CLUBUL MICROBISTILOR!!!

eh, eu credeam ca nu te vezi de... triunghi, in triunghi. inainte de a fi emotiv.
gianiblue
Postat pe 10 Iunie 2009 15:21
Stii cum e la sporturile astea, gianeto, tragi tare la antrenamente ca sa dispari in triunghiuri cu emotivitate cu tot. In caz ca nu reusesti, tot mai ai varianta b, aia cu meciurile altora.
anakin
Postat pe 10 Iunie 2009 15:27
anakine...

hai ca-mi placusi cu antrenamentele alea, neica...
zambil
Postat pe 10 Iunie 2009 15:28
De la: zambil, la data 2009-06-10 13:08:55superbule...

astia de la dinamo nu prea se pricep sa faca echipe mari cu bani... ii baga bagabontzii-n buzunar pe bani, si fac acte false de transfer la ciurucari reshapatzi...



Zambile.....eu vb de altceva!! de pe locul 2 putem aduce o mare echipa europeana la buc. sau unde s-o juca!!! ce palaria mea ai inteles? logic..din anii 1980-1990 la DINAMO nu a mai fost o MARE echipa!! mama ei de revolutie...ni-a stricat echipa magica!! intr-un an -doi luam cup campeonilor !!! asta-i viata....mereu ghinionisti!!
superbus
Postat pe 10 Iunie 2009 15:58
hai steaua!!

Postat pe 10 Iunie 2009 16:01
adicatelea revolutia-i de vina ??

atunci a fost... divina!
gabitzza
Postat pe 10 Iunie 2009 16:31
Anakin..hai sa compun si eu o scrisoare..de la mos Craciun spre mititelu!!

Scrisoarea lui Mo Crciun ctre mititelu
Drag mititelule,

Am primit noua ta scrisoare i nici mcar n-a fost nevoie s o mai deschid, pentru c tiu ce vrei: s joci ntr-o cupa europeana si bati pe DINNAMO. De obicei, nu rspund la scrisori, pentru c abia am timp s mpachetez cadourile, darmite s rspund la milioane de scrisori; acum ns m-ai prins mai liber, pentru c eti singurul copil care mi trimite scrisori n luna mai.

tii bine c ntotdeauna i-am adus cele mai frumoase cadouri. Cnd erai mic, i-am adus biciclet i patine cu rotile. Cnd ai crescut, i-am adus ochelari de soare, praz, maini frumoase, chefuri cu manele i pe fartii costea (puteam s-i aduc chiar un fotbalist adevrat, dar tu ai zis fratii costea). I-ai primit pe dina, njock si dorica stoica; i-am fcut cadou o mulime pusti talentati i te-am fcut patronul celei mai iubite echipe din oltenia (habar n-ai ce greu a fost s il conving pe dinel staicu sa iti paseze echipa si sa sa ii fac pe cei de la DNA sa treaca cu vederea multele tale smenuri). Din pcate, mititelule, mai mult nu pot.

tiu c ai fost cuminte tot anul i c ai te-ai dat in spectacol tot anul, foarte frumos , dar eu nu pot s vin dect iarna. Tu eti un biat inteligent (cred ca de la ochelari ti se trage) (sunt convins c ai fi luat note mari la coal, dac te-ai fi dus) i nelegi--nu toti suntem amatori de praz. Totui, ca s nu zici c sunt ccnar i c nu vreau s te servesc, o s trimit scrisoarea ta i altor persoane care te-ar putea ajuta: Sfnta Vineri, vrjitorul Merlin i Rumburak.

PS: I-a trimite scrisoarea ta i lui Iisus, dar El abia a reuit s fac un olog s umble; pe d.stoica i pe Mitchell nu cred c e n stare s-i fac s joace fotbal iar pe fratii costea sa stie sa citeasca.

PPS: Dac nu se rezolv nimic, mai scrie-mi n decembrie; poate i fac o surpriz i-i conving pe tia de la UEFA s nfiineze Liga Prazului .


superbus
Postat pe 10 Iunie 2009 17:07
bine...a fo un cover la repezeala...dupa scrisoarea aia obosita...ce mai circula si pe messenger!!!
superbus
Postat pe 10 Iunie 2009 20:45
hm...langa o ciocolata amaruie si un tort de inghetata merge perfect...victoria stelei...he he...goooo steaua!
mia79x
Postat pe 10 Iunie 2009 20:48
Superbule, ar fi fost ok si chiar amuzanta daca te-ai fi oprit inainte de a spune Liga Prazului. Aici insa ai depasit masura si ti-ai aratat limitele si rautatea, mai ales ca eu nu m-am legat de faptul ca esti moldovean.
Ca idee, scrisoarea asta "obosita" este un articol publicat de Julius Constantinescu in "7 plus"... in cazul in care nu stii, asta e un cotidian bucurestean, si gazduieste niste editoriale bune, din cand in cand.
anakin
Postat pe 10 Iunie 2009 23:24
De la: anakin, la data 2009-06-10 23:24:25Superbule, ar fi fost ok si chiar amuzanta daca te-ai fi oprit inainte de a spune Liga Prazului. Aici insa ai depasit masura si ti-ai aratat limitele si rautatea, mai ales ca eu nu m-am legat de faptul ca esti moldovean.
Ca idee, scrisoarea asta "obosita" este un articol publicat de Julius Constantinescu in "7 plus"... in cazul in care nu stii, asta e un cotidian bucurestean, si gazduieste niste editoriale bune, din cand in cand.


sorry Anakin!dar asta era cea mai logica continuare!! si oricum....prin ce cupa jucati..dupa victoria razesilor lui Porumbica??????????? hey man..ai fost la meci?? clasa v-au dat moldovenii!!!
superbus
Postat pe 10 Iunie 2009 23:44
Nu am fost si bine am facut. Pe de alta parte, atata vreme cat ai nevoie de un singur punct din ultimele doua meciuri si nu esti in stare sa il obtii, asta inseamna ca nu ai valoare si atunci degeaba te mai bati cu pumnii in piept, ca ramai la nivelul mocirlei.
Sa nu fie insa pretul acordarii licentei, fiindca de multa vreme nu am vazut Craiova sa nu joace fotbal, asa cum au facut-o cu Steaua si vasluiul.
anakin
Postat pe 10 Iunie 2009 23:47
oricum nu a fost cu rautate!!! n-ai de ce sa te superi!!! recunosc un pic de ironie!!! dar na..c'est la vie!!! ati batut DINAMO...si asta e cea mai mare realizare a voastra in sezonul asta!!!sa fim seriosi..U nu avea fata de Europa league!! e o echipa mediocra..care joaca din entuziasm!! poate peste 2-3 ani...se va face o echipa buna acolo...dar pana atunci...mai e cale luuungaa!! mult succes!!
superbus
Postat pe 10 Iunie 2009 23:48
De la: anakin, la data 2009-06-10 23:47:26Nu am fost si bine am facut. Pe de alta parte, atata vreme cat ai nevoie de un singur punct din ultimele doua meciuri si nu esti in stare sa il obtii, asta inseamna ca nu ai valoare si atunci degeaba te mai bati cu pumnii in piept, ca ramai la nivelul mocirlei.
Sa nu fie insa pretul acordarii licentei, fiindca de multa vreme nu am vazut Craiova sa nu joace fotbal, asa cum au facut-o cu Steaua si vasluiul.




ee..tu mereu vezi sfori trase!!! poate asta o fi fost!!! licenta contra victoria Vasluiului?? cine stie..peste 50 de ani le vom afla!!! cumva Craiova a patit-o ca Dinamo!!! aceleasi fitze...aceiasi jucatori mediocri...aceleasi rezultate: un sezon RATAT!!!
superbus
Postat pe 10 Iunie 2009 23:52
Te contrazic aici, avea mai mult decat steaua, cfr, dinamo ori vaslui, insa si brasovul avea, poate chiar mai mult.
Se pare ca au fost niste dedesubturi la craiova, nu stiu insa cum a stat treaba.
anakin
Postat pe 10 Iunie 2009 23:53
De la: anakin, la data 2009-06-10 23:53:12Te contrazic aici, avea mai mult decat steaua, cfr, dinamo ori vaslui, insa si brasovul avea, poate chiar mai mult.
Se pare ca au fost niste dedesubturi la craiova, nu stiu insa cum a stat treaba.


pai cum palaria mea nu le stii tu? doar ai toate informatiile din bucataria echipei! mititica e de vina....huooo..... s-a dat cu spagarii ...cu frf!! cu mafia!!!
superbus
Postat pe 11 Iunie 2009 00:12
Un suporter al Campioanei unei mari iubiri tie s conjuge verbul a astepta.

eu astept...mult si bine
tu astepti ... degeaba
el asteapta ... pomana
noi asteptam....craiova maxima
voi asteptati .... sa mearga in cupele europene
ei asteapta......sa ia banii
anakin
Postat pe 11 Iunie 2009 16:11
iaka o luat cfr-ul cupa...cu mare tambalau!! cu ajutor de la balaj! dar au fo mai buni!!!

LA Lakers... a castigat finala NBA(i love this game! )invingandu-i cu 4-1 pe cei de la Orlando Magic!!

acum e cupa confederatiilor!!pe ce canal e televizata? n-am chef de google!!:)
superbus
Postat pe 15 Iunie 2009 20:02
gataaa ..nu sariti prea multi!! .. gasisi pe google!! e tvr 1

sua- italia in seara asta!! cam neinteresant!!
superbus
Postat pe 15 Iunie 2009 21:58
Foarte misto meciurile de ieri, in special Egiptul mi-a placut. Se joaca alt fotbal prin straini...
anakin
Postat pe 16 Iunie 2009 16:15
da da...Brazilia - Egipt..a fost super din ce am vazut in rezumat!! 7 goluri...multe faze de poarta..un meci super!de fapt mai toate meciurile Braziliei sunt o delectare! la mai multeee..!!

hai si la noi asa..la romanika!!
e greu...dar nu imposibil!! avem jucatori tehnici(sigur mult sub brazilieni) dar mai trebuie un antrenor ofensiv si super profesionist!! ne trebuia un olandez...vezi guus hiddink!!
superbus
Postat pe 17 Iunie 2009 00:19
super-buss

auzi cocos,cica pune anaf sechestru la dinamo,naspa..

iasomia
Postat pe 18 Iunie 2009 08:05
De la: iasomia, la data 2009-06-18 08:05:34super-buss

auzi cocos,cica pune anaf sechestru la dinamo,naspa..




eh..vrajeala..de popa de tzara!!! nu ai vazut ca Nicu Badea nu are o greatza? tocmai la DINAMOOO....si-a gasit anaful...sa faca fente? cancanuri de presa... tre sa mai pape si astia ceva!!! perioada asta e secetoasa in fotbal...si trebuie...petarde aruncate!!!

din partea mea...sa puna sechestru... pe toti prapaditii aia..sa liciteze matzele lesinate!!!

adorm ..mi-e somn... mi-e somn...adorm....
superbus
Postat pe 19 Iunie 2009 01:10
Cred ca Dinamo da faliment in vara asta, superbule, ca sa nu spun ca nici licenta europeana nu ii va da UEFA.. si va merge Craiova in Europa League in locul ei.
anakin
Postat pe 20 Iunie 2009 15:12
ar cam trebui sa dea faliment, neneaca...

si dinamo si steaua si altele....trebuie taiat raul din radacina.

stai ca acu' il inghesuira pe prunea,sa te tii ...cand si-o da asta drumu' la gura va fi nenorocire...d-aia babana,nu vedeti ca se dau macinati ca au pierdut titlurile?
va spun eu...au rachatu' la cour,le tremura grisinele....
iasomia
Postat pe 21 Iunie 2009 07:54
iasomeaua...

demolarea traditiei din fotbalu' romanesc este doar un alt semn ca tara e pe mana manelistilor... toti vor sa traga tunuri...

peste tot in lumea asta fotbalu' e ca arta... nu se castiga bani, ci se baga bani... doar manchester ce e cotat la bursa, da' aia vand blazoane, la fel ca turnu' londrei sau buckingham palace...

zambil
Postat pe 21 Iunie 2009 08:19
zambil,

nu stiu decat ca trebuie sa se faca ceva,ma doare sufletul cand vad ce se intampla in fotbalul romanesc..nu stiu ce,sunt prea mica..
iasomia
Postat pe 21 Iunie 2009 08:26
De la: iasomia, la data 2009-06-21 07:54:59ar cam trebui sa dea faliment, neneaca...

si dinamo si steaua si altele....trebuie taiat raul din radacina.


asa e, dinamo si steaua au fost infiintate de comunisti si bagate direct in prima divizie, inca din 1948.
anakin
Postat pe 22 Iunie 2009 17:52
De la: anakin, la data 2009-06-20 15:12:54Cred ca Dinamo da faliment in vara asta, superbule, ca sa nu spun ca nici licenta europeana nu ii va da UEFA.. si va merge Craiova in Europa League in locul ei.



vise ..vise Anakine!!! daca nu puteti pe cont propriu..macar in locul lui Dinamo ..visati sa intrati!!! !! in banie..vara asta e tristaaaa! de aceea ...accederea in cupele europene pe spatele lui Dinamo ar fi mai ceva ca un titlu.....

keep dreaming... it's free!
superbus
Postat pe 22 Iunie 2009 21:06
Infiintarea cluburilor Dinamo si steaua...a fost unul dintre putinele lucruri bune facute de comunisti!! s-au strans valorile din toata tara la aceste doua cluburi si au adus sute de medalii si faima tarii!!asa ca ..voi carcotasii...mai usor cu atacurile....uitati-va la palmaresele lor si apoi..inghititi in sec!!! e usor de demolat...dar greu de construit!!
superbus
Postat pe 22 Iunie 2009 21:26

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
sport 9 De la: garbo122620 19 Octombrie 2017 07:38
Spinning pentru slabit! 8 De la: garbo_1155 16 Martie 2012 17:49
CATARARE INTERIOR 9 De la: quasaria 28 Februarie 2010 20:24
ce parere aveti despre dansatoarele din cluburi? 78 De la: politistul 12 Martie 2012 11:19
Silicoane?!!! 46 De la: AdrianaStoleru 12 Aprilie 2016 13:32
Setari Cookie-uri