sport acasa

faceti sport acasa? ce sfaturi imi dati ca sa ma apuc si eu sa fac macar 10 minute de miscare pe zi. merge daca imi iau dvduri cu sport? sa imi iau bicicleta? vreau sa ma apuc de tae bo dar nu o sa am timp decat de 2 ori pe saptamana sa ma duc, asa ca as vrea sa fac sport si acasa.

Postat pe 7 August 2008 13:17
De la: ginas, la data 2008-08-07 13:17:52faceti sport acasa? ce sfaturi imi dati ca sa ma apuc si eu sa fac macar 10 minute de miscare pe zi. merge daca imi iau dvduri cu sport? sa imi iau bicicleta? vreau sa ma apuc de tae bo dar nu o sa am timp decat de 2 ori pe saptamana sa ma duc, asa ca as vrea sa fac sport si acasa.


trebuie si putina vointa...si poate un partener/a hotarat.
eu am incercat cu o buna prietena, am pus dvd-ul si am mancat fursecuri si am baut suc si cafea si s-a dus dreaq tot programul de exercitii fizice
nebuna
Postat pe 22 August 2008 09:13
nici eu nu sunt adepta sportului..pe motiv ca mi e lene dar din cand in cand fac exercitii pt a scapa de celulita....necesita folosirea picioarelor si te poti uita si la televizor...daca te interesaza poti gasi informatii pe net despre asfel de exercitii...si pe langa faptul k scapi de celulita iti si tonifici muschii si ghici ce?exercitiile sunt bune pt afectiunile coloanei...le faceam cand ma duceam la spital pt cifoscolioza :) sper k iti e de folos ce am scris aici..sanatate
andreeabrinzoi
Postat pe 3 Septembrie 2008 02:10
E am iesit cu patru tipe - chipurile sa alergam vreo 15 km. Am intrat in prima pizzerie si am bagat in noi vreo 2500 kcal de caciula

Postat pe 12 Septembrie 2008 00:45
ca sport acasa as recomanda wreslingul, iar in pauze sahul.

Postat pe 12 Septembrie 2008 00:47
Trebuie putina vointa.Eu fac 20 min de exercitii si 50 min de bicicleta zi de zi.si da ma simt excelent.Gandeste-te ca daca faci sport la 40 de ani vei arata de 30 fara sa urmezi diete drastice care duc la carente de vitamine ,lipsa de energie.E greu la inceput pana cand organismul cere singur miscare si sportul devine ceva normal pentru tine.E bine daca iti ei bicicleta dar conditia e sa o si folosesti.succes!
lovlymarry35
Postat pe 12 Septembrie 2008 13:11
http://www.youtube.com/watch?v=dMH0bHeiRNg&eurl=http://absurd.ro/filme/youtube.html
e si asta un sport
yavrum
Postat pe 12 Septembrie 2008 14:30
http://www.youtube.com/watch?v=QVvKaq5CIZk&feature=related
yavrum
Postat pe 12 Septembrie 2008 14:49
Cel mai bine e sa faci sport la vreo sala impreuna cu o prietena.Acolo ai si instructori ce sa se tina de capulk tau. Iar cand nu vrei sa te duci ca ti-e lene ( dai inventezi o sumedenie de minciuni : sunt obosita, sunt stresata, ma duc maine etc)o sa-ti fie rusine de prietena ta , de instructori si poate o sa-ti para rau de banii pe care i-ai dat pe abonament. Sa te apuci de sport acasa necesita prea mare vointa.
dafffne
Postat pe 21 Septembrie 2008 17:35
eu de cit eori m-am inscris la o sala de gimnastica am sfirsit prin a ma duce de 2-3 ori si apoi am renuntat. Am incercat de toate..de la pilates, la aerobic, la kik boxing. In schimb, de un an am descoperit alergatul. Am ajuns la performanta de a putea alerga o ora fara oprire. Locuiesc foarte aproape de faleza si deci..alerg zilnic. Am ajuns sa imi lipseasca rau daca nu alerg cele 60 de minute pe zi.. Deci s epoate si acasa, se poate si singur se poate si fara sa platesti un club .."fitzos" :-)
dede
Postat pe 29 Septembrie 2008 22:01
bine asa. si eu alerg pana uit de mine.

Postat pe 30 Septembrie 2008 23:32
mai Falcone..esti glumet...:-))
dede
Postat pe 1 Octombrie 2008 01:03
eu am facut 2 ani kk boxing ce ziceti merita sa incep sa fac acasa ?
yavrum
Postat pe 1 Octombrie 2008 12:24
De la: ginas, la data 2008-08-07 13:17:52faceti sport acasa? ce sfaturi imi dati ca sa ma apuc si eu sa fac macar 10 minute de miscare pe zi. merge daca imi iau dvduri cu sport? sa imi iau bicicleta? vreau sa ma apuc de tae bo dar nu o sa am timp decat de 2 ori pe saptamana sa ma duc, asa ca as vrea sa fac sport si acasa.


nu da banii pe dvd-uri. incearca mai bine pe www.youtube.com. acolo gasesti multe video cu gimnastica-dai search. eu fac in special Pilates- serii de exercitii de cate 10 minute, dar mai sunt si altele preluate de pe www.sparkpeople.com. se numesc boot camp-tot asa scurte si usoare. iti mai pot da si o alta idee- www.reachfitness.com, dar aici trebuie sa te loghezi si nu toate exercitiile sunt gratis.si bicicleta este buna, dar mai mult pt atunci cand te plictisesti de astea si cand nu ai f mult chef. eu mi-am luat una si fac cam cate 5 km pe ea odata la 3 zile
multa bafta!
andreeastancila
Postat pe 1 Octombrie 2008 14:30
esti tare yavrum. incearca sa te apuci de wrestling

Postat pe 1 Octombrie 2008 21:36
hai ca eu vb serios chiar am facut kik box,prietenu meu a facut wrestling deci ce credeti ca poata sa iasa ?
yavrum
Postat pe 2 Octombrie 2008 04:23
Poate iesi un mortal combat cu figuri de balet

Postat pe 2 Octombrie 2008 16:32
nu stiiu ce a iesit dar stiiu ca s-a terminat cu masaj pe care tot eu l-am facut deci nu prea a fost cine stiie ce a si ai avut dreptate cu baletu a fost o spirala de 3 in cadere pe acolo.Data viitoare incerc la sala macar acolo nu distrug nimic
yavrum
Postat pe 4 Octombrie 2008 11:28
Mda. Ma gandeam sa deschid o afacere. Prima oara ma batea un gand sa deschid o gradinita pentru copii, insa responsabiliatatile sunt prea mari, pe urma mi-a trecut prin minte sa deschid o sala - insa nu stiu in cat timp imi amortizez cheltuielile. Cred ca voi cauta parteneri de afaceri pentru combinatii (asocieri si impartirea cheltuielilor). Asa ca...ma mai gandesc

Postat pe 4 Octombrie 2008 11:39
intr-un an si cateva luni daca vrei o sala de sport pe abonamente ,pentru o sala de antrenamente sportive ai nevoie de 2 ani ................deci ce zici ziceai ca ai nevoie de parteneri?aaaaaaaaa daca la sala cava masaj si tratamente de infrumusetare vreau si eu abonament macar
yavrum
Postat pe 5 Octombrie 2008 09:38
organizam

Postat pe 5 Octombrie 2008 16:07
pai la cate persoane cunoastem numai pe garbo falimentul e exclus (asta numai daca facem si o cam cu ceva sex virtual iar ca instructori aducem virgine de 30 de ani si amante cu certificat )
yavrum
Postat pe 5 Octombrie 2008 16:17
Prea tare. Cu virginele e mai greu. Mai erau trei prin august, dar au plecat in Italia.

Postat pe 5 Octombrie 2008 22:27
Au plecat in Italia sa vada opere de arta sau sa creeze unele?
dafffne
Postat pe 6 Octombrie 2008 10:13
Au plecat in Italia cu scopul de a produce valori (morale, bineinteles)

Postat pe 7 Octombrie 2008 06:35
si cand se vor intoarce ghici cine se va imbogatii nu de alta dar stii tu cum e cu frumusetea trebuie intretinuta chiar daca vinzi valori morale omu se mai uita si la ambalaj.
yavrum
Postat pe 7 Octombrie 2008 11:12
Eu mi-am luat de pe internet cd urile Winsor PIlates.Si sa stii ca a functionat...am 4 luni de cand fac.2 zile pe saptamana...cate 40 de minute.Mi-a placut mult acest sport...pentru ca mi s-a parut...mai deosebit.Tonifica musculatura si ajuta la mai buna oxigenare a creierului.Daca ai sa vezi cd urile ai sa intelegi.Eu am inceput cu cd 1 ,1 luna de zile.Apoi am trecut pe cd 2 si cd 4 ,cuplate.Eu zic ca merita sa incerci.
walkiria
Postat pe 11 Octombrie 2008 21:14
Povestea sportului e ca si cea a dragostei.......ca sa fie de calitate dar mai ales sa dureze trebuie sa fie practicat in pasi marunti dar desi.
MAGDONET
Postat pe 26 Octombrie 2008 13:13
De la: ginas, la data 2008-08-07 13:17:52faceti sport acasa? ce sfaturi imi dati ca sa ma apuc si eu sa fac macar 10 minute de miscare pe zi. merge daca imi iau dvduri cu sport? sa imi iau bicicleta? vreau sa ma apuc de tae bo dar nu o sa am timp decat de 2 ori pe saptamana sa ma duc, asa ca as vrea sa fac sport si acasa.


auzi tu chiar crezi in tampeniile de la tv???cum ca in 10 minute te trezesti ca o sirena????pai...1.tre sa faci exercitzii atata cat corpul iti permite(adik pana vezi ca leshini)2.rezultatele se vad abia peste 3 luni(sau incep sa se vada:))))4.tre sa te tzii de ele altfel laso moarta mai bine dormi 10 minute in plus :))))
succes!!!!

Postat pe 30 Octombrie 2008 23:27
De acord, inceputul trebuie sa fie in forta dar si perseverenta conteaza in ritmul in care poate fiecare!
MAGDONET
Postat pe 6 Noiembrie 2008 22:55

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Kite surfing si water rafting 2 De la: al_ma 7 Mai 2012 11:44
CLUBUL MICROBISTILOR!!! 1918 De la: Aemulus 19 Februarie 2013 23:00
Eu practic aerobic si kangoo jumps 1 De la: kangooaerobic 27 Decembrie 2009 11:41
judo 21 De la: michelle_ 21 August 2011 18:03
pilates 36 De la: preciouss 30 Noiembrie 2009 19:39
Setari Cookie-uri