Relatie cu un barbat divortat

Buna e o relatie la ineput el are 35 eu 30,el divortat eu a avut o simgura reletie serioasa timp de 5 ani ,oare va putea uita trecutul .De fosta sotie il leaga o afacere de care nu poate sa scape de-si el spune ca incearca dar ea nu vrea ,oare il vrea inapoi ea a dat divort de el acum 5 ani si pana anul trecut au stat impreuna.

Postat pe 28 Iulie 2008 12:31
scuze pt. greselele de ortografie

Postat pe 28 Iulie 2008 12:33
nu fii pesimista in gandire si eu traiesc aceiasi poveste .este adevarat este foarte greu sa traiesti cu un barbat care a divortat de curand eu personal sunt foarte geloasa si imi este greu sa am contact cu fosta lui sotie dar rebuie sa ma adaptez situatiei daka el te iubeste cu adevarat nu trebuie sa te temi de nimic trebuie sa ai duar incredee in tine si in el . p.s cu toare ca sunt cu 10 animai micuta ca tine imi va face placere sa avem un schimb de experienta eu sunt stabilita in germania iar sotul meu este turc ,deci sunt departe .
yavrum
Postat pe 30 Iulie 2008 05:23
cred ca am nevoie de cursuri de limba romana am scris jalnic din punct de vedere grematical va rog sa ma scuzati
yavrum
Postat pe 30 Iulie 2008 05:26
-Fiecare traieste propriile lui povesti, nu pe ale altora.-zise Suzuki, uitandu-se la fratele sau Gica.
-Nu este adevarat.-replica Gica.-Te-a inselat nevasta-ta pe tine?Te-a inselat.M-a inselat pe mine nevasta-mea?M-a inselat.Nu este vorba de aceeasi poveste?
-Ai inebunit Gica, bei cam mult.Pe tine te-a inselat nevasta-ta cu Vasile,pe cand a mea a facut-o cu Anton.
-Si care este diferenta?-intreba mirat Gica.
-Ma, prost mai esti, mai.Pai Anton are facultatea de psihologie.

Postat pe 4 August 2008 06:59
DUAMNE VANGHEKIS ESTI UN HAIOS
ESTI SUPER TARE CU ,COMMURILE TALE
vio
Postat pe 10 Septembrie 2008 16:06
esti total vanghe mereu inveselesti lumea bravo

Postat pe 10 Septembrie 2008 17:58
Gee, Vanghelis, you rock this party. Bravo!!

Postat pe 11 Septembrie 2008 11:21
Revenind la relatiile cu un barbat divortat.Nu sunt interzise, cum nu sunt interzise nici relatiile cu femeile divortate.Uneori si de la unii si de la altele poti invata lucruri noi si interesante.
Suzuki, o intreaba pe nevasta-sa:
-Mai nevasta.Daca eu dau divort de tine si continuam sa avem relatii intre noi, asta inseamna ca vom comite adulter?Iar copiii pe care ii vei naste, vor fi ai mei, sau ai tai.Mai ales ca nu poarta nici un pavilion national.

Postat pe 11 Septembrie 2008 16:28
depinde in ce faza e...si daca i-a trecut..in cazul meu (io-s aia divortata) e ca mersul pe oua. .trebuie maaaare atentie.. in rest..trecutu-i trecut si life is beautiful
gabitzza
Postat pe 17 Septembrie 2008 22:33
Prima mea dragoste se numea Gabi.Chiar ma intreb uneori, cu nostalgie,-a trecut de atunci mai multe vieti de om-ce-o mai fi facut ea?E inconjurata ca Alba ca Zapada de sapte pitici?Ma uit pe strada acum cand sufletul mi-este usor cuprins de melancolie, si ascult cum ploaia ingroapa cu fosnete trecutul.Poate ca uneori trecem unul pe langa altul, ne privim fara sa ne vedem si clipele ne poarta mai departe catre necunoscut, indepartandu-ne de propriile noastre inimi, care raman ca niste gradini pustii.

Postat pe 18 Septembrie 2008 15:59

Din "Forrest Gump" - My momma always said: "Life was like a box of chocolates. You never know what you're gonna get." Saraca femeie avea dreptate.

Postat pe 25 Septembrie 2008 13:51

Din "Forrest Gump" - My momma always said: "Life was like a box of chocolates. You never know what you're gonna get." Saraca femeie avea dreptate.

Postat pe 25 Septembrie 2008 13:51
...buna!...Eu cred ca doar prezentul conteaza intr-o relatie , trecutul face parte din noi ,nu din prezenta relatie...
kitt
Postat pe 26 Septembrie 2008 19:01
Suzuki, dupa ce a divortat de prima lui sotie, s-a dus intr-o noapte la intalnire.Sub umbra unui stalp care statea in intuneric, il astepta ea.
-Tu esti draga mea?
-Eu sunt,,-i-a raspuns iubita cu vocea infundata.
-Si de ce vorbesti asa infundat? Ai guturai?
-Nu.Dar vin din trecutul tau sa iti amintesc ca n-ai platit pensia alimentara aluia mic, pe care l-am facut amandoi.Suzuki a simtit cum femeia a ridicat polonicul si l-a lovit plina de entuziasm-as putea spune chiar ca a dat dovada de un entuziasm cam exagerat-drept in moalele caciulii pe care Suzuki o purta din cauza curentului, peste urechi.
Abia atunci si-a dat seama el ca se intalnise cu fosta lui sotie si nu cu noua lui prietena.
De cate ori se intalnea Suzuki cu prietenii la un pahar de bere, avea obiceiul sa spuna mangaindu-se pe crestetul capului sau:
-Dragii mei, amintirile trecutului, sunt intotdeauna dureroase.
Iar daca cineva nu era de acord cu el, Suzuki, continua:
-Daca nu ma credeti, pot sa va arat cucuiul pe care l-am capatat.
-

Postat pe 27 Septembrie 2008 23:58
Si eu traiesc in acest moment cam acelasi lucru. Peste o luna ma casatoresc cu logodicul meu care a divortat in urma cu 3ani. Partea proasta e insa ca fosta sotie s-a angajat de curand, cam de 2 saptamani la firma unde lucreaza si elsi se pare ca vor avea birourile alaturate. Ce sa fac? E oare cazul sa intru in panica?

Postat pe 29 Septembrie 2008 09:14
vanghelis ai atata dreptate. de ce oare din trecut pastram doar amintirile dureroase?? pt ca lasa semne??
totusi ,cum facem sa gasim fortza de a merge mai departe ? in a doua sau a n -a relatie ??{ am oservat ca cei inscrisi pe forum sunt in mare parte asa ,cu mici exceptii desigur .}
de aceea uneori suntem mai acizi...prin prisma amintirilor durerose...
asa ca ...ce sfaturi iti putem da, in legatura cu intrebarea ta ?
tu stii cel mai bine cat e de divortat .daca tu crezi ca merita,atunci lupta pt ceea ce vrei !
rasarit
Postat pe 29 Septembrie 2008 11:32
Parerea mea este ca e foarte greu de sfatuit in astfel de chestii.Doar tu poti sa stii cat de "divortat"este el.Doar tu poti sa il simti.De multe ori sfaturile sunt de prisos.Logic ar fi...ca viata sa mearga inainte dupa un divort.Dar ...nu tot ceea ce se intampla pe acest pamant este logic.Depinde si de implicatiile care au fost in casnicia respectiva,de copii..si de multe altele.Ai incredere in tine...bazeaza-te pe intuitia ta,fi foarte atenta la reactii,gesturi si atitudinea pe care o are vizavi de fosta.Nu te baza pe vorbe.Analizaeza faptele.Mult succes!!:)
walkiria
Postat pe 13 Octombrie 2008 10:20
Viata nu poate sa mearga inainte dupa divort.Numai dupa el.

Postat pe 24 Octombrie 2008 21:17
pai da. cica o femeie maritata , trebuie sa mearga un pas in spatele barbatului.daca el nu mai e , iuhai, bade! poate merge tantosa, in fata.
si_totusi
Postat pe 24 Octombrie 2008 22:07
Sa stii ca am vazut scena de nenumarate ori.Singura derogare este atunci cand sotul mananca fasole.

Postat pe 25 Octombrie 2008 17:11
Fosta sotie!
Noi femeile suntem rele intre noi si n-am sa inteleg vreodata de ce...In loc sa fim solidare, preferam solitare...Aia de dinaintea mea sigurrr a fost asa si pe dincolo, n-a fost in stare, iar daca nu are defecte vizibile sigur nu era buna la pat si nu stia sa-si satisfaca barbatu', ori, nenorocita il vrea inapoi. Ea e de vina! Ex sotia actualului meu sot ( ce tare suna ) era o femeie frumoasa si buna pe deasupra, dar nu s-au inteles. El a fost vinovat, dupa parerea mea, fiindca a incercat sa-si repare casnicia calcand stramb. Nu-i ajungea sexul de acasa si...Asa procedeaza unii...L-am cunoscut divortat si am impus limite: ,, Mai mamica, asta si asta pot, da' nu pot sa stam la cafea toti trei si sa ii plangem de mila. Baurati cafele vreo cativa ani si n-a fost bine, de ce ar fii bine acu'? O vrei pe ea? Esti invitatul meu! Ma vrei pe mine? OK! Ori, ori!" Daca sotul meu la inceput o mai blama, l-am pus la zid si nu o mai face, ci pastreaza frumoasa amintirea anilor petrecuti impreuna si si-a asumat responsabiliatatea esecului si o respecta fara a o mai blama. Nu ma tem ca s-ar intoarce la ea pentru ca daca vad drobul de sare nu inseamna ca si pica de pe soba. Daca relatia noastra e sortita esecului d'apai sunt o groaza de ,,bunaciuni" si nu numa' fosta, sarmana, care pana la urma daca-l iubeste si ea si o iubeste si el, cea in plus sunt eu si ma retrag. Sunt atatia barbati pe lumea asta ca sigur gasesc pe cel potrivit mie. Mereu vor fii altele mai bune decat mine si daca ma tem ca exista fotomodele, iar eu am doar un metru, nu fac decat sa-mi fac viata amara si mie si lui vaitandu-ma de soarta nedreapta. Nu mai bine ma uit in oglinda si-mi zic ca's o mana de om, da's tare dragalasa? ca minionele sunt chiar delicioase? Avem relatiile pe care le meritam si nici o fosta nu poate umbri relatia mea cu el, decat daca permit eu. Daca am capacitatea sa infrunt adevarul, d'apai ma bucur ca ea e alaturi ca pentru el e o proba. Vreau totul sau nimic, nu vreau jumatati de masura. Astea's expectatiile mele! Daca e departe nu inseamna ca pericolul e trecut, dar daca e aproape si el nu'si poate tine chilotei pe el de dorul vremurilor apuse, d'apai atunci nu e bun pentru mine, iar eu iubesc doar ce cred eu despre el si nici vorba de realitatea care iata ca e alta si nu e numai vina lui ca-i..., cum o fii fiind el, da'i vina mea daca ma complac si daca nu am capacitatea sa vad adevarul. Nu sunt prietena cu fosta si si ei i-am impus niste limite, dar nici nu cred ca ea era mai si mai si nu stiu ce intentii rele are...Asadar, vrei o relatie cu un barbat divortat? Accepta-i trecutul si respecta nu te teme, fiindca teama te face sa cauti probleme acolo unde s-au stins de mult...
guineverre
Postat pe 26 Octombrie 2008 10:19
si al meu e divortat. si mai are si 3 copii. sunt o gramada de chestii la care nu m-am gandit inainte de a ma arunca in relatia asta. acum simt ca am fost naiva. nu e lucru usor sa traiesti cu cineva fara a avea sansa de a experimenta impreuna casnicia pt prima oara..
sorinara
Postat pe 2 Decembrie 2008 17:41
da...............relatia cu un "divortat" e al naibii de dureroasa....toate ne dorim sa urcam cot la cot cu al nostru pe scarisoarele iubirii...si cand apar elementele realitatii ne vine sa fugim vazand cu ochii...eu am 23 el 37....el divosrtat eu nu.....el cu un copil ....eu tot nu....se pare ca viata are grija sa ne aduca la cunostiinta ce ne-am dorit...pe mine ma termina si ma oboseste psihic numai gandul ca vine rodul iubirii lor d ela scoala..deja e obsesia faptului ca eu ii dau sa manance sa o spal sa o imbrac...etc....iar in weekned fuge la taranaca de masa si ne barfeste si toate "calitatile" unui copil din "divortati"....mai rau e cand fosta lui nevasta s-ar impaca si azi cu el...habar n-aveti cat te usuca un sentiment de intrusa de mama vitrega...care nici nu e fondat si totusi ma apasa....daca cineva stie un sfat bun....raman profund indatorata....am incercat discutii ..jocuri..atentie....in fata imi spune una.....restu il stiti...
disperata_bv
Postat pe 9 Decembrie 2008 15:33
BUNA!Si eu am o relatie cu un barbat divortat care are o fiica ,dar cea mica sta la mama ei din pacate, e o scumpa si ne-am atasat foarte mult una de alta...sunt zile cand nu vrea sa stea decat la noi, nu mai vrea sa plece la mama ei plange si e foarte suparata cand trebuie sa se duca inapoi ....noi ne jucam impreuna,desenam si avem micile noastre secrete
Tot ce ai de facut e sa-ti faci prieten copilul sotului tau si daca se poate sa ai o relatie amicala si cu fosta .Eu una chiar ii multumesc ca ea a fost cea care a divortat de el acum doi ani(relatia mea cu el dureaza de un an).
E un pic mai greu cu fostul meu sot care de curand a realizat ce a pierdut si inca mai spera sa ma intorc la el dupa ce am divortat acum un an si jumatate....
Draga \"disperata bv\" sfatul meu pt tine ar fi in primul rand sa nu o vorbiti de rau pe "fosta" in fata copilului,pt ca indiferent cat de "buna", cat de "frumoasa" sau "taranca" ramane mama copilului care o vede ca pe cea mai frumoasa si mai desteapta mama asa ca te rog incearca sa-ti apropi copilul de tine sa va faceti micile secrete intre voi si o sa vezi ce frumos va fi.
albatros
Postat pe 22 Decembrie 2008 15:01
-Asta este cainele tau?
-Da.
-Am sa te rog sa il schimbi.
-Dar ce ti-a facut?
-Am incercat sa mi-l apropii, dar de cate ori vine langa mine, face pipi pe picioarele mele.
Ioana007
Postat pe 12 Ianuarie 2009 09:57
Categoric, nu.este cu tine,TE VREA PE TINE.
cercelmarilena
Postat pe 17 Ianuarie 2009 20:01
draga mea,asta cu meritatul sau nu ,trebuie sa simti tu.....eu am divortat de fostul sot ,acu 4 ani,pt ca avea pe alta,cu care este si in prezent.Problema este ca relatia dintre noi nu s-a terminat,doar ca acu sunt amanta lui,dar el vrea,ma cauta si-mi zice ca il innebunesc.Avem si un copil impreuna pe care il iubeste f mult,dar nu din cauza asta ma cauta pe mine sa facem dragoste.Ce zici de asta?
simona_devil1
Postat pe 3 Februarie 2009 11:00
simona devil1 tu dc mai accepti sa te culci cu fostul sot??? Crezi ca se va intoarce la tine? Ai putea sa mai stai cu el ???
albatros
Postat pe 3 Februarie 2009 15:28
asti cum e ALBATROS? ... uite ca dupa aproape 4 ani mi-a ajuns si mie sa tot le inteleg lor problemele sa tot le fac pe plac unor straini....crede ma pe cuvant ca nu sunt perversa sa i fac rau copilei...am intrat in relatie cu privire inainte ca sa flu dupa 4 ani ca de fapt maica sa care nu trebuia sa o jignesc in fata ei(nu ca as fii facut o sau ca s face o vreodata) o invata ce sa fac si ce s azica....acu sa se spelepe cap daca al meu a fost prins in jocurile ei pt anu stiu cata oara...
disperata_bv
Postat pe 3 Februarie 2009 17:53

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Demential de proasta!!! 32 De la: garbo287007 10 Ianuarie 2016 11:13
Relatia ideala posibila sau egal moarte ca-n majoritatea marilor povesti? 4 De la: maimuticagogosica 24 Februarie 2009 15:21
Casatorie sau concubinaj? 506 De la: gmpa 21 Aprilie 2010 17:59
Nu multe 1 De la: garbo001263 24 Aprilie 2009 00:15
m-am indragostit de un barbat ,apoi afland ca este insurat si are si 2 copii!:( 10 De la: Dor_marunt 12 Decembrie 2009 09:33
Setari Cookie-uri