epilare definitiva

imi poate spune cineva daca epilarea cu lumina propulsata dauneaza? cancer
YAZMYNA
Postat pe 25 August 2009 14:43
iti pot da un nr de tel sa poti suna daca vrei ? 0722 221 716 renata
YAZMYNA
Postat pe 25 August 2009 14:51
De la: YAZMYNA, la data 2009-08-25 14:51:45iti pot da un nr de tel sa poti suna daca vrei ? 0722 221 716 renata

Am sunat, da zice nr inexistent
iar_eu
Postat pe 25 August 2009 15:02
DAr in bacau se poate realiza o astfel de epilare? Si inca nu a raspuns nimeni la intrebarile....ceva riscuri??? probleme de sanatate????
Printza_lui_G
Postat pe 26 August 2009 17:27
eu am facut 10 sedinte la lasermed in drumul taberei si tot ce pot sa zic ca am pierdut timp si bani...nicio imbunatatire!! nu recomand.
cora29
Postat pe 15 Octombrie 2009 01:40
Unde in Iasi se poate face epilare definitiva? Multumesc anticipat.
Angi03
Postat pe 18 Octombrie 2009 22:16
Unde in Iasi se poate face epilare prin electroliza? Multumesc.
Angi03
Postat pe 18 Octombrie 2009 22:18
De la: Giulietta, la data 2008-11-10 12:53:10Eu mi-am facut prin electroliza subsuoara si zona inghinala. E dureros, dar se merita. Tre sa mai repet de 2-3 ori si termin de tot, au ramas cateva fire pe ici-colo.
Vreau sa fac si la picioare.
Din pacate nu sunt foarte multi cosmeticieni in Bucuresti care fac electroliza de calitate. Cosmeticiana mea a iesit in concediu de maternitate, asa ca ... sunt in cautarea unei alteia. Poate cineva sa-mi recomande?
garbo068395
Postat pe 2 Noiembrie 2009 09:12
Fetelor , e foarte dureros. dar cred ca merita , nu mi.am facut dar am aflat.totusi costa in jur de 10 milioane.
plus ca trebuie de 2 pe luna
tomacrista97
Postat pe 11 Noiembrie 2009 19:55
Buna,
Tocmai mi-am facut o prima sedinta de epilare definitiva...mai am doar doua de facut si scap de par cam 5-6 ani.
In total ma costa 60 mil.
Daca doriti va recomand si unde sa mergeti.
Va pup
Coco75
Postat pe 16 Noiembrie 2009 04:11
Eu folosesc de 4 luni tratamentul crema pentru epilare definitiva Epilar. am gasit despre el ce scriau cei care l-au folosit de prin alte tari, cautati pe net forumuri in engleza, multa lume multumita, asa ca tare m-am bucurat cand a aparut si la noi. am aplicat deja de 3 ori, se aplica dupa epilarea cu ceara. am incercat mai multe metode de epilare definitiva dar dupa 1-2 sedinte renuntam din diverse motive. De cand cu acest tratament macar sunt constiincioasa si il urmez. am dat banii pe el, l-am luat acasa de epilat oricum ma epilam cu ceara, nu e dureros si mai ales: imi doresc cu ardoare sa scap de parul care creste la mustata. ce va pot spune e ca m-a costat in jur de 800 lei cutia ( l-am luat de la www profesionalcosmetics.ro), tubuletele cu substanta sunt foarte mici 5 ml fiecare, dar ma bucur ca am avut inspiratia sa incerc. deja dupa a 3-a aplicare vad o mare diferenta. am inteles ca sunt necesare 7-8 aplicari si se aplica f putin cat o bobita de mazare- eu am firul mediu, ca sa dispara parul de tot.nu am nici un dubiu ca o sa ma scape de mustata caci deja vad rezultatele, am zis ca apoi mai cumpar o cutie si pentru inghinal insa trebuie inainte epilare cu ceara si nu prea pot singura iar la salon nu stiu daca ma accepta cu Epilarul dupa mine. el trebuie aplicat in max 10 minute de la epilarea cu ceara pe zona respectiva. o sa vad :)
liana2010
Postat pe 1 Decembrie 2009 23:47
am uitat sa va spun ca nu e dureros si nu are nici alte riscuri, nu ataca pielea, nu arde sau chestii de genul asta.
liana2010
Postat pe 1 Decembrie 2009 23:49
Am ncercat i eu, pentru zona axilar. basme... dureroase
iazul_meu
Postat pe 2 Decembrie 2009 19:46
cu 60 de milioane, ma dau cu ceara doua vetzi si tot imi mai ramane un rest de vreo 40 de milioane, pentru o fuga in hawai macar asa, de-o vara
si_totusi
Postat pe 2 Decembrie 2009 20:27
acu' o intorci totusel ?
ai zis ca te trimite pretenu' becali in hawai
Anouk
Postat pe 2 Decembrie 2009 20:32
buna ziua .acum ceva timp am intrat intr_o afacere destul de profitabila alaturi de firma amway o firma veche de 50 de ani care detine produse visate de multe femei indeferent de varsta incepand de la bureti de vase pana la dresuri de cea mai buna calitate.Pentru detalii ma gasiti la tel 0728752163
georgiana_gy2000
Postat pe 11 Decembrie 2009 00:06
epilare definitiva, prin oparire si jumulire! garntat 100%. In rest...istorie !
garbo090662
Postat pe 26 Decembrie 2009 10:33
Vrem sa te vedem intai pe tine oparit si jumulit . Apoi , poate ne mai gandim si noi
eu_vio
Postat pe 29 Decembrie 2009 13:42
vreau si eu o epilare definitiva la pometii ... firele sunt subtiri ca nu mam atins de ele asa ca banuiesc ca va fi si mai usor ... va rog dc stit vreo clinica sa imi spuneti si mie cat mai aproape de sectorul 5:X ... si cam cat mar costa totul???
zanfiralex
Postat pe 2 Ianuarie 2010 20:39
...[epilare definitiva, prin oparire si jumulire! garntat 100%. In rest...istorie !]....Am ras cu lacrimi, multumesc. Si vin cu o "provocare". Inteleg (poate ma insel) ca observatiile acestea, oarecum sententioase despre cum ne chinuim sa ...ne smulgem parul, vin din partea barbatilor....Si va intreb, stimati domni, om fi noi zarghite si usor masochiste...dar, oare, la mijloc nu-i eternul motiv de a va fi voua placute?
De la tatal meu, am invatat un lucru: femeie fiind, despre cum arati, cum iti sta cu nu-sh ce haina sau papuci ori coafura, intreaba un barbat, nu o femeie... Asadar, are au nu rost sa ne batem capul si cat de tare, cu epilatul asta si prin ce zone, ma rog?!.
A, si, doamnelor, nu-mi sariti in cap, da' mie, barbatii care se epileaza, nu-mi spun nimic!!!
Ando
Postat pe 4 Ianuarie 2010 17:16
Buna. Sunt noua pe forum... stiti cumva reactiile adverse la epilarea definitiva?...eu am auzit k, dupa vreo 3,4,5 ani firele de par incep sa creasca pe sub piele si asta ma sperie....ma gandeam sa ini fac si eu o epilare definitiva dar sunt putin pe ganduri....
andreea_D_D_D
Postat pe 20 Ianuarie 2010 09:46
am prblome cu iubitul meu
garbo093956
Postat pe 20 Ianuarie 2010 09:51
Pentru cine intreba de epilare definitiva in Iasi cu ipl sau laser, te sfatuiesc sa faci in clinici de dermatologie, nu in saloane de infrumusetare. Poti face la RODERMA sau la C.M.I. GRUPATE - NICOLINA (http://www.romedic.ro/cmi-grupate-nicolina/medici/Suditu_Gabriela_Cristina) si mai sunt.
Sunt mai scumpe sedintele decat la clinicile din Bucuresti, acolo unde am inceput tratamentul... Ca si efecte, eu sunt f multumita, principalele motive pt care am inceput tratamentul au fost firele crescute sub piele si apoi pilozitatea. Mai ales pe gambe era un cosmar. Acolo am si cele mai bune rezultate, apoi axila, si cam pe ultimul loc inghinal (total). Mai am fire (dar f putine, anemice si decolorate, cresc greu, pielea arata bine), dar fac cate o sedinta de intretinere pe an.
Eu prefer asa, sa imi cresca 3 fire pe alocuri (pe care ai voie sa le epilezi numai cu crema sau cu lama, nu prin smulgere, pt a nu distruge radacile asupra carora va actiona laserul la urmatoarea sedinta pt a le distruge) si in rest sa am piele de bebelus, decat sa stau cu par si sa-l smulg la o saptamana-doua cu ceara sau epilator (din cauza carora mi-au iesit firele pe sub piele)
Eu zic ca merita, nu se masoara nici in fire, nici in flashuri, o sedinta are pret standard indiferent de cat de mare e zona sau de cate fire ai.
Ca sa va faceti o idee despre tarife, intrati pe www.coquette.ro sau http://www.coquette.ro/pagini/preturi.php. Eu acolo am inceput tratamentul. Dar mai sunt si alte clinici in Bucuresti...
Pt gambe sunt necesare minim 5 sedinte la interval de 3 luni, pt bikini (inghinal- la coquette nu conteaza daca e total sau partial, tot 50 E e tariful pe sedinta), cam 6-8 la interval de 6 saptamani, pt axila cam la fel ca la zona bikini.
Puteti suna si intreba ce si cum.
Eu am intrebat 3 dermatologi inainte de a incepe tratamentul (cu diferite ocazii, nu am platit sedinta spacial pt intrebarea asta) si mi-au spus ca nu sunt riscuri, cu atat mai mult cu cat tratamentul se face in clinici de dermatologie. Sunt tratamente pt cicatrici cu laser si de intinerire si nu-si mai pune nimeni problema daca sunt nocive. Eu zic sa consultati un dermatolog cand va hotarati sa incepeti tratamentul, dar sa fie dermatolog nu cosmeticiana din salon(ea nu are niciun interes sa isi piarda clientii si nici nu are pregatirea necesara sa se pronunte, poate da un sfat din ce crede ea si din auzite).
Si nu este definitiva, sunt necesare sedinte de intretinere, dar zic eu ca 50 de E pe an pt inghinal sau axila si in rest sa am pielea fina, merita.
Daca va mai pot ajuta cu ceva, cu cea mai mare placere...
Lorena02
Postat pe 2 Februarie 2010 12:15
eu mi.am facut cu laserul hmm insa nu in tara nici nu stiu cat costa acolo dar aici am dat pe o sedinta 300 de euro ;) merita mai am inca 2 si am facut 2;)
nimikkk
Postat pe 11 Februarie 2010 02:52
Buna.E dureroasa epilarea asta? Cam cate impulsuri ar trebui pt zona inghinala?
alia_s
Postat pe 11 Februarie 2010 09:40
Buna.E dureroasa epilarea asta? Cam cate impulsuri ar trebui pt zona inghinala?


De la: , la data 2009-03-04 21:58:06eu fac epilare definitiva dar cu lumina pulsata . e 5 euro impulsul si ca ex la mustata treb 2 imp acopar cam 2,5 cm. salonul e la unirea iar eu ma numesc renata 0722221716
alia_s
Postat pe 11 Februarie 2010 09:41
Nu se masoara in impulsuri, nu stiu unde a facut ea, dar tariful e in functie de zona (axila, brate, inginal, etc) si atat. Indiferent cat de mare e suprafata zonei respective, e acelasi tarif, nu sta nimeni sa numere impulsurile.
De exemplu la axila e 50E indiferent daca o persoana are cateva fire sau daca are foarte extinsa zona.
De dureros, e destul de dureros. Simti niste piscaturi/ impunsaturi, dar depinde de zona. Intensitatea difera ca la epilatul traditional, sunt zone sensibile (inghinal) dar si zone in care durerea are intensitate scazuta (gambe, coapse etc.) Mai mult de atat, durerea scade de la o sedinta la alta, din cauza ca nr radacinilor de par se reduce considerabil. Deci prima data e greu, apoi...Oricum e suportabil.

Lorena02
Postat pe 11 Februarie 2010 19:46
Acum am vazut ca vorbeste despre un salon. Dupa cum am mai zis, sfatuiesc ca acest tratament sa fie facut in clinici nu in saloane.
Si probabil ca la salonul respectiv se sta si sa numara impulsurile..
E ciudat totusi, la cate clinici m-am interesat, tariful e standard pe zona.
Lorena02
Postat pe 11 Februarie 2010 19:49
nu este in inpulsurii cum zice si lorena este pret standard ca la fiecare zona;)si da doare normal ca doare acum vb aceea baba la frumusete sufera;)
nimikkk
Postat pe 13 Februarie 2010 02:29
Buna fetele!!! Pt.cele interesate,aplic unghii false(tipsuri),fac constructie pe unghii si protectie cu gel.Folosesc aparatura si materiale super profesionale (Diamond Nails).Avantajul?Toate serviciile mele vi le pun la dispozitie direct la domiciliu! Pt.detalii ma puteti contacta la tel:0729.71.71.76 sau la id mess: nail_art_bucuresti
annitza
Postat pe 19 Februarie 2010 18:30

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Terapie Laser Antifumat 1 De la: garbo261866 30 Ianuarie 2012 14:48
Varsta in dragoste 1 De la: byanka_rcv 29 Martie 2010 09:56
To spy or not to spy... 101 De la: picaturaderoua 24 August 2009 13:25
PENTRU D-VOASTRA SI FAMILIE 1 De la: garbo178963 9 Decembrie 2010 14:01
unghii false 45 De la: Dor_marunt 25 Mai 2010 21:40
Setari Cookie-uri