l-am cunoscut pe net...nustiu ce sa fac acum...dar il iubesc!!am nevoie de ajutor

tothusico....poci sa contribui si io cu una bucata?????
nazirra
Postat pe 4 Ianuarie 2010 13:02
deci, exact la asta m-am gandit si io...totusico, sa-i zici numa' de bine
zambila
Postat pe 4 Ianuarie 2010 13:04
naziro, nu te baga. intai rezolv eu cu mara si apoi tu

zambiliciu, pe cuvantul meu ca-l laud
si_totusi
Postat pe 4 Ianuarie 2010 13:10
asa, asa: spala, calca, face de mancare, iar la nevoie, se ridica si singur de jos

scumpo, da' de cand ai tu 68 de ani, ha?
zambila
Postat pe 4 Ianuarie 2010 13:12
ca mi-am amintit de ce zicea candva zambilu- cand ezista si traia pe acilea - " venea omoara pe siret", referindu-se la moldoveni . ce greseli facea si omul ista !!! corect era " venea o mara pe siret "
si_totusi
Postat pe 4 Ianuarie 2010 13:13
zambila
Postat pe 4 Ianuarie 2010 13:15
asa ,asa vanati greselile lu nea zambilu....
LILO
Postat pe 4 Ianuarie 2010 13:16
se exista o explicatie, lilo
si_totusi
Postat pe 4 Ianuarie 2010 13:18
buunn si care o fi iexplicatiunea?
LILO
Postat pe 4 Ianuarie 2010 13:20
c-o vreau pe mara pe siret.pe pluta sau sub pluta . nu conteaza
si_totusi
Postat pe 4 Ianuarie 2010 13:24
hai, nu fii!!!
ea pe pluta si el sub

asta se cheama solidaritate feminina
zambila
Postat pe 4 Ianuarie 2010 13:42
totusiko...da unde-i nea zambilu?
pe pluta sau sub pluta
sau mai cautam
LILO
Postat pe 4 Ianuarie 2010 13:48
si mara sa fie pe SIRET sau pe chiret?
LILO
Postat pe 4 Ianuarie 2010 13:54
poate sa fie in dunare, lilo. tot apa curgatoare e de ce sa fac diferentieri socio geografice?
si_totusi
Postat pe 4 Ianuarie 2010 14:02
aham...si nu facem nici delimitari de relief?..
poate fi in munti cu barca, sau in marea cea mare...
LILO
Postat pe 4 Ianuarie 2010 14:08
ca mara?? ce moara??
bluelight
Postat pe 4 Ianuarie 2010 14:59
draga mea, nu acorda atentie acestor "destepte" individe care incearca sa dezbata probleme de geografie aici,daca le luam la scuturat ... lasa de dorit.
Eu mi-am cunoscut sotul pe internet, si dupa doar o luna de discutii,am plecat la londra sa-l cunosc.Bineinteles am luat cu mine toate grijile si temerile de care tot auzi, mi-am urmat insa inima si ...ma simt cel mai fericit om de pepamant, mi-am descoperit jumatatea si am o viata de vis,insa am plecat doar pt ca am vrut eu...Acelas lucru sa fie mereu si in mintea ta: fa tot ceea ce doresti doar pt ca asa vrei u,pt ca asa simti.......
Iti doresc succes si o viata frumoasa!!


PS.In zilele noastre nu pre mai exista locuri in care sa cunosti pe cineva sau sa socializezi, fie ca ne convine sau nu , internetul...ne acapareaza!!!
flor22
Postat pe 4 Ianuarie 2010 23:07
draga mea, nu acorda atentie acestor "destepte" individe care incearca sa dezbata probleme de geografie aici,daca le luam la scuturat ... lasa de dorit.
Eu mi-am cunoscut sotul pe internet, si dupa doar o luna de discutii,am plecat la londra sa-l cunosc.Bineinteles am luat cu mine toate grijile si temerile de care tot auzi, mi-am urmat insa inima si ...ma simt cel mai fericit om de pepamant, mi-am descoperit jumatatea si am o viata de vis,insa am plecat doar pt ca am vrut eu...Acelas lucru sa fie mereu si in mintea ta: fa tot ceea ce doresti doar pt ca asa vrei u,pt ca asa simti.......
Iti doresc succes si o viata frumoasa!!


PS.In zilele noastre nu pre mai exista locuri in care sa cunosti pe cineva sau sa socializezi, fie ca ne convine sau nu , internetul...ne acapareaza!!!
flor22
Postat pe 4 Ianuarie 2010 23:07
poate te acapareaza pe tine, mamicule...noi p-acilea reusim sa facem distinctia intre real si virtual
Anouk
Postat pe 4 Ianuarie 2010 23:09
iote bre!
sunt o individa desteapta!
muream proasta daca nu-mi spunea asta mica!
preciouss
Postat pe 4 Ianuarie 2010 23:11
da' recunoaste ca asta a fost mai draguta decat aia de ne facu jalnici...
garbo_C
Postat pe 4 Ianuarie 2010 23:16
ha!
sunt o individa jalnic de desteapta!


degeaba,ca io gasesc roz in toate griurile!
preciouss
Postat pe 4 Ianuarie 2010 23:18
stelutza daca ai vazut mesajul pe care l-am postat te rog sa ma contactezi...o mica discutie lamuritoare nu cred ca strica nimanui. nu-i asa? Astept raspunsul tau!
ducaadina
Postat pe 5 Ianuarie 2010 07:02
eu zic ca merita sa risti decat sa regreti pe urma ca nu ai facut acest pas de ce nu... probabil nu ii esti indiferenta din moment ce vine dintr-o alta tara sa te vada iar a-ti continua studiile in strainatate iar nu este nimic grav poate chiar folositor .Numai trebuie sa fii putin prudenta sa-l cunosti cat de cat sau sa mergi initial doar intr-o vizita pentru a te decide ce vrei
izulet
Postat pe 5 Ianuarie 2010 20:48
eu zic sa te intalnesti cu el,apoi decizi
garbo068629
Postat pe 13 Ianuarie 2010 18:33
draga mea eu am cunoscut la fel un barbat si acum sant casatorita cu el. trebuie sa ai mare grija nu te arunca asa usor. nu renunta la studii. Vorbeste cu el sa vii intr o scurta vacanta sa i cunosti si tu situatia. nu uita inainte sa ti iei masuri de precautie cum ar fi sa lasi nr lui si adresa lui unei rude de ale tale si o poza daca se poate si apoi sa vii sa vezi. in cazul incare se intampla doamne fereste ca el sa fie traficant de carne vie in cel mai rau caz sau altceva , ruda ta sa poata alerta autoritatile in caz ca tu nu dai un semn de viata in fiecare zi petrecuta cu el. am 36 de ani si pot sa spun ca sotul meu este in sfarsit ceea ce am cautat toata viata. dar el nu este roman si asta e cu totul diferit ptr ca ai nostri au conceptii total diferite. si nu uita la varstra ta e putin cam repede sa te arunci intr o casnicie. poti sa ai orelatie si fara sa te casatoresti. daca tu crezi ca e marea ta iubire traieste o dar nu ti asuma riscuri. e nevoie de timp sa cunosti o persoana cu adevarat si asta se intampla doar daca o sa locuiti impreuna. abia atunci poti sa ti dai seama cu adevarat cine e persoana de langa tine. iti doresc noroc si fi precauta.
garbo092713
Postat pe 14 Ianuarie 2010 17:59
ia gindeste-e,aceste sentimente le ai numai atunci cind iubesti,daca si el te iubeste e ok inseamna ca ceva s-a aprins intre voi si merite sa menti focul pt a nu se stinge
garbo083491
Postat pe 16 Ianuarie 2010 09:06
buna steluzza..sper sa nu fie prea tarziu sfatul meu,sau cel putin nu as vrea sa t fortez sa faci ceva,as crea doar sa t pun p ganduri un pic in ceeea c priveste rel ta cu tipul d p net.Imi este jena sa o spun,dar trec peste si ma consolez cu ideea k poate suferinta mea poate aj p cineva!Si eu k si tine am cunoscut p cineva tot p net,eram casatorita,mam indragostit nebuneste(la fel zicea si el),am divortat,am stat impreuna ,am renuntat la prieteni,la frati,inca putin ar fi fost si renuntam si la viata pt a il face fericit,daar...toata minunea ,iubirea a durat 1an,dupa care au inceput certurile,reprosurile,gelozia(suprafata doar!)jigniri,etc...Imi zicea ca asa cum mam indragostit d el,p net,asa ma indragostesc si d altul,k d fapt cum lam cautat p el asa caut in continuare.Eram controlata d el la tot pasul.Din injuraturi,jigniri si reprosuri nu am fost scoasa tot timpul kt am stat cu el.La un mom dat am ajuns sa nu am dreptul nici sa gandesc,treb sa gandesc pana in punct in care vroia el-Iti spun steluzza cu mana p inima ca nu mai puteam,a fost un cosmar viata mea cu greu am putut scapa d el si ai multumesc lu dzeu k am scapat!Deci sfatul meu ar fi sa incerci sa t indepartezi d el nu sa t apropii.Nu il cunosti,il cunosti doar kt vrea el sa il cunosti!...stai si reflecta si sper sa iei decizia corecta!t pup
gabytyk
Postat pe 16 Ianuarie 2010 16:33
buna...nu te grabi,mai stai sa vezi ce sa intampla cu voi,nui arata tot ce simti pt el,intoarcei toate sentimentele care ti le ofera si nu prea mult
kruger75
Postat pe 2 Februarie 2010 14:40
Salutare! Stii care-i treaba?
Nu poti sa ai incredere intr-o persoana din ,,spatele calculatorului''Spune ca e ,,mare,tare'' dar in realitate e cu totul altcineva. Asta e parerea mea.
anya_83
Postat pe 2 Februarie 2010 17:10

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Cu ajutorul vostru am reusit sa incep o viata noua! Va multumesc! 1 De la: femeiadesucces 24 Martie 2010 17:58
Exista dragoste la prima vedere? 62 De la: garbo_1249 17 Aprilie 2012 07:57
RELATII INTERZISE 491 De la: liaiedera 25 Iunie 2010 23:03
e bine sa parasesti,cand u mai simti iubire?? 115 De la: lacramioaracrengi 20 Iunie 2011 20:37
De ce alege un barbat sa faca amor cu lumina stinsa?? 34 De la: charmelen 14 Iunie 2015 12:02
Setari Cookie-uri