barbatul care ma iubeste

Nu are importanta etnia....important ...pentru tine ...si singurul lucru pe care trebuie sa il ai in vedere ...trebuie sa fie urmatorul....ce fel de om este....daca te iubeste cu adevarat...daca simti ca el este persoana de care ai nevoie ...umarul de sprijin...daca el iti ofera aceste lucruri ...sa fii fericita....dar nu uita...si tu trebuie sa ii oferi reciprocitate ..in sentimente....asa e parerea mea...si ..niciodata sa nu te simti rusinata in societate de de acest lucru....
nu uita....Ion Voicu...un violonist extraordinar...era din aceeasi etnie...Dumnezeu ....nu a facut deosebire....a daruit haruri ...tuturor oamenilor de pe pamant....
mirandra64
Postat pe 15 Ianuarie 2009 23:02
Si Marcel Iures si Marcel Pavel ehehe. Cate valori au venit dintre tigani.
Eu va spun parerea mea - mai ales ca am trecut printr-o mare marlanie facuta de cineva din elita romaneasca: individul conteaza! Nu etnia. Ci ce vrea sa faca el cu viata lui. Daca acest tigan vrea sa te iubeasca pe tine poate "exact" cum ti-ai iubit fostul... Stii, morala din intamplare ar putea fi ca uite, unul netigan, cu pretentii, s-a purtat ca un magar ce este DAR tiganul (amintiti-va de pasiunea lui Heatcliff din La rascruce de vanturi) ESTE CAPABIL DE SENTIMENT MARETZE. evident ca este posibil si ca el sa dezamageasca.
Iubitii mei, daca relatia asta va merge, va fi o morala buna si pentru mine, data fiind marlania crunta primita de la un inalt om al societatii noastre de trei lei cuie.
Si va mai spun ceva: inca sunt zguduita de moartea unuia dintre cei mai buni si delicati oameni cunoscuti de mine: un tanar tigan. ma rog, avea mama romanca si tatal tigan (deci mama lui nu a avut probleme sa aleaga un tigan!). Era un barbat minunat dupa care multa lume plange. calitatea sta in individ. Nu in etnie.
Mai tineti minte cazul in care o tanara tiganca s-a sinucis pentru ca tatal ei nu o lasa sa mearga la scoala care ii era mai draga decat orice pe pamantul asta? Ei? Deci si acesti oameni au aspiratii, minte, suflet.
gianiblue
Postat pe 16 Ianuarie 2009 08:36
mira...

nu mai puneti copilasi atatea puncte de suspensie,ne poticnim rau cand va citim,si este pacat..unii spuneti lucruri interesante.

giani,

cu mira vorbeam...

cat despre subiect..eu oscilez ,dar choc are o parere f proasta,cred ca nici nu mai are sens sa o lamurim.

asta nu inseamna ca nu o sa mai vin pe acest topic,mie imi place,este o tema interesanta...
iasomia
Postat pe 16 Ianuarie 2009 08:37
Floricica de iasomie, este valabil pentru toti. ne adunam aici pentru ca, cei mai multi dintre noi, avem lucruri interesante de spus. Si nu-s suparacioasa, stai linistita. Nu-ti lua nici o precautie. Ioana007 este, insa, foarte suparacioasa. Nu stiu cum sa o aducem inapoi... Sau poate nu pe ea ci pe forma veche a ei. Parca v-as cere tuturor sa o bombardati cu mesaje. Eu am rugat-o sa revina. "Ea", insa, e foarte suparata pe mine. Of.Of.
gianiblue
Postat pe 16 Ianuarie 2009 08:44
giani,





trebuie sa fim intelegatori,un om cu 4 copii acasa nu are o viata usoara,indiferent..cum sunt ei,mici,mari..stii vorba aia:"copii mici -probleme mici,copii mari- probleme mari"

poate reusim sa aprindem iar flacara din el,pt ca ati vazut cu totii,iubeste tare frumos,numai ca un om nu poate sa iubeasca,sa fie romantic tot timpul,sunt atatea griji pe capul nostru...

trebuie sa-l acceptam asa cum este,isi revine el,este un an f greu trebuie sa fim intelegatori unii cu altii,si de ce nu?

indulgenti...
iasomia
Postat pe 16 Ianuarie 2009 08:55
cioc,


vad ca esti on!

poate ne spui si noua daca ai scapat de tiganu' ala?....
iasomia
Postat pe 26 Ianuarie 2009 13:11
Faptul ca ai citit cartile surorilor Bronte, ma determina sa te iert si sa-ti dau un pupic.
Ioana007
Postat pe 26 Ianuarie 2009 15:55
Ionico,

cu mine vorbesti?

oare ce o face frate cioc?

o fi scapat de tigan?

mama..si cat suflet s-a pus acilea...

cioc! ai iesit din depresie? pe sorin l-ai mai vazut?

ca nu stiu unde este topicu' ala cu el...
iasomia
Postat pe 13 Februarie 2009 15:02
Nu obisnuiesc sa vorbesc singur, decat atunci cand ma adresez florilor.
Ioana007
Postat pe 14 Februarie 2009 21:37
De la: gianiblue, la data 2009-01-16 08:36:47Si Marcel Iures si Marcel Pavel ehehe. Cate valori au venit dintre tigani.


Eu i-as adauga aici si pe deja cunoscutii Ivant Sztoijka, Rafael Sandor, Gyozo Nemeth... mari oameni, mari valori, mari caractere!
anakin
Postat pe 15 Februarie 2009 22:56
In concluzie, parerea mea, nu conteaza ca e rrom sau tigan, daka OMUL de langa tine te iubeste, e OK.! Si mai ales daca si tu il iubesti. Fii sigura ca tara e plina de romani care sunt cu sange tiganesc 100% sau 90% si nu iti spun, sau nu te prinzi, asa ca... pe de alta parte mai sunt armeni la noi, care au tenul inchis la culoare, dar care NU iseamna ca sunt tigani... so on and so forward... :)
eba
Postat pe 17 Februarie 2009 00:28
De la: eba, la data 2009-02-17 00:28:38In concluzie, parerea mea, nu conteaza ca e rrom sau tigan,


eba, poti sa imi spui care e diferenta dintre rrom si tigan?.. ori ai spus-o din prostie, ori de dragul de a posta orice ca sa ai ce arata peste ani la nepoti?
anakin
Postat pe 17 Februarie 2009 09:57
da
am renuntat la rel cu tig,desi imi pare sincer rau
a fost singurul care m-a iubit cu adevarat
l-am ranit enorm
suntem desp de cateva luni si inca incearca sa ne impacam,dar atrecut de faza cand imi dormea la usa.


sorin??
am uitat de el.
nu pot sa-mi dau seama de ce m-am agitat atat.
nu l-am vazut de f f f mult timp si nu stiu nimic de soarta lui.
nu-l m urasc ,iubirea s-a dus si ea demult.nu m e nimic in sufletul meu.
dupa despartie sunt 4 etape:durerea,negarea,acceptarea si amuzamentul.
am puterea dea rade de mine,cea de atunci.....
double_chock
Postat pe 17 Februarie 2009 15:44
cioc,

ma bucur ca esti ok,iti duceam grija....
iasomia
Postat pe 17 Februarie 2009 15:56
nu-i bai.........
asa cum a scris cineva m sus: ,,vis urat - dragostea mea"
sunt singura acum dar nu ma framanta asta...
am alte griji.
banii si masina pt care imi trebuiesc bani
plus un milion altele
o zi minunata!
double_chock
Postat pe 17 Februarie 2009 17:18
totul e bine cand se termina cu bine!!
zambila
Postat pe 18 Februarie 2009 10:46
daca te iubeste ce mai vrei? sau etichetezi tu asta datorita firii lui aprinse? nu uita ca si la manie e aprins!IUBIREA e frumoasa , mai ales intr-o zi de azi cand Dragobetele alearga cu norocul si inflacararea dupa noi...succes!
cercelmarilena
Postat pe 24 Februarie 2009 08:42
Tanti marlene, ia pune mana matale si citeste mai sus ce scrie, si nu mai posta asa, la oha, ca intre timp au aparut schimbari, iar prietena noastra cioc a refuzat sa faca parte din stol. Lucru pt.care o felicit, pe termen indelungat.
anakin
Postat pe 24 Februarie 2009 16:41
De la: iasomia, la data 2009-02-17 15:56:58cioc,

ma bucur ca esti ok,iti duceam grija....


nu-i bai........
sunt ok.
sorin doar
ma vrea inapoi.
double_chock
Postat pe 27 Februarie 2009 18:15
cioc,

eu chiar m-am atasat de tine,daca incepi si tu ca...kiki.. over and over again ,ma apuca depresia..
iasomia
Postat pe 27 Februarie 2009 19:49
De la: iasomia, la data 2009-02-27 19:49:07cioc,

eu chiar m-am atasat de tine,daca incepi si tu ca...kiki.. over and over again ,ma apuca depresia..


nu,nu voi face asa.
acel barbat nu m exiasta pt mine.
nu simt nimic
pana chiar si ura a trecut....

te-ai atasat de mine?
double_chock
Postat pe 5 Martie 2009 15:56
cioc,

pai..doar am fost pe toate topicele tale,nu?

numa' ca tu cum te-ai pus pe picioare si ai disparut...

cum ai facut elefantu' ala atunci..de carpa? sau de carton?

iasomia
Postat pe 5 Martie 2009 16:01
De la: iasomia, la data 2009-03-05 16:01:10cioc,

pai..doar am fost pe toate topicele tale,nu?

numa' ca tu cum te-ai pus pe picioare si ai disparut...

cum ai facut elefantu' ala atunci..de carpa? sau de carton?



de carton si a iesit super!
ma simt atat de bine intre elevii mei!
la multi ani tuturor doamnelor si domnisoarelor!
iar pe domni ii voi saluta in mod special in mai.....
parca atunci e ziua barbatului,nu?
double_chock
Postat pe 9 Martie 2009 14:50
NU CONTEAZA CA E TIGAN........CONTEAZA DACA ITI PLACE DACA TE SIMTI BINE CU EL....AAAAAAAAA SAU TIE TI-E RUSINE SA IESI CU EL PE STRADA.....??????????SI EU AM IUBIT UN TIGAN FOARTE MULT SI INCA IL IUBESC...DAR EU L-AM LASAT CA O PROASTA SI REGRET SI-N ZIUA DE AZI NU MI-A VB NICIODATA URAT NU MI-A ZIS ABSOLUT NIMIC NICIODATA SI EU L-AM LASAT PT UN ROMAN CARE A DAT IN MINE MA FACEA CUM II VENEA LA GURA SI MULTE MULTE MULTE MI-A FACUT ROMANU........DAR ASTA E A FOST PROSTIA MEA........EU ZIC SA INCERCI DACA MERGE RELATIA BINE DACA NU ASTA E CE POTI SA FACI..........?????????BAFTA
garbo000340
Postat pe 10 Martie 2009 02:19
cioc,

bravo! ai vazut?
te gandeai la mierleala...mama ta..

ai fost printre primii care mi-au inteles stilul,poate si din cauza asta am o slabiciune pt tine,nu a trebuit "sa-ti fac un desen" ca sa ma intelegi...
iasomia
Postat pe 10 Martie 2009 08:38
ma intrebi pe mine: care e diferenta dintre rromi si tigani... iar tu nu stii cum se numesc, sunt corturari si ceangai... vai de vai de !!!
eba
Postat pe 10 Martie 2009 20:57
grecotei cu nas subtire,
bulgaroi cu ceafa groasa
corturarii si ceangaii...

unde esti tu tzepes doamne?...
zambil
Postat pe 10 Martie 2009 21:13
Cred ca Tepes ar avea cam mulkt de munca.De aia a si tras chiulul de la lectia secolul xxi.
Ioana007
Postat pe 10 Martie 2009 22:17
offffffffffffff ce aveti cu ai tigani.........??????????sunt oameni ca toti oamenii sau ati uitat ca si bunicu si bunica gandesc la fel ca ei ????????????eu am iubit un tigan si inca il iubesc chiar daca nu mai suntem impreuna binenteles nu mai suntem din vina mea dar doresc la toate femeile de pe lumea asta barbat ca el ......si credeti-ma ati fi cele mai fericite femei... .....
garbo000340
Postat pe 11 Martie 2009 23:22
De la: garbo000340, la data 2009-03-11 23:22:34offffffffffffff ce aveti cu ai tigani.........??????????sunt oameni ca toti oamenii sau ati uitat ca si bunicu si bunica gandesc la fel ca ei ????????????eu am iubit un tigan si inca il iubesc chiar daca nu mai suntem impreuna binenteles nu mai suntem din vina mea dar doresc la toate femeile de pe lumea asta barbat ca el ......si credeti-ma ati fi cele mai fericite femei... .....




foarte putini sunt ok.....majoritatea sunt infractori,nespalati, inculti! asa ca ce avem cu ei?????---nimic...doar dispret,ura!! in afara tot ei ne fac de ras!! vezi mailat in italia!!

trebuie niste pedespe foarte dure pt ei!! si foarte multa EDUCATIE, cu forta pt ca altfel nu prea vor!!
superbus
Postat pe 11 Martie 2009 23:34

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Ma simt atras de sotia fratelui meu 76 De la: valentino 28 Aprilie 2009 14:35
M-a lasat balta a doua zi dupa nunta 23 De la: Micass 17 Ianuarie 2009 11:14
ne-a parasit un bun prieten,Vanghele007!!! 102 De la: garbo000505 6 Aprilie 2009 21:49
daca aveti inima deschideti 11 De la: yavrum 14 Ianuarie 2009 12:13
la a cata intalnire se face sex??????? 115 De la: pik_nik 12 Ianuarie 2010 09:30
Setari Cookie-uri