animale ...animalutze

Am si eu 3.
Aemulus
Postat pe 15 Iulie 2009 21:01
miauuuuuuuuuu...micamiaaaaaaaaaaaaaauuu...
pik_nik
Postat pe 15 Iulie 2009 21:03
nope, nice try.
Aemulus
Postat pe 15 Iulie 2009 21:04
pikk ha ha ha ha ha
cinezee
Postat pe 15 Iulie 2009 21:50
Bai ce ma nervati cu topicul asta ! eu nu am acum animale ! si vreau, ca am avut candva.
Dar hai sa va povestesc o chestie amuzanta.O prietena de-a mea care sta la casa avea o broscuta testoasa .Si in fiecare zi cand pleca la serv. punea broscuta cat mai departe de poarta - poarta fiind spre parc - racoare, broscuta mergea catre ea . cand venea de la serviciu o gasea la poarta .Tot asa. Pana cand intr-o zi a fost mai iute de picior( broscuta )
blanca
Postat pe 15 Iulie 2009 22:20
ehe, nu l-am pierdut noi pe motan sapt, trecuta, de am zis ca mor?!!
si acum am mai primit 2 pisici, ieri, nici nu le-am vauzt bien la fata!! ma duc deseara sa ma joc cu ele!!
zambila
Postat pe 16 Iulie 2009 15:23
offf, ca mi-ai amintit...
am si io un motan, si nu se joaca nimeni cu el...
pik_nik
Postat pe 16 Iulie 2009 15:25
Motanelul de la concurs??
blanca
Postat pe 16 Iulie 2009 15:56
pik_nik
Postat pe 16 Iulie 2009 16:05
sa inteleg ca si tu ai concurat Pik??
blanca
Postat pe 16 Iulie 2009 16:08
ce concurs, mai? io ma gandeam la motanul meu
pik_nik
Postat pe 16 Iulie 2009 16:19
Am inteles...si ma jucam adevar sau provocare...
blanca
Postat pe 16 Iulie 2009 16:26
Ai chef de joaca vad ;)) hai in cafenea ca aici devenim off topic
cinezee
Postat pe 17 Iulie 2009 12:25
Am si eu 2 pisoi. Am avut mai multe animale de-a lungul timpului, am crescut la tara, doar. Si dupa ce m-am domnit si m-am mutat la oras, am tot tinut, mai o pisicuta, mai niste acvarii... Sa nu uit, nu de alta.
Am un motan birmanez, o mandrete de pisoi, alintat si doritor de mangaiat. Daca as fi avut inspiratia sa adun tot ce toarce asta, as fi imbracat tot blocul.
Si o pisica de o rasa incerta. Am luat-o de la un coleg de birou, care si-a impartit pisicile, a vandut apartamentul, si-a luat sotia de o aripa si s-a dus sa se faca fotograf la National Geographic. Pisica asta e de groaza. Omul mi-a dat-o educata, vaccinata, castrata. Si extrem de vorbareata. Toata ziua nu-i tace gura! Asa guraliva, mai rar. Poate doar o nevasta din aia cicalitoare, sa mai poata concura cu ea. E urata, are nasul mare si cocosat, dar pot spune ca nu as da-o pentru nimic in lume. Ma distreaza la culme, mai ales ca ea se crede un pic om. Aaa... Si e o mare amatoare de vanatoare. In casa mea nu traieste nici un amarat de tantar. Cum vede o insecta e in stare sa faca cele mai tari looping-uri, doar sa o prinda. :) Gata, ca v-am plictisit. Asa sunt eu, as vorbi despre animalutele mele tot timpul. De la toate animalele pe care le-am crescut am pastrat cate o amintire nostima.
Lidiaolteanu
Postat pe 28 August 2009 15:18
apropos de animale... cum sa scap mai fratilor de o vaca isterica?! o rog de luni de zile sa ma lase naibii in pace, si continua sa ma foota la cap cu comentarii cretine din tz-shpe conturi! evident e aceasi gar_bovina 8887
pik_nik
Postat pe 28 August 2009 15:22
simplu, pik - n-o mai baga in seama - fa-ti comentariile asa ca sa le poti administra inainte de a aparea, foloseste "radiera" mai des si "casca ochii" la cererie de prietenie din conturile noi.
nu-i mai raspunde, nici macar agresiv - se va plictisi si va gasi alta tinta...
lady_corina
Postat pe 28 August 2009 15:29
lady, tu stii cine e vaca aia, si de cand imi sexuieste nervii...
o am la spam in 4 conturi, si continua cu aceleasi idiotisme, ca altceva nu are in capatzana aia monstruoasa. serios, am fost cat am putut de politicos, da' nu mai merge. ma face sa "jonglez" si eu cu cate ceva si sa-i dau un mic "impuls" sa-i prajesc PC-ul
pik_nik
Postat pe 28 August 2009 15:33
eu am sa pun anunt ca nu vreau sa am prieteni in criza de identitate
blanca
Postat pe 28 August 2009 15:34
ioiii, pikule!
da' rau te-a ambalat aia, bre nene, de ti-ai dat drumu' in halu' asta, tocmai matale care erai atat de echilibrat!

hai, ia d-aci , plus o strangere preteneasca de mana, ca am si eu cateva prietene pe aici carora urmeaza sa le aplic binecunoscutul si atotremediatorul tratament Thor
Thor
Postat pe 28 August 2009 15:36
pik - eu ti-am dat reteta - care in cazul meu a functionat la fix - nu stiu daca e aceeasi persoana dar e pe aceeasi "masura". cu politetea si explicatiile nu faci nimic - va continua - trebuie ignore total!
lady_corina
Postat pe 28 August 2009 15:37
Am si eu 4 pisici mici si scumpici. E o adevarata bucurie sa le privesti cum se joaca.
sora_ilsi
Postat pe 28 August 2009 15:41
e aceasi joiana, lady, cu moaca aia de porc in ajunul craciunului.
si cu aceleasi idioate pretexte "vreau sa ma ajuti cu o problema la pisi, nu vreau sa deranjez, ok ok ok..."
pik_nik
Postat pe 28 August 2009 15:42
de ex - cum functioneaza:

mesaj - "prieten nou inscris pe garbo":


Subiect: buna
Mesaj:
de unde esti? putem sa ne cunoastem?


raspuns (al meu):

Subiect: Re: buna
Mesaj:
esti cumva grabit undeva?

dupa care urmeaza - DELETE! (din lista de prieteni) daca omul continua asa...

sigur - acum fiind setat sa primesc mesaje doar de la prieteni unul de asta poate scrie mesaj numai daca cere sa intre in lista mea...
Da' de acum aplic ocaua si daraua la cei noi si ma apuc sa-i "masor" si pe cei deja existenti in lista mea, cum ma mai spus, in curand...

lady_corina
Postat pe 28 August 2009 15:46
Pik, ia intreaba-o daca n-o cheama Floarea si daca nu e cumva din Arad ?

Daca zice ca da, zi-i ca NV e tot liber si ca precis il gaseste printr-o carciuma pe undeva...
lady_corina
Postat pe 28 August 2009 15:49
De la: sora_ilsi, la data 2009-08-28 15:41:59Am si eu 4 pisici mici si scumpici. E o adevarata bucurie sa le privesti cum se joaca.


vreau si euuuuuuuuu
lady_corina
Postat pe 28 August 2009 15:50
vlei sa-ti dau eu o pisica?
sora_ilsi
Postat pe 29 August 2009 23:02
De la: zambila, la data 2009-04-08 15:26:20eu am 2 pisicutze british shorthair, un motan si o pisica, cea din poza de la avatar!
sunt 2 scumpi, ii ador si daca nu-i vad o zi parca lipseste o parte din viata mea!
se spune ca pisicii sunt aroganti si multi nu-i agreeaza, dar cand ii vad cum vin noaptea la mine in pat si se cuibaresc langa mine sa doarma ii iau in brate si ii pupacesc pe botic! de obicei nu sunt prea afectuoasa cu restul lumii, dar pt ei as face orice! sunt 2 vietati minunate!
cand am sa stau la casa am sa-mi iau si un caine!un chau-chau, sper ca asa ii zice, cel cu limba mov...





ma bucur ca mai exista iubitori de pisicutze



gia85
Postat pe 8 Septembrie 2009 16:41
Si noi avem o catelusa bischon maltez. Se intelege de minune cu baietelul meu. Se joaca, fug unul dupa altul...Domnisoara ii fura sosetele, dar la modul ca i le trage din picior....e belea mare !!! Isteata foc si incapatanata pe masura istetimii. Intelege muuulte, dar de executat nu prea are ea chef. E si micuta inca; e ca un copil nazdravan. Ar manca non-stop si roade jucariile baietelului meu. Oricum, ne umple casa si viata de bucurie. E o scumpete
garbo025622
Postat pe 9 Septembrie 2009 14:13
eu am o dulceata de pisicuta siameza, fetita ei corcita cu un maidanez (am avut-o incuiata cu un siamez si nu l-a placut in ruptul capului, iar cand s-a cerut sa-si faca nevoile afara - dusa a fost cu un maidanez 2 zile de am crezut ca nu se mai intoarce) si un dog german
daria_
Postat pe 9 Septembrie 2009 14:24
ei daria, crezi ca asa merge?? au si ei preferintele lor...nici a mea n-a vrut cu motanii alesi de noi, de fapt, am impresia ca n-o s-o dovedeasca nici un motan, e afurisita rau unguroaica mea
iar motanul meu e un tantalau, nu stie ce tre sa-i faca, se matzaie pe langa ea, iar daca se stramba putin la el, a si fugit
halal pisici am, nu cred sa vad pui vreodata de la astia mici, desi ea intra in calduri din luna in luna!

iar pe cealalta pereche nu pot sa-i tin impreuna, cum ii las 2 min, cum ii calare pe treaba, si ea inca n-are voie pui, ca a avut acum 7 luni...complicata treaba!1
zambila
Postat pe 10 Septembrie 2009 08:52

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
o gradina trebuie udata fertilizata sapata...si tot restul...:D 73 De la: fleurdelis 20 Martie 2010 09:46
Tehnologia construirii unei case de lemn 18 De la: caselemncasaneo 5 Februarie 2014 14:50
Ce stiti despre Polianthes Tuberosa (Chiparoase) 1 De la: Sincer 27 Ianuarie 2010 17:10
TRANDAFIRUL DE JERICHO 15 De la: anca100819 15 Noiembrie 2009 22:33
Prima Casa in 2013? 3 De la: bunicuta_creta 8 Ianuarie 2013 15:04
Setari Cookie-uri