Pasii spre o relatie...

Poate ca e greu de crezut, de fapt si eu vad situatia ca pe ceva anormal, dar nu am ce sa fac...nu gasesc alta cale.
In urma cu un an v'am cerut ajutorul in legatura cu o problema care ma framanta si anume ca iubeam, nu eram iubita si el isi batea joc de mine mereu. Ei bine, timpul a trecut, eu am avut o relatie de 2 luni cu un alt baiat cu acelasi nume(parca am fost blestemata sa fiu cu baieti care poarta acelasi nume), am ajuns sa tin foarte mult la el si cel mai important: AM UITAT DE CELALALT. In timpul in care prietenul meu a fost plecat in alta tara, celalalt m'a ajutat cand am avut nevoie, neconditionat. Pana la urma,a venit la mine intr'o zi ca l'am rugat sa'mi cumpere ceva din oras si a venit sa'mi aduca...si tot povestind, a inceput sa se dea la mine, sa ma sarute, asa mai departe. In momentul acela am resimtit anumite chestii din trecut, am simtit ca nu puteam sa'l refuz...nu ma mai puteam gandi la prietenul meu, parca sentimentele renascuse in sufletul meu...
Au trecut cateva zile, s;a intors prietenul meu acasa, am ajuns sa ne despartim si mi'am gasit consolarea tot in CELALALT...care chiar atunci isi facuse prietena si din cauza aceasta m'am certat urat de tot cu el, spunandu'i ca nu va mai fi nimic intre noi niciodata.
Dupa cateva zile, mi'a venit mie randul sa ii fiu de ajutor intr'o problema, mi'am dat seama cat de mult am gresit ca l'am insultat cand am aflat ca repede si'a facut prietena...si i'am spus ca'mi pare rau si ca stiu ca o sa;i treaca supararea. Seara urmatoare iam spus sa ne vedem, nu a vrut, asa ca mi'am gasit de lucru, cand dupa 40 minute primesc mesaj de la el sa ne intalnim. I'am spus ca il rog frumos ca atata timp cat are prietena sa ma lase cu totul in pace si cand se va desparti vom vedea.
Luni, prinzand un moment in care sa fim doar noi in preajma, am discutat putin si i'am repetat ca nu mai vreau sa ne vedem atata timp cat are prietena, urmand ca el sa'mi dea vestea ca s'a despartit de ea tocmai in seara in care am vorbit noi prin mesaje si cand iam spus chestiile acelea.
Auzind acestea, am stabilit ca incepem sa ne intalnim din nou, a venit la mine, a fost foarte frumos, ne'am simtit bine, a fost afectuos (cum a inceput sa fie de o vreme incoace si cum nu a fost vreodata !). Ideea e ca eu m'am pripit sa ii propun sa incepem o relatie. I'am spus"stiu si recunosc ca nu te mai iubesc si nu mai simt pt tine ceea ce simteam candva..tocmai de asta putem lua de la 0 totul si treptat, cine stie..vom tine unul la celalalt". NU a fost de acord, a spus ca nu il lasa inima sa fim impreuna, nu stia cum sa imi explice si nu se uita deloc la mine cand spunea acestea...ceea ce m'a suparat.
Apoi, i'am spus ca eu stiu cum am putea face si anume sa ne intalnim cat de des putem si treptat, in timp, poate o sa ajungem sa fim impreuna fara sa planuim....doar sa lasam lucrurile sa decurga de la sine. A fost de acord, ieri ne'am intalnit putin la el acasa, ba chiar am vorbit cu tatal si cu matusa lui care au fost ff amabili cu mine, cum nu as fi crezut. Oricum, ieri am povestit doar, nici macar nu ne'am sarutat.
Aseara, vorbind cu el la telefon mi'a spus ca nu ii place ca ma dau asa la el...si mi'am dat seama ca, fara sa vreau, am inceput sa'l fac sa se simta din nou sufocat de mine...cum era in urma cu un an:(
Daca tot nu mai sunt cu baiatul acela si daca am incredere in baiatul asta, eu as vrea sa fac tot posibilul sa fim impreuna pana la urma ! Am citit pe 'net ca barbatilor PESTI nu e bine sa le spui ceea ce simti, ca nu suporta si mai rau, ii alungi...Poate ca ar trebui sa il las o vreme, timp in care doar sa ne salutam si atat...apoi sa vedem cum decurg lucrurile, dar cert e ca nu stiu cum sa il fac pe el sa ma caute mai mult, sa isi dea mai mult interesul.
Ce parere avaeti de aceasta situatie? Oare e ok asa, sa ne intalnim cand putem..si treptat, fara sa fiu prea insistenta, sa il fac sa fim impreuna?!

Dati'mi niste sfaturi utile, va rog...
Eleenna
Postat pe 23 Septembrie 2010 17:25
dap... e greu de crezut... d-aia nici nu ma mai obosii sa citesc pana la capat...
zambil
Postat pe 23 Septembrie 2010 18:16
dragut din partea ta...nu mai face misto de oameni ca nu e frumos;)
Eleenna
Postat pe 23 Septembrie 2010 19:11
daca nu mai simti nimic pentru ell, de ce palaria mea mai vrei sa fii cu el? poate o sa mai tineti unul la altul, mergi asa la ghici? faina treaba...
Laura_M
Postat pe 23 Septembrie 2010 19:17
Nuu ! am avut discutia asta, dar mi'am dat seama ca totusi mai tin la el...nu puteam sa uit o iubire de 3 ani cu ajutorul uneia de 2 luni. Nu vi se pare normal?! Si decat sa o iau de la capat cu altul, mai bine continui cu baiatul acesta...
Eleenna
Postat pe 23 Septembrie 2010 19:26
offf doamne, dragostea asta... numa sa nu va gasiti o data la nu stiu cate luni pe cineva
Laura_M
Postat pe 23 Septembrie 2010 19:30
:( e greu. Dar problema cea mai mare e ca nu stiu daca el simte ceva pt mine...am citit pe internet multe chestii despre zodia lui si spune ca nu se deschid, nu spun ceea ce simt, sunt mai distanti din punctul asta de vedere...si ca nu e bine sa ne exteriorizam sentimentele fata de ei prin cuvinte, ca fug...Eu sunt foarte confuza, nu stiu daca simte ceva pt mine, faptul ca spune ca nu il lasa inima sa fim impreuna ma pune pe ganduri...sunt ff confuza. Ma poate ajuta cineva cu un sfat ?
Eleenna
Postat pe 23 Septembrie 2010 19:45
Cred ca te cam joci de-a viata...
Luna_in_capricorn
Postat pe 23 Septembrie 2010 19:45
De la: Luna_in_capricorn, la data 2010-09-23 19:45:42Cred ca te cam joci de-a viata...


tu la 16 ani..,ce faceai bre..?
roby_cado
Postat pe 23 Septembrie 2010 20:24
Eu? Studiam, citeam mult...Eram mai valoroasa ca acum.
Luna_in_capricorn
Postat pe 23 Septembrie 2010 20:33
lasa bre cititu'..,referitor la dragostea asta nabadaioasa..
roby_cado
Postat pe 23 Septembrie 2010 20:34
Am fost indragostita de pe la 10 ani la 19 de un baiat dar nu a stiut niciodata. Imi tremurau genunchii cand treceam prin fata clasei lui la liceu. Asa am iubit eu.
Luna_in_capricorn
Postat pe 23 Septembrie 2010 20:39
ehh..,acu' stiu toti cine-i iubeste...
roby_cado
Postat pe 23 Septembrie 2010 20:42
pasii pasiii??
of viatza miaa!
fleurdelis
Postat pe 23 Septembrie 2010 20:45
De la: Luna_in_capricorn, la data 2010-09-23 20:33:13Eu? Studiam, citeam mult...Eram mai valoroasa ca acum.


Cum mai valoroasa ca "acum"?!
adnana66
Postat pe 23 Septembrie 2010 22:18
dap....nici eu nu m-am obosit sa citesc pana la capat....dragutza, ai facut obsesie pentru numele lui....cauta pe altcineva cu alt nume....si vei scapa de obesie...

p.s. hai ca am reusti sa citesc tot....luati o pauza, mama...e mai bine...pentru amandoi....
tutankhamon
Postat pe 23 Septembrie 2010 22:21
aoleu, pai ce mai stai fata, te poti indragosti de nu stiu cate ori si de foecare data o sa fie altfel si o sa zici ca pe actualu il iubesti mai mult ca pe ex.... altu la rand, daca stai asa sa te gandesti , ma iubeste o ba mai bine lipsa... cum zice tuti, cauta pe cineva cu alt nume
Laura_M
Postat pe 23 Septembrie 2010 22:27

bon soir fetele
al naibii dragoste cum te face sa-ti pierzi capul cand iubesti pe unul, cand iubesti pe altul, cand nu-l mai iubesti, dar hotareste-te draga pe cine vrei
tusi_Oli
Postat pe 23 Septembrie 2010 22:29
tusi.....nu poate sa aleaga.....s-a indragostit de acelasi nume.....e fetisul ei....
tutankhamon
Postat pe 23 Septembrie 2010 22:33
wooow !!! de la 10 la 19 ani?:O:X
Eleenna
Postat pe 23 Septembrie 2010 22:35
yep asa o fii dar bag sama ca aici este treaba serioasa daac nu stie pe care din nume sa-l iubeasca mai tare
tusi_Oli
Postat pe 23 Septembrie 2010 22:37
De la: Eleenna, la data 2010-09-23 19:11:51dragut din partea ta...nu mai face misto de oameni ca nu e frumos;)


Pai nu facea misto de oameni... facea doar misto de tine
Da' un rezumat se poate? Ah, asta era rezumatul? Lasa...
Thor_again
Postat pe 23 Septembrie 2010 22:38
tusi...sa vezi cand va apare al treilea.....va fi balamuc total....
tutankhamon
Postat pe 23 Septembrie 2010 22:39
Citez:"Pana la urma,a venit la mine intr'o zi ca l'am rugat sa'mi cumpere ceva din oras si a venit sa'mi aduca...si tot povestind, a inceput sa se dea la mine, sa ma sarute, asa mai departe. In momentul acela am resimtit anumite chestii din trecut, am simtit ca nu puteam sa'l refuz...nu ma mai puteam gandi la prietenul meu, parca sentimentele renascuse in sufletul meu..."
fato iti cam place ciorba reincalzita
tusi_Oli
Postat pe 23 Septembrie 2010 22:39
v-a fi triunghiul conjugal, daca-l punem si pe celalalt la socoteala... iese ciorba
Laura_M
Postat pe 23 Septembrie 2010 22:40
io acuma cam miros a menaje a trois d-ala....
tutankhamon
Postat pe 23 Septembrie 2010 22:41
De la: tutankhamon, la data 2010-09-23 22:39:02tusi...sa vezi cand va apare al treilea.....va fi balamuc total....


tuth atunci o fi un "menaj a trois" ca-i la moda si se practica
tusi_Oli
Postat pe 23 Septembrie 2010 22:42
tuth mai crapa un ca am fost pe acelasi gand
si din nou citez: "Am citit pe 'net ca barbatilor PESTI nu e bine sa le spui ceea ce simti, ca nu suporta si mai rau, ii alungi..." ai citit gresit fato...... barbatii din zodia pesti sunt amanti desavarsiti dar nu le place sa fie ingraditi
tusi_Oli
Postat pe 23 Septembrie 2010 22:45
tusi...negativ.....acuma e uite-o - nu e......cand fata ii va pune fata in fata pe amandoi va si a trios d-ala .....
tutankhamon
Postat pe 23 Septembrie 2010 22:46
Ok. cel mai bine ar fi sa imi sterg contul de pe forumul acesta, ca dintotdeauna ati facut misto de mine cand intram sa va cer ajutorul

Numai bine. la revedere...si sa stiti ca pe alte site'uri sunt oameni cu sufletul bun, dornici sa ajute, nu care sa isi bat joc de altii. noapte buna
Eleenna
Postat pe 23 Septembrie 2010 22:49

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Cadou! :) [ Criza de timp.si inspiratie] 8 De la: Doara 29 Noiembrie 2010 19:27
Buna:) 8 De la: garbo_6852 3 Septembrie 2012 12:44
oare vorbeste cu prietenii lui despre intimitatile relatiei noastre? 40 De la: garbo_407743 29 Ianuarie 2015 20:11
Sotul berbec...barbat de casa sau Cassanova sub acoperire? 5 De la: meme 19 Iunie 2009 20:01
Probleme 9 De la: garbo_420921 24 Noiembrie 2015 15:52
Setari Cookie-uri