CLUBUL MICROBISTILOR!!!

buna! sunt Superbus si sunt dependent de Fotbal!! tin cu Dinamo...de pe la 8-9 ani!! in weekend cainii rosii m-au incantat prin victoria lor!!!----ole ole....multumim rapidule!! ole , ola ... hai sa vina Craiova!!!
superbus
Postat pe 5 Aprilie 2009 20:53
Dupa ultimele rezultate ale nationalei....3 infrangeri jenante cu Lituania, Serbia si Austria , ma asteptam ca incompetentul asta de pitzi sa isi dea demisia!! Dar de unde atata bucurie?! Nu are pic de onoare! Asteapta sa fie demis...sa ia aia 600.000 de mii de euro,clauza de reziliere a contractului!!
Dupa ce a pierdut in halul asta,in proportie de 80% fiind vina lui, ar fi trebuit sa isi dea demisia..si sa se ascunda in congo! Aroganta ,incompetenta si nerusinarea lui nu au limite!!! Inca nu am mai vazut asa ceva!!!Aici e si vina federatiei, care nu i-a pus clauza de demitere in caz de esec!! Astept as fie demis saptamana asta...pt binele fotbalui romanesc!!!
superbus
Postat pe 5 Aprilie 2009 21:02
huo dinamo!!
garbo000505
Postat pe 5 Aprilie 2009 23:54
De la: superbus, la data 2009-04-05 21:02:42Dupa ultimele rezultate ale nationalei....3 infrangeri jenante cu Lituania, Serbia si Austria , ma asteptam ca incompetentul asta de pitzi sa isi dea demisia!! Dar de unde atata bucurie?! Nu are pic de onoare! Asteapta sa fie demis...sa ia aia 600.000 de mii de euro,clauza de reziliere a contractului!!
Dupa ce a pierdut in halul asta,in proportie de 80% fiind vina lui, ar fi trebuit sa isi dea demisia..si sa se ascunda in congo! Aroganta ,incompetenta si nerusinarea lui nu au limite!!! Inca nu am mai vazut asa ceva!!!Aici e si vina federatiei, care nu i-a pus clauza de demitere in caz de esec!! Astept as fie demis saptamana asta...pt binele fotbalui romanesc!!!


Nu va fi demis cu siguranta! Are nemernicul mult prea multi sustinatori sus-pusi ca sa plece atat de usor!
Iar dc pleaca nea' Pitz... cine pana lui Stefan Cel Mare vine sa antreneze o echipa cu fotbalisti fitzosi? Ca numai asta sunt. S-a dus generatia de aur si tot ceea ce a insemnat ea!

Cat despre victoria din weekend... imi pare rau sa o recunosc dar a fost pur si simplu inmanata lui Dinamo! Ala nu a fost meci!! Si daca era blat parca tot se mai chinuiau cat de cat de ochiul lumii...

Pe Craioveni eu zic ca-i batem... numai sa nu se impauneze fotbalistii dinamovisti si sa le dea sansa sa ajunga langa poarta...
Verarmy_38
Postat pe 6 Aprilie 2009 10:29
505... corect, nene...

cat despre fotbal si alte sporturi, viitoru' e pe net, vericilior... fi-miu, care-i complet mazeta la fotbal d-adevaratelea, bate de rupe la fifa2009 pe net...
zambil
Postat pe 6 Aprilie 2009 10:41
Si miscarea nea Zambil?

Suntem cativa pe aci care am promis sa nu mai aducem vb de fotbal in alte topice! E pe chituci intr-adevar, cel putin in Romanica, dar e un sport ca oricare alt sport! Nu obligam pe nimeni sa-i placa dar nici nimeni nu ne poate obliga se nu ne mai placa, asa la comanda!!!

S-a facut un topic numai pt asta tocmai in ideea de a nu mai deranja alte topice deschise de altii, clar??
Dc are cineva ceva de comentat contra acestuia il invit la Andra cu o cerere sa-l inchida!
Fara jigniri ca X huo, sau ca Y ****!
505 chiar dadu cu batu'-n balta si de data asta!!
Verarmy_38
Postat pe 6 Aprilie 2009 11:16
vero,

am inchis ochii la cafenea cand ne-ai facut "nebuni",acu' vad ca persisti in greseala...

este topic deschis de tine cumva?
si care sunt jignirile ca nu pricep...

eu am avut suflet de dinamovist,dar de cand am vazut ca s-a produs manelizarea clubului(vezi turcu,borcea),am inceput sa nu mai pun suflet pt club.

si am fost microbista convinsa,dar..nu-i asa..trebuie sa ai si pt cine..."sa suferi"..
iasomia
Postat pe 6 Aprilie 2009 11:23
iasomico...

eu inca nu m-am lamurit daca vera asta le are cu fotbalu' sau nu... de fapt, nu m-am lamurit daca chiar exista...he,he,hhe...
zambil
Postat pe 6 Aprilie 2009 11:37
V-am facut nebuni Scuze Iasomia, cred ca a fost sub un alt context!

Nu mai conteaza cine a deschis sau nu topicul, si daca "suferim" cu totul pt club sau nu! Conteaza sa ne spunem parerile despre un meci bun sau prost fara sa jignim cu huo sau alte apelative clubul, omul, jucatorul, suporterul...

Am lasat deoparte orice discutie prin cafenea, club sau chestiuni tocmai pt faptul ca nu se vor acolo! Atat! E greseala chiar asa de mare facuta de Superbu' ca l-a deschis?? Nu e nimeni obligat sa comenteze daca nu vrea... nici eu, nici Zambil, nici tu si cu siguranta nici 505!
E un topic ca oricare... se vorbeste de fotbal... nu musai numai de cel romanesc!
Zi frumoasa!!
Verarmy_38
Postat pe 6 Aprilie 2009 11:40
asa este in fotbal!
supararea asta s-o avem noi,ca isi mai baga cateunu',sau da cu "huo"...

invatati sa nu mai puneti la suflet orice..
iasomia
Postat pe 6 Aprilie 2009 11:48
Indiferent de rezultate, HAI STIINTA!!!
De mic, de cand mergeam cu taica-meu pe central sa il vad pe Oblemenco, sunt fan al Craiovei, asaa incat FORZZA STIINTA!!

superbule, desi esti dinamovist, felicitari pentru topic.

Haideti sa o iertam pe vero, in afara de faptul ca tine cu dinamo, e super ok.
anakin
Postat pe 6 Aprilie 2009 12:03
anakine...

vezi nene ca-i topic de sporturi acilea... poate te-alerga veracana ca strici subectu' cu interventii d-astea telectuale......
zambil
Postat pe 6 Aprilie 2009 12:05
De la: zambil, la data 2009-04-06 12:05:22anakine...

vezi nene ca-i topic de sporturi acilea... poate te-alerga veracana ca strici subectu' cu interventii d-astea telectuale......


anakin
Postat pe 6 Aprilie 2009 12:07
De la: anakin, la data 2009-04-06 12:03:16Indiferent de rezultate, HAI STIINTA!!!
De mic, de cand mergeam cu taica-meu pe central sa il vad pe Oblemenco, sunt fan al Craiovei, asaa incat FORZZA STIINTA!!

superbule, desi esti dinamovist, felicitari pentru topic.

Haideti sa o iertam pe vero, in afara de faptul ca tine cu dinamo, e super ok.



era si cazul....doar e sportul rege!! desi nu e indragit de prea multe doamne,trebuia sa aiba un loc numai al lui !!!


cat despre meciul cu Universitatea, sper sa iasa spectacol, un regal fotbalistic!! iar arbitrii sa nu influenteze rezultatul!!
sunt sigur ca DINAMOOO va invinge fara probleme!!!Nea Mircea Rednic stie de ce!!! e cel mai bun antrenor!! apoi mai avem si lotul mult mai valoros decat al Craiovei!! nu am mai pierdut de vreo 15 ani in meciurile cu U.Craiova!! Deci..avem toate atuurile sa invingem! HAI DINAMOOOOOOOOO!!!
superbus
Postat pe 6 Aprilie 2009 14:10
De la: superbus, la data 2009-04-06 14:10:38
De la: anakin, la data 2009-04-06 12:03:16Indiferent de rezultate, HAI STIINTA!!!
De mic, de cand mergeam cu taica-meu pe central sa il vad pe Oblemenco, sunt fan al Craiovei, asaa incat FORZZA STIINTA!!

superbule, desi esti dinamovist, felicitari pentru topic.

Haideti sa o iertam pe vero, in afara de faptul ca tine cu dinamo, e super ok.



era si cazul....doar e sportul rege!! desi nu e indragit de prea multe doamne,trebuia sa aiba un loc numai al lui !!!


cat despre meciul cu Universitatea, sper sa iasa spectacol, un regal fotbalistic!! iar arbitrii sa nu influenteze rezultatul!!
sunt sigur ca DINAMOOO va invinge fara probleme!!!Nea Mircea Rednic stie de ce!!! e cel mai bun antrenor!! apoi mai avem si lotul mult mai valoros decat al Craiovei!! nu am mai pierdut de vreo 15 ani in meciurile cu U.Craiova!! Deci..avem toate atuurile sa invingem! HAI DINAMOOOOOOOOO!!!



o fi el sportu' rege, da' satisfactiile vin din alte sporturi!
de cand ma stiu, stiu ca dinamo isi cumpara meciurile!
daca intradevar era o echipa majora, ajungea macar dincolo de primul tur in cupele europene. da' din pacate , arbitrii din cupele europene sunt mai scumpi!
garbo000505
Postat pe 6 Aprilie 2009 14:15
De la: Verarmy_38, la data 2009-04-06 10:29:48
De la: superbus, la data 2009-04-05 21:02:42Dupa ultimele rezultate ale nationalei....3 infrangeri jenante cu Lituania, Serbia si Austria , ma asteptam ca incompetentul asta de pitzi sa isi dea demisia!! Dar de unde atata bucurie?! Nu are pic de onoare! Asteapta sa fie demis...sa ia aia 600.000 de mii de euro,clauza de reziliere a contractului!!
Dupa ce a pierdut in halul asta,in proportie de 80% fiind vina lui, ar fi trebuit sa isi dea demisia..si sa se ascunda in congo! Aroganta ,incompetenta si nerusinarea lui nu au limite!!! Inca nu am mai vazut asa ceva!!!Aici e si vina federatiei, care nu i-a pus clauza de demitere in caz de esec!! Astept as fie demis saptamana asta...pt binele fotbalui romanesc!!!


Nu va fi demis cu siguranta! Are nemernicul mult prea multi sustinatori sus-pusi ca sa plece atat de usor!
Iar dc pleaca nea' Pitz... cine pana lui Stefan Cel Mare vine sa antreneze o echipa cu fotbalisti fitzosi? Ca numai asta sunt. S-a dus generatia de aur si tot ceea ce a insemnat ea!

Cat despre victoria din weekend... imi pare rau sa o recunosc dar a fost pur si simplu inmanata lui Dinamo! Ala nu a fost meci!! Si daca era blat parca tot se mai chinuiau cat de cat de ochiul lumii...

Pe Craioveni eu zic ca-i batem... numai sa nu se impauneze fotbalistii dinamovisti si sa le dea sansa sa ajunga langa poarta...



daca nu ar fi fost marea rivalitate dintre DINAMO si rapid, mirajul milioanelor din CL., as fi zis ca a fost un pui de blat!!!
dar asa....valoarea viitorilor campioni si-a spus cuvantul!! a contat foarte mult clasa lui Mircea Rednic!! i-a surprins prim mutarile facute (Blay,Malik,Simao)!!
practic dinamovistii nu au avut cu cine juca!! in afara de ocazia lui Cesihna...nimic de la rapidisti!! daca nu se culca astia pe-o ureche,se apropie incet titlul 19 si Champions League!!
superbus
Postat pe 6 Aprilie 2009 14:17
De la: Verarmy_38, la data 2009-04-06 10:23:33
De la: garbo000505, la data 2009-04-05 23:54:07huo dinamo!!


That was soooo f*****g deep... !!!
Get a life!




dip nedip, asta-i o parere. nu-ti convine, nu comenta!
garbo000505
Postat pe 6 Aprilie 2009 14:17
De la: zambil, la data 2009-04-06 10:41:57505... corect, nene...

cat despre fotbal si alte sporturi, viitoru' e pe net, vericilior... fi-miu, care-i complet mazeta la fotbal d-adevaratelea, bate de rupe la fifa2009 pe net...


zambile ..trimite-l la o miuta in fata blocului!! e bunicel si asta virtual..dar nici nu se compara cu ala jucat in curtea scolii, pe maidan,etc!!!
superbus
Postat pe 6 Aprilie 2009 14:19
De la: garbo000505, la data 2009-04-06 14:17:34
De la: Verarmy_38, la data 2009-04-06 10:23:33
De la: garbo000505, la data 2009-04-05 23:54:07huo dinamo!!


That was soooo f*****g deep... !!!
Get a life!




dip nedip, asta-i o parere. nu-ti convine, nu comenta!



wey anonimule!!! stiu ca mori de ciuda...DINAMO E NR 1!!! asa ca ofticosule.....musca-ti limba!!!!!!
superbus
Postat pe 6 Aprilie 2009 14:20
de ciuda n-am cum sa mor, ca fotbalu' nu ma hraneste nici macar spiritual. din partea mea putea sa fie si resita pe primu' loc.
prefer sa privesc un zbor cu schiurile decat miuta facuta de fotbalul intern.
garbo000505
Postat pe 6 Aprilie 2009 14:23
De la: garbo000505, la data 2009-04-06 14:23:02de ciuda n-am cum sa mor, ca fotbalu' nu ma hraneste nici macar spiritual. din partea mea putea sa fie si resita pe primu' loc.
prefer sa privesc un zbor cu schiurile decat miuta facuta de fotbalul intern.



si atunci.....de ce esti anti Dinamo?? asa e la moda?
recunosc..fotbalul nostru e slabutz in comparatie cu cel din afara(mai ales Anglia---cel mai bun campionat,Spania,Italia)!!
dar mai sunt unele meciuri interesante! mai ales derbyurile!!
superbus
Postat pe 6 Aprilie 2009 14:31
[quote name='garbo000505' date='2009-04-06 14:15:22'


de cand ma stiu, stiu ca dinamo isi cumpara meciurile!
daca intradevar era o echipa majora, ajungea macar dincolo de primul tur in cupele europene. da' din pacate , arbitrii din cupele europene sunt mai scumpi![/quote]


Ei da!!!!sa mori tu!! chiar asa o fi? ai dovezi..sau vb din auzite!!! acum 2 ani...s-au calificat in grupele cupei Uefa...si au trecut de ele!! intr-adevar...in ultima vreme nu mai au performante notabile in europa!! dar nicio echipa romaneasca nu prea are !! steaua s-a calificat 3 ani consecutiv in CL. dar ce a reusit acolo? in primul an a facut 5 puncte!! in urmatorii 2 a fost ciuca batailor!!! fara investitii adevarate in fotbal, incepand cu centrele de copii si juniori,apoi cu aducerea unor fotbalisti valorosi din afara,in special sud-americani, nu se poate face performanta la nivel de CL.
superbus
Postat pe 6 Aprilie 2009 15:09
Superbule, nu o mai tine cu dinamo cea supercurata, ca nu este asa. Nici pe mine fotbalul nu ma hraneste, dar acuma mai stiu si eu cate ceva.
Da, miercuri va fi meci pe viata si pe moarte, Craiova daca bate, are sanse bune de a prinde UEFA, iar la anul se poate bate pt.campionat. Daca bate dinamo, sunt tot mai putine sanse sa mai fie prinsa din urma, pentru ca arbitrii o vor sprijini pana la final, singurele meciuri unde nu vor avea tupeu sa fluiere pro-voi or sa fie cu vasluiul si urziceniul.
Sper ca meciul sa se joace pe teren; daca e asa, sper sa plecati invinsi la Bucuresti.
anakin
Postat pe 6 Aprilie 2009 15:34
De la: superbus, la data 2009-04-06 15:09:23[quote name='garbo000505' date='2009-04-06 14:15:22'


de cand ma stiu, stiu ca dinamo isi cumpara meciurile!
daca intradevar era o echipa majora, ajungea macar dincolo de primul tur in cupele europene. da' din pacate , arbitrii din cupele europene sunt mai scumpi!



Ei da!!!!sa mori tu!! chiar asa o fi? ai dovezi..sau vb din auzite!!! acum 2 ani...s-au calificat in grupele cupei Uefa...si au trecut de ele!! intr-adevar...in ultima vreme nu mai au performante notabile in europa!! dar nicio echipa romaneasca nu prea are !! steaua s-a calificat 3 ani consecutiv in CL. dar ce a reusit acolo? in primul an a facut 5 puncte!! in urmatorii 2 a fost ciuca batailor!!! fara investitii adevarate in fotbal, incepand cu centrele de copii si juniori,apoi cu aducerea unor fotbalisti valorosi din afara,in special sud-americani, nu se poate face performanta la nivel de CL. [/quote]

superbime, dupa cum vezi , de legat m-am legat doar de dinamo, nu te tine. si daca vii cu tema ca "cine se leaga de dinamo se leaga de mine"....mai bine te opresti!
ca sa-ti dau tema de gandire, fa o analogie scurta cu handbalu' masculin, despre care doar atata spun. ucm resita a castigat doua cupe europene desii n-a castigat niciodata campionatul intern.
garbo000505
Postat pe 6 Aprilie 2009 16:16
De la: garbo000505, la data 2009-04-06 16:16:11
De la: superbus, la data 2009-04-06 15:09:23[quote name='garbo000505' date='2009-04-06 14:15:22'


de cand ma stiu, stiu ca dinamo isi cumpara meciurile!
daca intradevar era o echipa majora, ajungea macar dincolo de primul tur in cupele europene. da' din pacate , arbitrii din cupele europene sunt mai scumpi!



Ei da!!!!sa mori tu!! chiar asa o fi? ai dovezi..sau vb din auzite!!! acum 2 ani...s-au calificat in grupele cupei Uefa...si au trecut de ele!! intr-adevar...in ultima vreme nu mai au performante notabile in europa!! dar nicio echipa romaneasca nu prea are !! steaua s-a calificat 3 ani consecutiv in CL. dar ce a reusit acolo? in primul an a facut 5 puncte!! in urmatorii 2 a fost ciuca batailor!!! fara investitii adevarate in fotbal, incepand cu centrele de copii si juniori,apoi cu aducerea unor fotbalisti valorosi din afara,in special sud-americani, nu se poate face performanta la nivel de CL.


superbime, dupa cum vezi , de legat m-am legat doar de dinamo, nu te tine. si daca vii cu tema ca "cine se leaga de dinamo se leaga de mine"....mai bine te opresti!
ca sa-ti dau tema de gandire, fa o analogie scurta cu handbalu' masculin, despre care doar atata spun. ucm resita a castigat doua cupe europene desii n-a castigat niciodata campionatul intern.[/quote]


la handbal e altceva...nu sunt niste giganti ca MAnchester,Real,Chelsea,etc!!!si apoi noi romanii suntem talentati la handbal,doar am fost campioni mondiali!!! apoi si acolo e greu ..nu cred ca vreo echipa romaneasca va cuceri Champions league!! nici macar Oltchim!!! toata stima pt handbalisti/e...chiar merita!!!

nu m-am luat de tine!!!asta cu ajutatul ..nu prea mai e valabila!! mergea acu vreo 4-5 ani..cand erau arbitrii corupti!!!acum sunt tinerei...si nu fac din astea!!! valoarea se vede pe teren!! vezi meciul cu rapid!!!
superbus
Postat pe 6 Aprilie 2009 17:19
De la: anakin, la data 2009-04-06 15:34:10Superbule, nu o mai tine cu dinamo cea supercurata, ca nu este asa. Nici pe mine fotbalul nu ma hraneste, dar acuma mai stiu si eu cate ceva.
Da, miercuri va fi meci pe viata si pe moarte, Craiova daca bate, are sanse bune de a prinde UEFA, iar la anul se poate bate pt.campionat. Daca bate dinamo, sunt tot mai putine sanse sa mai fie prinsa din urma, pentru ca arbitrii o vor sprijini pana la final, singurele meciuri unde nu vor avea tupeu sa fluiere pro-voi or sa fie cu vasluiul si urziceniul.
Sper ca meciul sa se joace pe teren; daca e asa, sper sa plecati invinsi la Bucuresti.



or fi facut niste magarii....nu zic...dar de vreo
3 ani nu se mai poate!! s-au cumintit si arbitrii!! nu mia dati aiurea in Dinamo....ca nu mai face magarii!!! cel putin in ultimii ani...a fost curata!!!
superbus
Postat pe 6 Aprilie 2009 17:23
La Medias sau cu Otopeniul am impresia ca s-a cam murdarit pe buteliile lu'Borcica, nu crezi?

Asta ca sa nu pun la socoteala meciul din tur cu Craiova, cand Draganescu s-a grabit sa il dea afara pe Julio Cesar in locul lui Lobby.
anakin
Postat pe 6 Aprilie 2009 18:38
si in handbal e ca si-n fotbal! legat de dinamo.
intrun an, de curand , hcm se zbatea tare tare sa castige campionatul. intre timp au aflat ca era aniversarea a nustiu cati anisori de la infiintare lu' dinamo si federatia trebuia sa-i faca un cadoo frumos! ghici unde s-au oprit in cupele europene dupa ce li s-a oferit campionatul!? exact ca-n fotbal, in primul tur!
garbo000505
Postat pe 6 Aprilie 2009 19:51
De la: anakin, la data 2009-04-06 18:38:49La Medias sau cu Otopeniul am impresia ca s-a cam murdarit pe buteliile lu'Borcica, nu crezi?

Asta ca sa nu pun la socoteala meciul din tur cu Craiova, cand Draganescu s-a grabit sa il dea afara pe Julio Cesar in locul lui Lobby.



faza cu julio... a fost cu vasluiul...si acum se chinuie saracii pe la TAS..ca sa ia 3 puncte lui Dinamo!! magarul ala de porumboiul!! sa speram ca nu le va da dreptate!!!

la meciul cu gaz ..da au fost faze dubioase,cu arbitrul lajos (cam corupt, din vechea garda)!! dar sunt discutabile!! si pot fi greseli!!astea se intampla aproape in fiecare meci, la orice echipa!! dar cand sunt in favoarea lui Dinamo...toti sar in sus ca ar fi hotie!!!hai sa fim seriosi!!!
superbus
Postat pe 6 Aprilie 2009 20:31
De la: superbus, la data 2009-04-06 20:31:53
De la: anakin, la data 2009-04-06 18:38:49La Medias sau cu Otopeniul am impresia ca s-a cam murdarit pe buteliile lu'Borcica, nu crezi?

Asta ca sa nu pun la socoteala meciul din tur cu Craiova, cand Draganescu s-a grabit sa il dea afara pe Julio Cesar in locul lui Lobby.



faza cu julio... a fost cu vasluiul...si acum se chinuie saracii pe la TAS..ca sa ia 3 puncte lui Dinamo!! magarul ala de porumboiul!! sa speram ca nu le va da dreptate!!!

la meciul cu gaz ..da au fost faze dubioase,cu arbitrul lajos (cam corupt, din vechea garda)!! dar sunt discutabile!! si pot fi greseli!!astea se intampla aproape in fiecare meci, la orice echipa!! dar cand sunt in favoarea lui Dinamo...toti sar in sus ca ar fi hotie!!!hai sa fim seriosi!!!



mea culpa! ai dreptate....a fost la meciul cu U. si apoi l-au rezolvat astia....si a jucat cu vasluiul!!!:))) de aia s-a ofticat porumbica....!!
superbus
Postat pe 6 Aprilie 2009 21:47

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
tae bo 13 De la: verona_380 20 Februarie 2009 15:17
Kite surfing si water rafting 2 De la: al_ma 7 Mai 2012 11:44
Ce sport este potrivit pentru o gravida? 9 De la: IrinaAlbu 21 Martie 2017 12:15
dependenta net 13 De la: garbo031575 20 Februarie 2013 07:36
pilates 36 De la: preciouss 30 Noiembrie 2009 19:39
Setari Cookie-uri