barbatul care ma iubeste

De la: zambil, la data 2009-03-10 21:13:40grecotei cu nas subtire,
bulgaroi cu ceafa groasa
corturarii si ceangaii...

unde esti tu tzepes doamne?...



,,............ca punanad mana pe ei,
sa-i imparti in doua cete:
in nebuni si in misei...
double_chock
Postat pe 13 Martie 2009 13:00
De la: garbo000340, la data 2009-03-10 02:19:08NU CONTEAZA CA E TIGAN........CONTEAZA DACA ITI PLACE DACA TE SIMTI BINE CU EL....AAAAAAAAA SAU TIE TI-E RUSINE SA IESI CU EL PE STRADA.....??????????SI EU AM IUBIT UN TIGAN FOARTE MULT SI INCA IL IUBESC...DAR EU L-AM LASAT CA O PROASTA SI REGRET SI-N ZIUA DE AZI NU MI-A VB NICIODATA URAT NU MI-A ZIS ABSOLUT NIMIC NICIODATA SI EU L-AM LASAT PT UN ROMAN CARE A DAT IN MINE MA FACEA CUM II VENEA LA GURA SI MULTE MULTE MULTE MI-A FACUT ROMANU........DAR ASTA E A FOST PROSTIA MEA........EU ZIC SA INCERCI DACA MERGE RELATIA BINE DACA NU ASTA E CE POTI SA FACI..........?????????BAFTA



ce sa zic?
si eu,dupa ce m-am despartit de tigan,m-am cuplat cu un blond superb, de familie buna,care, dintr-o gelozie stupida,m-a strans de gat!
si mi-a dat si o palma.
de-ar sti tiganusul meu.........

uite,acum chiar imi pare rau dupa el...
cu ce m-am ales?
cu un roman care ma bate...
m-am indepartat si de asta,dar gustul amar din suflet nu-l pot lasa.
cand voi avea si eu un barbat normal?
consider ca m-a pedepsit dzeu pt sufer p care i-am provocat-o tiganului.
defapt,mi-a dat ceea ce mi-am dorit:un roman.
double_chock
Postat pe 13 Martie 2009 13:07
cioc,

ce draq zici acolo?

vine si ziua ta.. stai linistita...

iasomia
Postat pe 13 Martie 2009 13:10
De la: iasomia, la data 2009-03-13 13:10:12cioc,

ce draq zici acolo?

vine si ziua ta.. stai linistita...




da?
spune-mi cand.vr s-o marchez in calendar...
double_chock
Postat pe 13 Martie 2009 14:00
cioc, problema e in ograda ta. se vede ca tu alegi pana culegi. putina atentie la regulile de selectie.

nu intodeauna ambalajul este de aceeasi calitate cu marfa

stii povestea cu fata babei si a mosneagului. ai vazut ca alegerea cufarului cel mai ochios, nu a garantat si fericirea.

ce inseamna familie buna pentru tine? bani, pozitie sociala, impresie artistica ? e un proverb: tata-i om si eu neom.

sunt multe familii din astea care sclipicesc ca soarele pe cer la o prima privire si de incerci sa vezi si dincolo de aparente, iti pui mana in cap

lasa amarul din suflet si considera intamplarea ca o experienta sau ca o lectie. mergi mai departe . in viata o sa intalnesti tot felul de creaturi. unde ajungi daca suferi pentru fiecare prieten ce l-ai avut?

nu te mai arunca chiar asa, cu capul inainte intr-o relatie . cum ai un prieten, cum gata: iubire mare. mai ponderat cu cele sentimente pana vezi in ce ape se scalda omul
si_totusi
Postat pe 13 Martie 2009 14:22
De la: double_chock, la data 2008-11-15 20:29:40Iasomia, draga mea, incepe sa-mi placa f mult de tine.

Nu m-a furat tigaul.Nu!
Dar de cand am deschis top acesta,s-au intamplat atatea!
Cu privire la tigan,desigur!
Nu stiu ce sa zic: este intr-adevar atipic.
Contabil, asculta muzica buna,dar acasa are un palat si o menajera (romanaca!!!)
Parintii lui au kg de aur, mama lui poarta un colier cu un diamant imens (intotdeauna, indifernt de tinuta sau ocazie!!!).
Si stiti cumse numeste sora lui? Lucsita!!!!
Cand il cert,imi spune" : ,, te rog ,iubita, nu te tigani cu mine! "
Acum vrea sa-si cumpere motor si sa-si tatueze numele meu pe brat.

mmmda, astept comentariile............



Si acum, comentariul . tot al tau :


13 martie. dupa 4 luni.
"ce sa zic?
si eu,dupa ce m-am despartit de tigan,m-am cuplat cu un blond superb, de familie buna,care, dintr-o gelozie stupida,m-a strans de gat!
si mi-a dat si o palma.
de-ar sti tiganusul meu.........

uite,acum chiar imi pare rau dupa el...
cu ce m-am ales?
cu un roman care ma bate...
m-am indepartat si de asta,dar gustul amar din suflet nu-l pot lasa.
cand voi avea si eu un barbat normal?
consider ca m-a pedepsit dzeu pt sufer p care i-am provocat-o tiganului.
defapt,mi-a dat ceea ce mi-am dorit:un roman. "

ei, acum sa-i aud pe cei ce m-au contrazis
si_totusi
Postat pe 13 Martie 2009 14:37
vezi cum e viata asta...?????//e bine totusi ca tu ti-ai luat decat o palma dar eu 'inghit' multe multe multe dar gata s-a terminat ...acum ma cauta..pt?????/nu stiu ......aaaaaaaa nu mai gaseste alta proasta ca mine sa-i suporte toate magariile de 5 ani de zile ...dar ADIO sa ramana cu cine o vrea cu mine gata l-am iertat de 1000000000000000000000000000000000000000 ori ........asta e fetelor nu conteaza ca e alb sau 'cioara' ......conteaza sufletul oamenilor nu ...........
garbo000340
Postat pe 13 Martie 2009 15:35
mai 340, aici fierbe o oala cu lapte si hop! apari si tu.
orice cauza are si un efect, si in conditiile in care aici vad povesti numai despre romanii cei rai si tiganii cei buni, ma intreb daca nu cumva vreo asociatie a tiganilor care stiu sa citeasca v-au angajat sa ponegriti toti romanii pe site-ul asta.
Bietele de voi, nici nu mai stiti unde sa va ascundeti de romanii cei rai. Cuvantul "Italia" nu va mai spune nimica?

si altceva: chock, retine ca fiecare doarme asa cum isi asterne. La cate ai spus ca ai facut pana acuma, ori blondul tau a citit toate postarile, ori tu i le-ai povestit.
anakin
Postat pe 14 Martie 2009 11:24
tu ai fost in italia sa vezi ce e acolo ...daca nu sssssssssstttttttttt......sunt satula de toti romanii cei CINSTITI .....aaaaaaaa nici tiganii nu sunt sfinti.....asa ca toti sunteti O APA SU-N PAMANT ...aaaaaaa nu numai romanii ma refer la toti barbatii poate mai gasesti vrun SPECIMEN 'mai bun' dar pana la urma toti isi arata adevarata fata...........asa ca...... pe voi
garbo000340
Postat pe 14 Martie 2009 13:54
Bai traseisto, orice comentariu in cazul tau reprezinta pierdere de vreme, in timp ce orice postare a ta arata incultura si provoaca greata.
Ma incearca doar regretul ca Antonescu nu a apucat sa termine ce a inceput. Poate ca azi "Mailat" ar fi fost doar o marca de sapun, iar bietul Marian Cozma ar fi trait.
anakin
Postat pe 15 Martie 2009 00:55
E greu sa dai un sfat fara sa fii subiectivist...stii, conteaza mult ceea ce vrei tu de la viata: vrei sa explorezi caracterele umane influientate de etnie si cultura prin experiente personale sau citind?.Vrei sa ai o viata linistita,o casnicie traditionala, sau o viata tumultuoasa, plina de incercari si aventuri cu eterne trairi la maximum, fie fericire fie disperare...Prezentarile despre tigani pe care le-am citit aici, indiscutibil, sint reale, dar caracterele si comportamentele lor, au multe parti de umbra...Ar fi bine sa incerci sa le cunosti anturajele, activitatile,conceptia despre viata si societate...sint lucruri cu care, daca tu vrei un raport duratur cu acest tip,vei avea de a face.Intre minte si inima trebuie sa fie corelare, dar puterea decizionala o are totusi mintea, de aia capul e cel mai sus.Mult succes.
daniel_m67
Postat pe 15 Martie 2009 08:53
Observatie :apar tot mai multi utilizatori Garbo00X . Ori noii logati si-au pierdut imaginatia ori Garbo a mai adaugat un punct in job description-ul angajatilor si-i evalueaza dupa paiele puse pe foc ,fiindca mai observ ca persoanele garbo000.... au toate "probleme" pe care le pun in discutie aici... mai sa fie !
blanca
Postat pe 15 Martie 2009 09:59
Da aveti dreptate,nu conteaza ce este,daca este frumos sau nu,conteaza sufletul fiecaruia,modul in care te priveste,cum te intelege,cum te iubeste,si nu in ultimul rand....depinde de ,,obraz''
TEODORRD
Postat pe 15 Martie 2009 10:36
ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha esti duuuuuuuuuuuuuuuuuuusssssssssss traseista e mata ai grija cum vb eu nu te-am jignit pe tine ........dar ...din cate vad nu-ti face pielea 22222222222222222 bani se vede ca n-ai ce sa faci...
garbo000340
Postat pe 15 Martie 2009 14:16
'personajul' mailat nu ma intereseaza ......cat despre COZMA chiar mi-a parut rau din partea mea poa sa-i tortureze in ultimul hal pe cei care l-au omorat ....scuze poa nu ai vazut ce fete aveau criminalii aia.... ...chiar eu le-as fi luat glanda......si vb mai frumos.....nu vreau sa jignesc pe nimeni ...dar daca sunt jignita ......nu doresc la nimeni...
garbo000340
Postat pe 15 Martie 2009 14:25
omul care e corect si cinstit eu il respect nu conteaza ce natie e.....de restu sa nici nu aud ....
garbo000340
Postat pe 15 Martie 2009 14:31
aaaaaaaa si scuze n-ai nici un drept sa ma faci traseista ok ......nu doresc la nimeni sa aiba mainile mele habar n-ai cat am muncit ....ok....puteam sa ma duc sa fur sa dau la cineva in cap si multe multe altele ...dar de ce??????????? eu vroiam sa pun capul pe perna linistita nu ca altii......
garbo000340
Postat pe 15 Martie 2009 14:49
Nu va mai ...certati...nu are rost,macar aici sa fim linistiti....
TEODORRD
Postat pe 15 Martie 2009 16:08
Nu veti fi linistiti niciodata.Daca este prea mare liniste o sa va plictisiti, iar daca este galagie o sa va strangeti ca la urs, pentru ca aceasta este firea omeneasca.Si tot nelinistiti o sa ramaneti.
Ioana007
Postat pe 15 Martie 2009 16:11
merci dar.......ma jignit si nu-mi place
garbo000340
Postat pe 15 Martie 2009 17:50
De la: garbo000340, la data 2009-03-15 14:16:22 traseista e mata ai grija cum vb eu nu te-am jignit pe tine


tziganco,jet de-aici!... pe criza asta nu mai aveti ce fura si v-ati apucat de intrat pe net?
anakin
Postat pe 16 Martie 2009 09:14
tataie esti.............du-te si leagana 'copilu'
garbo000340
Postat pe 16 Martie 2009 13:20
ce faceti fratii mei din topicul asta?...

pacat!
iasomia
Postat pe 16 Martie 2009 13:23
eu nu se pare ca anakin are chef de jignirii si multe altele.....
garbo000340
Postat pe 16 Martie 2009 14:13
garbo

daca tot suntem puse pe vorba..poate imi spui si mie de ce v-ati facut cont de acest gen"garbo OOO563" ETC?..sunteti o gramada,pe cuvant daca va inteleg...
iasomia
Postat pe 16 Martie 2009 14:30
nimeni nu poate sta deoparte cand vine o individa, probabil tiganca sau tiganizata, in mod clar manelista, care sigur nu si-a terminat studiile liceale dupa cum se exprima, care ia uite aici ce scrie:
De la: garbo000340, la data 2009-03-14 13:54:33sunt satula de toti romanii cei CINSTITI .... asa ca toti sunteti O APA SU-N PAMANT ...aaaaaaa nu numai romanii ma refer la toti barbatii poate mai gasesti vrun SPECIMEN 'mai bun' dar pana la urma toti isi arata adevarata fata.....asa ca ..... pe voi

nu mai spun nimic de chestia aia cu jignitul parintilor:
De la: garbo000340, la data 2009-03-15 14:16:22 traseista e mata ai grija cum vb eu nu te-am jignit pe tine ........dar ...din cate vad nu-ti face pielea 22222222222222222 bani ... se vede ca n-ai ce sa faci...


adica apar tot felul de erori genetice (create la betie) pe site care isi promoveaza pe aici incultura, aduc cu ele mahalaua, si ce sa fac, sa tac? nu, asa ceva nu fac....
anakin
Postat pe 16 Martie 2009 14:34
ai inteles tu unde bat eu,nu ma supara si tu...astazi numai tampenii am auzit...

nu,nu aici..
iasomia
Postat pe 16 Martie 2009 14:36
NAOMI te rog lasa-te de........
garbo000340
Postat pe 16 Martie 2009 16:41
da..tu esti 100% roman ?
garbo000340
Postat pe 16 Martie 2009 19:24
tu ai inceput cu jignirile ....asa ca....poate esti TIGAN SAU TZIGAN..........a????????????????????
garbo000340
Postat pe 16 Martie 2009 19:26

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Sex cu probleme 111 De la: sophia 6 August 2009 21:20
relatii de prietenie 19 De la: Ioana007 31 Ianuarie 2009 15:41
TİATİ CA..... 4 De la: arhanghel 15 Noiembrie 2008 12:58
E mai bine cu un frate/sora sau singur? 13 De la: garbo075336 18 Iulie 2013 00:26
M-a lasat balta a doua zi dupa nunta 23 De la: Micass 17 Ianuarie 2009 11:14
Setari Cookie-uri