CLUBUL MICROBISTILOR!!!

nu bre..Hai Steaua! in galerie la Dinamo !

iti inchipui ???
gabitzza
Postat pe 20 Mai 2009 19:11
De la: mia79x, la data 2009-05-20 18:07:23hm...eu sunt stelistaaa si am mers pe stefan la un meci al dinamovistilor cu ...am uitat cum naiba le zicea alora, ca erau straini(asa tare m-a interesat)...dar, de...logodnicul era caine pana la moarteeee, so...a trebuit sa merg...si chiar mi-a placut...si nici nu am prins bataia de dupa, thanks god!a fost superrrrrrr anywayy ...chiar daca am tipat(de bucurie of course) la golul dinamovistilor(scuze stelistii meii) hai STEAUA!!!




hopa MIA...ma uimesti!!cat devotament, cata iubire pt iubi tau!bravosss:))! totusi nu ai precizat ...cum s-a terminat meciul? ai fost la acel 2-1 pt DINAMOOO? ...am fost si eu la acel meci!! da ..a fost o sarbatoare!!

pt ultima parte cu "hai stoaia" te inteleg.... te-ai nascut in acea perioada...cand oile au luat cupa campionilor cu-n imens noroc!! de aceea tii cu echipa asta de 2 bani....ca majoritatea suporterilor stelisti!!
superbus
Postat pe 20 Mai 2009 19:25
yayaya...shut up, superbus ...pai, parca a castigat dinamo, god...mi s-a dus cu totul din memorie, see?he he...si echipa respectiva era ceva cu x si y X'YENTI?eiiii, habar n-am ...lasa-ma ca ma fac de ras...
hm...cat despre cupa campionilor si steluta mea, pai uite ca pe 7 mai cand au castigat imi serbam ziua...so, i-am inspirat see?
STEAUA, LA LA LAAAAAA
mia79x
Postat pe 20 Mai 2009 19:42
hm...cat despre facut sau nu pe plac iubitului...of, numai surprize alb cu rosu primeam cadou , so...trebuia sa ma conformez, somehow, isn t it?nuuuu...poor me, iubirea asta...mai ca nu te mai recunosti
mia79x
Postat pe 20 Mai 2009 20:07
hai sahtioru... hai mircica...

cred ca merita si lucescu o cupa europeana...macar ca eram tovarasi de miuta in parcare pe postavarului...

mare om mircica asta... mi-a placut ca la conferinta de presa a vorbit romaneste... corect, nene...

o sa ziceti ca nu stie alta limba, da' va zic eu ca e om destept... macar italiana si tot o stie ca lumea, da' el a fost nationalist la faza asta... asta ne trebuie, atitudine.. si mai mananca si translatorii aia o painica, nu?...
zambil
Postat pe 20 Mai 2009 21:42
1-1 la pauza...meci strans, nu gluma!! nu prea am urmarit meciu,am jucat conquiztador!! hai Sahtior!!
superbus
Postat pe 20 Mai 2009 22:49
jucatori lenti, nea superbule... asta e cand alegi de la solduri...
zambil
Postat pe 20 Mai 2009 23:40
iaka o batut nea Mirshea!!! bv lui!! bv bv bv!! hai si tu nea Mirshea Rednic!! sa le dam clasa celor de la urjiceni!!! hai DINAMOOO!!
superbus
Postat pe 21 Mai 2009 01:12
Va fi interesant la Urziceni, sunt doua echipe care au beneficiat din plin toate avantajele sistemului, ... dar mai mult ma intereseaza Giulestiul sambata. Dupa ce Timisoara a mimat fotbalul in Groapa, am tare mult senzatia ca Dinamo a fost ajutata sa fie campioana, fie ca beneficiat de adversari deconectati de la meci, de forma lor proasta, fie de cate un Lajos acolo unde era nevoie.
anakin
Postat pe 21 Mai 2009 20:22
De la: anakin, la data 2009-05-21 20:22:17Va fi interesant la Urziceni, sunt doua echipe care au beneficiat din plin toate avantajele sistemului, ... dar mai mult ma intereseaza Giulestiul sambata. Dupa ce Timisoara a mimat fotbalul in Groapa, am tare mult senzatia ca Dinamo a fost ajutata sa fie campioana, fie ca beneficiat de adversari deconectati de la meci, de forma lor proasta, fie de cate un Lajos acolo unde era nevoie.



anakine...cam multe ti se par aiurea!! in loc sa vezi valoarea cainilor rosii , tu construiesti scenarii!!
chiar nu puteti recunoaste asta? ca Dinamo e cea mai buna echipa?
superbus
Postat pe 22 Mai 2009 21:42
anakin-baiatu'

corect...

eu m-am nascut langa dinamo,am suflet de dinamovist oricum as da-o,dar ce e...E.

a fost ajutata.

ca sa nu mai spun ca am alergie maaaare ,cand ii vad pe al de borcea si turcu la carma,ma-ne-listi!

pana si meciul steaua-dinamo mi s-a parut o facatura,nu prea inteleg pe cine avantaja scoru',crez ca pe dinamo un pic...

daca tot suntem la fotbal:

pe voi v-a deranjat ca lucescu a fost facut in presa din italia tigan?
iasomia
Postat pe 23 Mai 2009 07:38
iasomico...

"zingaro della panca" se pare ca e o expresie in italiana, care inseamna mercenar al bancii (de antrenor), un fel de "ca tiganu' cu cortu'"...

cum ziceam, tare ne mai place sa rascolim rachatii... iar ne facuram de kko, mai ales ca ambasada da de la roma a luat "atitudine" oficiala, pe baza pontului ziaristic... asta dovedeste ce italiana stiu si aia de ne reprezinta in italia...

e ca si cum cineva i-ar fi spus in engleza lu' nea mircica inainte de meci: break a leg... la care jurnalistii de dambovita ar fi sarit sa spuna ca antrnoru' roman ar fi fost blestemat sa-si rupa gioalele... he,he,he...
zambil
Postat pe 23 Mai 2009 08:01
tara de mitici,zambilu'....

stii ca nurofenu' lu' andreea raducan a fost scos de pe lista neagra acu' vreo doi ani.

ati vazut voi sa faca cineva gat?

subiectu' trebuia relansat.

dar asa se reped jigodiile numa' spre subiecte care ne umplu de zoaie...

iasomia
Postat pe 23 Mai 2009 08:16
bre iaso...

tare-mi mai place fatuca asta.. andreea... voa si fata sa-si faca un nume prin audio-vizual, da' se pare ca nu si-o trage cu cine trebuie... i-adevarat ca femeile conduc lumea din umbra, da' andreea n-a invatat sa-si puna osu' la bataie, cum s-ar zice...
zambil
Postat pe 23 Mai 2009 08:19
ia mai lasati barfale, gimnastica si alte prostii!! mai sunt 2 ore pana la finala campionatului!! sper ca DINAMO sa le scoata fotbalul din cap urzicatilor aia!! si sa inchida gurile tuturor carcotasilor!!!

as vrea sa jucam foarte defensiv, ei sa rateze foarte mult si sa le dam un 1-0 , gol in min 90, ca sa moara de ciuda!!! sa crape dan petrica si cu memelu!!!

HAI DINAMOOOO!!!

superbus
Postat pe 24 Mai 2009 18:24


superbule, ce ziceai bre ????
gabitzza
Postat pe 24 Mai 2009 22:42
Ups, 1-0 pt.Urziceni, intr-un meci anost, plin cu intrari la gioale si platit de polite, dar cu Muniz (arbitrul) imperial, alt aluat decat Corpodean & others... finalmente,cred ca Borcica se va pregati in continuare de Champions League, mai ales daca vor veni cele 6 puncte ale lui Poli de la TAS.

La chestia cu Il Luce, ca a fost facut "zingaro della panca", atata vreme cat chiar el nu s-a simtit jignit, nu stiu de ce s-a basicat Ambasada Romana de la Roma... ca sa se vada in tara ca au activitate?!?!?
anakin
Postat pe 24 Mai 2009 23:05
hey...am intrat sa va salut

wife_de_zmeu
Postat pe 24 Mai 2009 23:08
De la: anakin, la data 2009-05-24 23:05:03Ups, 1-0 pt.Urziceni, intr-un meci anost, plin cu intrari la gioale si platit de polite, dar cu Muniz (arbitrul) imperial, alt aluat decat Corpodean & others... finalmente,cred ca Borcica se va pregati in continuare de Champions League, mai ales daca vor veni cele 6 puncte ale lui Poli de la TAS.

La chestia cu Il Luce, ca a fost facut "zingaro della panca", atata vreme cat chiar el nu s-a simtit jignit, nu stiu de ce s-a basicat Ambasada Romana de la Roma... ca sa se vada in tara ca au activitate?!?!?



NE-AU FURAT PE FATZA!PENALTY NEACORDAT & GOL ANULAT AIUREA! ! NISTE JEGURI....IN FRUNTE CU MIRCEA SANDU!EL E RESPONSABIL!E anti-DINAMOOOOOOOO!!! ORICUM VOM CASTIGA CAMPIONATUL(DACA POLI VA JUCA FAIR LA EI ACASA)...DE N-AR FI ARBITRII HOTI......DINAMOOOOOOOOO AR BATE PE TOTI!!! FURACIUNEA CAMPIONATULUI A FO LA urzicati!!

SPER CA JUSTITIA DIVINAA SA ISI SPUNA CUVANTULLLL!!!
superbus
Postat pe 25 Mai 2009 01:14
bre nea superbule...

ala n-a fost 11 metri nici daca platea dinamo arbitru... de cand e orice cazatura in careu penalty?...

iar de golu' anulat ce sa zic?... arbitru a fluierat inainte de a atinge cineva mingea dupa centrare... o fi fost premonitie, ce sa zic...

chestia e alta... nici dinamo, da' nici altii nu prea au fatza de champions league... in conditiile astea de ce s-ar califica vreo echipa de-a noastra acolo?... eu as pune moratoriu, nene; cinci ani de zile nicio echipa din romanica nu se mai inscrie in cupa campionilor... sa-i vezi atunci pe toti toti circarii de becali, badea,copos samd cum isi iau jmecheriile si pleaca, eventual la tenis de masa sau oina...

a, si uitasem... cinci ani moratoriu si la transferuri internationale, sa terminam dreacu' cu valorile astea umflate cu pompa...
zambil
Postat pe 25 Mai 2009 08:53
corect

astia trebuiesc starpiti ca naparcile.

stai asa ..ca iote acu' zvon:

steaua o sa faca fuziune d-aia naturala cu urziceniu',in felul acesta steaua va avea acces in europa...he,he,he..al draq ciobam.

ar fi culmea! dau aia in icter.cine?manelistii,ehe,he,he...
iasomia
Postat pe 25 Mai 2009 09:47
mi-a mai trecut supararea! adevarul e ca daca eram buni le dadeam 3-4 ..sau macar unul!dar cu niste expirati(niculae, niculescu, bostina) nu ai cum sa castigi campionatul!!

de acum....astept egalul de la timisoara!! singura noastra sansa!!
superbus
Postat pe 25 Mai 2009 10:43
De la: superbus, la data 2009-05-25 10:43:39 adevarul e ca daca eram buni le dadeam 3-4 ..sau macar unul


vezi, ajungi la ceea ce spuneam eu mai demult???
De n-ar fi arbitrii hoti, dinamo nu prindea nici Europa League.
anakin
Postat pe 25 Mai 2009 17:47
De la: anakin, la data 2009-05-25 17:47:42
De la: superbus, la data 2009-05-25 10:43:39 adevarul e ca daca eram buni le dadeam 3-4 ..sau macar unul


vezi, ajungi la ceea ce spuneam eu mai demult???
De n-ar fi arbitrii hoti, dinamo nu prindea nici Europa League.



hai sa nu exageram!! europa league...o prindeam cu sau fara arbitrii! maxim 5-6 puncte au adus arbitrii!!
superbus
Postat pe 25 Mai 2009 22:27
Am exagerat si eu, sa zicem ca o prindea, sau poate era la mare lupta cu steaua, rapid si craiova acum. Oricum, meciul tur cu craiova a fost unul dintre cele facute praf de arbitraj, meci in care lobby trebuia eliminat, si nu julio cesar, si in cazul asta nu se stie unde mergeau punctele.
anakin
Postat pe 25 Mai 2009 23:36
ciocu' mic.

steaua absoarbe urziceniu',steaua in europa..incep sa cred ca dinamo a fost lucrata...sau s-a lasat lucrata.

cine mai intelege? sau cui ii mai pasa?...astia de la frf ar trebui sa se apuce sa faca scenarii pt telenovele nenica.

m-am jurat ca o sa mi se rupa de acu',nu ma mai uit la fotbalul romanesc,la turca asta ..lucrata si prelucrata.

o imensa sila,asta simt.

as spune eu unde le dau si ce le dau..da' nu se cade, ca sunt cucoana,si nici sculele necesare nu-mi sunt disponibile.
iasomia
Postat pe 26 Mai 2009 08:30
ehhh... nu de steaua mi-e mie acuma, ci de craiova, pe care cica vrea s-o lucreze nea mircea sandu la licenta...

sandu asta, nene, e tare de tot... ma uitam la finala cu sahtior, era in coasta lu' platini, acolo... nu-l dau astia jos de la frf in viata lor, la ce friptane si shpritzane i-a tras sandu-n trompeta frantzuzului...
zambil
Postat pe 26 Mai 2009 08:34
si hai ca ratai sa comentez acilea meciu rapid - universitatea... cred ca cel mai frumos din editia asta a campionatului... da' eram suparat ca pierdu rapidu'...

eu ii apreciez pe baietii astia de la rapid, care pana la urma joaca de-amoru' artei...copos ala ii tine pe promisiuni acolo, am o vecina de lucreaza la rapid, sase luni a stat fara salariu, si lua si ea doar un amarat de 300 de euroi pe luna...
zambil
Postat pe 26 Mai 2009 08:40
cu sau fara lobby, invingeam craiova!!

sa uitam pt cateva zile turca noastra mioritica!! vine marea finala, MARELE meci , MANCHESTER-BARCELONA!!!

tin cu Ronaldo &compania din 1999 ...de cand i-au invins pe nemtalaii de la bayern , in 3 minute!! hai Ronaldo , hai Rooney, hai MANCHESTER!!
superbus
Postat pe 26 Mai 2009 14:55
Normal ca o sa tii cu ei, ca doar au alb-rosu la culori... sunt curios daca si-a regasit borcica copilul uitat la urziceni dupa meci, ca la asa un necaz, iti bati si copii, hihihi....

superbule, lobont face cat jumatate din dinamo.. eu zic ca in situatia de atunci, cu un jucator de camp in poarta, altfel se scria istoria.
anakin
Postat pe 26 Mai 2009 17:31

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
arte martiale 4 De la: Ciresica 30 Martie 2010 18:56
sportiv 32 De la: Adina_Radu 18 Octombrie 2010 18:20
pt.o viata sanatoasa,faceti miscare cel putin 30 minute pe zi... 17 De la: garbo_405949 23 Septembrie 2014 13:54
sport acasa 63 De la: daniilia 13 Martie 2010 19:39
ce parere aveti despre dansatoarele din cluburi? 78 De la: politistul 12 Martie 2012 11:19
Setari Cookie-uri