barbatul care ma iubeste

De la: double_chock, la data 2009-03-23 15:58:41
De la: iasomia, la data 2009-03-23 15:52:38ce ar fi sa privesti tu iainte?...

trage linie si ia-o de la capat,traiesti prea mult in trecut...


nu esti sing care imi tot spune aceleasi cuv.
nu e asa usor sa ma desprind.
nu dintr-o data, cel putin.
treptat,treptat...


Asa este...nu e usoara desprinderea!!Vor fi multe lacrimi,remuscari...cosmaruri...intrebari fara raspuns.Traseaza0ti prioritatile in viata!!Prioritatea nr 1 esti tu,apoi restul.O sa ai multe urcusuri si coborasuri.Atunci cand vei crede ca ai depasit momentul...poti cadea din nou in neant!!Important este sa iti cauti tot timpul echilibrul si sa iti doresti sa mergi mai departe.Timpul...va asterne linistea in sufletul tau!
walkiria
Postat pe 23 Martie 2009 16:02
ti-am citit blog-ul sper ca ti-a iesit din cap acea nebunie....sti la ce ma refer,iasomia are dreptate...eu am 25 de ani si sunt singura si eu am trecut prin multe dar am pus punct si acum incerc sa-mi schimb viata.mai intai de toate gandeste-te la tine esti foarte tanara cat despre probleme ....o sa avem toata viata toti nu numai tu ca asa e..viata si cu bune si cu rele dar trebuie sa mergem inainte si cu capul sus nu trebuie sa-ti fie rusine de de absolut nimic si de nimeni.....
garbo000340
Postat pe 23 Martie 2009 23:28
De la: walkiria, la data 2009-03-23 16:02:57
De la: double_chock, la data 2009-03-23 15:58:41
De la: iasomia, la data 2009-03-23 15:52:38ce ar fi sa privesti tu iainte?...

trage linie si ia-o de la capat,traiesti prea mult in trecut...


nu esti sing care imi tot spune aceleasi cuv.
nu e asa usor sa ma desprind.
nu dintr-o data, cel putin.
treptat,treptat...


Asa este...nu e usoara desprinderea!!Vor fi multe lacrimi,remuscari...cosmaruri...intrebari fara raspuns.Traseaza0ti prioritatile in viata!!Prioritatea nr 1 esti tu,apoi restul.O sa ai multe urcusuri si coborasuri.Atunci cand vei crede ca ai depasit momentul...poti cadea din nou in neant!!Important este sa iti cauti tot timpul echilibrul si sa iti doresti sa mergi mai departe.Timpul...va asterne linistea in sufletul tau!



e greu.si nu ma pot gandi intotd doar la mine sau prima data la mine.
nu ma simt ok deloc.
am mare nev de bani.
viata mea pers e un dezastru.
nu cred ca m iubesc pe cineva.
ma aflu intr-o stare tampita de asteptare......
si cam atat.
am facut prea multe greseli.da, admit asta.


hei!
e cineva pe garbo care simte la fel?
cineva care sa suf extraordinar de pe urma trecutului?
sa regrete greselile, asa, ca mine?

barbatii, de exemplu, ce simt ei vis-a -vis de femeile pe care le-au iubit sau fata de cele care i-au iubit?
s. Freud a murit intrebandu-se ,, ce vor femeile?
dar barbatii? ce vor?
si cum sunt barbatii,defapt?
double_chock
Postat pe 25 Martie 2009 13:42
Dragostea, seamana cu o floare de cactus, care infloreste odata la o suta de ani.Iar floarea aceea traieste numai o ora.
Ioana007
Postat pe 25 Aprilie 2009 14:15
De la: double_chock, la data 2009-03-23 15:49:36
De la: iasomia, la data 2009-03-23 15:19:54scrie aici ce te doare,eu te-am citit intodeauna,stii asta...


ce ma doare?
offf!
ma doare ca sunt singura si am apr 25 de ani.
ma dor esecurile mele profesionale recente.
ma doare lipsa de bani,probl din fam mea.
ma doare iubirea tiganului.
ar fi fost perfect pt mine.doar ca ....e tigan.
inca ma gand la s,chiar f mult,pt ca a aparut din nou in viata mea.
ce sa spun?
tentatia e mare...
dar am suf ca un caine si nu m pot sa o iau de la capat.si mi-e si sila...m-a facut sa-l scarbesc.nu m pot sa stau cu el nici macar de vb.prefera sa ma ascund, sa nu-l mai vad.nu suport sa-l m stiuapr de mine. nu am uitat toate cate mi le-a facut.
a trecut m bine de un an.ce m vr? acum sunt buna?

ce ma m doare?

neputinta mea sufleteasca de a m fi cea de dinainte de al cun...
dorul de tigan, rusinea fata de lume pt ca a fost in viata mea, imposibilit de a fi cu el...

mama care se va opera in curan
banii
sufletul meu sarac...
deciziile proaste pe care le-am luat.
pt ca,da,recunosc,am facut multe greseli, pe care,sincer le regret..



Vorbesti de parca 25 de ani ar fi sfarsitul vietii!!!
Esti singura si ai 25 ani ? F. bine , e o varsta frumoasa la care ai atatea lucruri de facut . Primul ar fi sa te bucuri de tinerete si de viata . Poti incepe sa construiesti orice . Tu alegi .Nu alege insa sa-ti plangi de mila la 25 de ani . Ce-ai sa faci peste 10-20-30 de ani?

Ai avut esecuri profesionale ? de la ce varsta lucrezi ? Presupun ca nu de mult . Inceputurile sunt in general grele . Crezi ca esti singura persoana care a dat de greutati? Crezi ca oamenii pe care-i vezi zambind in jurul tau n-au probleme? Sau n-au avut ? Important e cum au trecut de ele! Capul sus!

Te doare iubirea tiganului... daca stii ca nu poti trece peste opinia celor din jur de ce te legi la cap? Daca spui ca e omul perfect pentru tine de ce nu lupti ? Esti sigura ca stii ce vrei?


Parerea mea e ca-ti umpli timpul cu regrete . Mai bine te-ai gandi ce vrei si ce ai de facut sa mergi intr-acolo.
blanca
Postat pe 25 Aprilie 2009 16:19
Poti sa construiesti o manastire, ca mesterul Manole, numai ca il incui pe Manole al tau in camera si arunci cheia.In felul acesta nu mai dispare de-acasa, fiindca este chemat la sedinta, sau la pescuit.
Ioana007
Postat pe 25 Aprilie 2009 20:31
Esti tanara....nu te grabi,sa nu regreti peste cativa ani.....
Iubirea este numai una,dar,trebuie sa vezi daca este edevarata,sau este numai un moft,o pasiune trecatoare,..........Stii,timpul le rezolva pe toate,numai sa ai intelepciunea de a invata din greselile altora,....sa nu te frigi si tu!
TEODORRD
Postat pe 28 Aprilie 2009 09:51
ce o face tiganu' lu' cioc?

ca ajunsese fata la concluzia ca a fost cel mai bun pana la urma....
iasomia
Postat pe 16 Octombrie 2009 12:12
sau or fi construit manastirea aia si stau amandoi incuiati in ea....
tutankhamon
Postat pe 16 Octombrie 2009 12:14
De la: iasomia, la data 2009-10-16 12:12:18ce o face tiganu' lu' cioc?

ca ajunsese fata la concluzia ca a fost cel mai bun pana la urma....


regret ca nu am ramas cu el...
double_chock
Postat pe 4 Noiembrie 2009 13:33
regreti acum,dar pe termen lung este benefica treaba,clar aveai o parere proasta despre el...

in mod normal nu ar trebui sa avem idei preconcepute,dar daca sunt asa de periculosi ..ce sa facem?
numa' tine minte,cand ai sa intalnesti marea dragoste,sa nu-ti pese ce rasa e...
o sa zici ca a fost sorin,nope..
iasomia
Postat pe 4 Noiembrie 2009 16:02
De la: iasomia, la data 2009-11-04 16:02:43regreti acum,dar pe termen lung este benefica treaba,clar aveai o parere proasta despre el...

in mod normal nu ar trebui sa avem idei preconcepute,dar daca sunt asa de periculosi ..ce sa facem?
numa' tine minte,cand ai sa intalnesti marea dragoste,sa nu-ti pese ce rasa e...
o sa zici ca a fost sorin,nope..


aha, sorin a fost.
si, haide sa fim sincere una cu alta si toti intre noi, pe acest forum:nu e asa ca o data iubesti in viata?
O singura data cu adevarat........restul e doar .......ca nu zici ca nu e nimic: atentie, afectiune, teama de singuratate sau obisnuinta!
Ma contrazice cineva?
double_chock
Postat pe 4 Noiembrie 2009 20:57
Nu.
Ioana007
Postat pe 5 Noiembrie 2009 06:32
"Ma contrazice cineva?"

Da.

esti prea tanara,chiar daca ai trecut prin multe, si aceste experiente iti dau dreptul sa te consideri inteleapta.
in urma unei mari iubiri,cum spui tu..unice,nu raman regrete,nu au avut loc jigniri,si nici bataie de joc.
in cazul in care o femeie(un barbat)alege o experienta traumatizanta ca drept"unica iubire a veitii mele"inseamna ca are o doza de masochism,sau chestia aia: il vreau pe el,tocmai pt ca nu-l pot avea niciodata,care tot la maso..duce.

cum zice poetu'?
n-o sa mai iubesc nicicand
zise inima-mi naiva
dar vazandu-te pe tine
a cazut in recidiva.

o sa bagi tu capu' p-acilea in extaz,sa ne anunti ca ti-ai gasit marea iubire,o sa vezi.
la 25 de ani te strange pamantul uneori...iar o oarecare inclinatie spre victimizare,nu te ajuta,in fond,nu te-a fortat nimeni sa incepi niste legaturi in pripa,pasagere..stiu,tu nu ai stiut ca vor fi asa,dar..
dar?nu va mai grabiti cu patul ala..
o relatie trebuie lasata sa se coaca.

asta este parerea mea,si sper sa nu-ti cada greu,am mai avut noi un schimb de replici in care iti spuneam ca din moment ce iti pui trairile pe tapet,exista si alte opinii.
bafta....


iasomia
Postat pe 5 Noiembrie 2009 08:31

Pup, floricica inteleapta.
bluelight
Postat pe 5 Noiembrie 2009 08:38
blue...

iubim doar o data?
hai sa fim sinceri,sunt vreo 2-3 mari iubiri pe parcursul unei vieti,acu' e adevarat ,unii sunt norocosi si ultima este aia de-au cautat-o toata viata....
iasomia
Postat pe 5 Noiembrie 2009 08:44
Si eu te contrazic.....
Dragostea este una,dar,totodata este si diferita.....depinde de tine,de cel iubit,.....depinde de varsta ta,de experientele de viata,......sunt multe variabile care conditioaneaza dragostea...
Dragostea de obicei apare cand nici nu te astepti,nu poti sa iti planifici ca ,,acum ma indragostesc''o sa apara cineva in viata ta care iti va schimba starea de acum......
Mult succes iti doresc..
TEODORRD
Postat pe 5 Noiembrie 2009 08:46
iubim...important e sa traim frumos
zambila
Postat pe 5 Noiembrie 2009 08:47
ce ne facem ,cind sintem doi in iubire, dar numa unul iubeste?
vyva
Postat pe 5 Noiembrie 2009 08:50
teo,

corect...
iasomia
Postat pe 5 Noiembrie 2009 08:50
De la: vyva, la data 2009-11-05 08:50:12ce ne facem ,cind sintem doi in iubire, dar numa unul iubeste?
ce mai poate fi frumos?
vyva
Postat pe 5 Noiembrie 2009 08:50
contradictie in termeni. in cazul tau, numai unu' e in iubire, celalalt, in cel mai fericit caz, profita. sau aplauda.
pik_nik
Postat pe 5 Noiembrie 2009 08:52
da teo, ai spus bine, apare cind nu gindesti, si nu depinde de virsta nu?
vyva
Postat pe 5 Noiembrie 2009 08:52
da contradictie, , deci unu iubeste si celalalt profit de naivitatea ei nu? e greu ,dar ce faci daca e si contrar vointei,cum poruncesti inimii?
vyva
Postat pe 5 Noiembrie 2009 08:55
bata-te sa te bata, siropel, aici te ascunzi?
pik_nik
Postat pe 5 Noiembrie 2009 08:55
inima se supune vointei
pik_nik
Postat pe 5 Noiembrie 2009 08:56
Da de obicei nu conteaza varsta....
TEODORRD
Postat pe 5 Noiembrie 2009 08:56
mai trebe sa fie si alte lucruri frumoase, cand le gasesc, te anunt
zambila
Postat pe 5 Noiembrie 2009 08:57
Nu ma ascund....
TEODORRD
Postat pe 5 Noiembrie 2009 08:58
vyva,

nu mai da copy...te citezi?...
intotdeauna unu' va iubii mai mult...
dar nu exista iubire, daca iubeste unu' singur.
aia e frectie..
iasomia
Postat pe 5 Noiembrie 2009 08:58

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
partenera nu mai vrea?? 49 De la: geo32 17 Martie 2009 10:15
povestea mea de...iubire? 7 De la: Ioana007 17 Martie 2009 14:36
"Daca nu iti place, pleaca!" 65 De la: garbo001979 25 Mai 2009 12:28
cat de multi inseamna prea multi? 27 De la: Ioana007 14 Aprilie 2009 15:39
cum este sexul dupa 30 de ani? 177 De la: brasoveank 14 Mai 2009 16:30
Setari Cookie-uri