament de neandethalian nu poti sa raspunzi civilizat, ca oricum homo ghiolbanus nu va pricepe nimic.
anakin
Postat pe 2 Iunie 2009 09:27
anakin-baiatu'

nu merita mamicule,omu' isi doreste sa vada p-acilea manifestari de cimpanzei,si aia sa strige:hai dinamo!

da' cine draq sa strige?

sa fim seriosi.

iasomia
Postat pe 2 Iunie 2009 09:39
iasomicoo....uite ca strig eu: HAI DINAMOOOOOOOOO!! anu asta ne-am facut de kakao... dar asta e...capul sus...merem inainte!! se va schimba ceva la echipa, expiratii vor pleca!!!

superbus
Postat pe 2 Iunie 2009 17:54
MMMM Dinamo?

Postat pe 2 Iunie 2009 17:55
Auite aichi http://www.youtube.com/watch?v=Qp_CuSzxmog

Postat pe 2 Iunie 2009 17:57
n-am chef de filme....acum imi ling ranile!! tu cine esti si ce doresti? sa nu zici ca esti microbista , ca mor de ras! tii cu stelutza???!!
superbus
Postat pe 2 Iunie 2009 18:01
Sper sa ajung la meciul de miercuri cu Vasluiul. Pomana curata, nene, inca o zi libera de Rusaliile astea, poate imi sacrific inca doua zile din concediu si ajung prin locurile natale, poate trag si o fuga pe la Ranca sau pe Valea Oltului.
anakin
Postat pe 5 Iunie 2009 17:26
anakin-baiatu'

ia-o si pe bitza,sarea pe la mine pe la chestiune,zicea ca e libera in general,dar mai ales luni...poate iese ceva..
iasomia
Postat pe 5 Iunie 2009 17:34
iaso, scumpa mea ce matrimoniala esti. bravo. frumos ca te gandesti la binele oamenilor. e o idee excelenta. subscriu.
gianiblue
Postat pe 5 Iunie 2009 18:23
Multzam de idee, mami iaso, doar ca nu pot sa incurc fata. Insa in cazul in care mai am vreun prieten solo, ma gandesc, poate le putem facem trampa.
anakin
Postat pe 5 Iunie 2009 18:51
mai anakin. esti nasol. din ce spui - reiese ca si tu esti solo. si atunci de ce sa nu incurci fata? poate descurca ea pe amandoi. tztz
gianiblue
Postat pe 5 Iunie 2009 18:54
mamicule,

2 ca si ginette este singura...
iasomia
Postat pe 5 Iunie 2009 18:54
bai, voi vreti sa ma maritati ?
gabitzza
Postat pe 5 Iunie 2009 18:57
iaso, nu ma tranti pe taraba. daca gabel da o semnatura cum o are (vezi semnatura), semnatura mea ar trebui sa fie 100 ca a ei in 1.
eu sunt nashpa rau. mananc ficatzii barbatilor (vezi cerintele la barbatul ideal). nu vreau sa va nenorocesc febletzile de pe aici...
gianiblue
Postat pe 5 Iunie 2009 18:58
da, gabel. si Eva Longoria s-a maritat. si inca bine. pe cand Courtney Love... ehehe... are o faima naspa. si eu incerc sa nu dezamagesc.
gianiblue
Postat pe 5 Iunie 2009 18:59
si ginette?.. credeam ca e valabila chestia aia cu "qui s'aime se taquinne", am vazut ca are schimburi de idei cu nea Vanghi.

protestezi, gabitzzu??
anakin
Postat pe 5 Iunie 2009 19:00
in principiu nu, da` sa vaz marfa

gabitzza
Postat pe 5 Iunie 2009 19:03
anakin, EU NU IUBESC VIRTUAL.
gabel, marita-te draga, NUMAI CA TE ROG SA CASHTI OCHII CU CINE. amandoua nu ne mai permitem magarii pe linia asta. a durut prea mult... si ce bine ca a trecut! alte can-can-uri nu tre' sa primim in vietile noastre.
gianiblue
Postat pe 5 Iunie 2009 19:03
geanico, la mine nu-i un scop in viata..
cand o fi, daca ne-om potrivi si m-o cere..
gabitzza
Postat pe 5 Iunie 2009 19:06
bai, am raspuns asa frumos... da' poate era prea frumos si de aia nu a aparut.
pai am fost amandoua maritate. si n-a fost nici o scofala. de ce sa ne dorim un maritis oarecare?
nope. exclus.
gianiblue
Postat pe 5 Iunie 2009 19:13

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
sport 9 De la: garbo122620 19 Octombrie 2017 07:38
dependenta net 13 De la: garbo031575 20 Februarie 2013 07:36
arte martiale 4 De la: Ciresica 30 Martie 2010 18:56
DANS 7 De la: bibicrau 4 Septembrie 2013 13:10
Kite surfing si water rafting 2 De la: al_ma 7 Mai 2012 11:44
Setari Cookie-uri