Ce sport este potrivit pentru o gravida?

Prietena mea este insarcinta si as vrea sa-i fac cadou un voucher ceva pentru cursuri de sport pentru gravide. Am gasit mai multe variante de sali, dar m-ar ajuta sa stiu si din experienta voastra, pentru ca eu nu am deloc informatii despre subiect.

Multumesc :)
IrinaAlbu
Postat pe 20 Octombrie 2014 12:20
De la: IrinaAlbu, la data 2014-10-20 12:20:42Prietena mea este insarcinta si as vrea sa-i fac cadou un voucher ceva pentru cursuri de sport pentru gravide. Am gasit mai multe variante de sali, dar m-ar ajuta sa stiu si din experienta voastra, pentru ca eu nu am deloc informatii despre subiect.

Multumesc :)

Buna Irina !
Sportul bun pentru gravidute, este innotul , aquagym
ely_a
Postat pe 20 Octombrie 2014 12:56
Mersi pentru raspuns, Ely, da, probabil ca ii voi face un abonament undeva la inot daca nu gasesc o varianta mai buna, dar as fi vrut sa fie ceva mai special, unde sa aiba si un program stabilit cu un antrenor si unde sa si interactioneze cu alte viitoare mamici :)
IrinaAlbu
Postat pe 23 Octombrie 2014 11:15
Exista si pilates pentru gravidutze Irina. Uite ...

http://www.pampers.ro/exercitii-pilates-in-sarcina

Asta nu-i reclama , stai linistita. Am cautat asa de curiozitate.
Rotty
Postat pe 23 Octombrie 2014 11:21
Alergatul nu e recomandat, doar usoare exercitii de sol si ar merge usor si bicicleta.
trandafir1
Postat pe 25 Octombrie 2014 22:59
Dar cine o zis ceva de alergat ?
Rotty
Postat pe 26 Octombrie 2014 07:24
Sa stii ca exact la pilates i-am luat un abonament si deja s-a dus de doua ori si ii place mult. A incercat si inot, dar a renuntat pentru ca i s-a facut foarte teama de apa si si-a dat seama ca nu se simte deloc confortabil.

Oricum, am gasit o gramada de variante de cursuri si programe de tot felul pentru gravide, o sa-i tot fac cadouri si daca vreti sfaturi, am facut destul research :))

IrinaAlbu
Postat pe 31 Octombrie 2014 17:27
De la: IrinaAlbu, la data 2014-10-31 17:27:32Sa stii ca exact la pilates i-am luat un abonament si deja s-a dus de doua ori si ii place mult. A incercat si inot, dar a renuntat pentru ca i s-a facut foarte teama de apa si si-a dat seama ca nu se simte deloc confortabil.

Oricum, am gasit o gramada de variante de cursuri si programe de tot felul pentru gravide, o sa-i tot fac cadouri si daca vreti sfaturi, am facut destul research :))



kinetoterapie!
garbo_19362
Postat pe 17 Noiembrie 2014 20:57
Felicitari prietenei tale! Eu stiu din proprie experienta ca nu am facut sport la sala, ci am cumparat niste articole sportive tare dragute si distractive de la https://sport-mag.ro, care m-au ajutat sa ma mentin in forma.. E f greu pentru o femeie gravida sa se trambaleze de colo colo pentru a face miscare, cel mai indicat este sa isi ia acasa niste aparate de fitness sau articole sportive la care sa lucreze comod si sa aiba aproape un pat sau o canapea pe care sa se intinda in cazul in care simte nevoia.
garbo_464292
Postat pe 21 Martie 2017 12:15

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
pilates 36 De la: preciouss 30 Noiembrie 2009 19:39
Eu practic aerobic si kangoo jumps 1 De la: kangooaerobic 27 Decembrie 2009 11:41
cursuri dans sportiv 1 De la: garbo044653 29 August 2009 21:09
ce parere aveti despre dansatoarele din cluburi? 78 De la: politistul 12 Martie 2012 11:19
sportiv 32 De la: Adina_Radu 18 Octombrie 2010 18:20
Setari Cookie-uri